Şimdi Ara

Şahan GÖKBAKAR curuk raporu almis.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

kilolari yuzundenmis... tabi.

lanet olsun bu adamin filmine gidip bu adama para kazandirana.

• verildi
  • quote:

Orijinalden alıntı: -BoZ-

http://www.ntvmsnbc.com/id/25095128/

ne alaka lan ?
  • cCc yazmayı unutmuşsun sonuna
  • quote:

Orijinalden alıntı: -BoZ-

http://www.ntvmsnbc.com/id/25095128/

Bu dediğini açsana biraz.
    Yani insan fiziksel engeli olsa bile askere gidemiyorsa kaçak mı denilmeli ? Yoksa bu adamın durumunda hile olduğunu mu düşündüğün için böyle bir yorum yaptın ?
  • Şahanı medyada tanıdığımızdan beri kilolu. O yüzden kaçak dememeliyiz. Sağlık problemleri yüzünden gidemiyor askere.
  • sanane kardeşim adamın her filmine gittim çokda eğlendim neden lanet olcakmış. hem adam askere gitmediyse bize ne. bende gitmedim zayıf olduğum için almadılar.
  • Dünyadaki herkes öyle bir bilince erişse ki askerlik, daha doğrusu insan öldürmek yararlı bir faaliyet olarak görülmekten çıksın.
  • Kilo varsa gitmemesi doğru karar devlete yük mü olsun
  • kiloları yüzünden bence askere gitmeyenler lanettir bu toplumun yüz karalarıdır kardeşim zayıflarsın gidersin geçen bir şehidimizde kiloylu başda askere alınmamışdı ama adam inat etti sırf askere gitmek için zayıfladı askerlik insan öldürmek felan bu hikayeleri geçiniz lütfen bizim terör sorunumuz vardır bu zamanda herkez askere gitmek için can atmalı insanlar basitleşmemeli güçsüzleşmemeli benim kardeşim verem hastasıdır.hemşire ona askerlikden yırttın hadi bakalım dediğinde gözleri dolmuşdu insanlar ne zaman askere gidiyosun dediğinde çocuk yalan söylüyo hastalığımdan dolayı gidemiyorum diyemiyo insanların içinde vatan sevgisi olmadan birlikdelik hiçbirzaman olamaz. bunu iyi anlayın lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tulamistad

kiloları yüzünden bence askere gitmeyenler lanettir bu toplumun yüz karalarıdır kardeşim zayıflarsın gidersin geçen bir şehidimizde kiloylu başda askere alınmamışdı ama adam inat etti sırf askere gitmek için zayıfladı askerlik insan öldürmek felan bu hikayeleri geçiniz lütfen bizim terör sorunumuz vardır bu zamanda herkez askere gitmek için can atmalı insanlar basitleşmemeli güçsüzleşmemeli benim kardeşim verem hastasıdır.hemşire ona askerlikden yırttın hadi bakalım dediğinde gözleri dolmuşdu insanlar ne zaman askere gidiyosun dediğinde çocuk yalan söylüyo hastalığımdan dolayı gidemiyorum diyemiyo insanların içinde vatan sevgisi olmadan birlikdelik hiçbirzaman olamaz. bunu iyi anlayın lütfen.

evet gencecik askerleri 2 ay eğitim verip törürün kucağına atmak değil mi vatan sevgisi?

ya da 1 haftadan az bi sürede terörü kökten silecek bi ordumuz varken bazı güçlerin yönetiminde hala işi bilmeyen genç askerleri gönderip orada şehit düşürmek milyarlarca lirayı doğudaki teröre akıtmaktır değil mi?

bu kadar güçlü bir ordu terörü neden bitiremiyor sence? ya da sınırdışı harekatı neden ırak sınırında birden bitiriliyor? ordular tam terörü bitirecek şekildeyken neden geri çekiliyor?

