Şimdi Ara

Sahibinden.com Vurgunu ( KAPORA DOLANDIRICILIĞI)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli arkadaşlarım Sahibinden com üzerinden senelerdir çoğunluk hasarlı olmak üzere araç satışı yapıyoruz.Bugun ilanlarda gezerken tesadüfen gördüm ki hasarlı bir golf,2 ay önce sattığım araç.İlanı kontrol ettiğimde üyelik benim,numara başkasının...Hemen site yönetimine telefon açtım ancak belge istediler 48 saatte çözülür talebinizi aldık tarzı şeyler söylediler...siteyi 5-6 sefer aradım bir arkadas mail hesabınızı değiştirelim dediler,anında aldım hesabı geri 2 saat sürdü. Dolandırıcı fiyatları düşürerek bir sürü ilan açmış adıma ve ek ilan ücreti olmak üzere 1.000 tl benim zararıma sebep oldu...kendi bir de yüzsüz gibi bana 3 kişiyi dolandırdım erken uyandın diyor...birini 200 TL , bir arkadaşı 600 tl dolandırmış.Bakalım daha neler göreceğiz beni arayan olduğunda artık dolandırıcı olmadığımı kanıtlamak zorunda kalıyorum....Sahibinden com sahip çıkmayacak gibi....yalandan verilen ilanlar,itibar zedelenmesi...

kurumsal üyeliği olan arkadaşlar şifrenizi güçlendirin...

adamları buldum mardin midyatlı hüseyin aysan adlı şahıs bahçelievler vs. istanbulda çeşitli adresleri mevcut
    tc si 61480168666
    numarası 0553 922 33 41 bir sürü numarası var polisten buldum
    sabıkası kabarık bir dolandırıcı

• Size uyarı maili de mi gelmiyor ilan yayına alındı, yayından kaldırıldı diye vs?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Size uyarı maili de mi gelmiyor ilan yayına alındı, yayından kaldırıldı diye vs?

gelmedi hocam hiç bir mail , şifreniz değiştirildi yazdı mailde onu da 1 saat sonra gördüm.....cebe mesaj gelse böyle olaylarda daha iyi olur veya mail adresi vs değiştirilirken onay kodu gibi birşey olsa daha iyi olur.....
  • Sahibinden acık açık göz yumuyor böyle şeylere hele birde yurtdışındayım bilmem ne palavrası var western unioncular
  • İnternet üzerinden kapora gönderenler kektir nasıl kanıyorlar hayret

Sizin üyeliğinizin başkasının eline geçmesi büyük sıkıntı oradan birini dolandırdıysa ve dolandırılan savcılığa verirse ifadeye çağırırlar durumu anlatır çıkarsınız ama ifade vs uğraşmış olacaksınız boşu boşuna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 23 Nisan 2017; 20:36:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

İnternet üzerinden kapora gönderenler kektir nasıl kanıyorlar hayret

Sizin üyeliğinizin başkasının eline geçmesi büyük sıkıntı oradan birini dolandırdıysa ve dolandırılan savcılığa verirse ifadeye çağırırlar durumu anlatır çıkarsınız ama ifade vs uğraşmış olacaksınız boşu boşuna

aynen öyle emrcnd, biz zorla marka olmuşuz bir isim tutturmuşuz,başımıza gelene bakın....
    bir de yüzsüz gibi benle konuşuyor mesaj atıyor arkadaş.salak vs. hakaretler ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.F.S.A.N.E

quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

İnternet üzerinden kapora gönderenler kektir nasıl kanıyorlar hayret

aynen öyle emrcnd, biz zorla marka olmuşuz bir isim tutturmuşuz,başımıza gelene bakın....
    bir de yüzsüz gibi benle konuşuyor mesaj atıyor arkadaş.salak vs. hakaretler ediyor.

