Şimdi Ara

SAHİBİNDEN.COM FAZLASIYLA ÜCRETLİ OLDU!... (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
387
Cevap
7
Favori
83.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana bugün gelen mail, sanırım yavaş, yavaş tehlikenin farkına vardılar, ilan sayısını artırmanın yollarını aramaya başladılar, ne yapalım verelimmi 10 ilanı, yoksa biraz daha beklemek daha mı iyi olur?...

Değerli Üyemiz,

31 Aralık 2013'e kadar kullanabileceğiniz 10 adet ücretsiz ilan üyeliğinize tanımlanmıştır.

Güle güle kullanmanızı dileriz.

Saygılarımızla,
    sahibinden.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trusen -- 13 Ağustos 2013; 1:14:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trusen

Bana bugün gelen mail, sanırım yavaş, yavaş tehlikenin farkına vardılar, ilan sayısını artırmanın yollarını aramaya başladılar, ne yapalım verelimmi 10 ilanı, yoksa biraz daha beklemek daha mı iyi olur?...

Değerli Üyemiz,

31 Aralık 2013'e kadar kullanabileceğiniz 10 adet ücretsiz ilan üyeliğinize tanımlanmıştır.

Saygılarımızla,
    sahibinden.com

Verilen 10 ücretsiz ilan hakkını da kullan tabi ki; verdikleri 10 ilanla insanları kandıramazlar. İnanılmaz bir gelir kaybı yaşadıkları açık, insanlar ilan vermedikçe hatalarından dönmeleri olası. Bunlara bu kadar özgüven veren mağaza açan üyeler. Onlar da verdikleri binlerce liraya acıyıp biraz boykot etse, bırakın ilanların ücretsize geri dönmesini, GeT komisyonları bile azaltırlar. Bekleyip göreceğiz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah_88

quote:

Bana bugün gelen mail, sanırım yavaş, yavaş tehlikenin farkına vardılar, ilan sayısını artırmanın yollarını aramaya başladılar, ne yapalım verelimmi 10 ilanı, yoksa biraz daha beklemek daha mı iyi olur?...

Değerli Üyemiz,

Saygılarımızla,
    sahibinden.com

Verilen 10 ücretsiz ilan hakkını da kullan tabi ki; verdikleri 10 ilanla insanları kandıramazlar. İnanılmaz bir gelir kaybı yaşadıkları açık, insanlar ilan vermedikçe hatalarından dönmeleri olası. Bunlara bu kadar özgüven veren mağaza açan üyeler. Onlar da verdikleri binlerce liraya acıyıp biraz boykot etse, bırakın ilanların ücretsize geri dönmesini, GeT komisyonları bile azaltırlar. Bekleyip göreceğiz...

Kullanacağız mecburen, fakat adamların taktikleri çok iyi, sanırım bu maili herkese göndermişlerdir, düşünsenize 31.12.2013'e kadar herkes 10 ilan verse yine bunların yayındaki ilan sayıları tavana vuracak...Bakalım nasıl sonuçlanacak bu savaşın sonu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trusen -- 13 Ağustos 2013; 12:00:12 >
  • quote:

Değerli Üyemiz,

Saygılarımızla,
    sahibinden.com

aynı mesaj banada geldi ,bir milyon ilan 600 binlere düştü tutuştular tabi ,bir an önce bu yıllık kota saçmalığından dönmeliler bu 10 ilan vs rüşvetle bu iş yürümez,yapacakları aynı ilanı defalarca veren kişileri uyarıp ikincinde üyeliklerini askıya almaları lazım ayrıca açılan ilan satılmadıysa bun ilandan güncelleme ücreti istemekte tam bir saçmalık
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Ben bu gibi sitelerin çok az da olsa ücretli olması taraftarıyım.
    Sembolik bir ücret, belki 3-5 lira.

İnsanlar bir araç aldığı gün aracın ilanını veriyorlar, aldığı fiyatın üzerine 1-2 koyup, biri çıkarsa satarım, para kazanırım mantığıyla.
    Sonra aynı araçtan satacak olan birisi bu ilanı görüyor, "benim aabam bundan daha temiz" diyor ve 1-2 yukarısına o da ilan veriyor.
    Sürü psikolojisi böyle gidiyor.
    Bu şekilde sanal bir sekilde piyasa yükselmiş oluyor.