dış güçlerin politikası uğruna bile bile BOŞ YERE ölüme gitmektir bu.. şehitlik en üst mertebe fakat bu askerlere yapılan cinayet..

ayrıca şahan ın konusuna gelince

adam kariyerinin zirvesindeyken (reklam, film ve tv programı hatta belki daha da fazlası) niye boş yere 5 - 6 ay askerlik yapsın? devlet askerlik sonrası para mı verecek.. hayatımızın 5 - 6 ayı askerlik adı altında zorla çalınıyor bizden.. amerika gibi gönüllü ya da paralı askerlik sistemi getirmeleri lazım.. profesyonel askerler bitirir ancak terörü gencecik, olaylar hakkında hiçbir bilgisi olmayan ve yeterli eğitimi almamış askerler değil

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fashionality -- 15 Mayıs 2010; 16:58:44 >

• bu adamin istese kilo verip askere gidecegini hepimiz biliyoruz.

benim anlatmaya calistigim da budur zaten.

askere fiziki engelleri yuzunden gidemeyenlere lafimiz yok.

forumda boyle entellektuel insan havasi vermek icin ugrasmayin.

tabi alismissiniz siz. parasi olan torpili olanin askerde ne isi var. olmesi gereken anadolunun bilmemne koyunde yasayan ahmettir mustafadir.

insanlarin hala silahlanmasi hala acgozlu olmasi isin farkli bir boyutu. bu konuyu tartismak icin acmadim ben konuyu.

benim anlatmak istedigim bu ulkenin muz cumhuriyeti ayarinda bir adalet anlayisi olmasi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fashionality

quote:

Orijinalden alıntı: tulamistad

kiloları yüzünden bence askere gitmeyenler lanettir bu toplumun yüz karalarıdır kardeşim zayıflarsın gidersin geçen bir şehidimizde kiloylu başda askere alınmamışdı ama adam inat etti sırf askere gitmek için zayıfladı askerlik insan öldürmek felan bu hikayeleri geçiniz lütfen bizim terör sorunumuz vardır bu zamanda herkez askere gitmek için can atmalı insanlar basitleşmemeli güçsüzleşmemeli benim kardeşim verem hastasıdır.hemşire ona askerlikden yırttın hadi bakalım dediğinde gözleri dolmuşdu insanlar ne zaman askere gidiyosun dediğinde çocuk yalan söylüyo hastalığımdan dolayı gidemiyorum diyemiyo insanların içinde vatan sevgisi olmadan birlikdelik hiçbirzaman olamaz. bunu iyi anlayın lütfen.

evet gencecik askerleri 2 ay eğitim verip törürün kucağına atmak değil mi vatan sevgisi?

ya da 1 haftadan az bi sürede terörü kökten silecek bi ordumuz varken bazı güçlerin yönetiminde hala işi bilmeyen genç askerleri gönderip orada şehit düşürmek milyarlarca lirayı doğudaki teröre akıtmaktır değil mi?

bu kadar güçlü bir ordu terörü neden bitiremiyor sence? ya da sınırdışı harekatı neden ırak sınırında birden bitiriliyor? ordular tam terörü bitirecek şekildeyken neden geri çekiliyor?

dış güçlerin politikası uğruna bile bile BOŞ YERE ölüme gitmektir bu.. şehitlik en üst mertebe fakat bu askerlere yapılan cinayet..

ayrıca şahan ın konusuna gelince

adam kariyerinin zirvesindeyken (reklam, film ve tv programı hatta belki daha da fazlası) niye boş yere 5 - 6 ay askerlik yapsın? devlet askerlik sonrası para mı verecek.. hayatımızın 5 - 6 ayı askerlik adı altında zorla çalınıyor bizden.. amerika gibi gönüllü ya da paralı askerlik sistemi getirmeleri lazım.. profesyonel askerler bitirir ancak terörü gencecik, olaylar hakkında hiçbir bilgisi olmayan ve yeterli eğitimi almamış askerler değil

edit: imla

+1

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.