Ülkenin çivisi çıkmış üstadım yaparlar bir hal yoluna koyulur elbet erken fark ettiğinize dua edin yoksa çok canınızı yakardı bunlar yine iyi fark etmişsiniz

• İlan olması gerektiğinden 3-5 bin az ise ilan cuma öğleden sonra yada hafta sonu açılmış ise ve aracın yeri ulaşımı kolay olmayan bir yerde ise kesinlikle yüzyüze olmadan para vermemek lazım. Bir ay araç ararken 3-4 tane dolandırıcıya denk geldim. Biri utanamdan sen şimdi 500 gönder yarın senin istediğin yere ben aracı getireyim dedi. Siteye uyarı msj gönderildiğinde incelenip ilanı iptal ediyorlar. Dikkat edelim. Bu devirde kapora istenemez ve verilmez bence artık.
  • Sahibinden.com destek bekleme.Böyle olaylara birşey yapamıyorlarmış.
  • p...nk bunlar birader utanma bile kalmamiş.
  • benzer ilanlar geçtiğimiz aylarda telefon satışlarında yapılıyordu aynı site üzerinden. şikayet edilmesinin ardından yeni hesap açıyorlardı 3-4 yıllık üyeymiş görüntüsü ile milleti dolandırıyorlardı.
  • geçmiş olsun. konu yukarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: adem_2c

İlan olması gerektiğinden 3-5 bin az ise ilan cuma öğleden sonra yada hafta sonu açılmış ise ve aracın yeri ulaşımı kolay olmayan bir yerde ise kesinlikle yüzyüze olmadan para vermemek lazım. Bir ay araç ararken 3-4 tane dolandırıcıya denk geldim. Biri utanamdan sen şimdi 500 gönder yarın senin istediğin yere ben aracı getireyim dedi. Siteye uyarı msj gönderildiğinde incelenip ilanı iptal ediyorlar. Dikkat edelim. Bu devirde kapora istenemez ve verilmez bence artık.

ŞİMDİYE KADAR 3 KİŞİ ARADI BAKALIM..BİRİ 200-100-600 DOLANDIRILMIŞ...HATTA BİRİSİ 1000 KM LİK YOLDAN BİZİM BURAYA GELMİŞ Kİ ADAMI ZORLA İKNA ETTİM BİZİM OLMADIĞIMIZA...GERİ GİTTİ ANLAYIŞLI ÇIKTI...
  • çok geçmiş olsun... hepimizin başına gelebilir.
  • benim anlamadığım , sizin hesaba nasıl erişiyor, her yaptığınız işlem için sahibinden.com size mail atıyor, hadi maili kaptırdınız diyelim , geri almanız niye 2 saat, şifre mi unuttum dersin , anında şifre gelir...
  • O adam sizin üyeliğinizi nasıl buldu???

Ama Sahibinden.com böyle olayları baştan salıyor önem vermiyor.Böyle giderse sonları yakındır...

Hata hem sahibinden.com da hem sizde.
  • adamlar resmen meslek edinmişler dolandırıcılığı..be letgo da denk geldim bu tiplere..adres ver gelip alacam diyorum adama bana sen kapora yatır sonra gel al diyor..şerefsiz s.....ek adam arıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanim -- 24 Nisan 2017; 15:8:1 >
  • sahibindenin afedersiniz çok .. kalktı
    alternatif bir site şart
  • sahibindene gömüyoruz ama adamlar nasıl kontrol edebilirler ki, millette var mı sattığı telefon yada araba diye? Bu konuda güvenlik sistemi yok şuan demek ki, parayı verip ilan açanada geç diyecekler haliyle.
  • 31 mayıs akşamı hiç bilmediğim için aynı olay başıma geldi. her gün 2-3 üç ilanı şikayet ediyorum. yayından kaldırıyorlar. ama ilk ilanda tuzağa düştüm. 400 tl kaptırdım. anlayınca geri istedim . verir mi ? Şikayet edecem dediğinde istediğin yere şikayet et. devletin iç işi gücü yok mert ' in 400 tl peşine düşecek, tim oluşturacak senin için , dolapta soğuk su varmı git iç ferahlarsın dedi. o.ç. tc başkasına araç başkasına ait çıktı. karakolda şikayetçi oldum. ama bişey çıkmaz. geçenlerde kafa yaptım aradım birini komser olarak. en sonunda dolandırıcı old söylettim. yakakatacam dedim. komser senin gibi bu zamana kadar 50 komser bu şeyi söyledi, bir polis daha kapımı çalmadı dedi!!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.