Sahibinden.com gerçek satıcılardan çok enayi bekleyen insanlarla ve al-satçılarla, galericilerle dolu. Gerçek satıcıları aradan cımbızla zor çekersiniz.

Selamlar.

Aynen katılmaktayım sahibinden.com 2. el araç piyasasını alt üst ediyor canı sıkılan gördüğü ilanın üzerine ekleyerek satıyor. Bir bakıyorsun kıçı başı tutmayan bom boş arabalar neredeyse üst modelini geçtim sıfırına yakın satılacak, adamı telefonla arıyorsun ciddimisin diye birde üste çıkıp sitedeki ilanları görmedinmi daha ucuzu varmı diye kafa tutuyor. Chevrolet bayisine takasa gittim eksper diye geçinen zibidi bile benim aracın takas fiyatına sahibindenin en düşük fiyatına göre veriyor şaka gibi...
  • arabam.com
    emlak.com
    milliyet emlak
    hürriyet emlan
  • www.sanalpazar.com/
    http://www.acilensatiyorum.com.tr/
    http://www.bizde.com/

Sahibinden.com'un bu yanlış tutumu ile, yavaş, yavaş büyüyorlar ve alternatifler çoğalıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DenizBaransel!

Çok iyi olmuş. Sıfırı 30 Bin olan aracın (Clio 4 Joy) ikinci elini 33'e satıyorlar, açın bakın.
    Bütün ilanlar "Türkeye'de Tek, Emsalsiz"
    Bütün ilanlar "Boya takıntısı olan sıfır alsın"
    Bütün ilanlar "Keyfe keder satılık, fiyat çok geldiyse ucuzuna bakarsın"

Bu site olmasa inanın piyasa %10 %20 düşer. İpini koparan keriz avına çıkıyor...

4 sayfayı okudum nerede üçe aldığını beşe satan varsa basmış yaygarayı..Para ile ilanmı olur...3 aya kalmaz kapanır...üç kuruşluk (üç kuruş dediğide normalde 1 kuruş) ürüne 6 kuruş ilan parasımı ödenirmiş...

1 yıl ürün bakındım 1 tane alamadım sıfırını 30 bin olan aracın ikinci elini 33 bine satanlar yüzünden daha ne diyeyim..

Duygularıma tercüman olan güzel yorum için teşekkür ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dopac34

quote:

Çok iyi olmuş. Sıfırı 30 Bin olan aracın (Clio 4 Joy) ikinci elini 33'e satıyorlar, açın bakın.

Bu site olmasa inanın piyasa %10 %20 düşer. İpini koparan keriz avına çıkıyor...

4 sayfayı okudum nerede üçe aldığını beşe satan varsa basmış yaygarayı..Para ile ilanmı olur...3 aya kalmaz kapanır...üç kuruşluk (üç kuruş dediğide normalde 1 kuruş) ürüne 6 kuruş ilan parasımı ödenirmiş...

1 yıl ürün bakındım 1 tane alamadım sıfırını 30 bin olan aracın ikinci elini 33 bine satanlar yüzünden daha ne diyeyim..

Duygularıma tercüman olan güzel yorum için teşekkür ederim..

Burada o bahsettiğin mesajların hangi konuda yazıldığını okuma zahmetine girseydin bunları konuşmazdın. Araba ilanları için para alınması diyen yok. Alışveriş kategorisini bilmiyorsan biraz gezin bakalım, insanlar kaç liraya ilan veriyorlar? On binlerce liralık araç ilanına 49 lira vermek koymaz ama 5-10 liraya satılan bir alışveriş kategorisi ilanı için her ay 1TL ücret vermek insana koyar. Biraz empati yapın, ürün satmıyorsanız oradan konuşmak kolay çünkü...
  • eskiden sahibinden comu gerçekten beğinirdim ama şuanda inanılmaz ticari amaç güdüyorlar. Tabiki ticari amaçla kurulmuş site ve bunu yapması normal gibi olabilir ama unutmamalıdır ki sahibinden.com u sahibinden.com yapan bizler yani galerici olmayan kullanıcılardır. Gereksiz ilan verenler durmadan ilanını silip güncelleyenlere fln filan sistemsel önlem alınabilir ama para istemek sapasaçma böyle şeyler için. Ve işin kötüsü bu kadar ticari amaç güttüklerini herkes biliyor artık. Şuanda neredeyse herşey onların tekelinde araç için özellikle. Ama şunu kaçırıyorlar birisi de çıkıp eski sahibinden.com gibi bir site yaparsa bu halk desteği çeker sahibinden.com yokken olan araba sitelerinin düşütü durumlara düşecekler. Bakın eskiden ne kadar tıklanan siteler şuanda tıklanıyor mu? ben araba satacakken yada alacakken o sitelere bakmıyorum bile artık. çünkü o sitelerde zamanında çok para amacı güttüler.
  • quote:

Clio 4 joy sahipleri ne içip o ilanları koyuyorlar zaten anlamıyorum bende bir ara çok bakmıştım saçmalama rekoru kırılıyordu ilanlarda, amcam 5.000 km binmiş adam 2. el ilanı açıyor sıfırıyla arasında 500 tl var arıyorsun bayide beklemeyi göze alıyorsan git ondan al diyo, hatta bazıları sıfırından bile pahalı satıyor onlarmı arızalı yoksa o fiyata 2. el alanlarmı bilmiyorum Clio 4 1.2 Joy sıfırı kaç para 2. eli kaç para kıyaslayın çok komik
  • araç ev satislari için bisi demiyoruz zaten synyr koyabilir ama 3-5 tl lik saty?laryn yapyldy?y bölümlerde güncelleme ve ilan ücreti olmamaly en azyndan bunu yapmalylar yoksa çok kullanycy kaybediyorlar farkynda de?iller
  • quote:

Orijinalden alıntı: arday1

eskiden sahibinden comu gerçekten beğinirdim ama şuanda inanılmaz ticari amaç güdüyorlar. Tabiki ticari amaçla kurulmuş site ve bunu yapması normal gibi olabilir ama unutmamalıdır ki sahibinden.com u sahibinden.com yapan bizler yani galerici olmayan kullanıcılardır. Gereksiz ilan verenler durmadan ilanını silip güncelleyenlere fln filan sistemsel önlem alınabilir ama para istemek sapasaçma böyle şeyler için. Ve işin kötüsü bu kadar ticari amaç güttüklerini herkes biliyor artık. Şuanda neredeyse herşey onların tekelinde araç için özellikle. Ama şunu kaçırıyorlar birisi de çıkıp eski sahibinden.com gibi bir site yaparsa bu halk desteği çeker sahibinden.com yokken olan araba sitelerinin düşütü durumlara düşecekler. Bakın eskiden ne kadar tıklanan siteler şuanda tıklanıyor mu? ben araba satacakken yada alacakken o sitelere bakmıyorum bile artık. çünkü o sitelerde zamanında çok para amacı güttüler.

Birileri yapmış bile, içerik olarak çok benziyor. Şu an Alexa rank in Turkey 4.979. Haftaya bir kontrol ediyim bakayım.

http://www.acilensatiyorum.com/index.php
  • quote:

www.sanalpazar.com/
    http://www.acilensatiyorum.com.tr/
    http://www.bizde.com/

Sahibinden.com'un bu yanlış tutumu ile, yavaş, yavaş büyüyorlar ve alternatifler çoğalıyor...

bende ilk senesinden beri üyesi olduğum siteyi bu tutumundan dolayı ilan vermeme kararı aldım. ve bahsettiğiniz alternatif sitelere yöneliyorum...
  • Yok bu uygulama iyi oldu, Sahibinden güvenli olacak diyen 'Sahibinden Dostları' size bir çift sözüm var: Güvenliği sağlamak için 20 Tl'lik bir Get ilanıdan her ay 1 tl alacaksın artı komisyon alacaksın artı bu üye zaten cebinden üye olacak vice versa... Madem güvenli olacak herkes üye olurken sembolik 1 tl öder, banka hesabını onaylar ve ilanın fiyatıyla orantılı bir ücret alırsın. Kaldı ki ilanı düzeltmek bile artık parayla. Bu işin adı avanta.
  • biraz da ben yorum yapayım:)).. sahibinden sitesine ilk yıllarından itibaren, 13 şubat 2006 tarihli üyeyim.. yani yani koskoca bir 7 yıl geçmiş.. oradaki profilim mükemmeldir.. ne alırken ne satarken alavere dalavere çevirmedim.. siteyi de çok beğenirdim.. bazen get ilanı, bazen normal ilan verirdim.. bir çok ürünümü listeledim, siteye de çok para kazandırdım..
    ama kardeşim, yani yazdıklarınızı okudum, olumlu olumsuz.. herkesin biraz hakkı var fakat.. İŞİN CILKINI ÇIKARDILAR.. oradaki adım erisimcomputer.. bilgisayarcı elektronikci vs değil, memurum.. her gün ama her gün, ilerleyen geçen her gün sıka boğa sıka boğa sıka boğa nefes alamaz hale getirdiler.. şu an hiç birşekilde ilan veremiyorum.. ne get ilanı ne normal ilan.. bir pencere çıkıyor ekrana, 14 ocak 20014 e kadar ücretsiz ilan hakkını doldurdunuz.. şu kadar para verin, ilanı yayınlayalım.. yani şimdi böyle olmaz.. yıllar geçirdim bu siteyle, her geçen gün kaliteyi artıracağız diye, para kesintisini artırdılar..
    ha ne mi yapıyorum, eğer cılkını çıkarmazlarsa, sanalpazar.com sitesini kullanıyorum.. ilk çıktığı günden beri oraya da üyeyim.. fakat ilk zamanlar sanalpazar.com sitesini kimseler tanımadağı için oraya ilan veremiyordum.. ama artık tanınıyor, millet oraya yöneliyor..
    gittigidiyor külliyen zaten parayı amuduyla götürüyor:)).. ilan verirken para, malını sat, yüzde 10 paran ceplerinde:))..

sahibinden.com tr deki en iyi alışveriş sitesi benim diye maalesef borusunu öttürüyor.. ne diyelim.. herkese hayırlı alışverişler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fkamanli

Birileri yapmış bile, içerik olarak çok benziyor. Şu an Alexa rank in Turkey 4.979. Haftaya bir kontrol ediyim bakayım.

güzel site olmuş aynı sahibinden ilanlarımı açıyorum hayırlısıyla

• bestnewyorker size tamamen katılıyorum. Ben de hemen hemen aynı şeyleri yaşadım. Bu konuda önceki mesajlarımda ilanlarımı Sanalpazar'a taşıdığımı belirtip, satışların ve ziyaretçi sayısının azlığından yakınmıştım. Bugünlerde ilk ilanlarımı yayınladığım zaman göre daha hareketli olduğunu söyleyebilirim. Alexa'da da ilk baktığımda sitenin trafik sıralaması TR-80-90'larda iken bugün TR-57. sırada gözüküyor. Sanırım Sahibinden.com'a artık hiç ihtiyaç duymayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EMRE2008 -- 2 Eylül 2013; 15:55:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Ben bu gibi sitelerin çok az da olsa ücretli olması taraftarıyım.
    Sembolik bir ücret, belki 3-5 lira.

İnsanlar bir araç aldığı gün aracın ilanını veriyorlar, aldığı fiyatın üzerine 1-2 koyup, biri çıkarsa satarım, para kazanırım mantığıyla.
    Sonra aynı araçtan satacak olan birisi bu ilanı görüyor, "benim aabam bundan daha temiz" diyor ve 1-2 yukarısına o da ilan veriyor.
    Sürü psikolojisi böyle gidiyor.
    Bu şekilde sanal bir sekilde piyasa yükselmiş oluyor.

Sahibinden.com gerçek satıcılardan çok enayi bekleyen insanlarla ve al-satçılarla, galericilerle dolu. Gerçek satıcıları aradan cımbızla zor çekersiniz.

Selamlar.

3-5 LİRA dışında tamamen harfiyen katılıyorum.Ortada bir hizmet varsa bedeli olmalı,yoksa .o.u çıkıyor.
    Kategoriye göre fiyatlandırma olması şart bence.
    Ayrıca 10 bin liraya satılan araçla 100 bin liraya satılan araçtan alınan ilan bedeli aynı olmamalı.

+1,000,000
  • quote:

Orijinalden alıntı: ölüdeniz1907

quote:

Orijinalden alıntı: fkamanli

güzel site olmuş aynı sahibinden ilanlarımı açıyorum hayırlısıyla

Bir de arayüz yapsalar, ilanları sahibindenden otomatik kopyalayıp kendi açsa, bizi uğraştırmasa.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.