Şimdi Ara

SAGEM SPIGA KULLANICI KULÜBÜ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.354
Cevap
11
Favori
106.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • -yedek pil nasıl buluruz? ebayde pil fiyatı cihazdan pahalı :D:D:D / kelepir muadil pil, pil modifikasyonu veya kendi pilimizi kendimiz yapmamız gibi çözümler
    -microsd class 10 en uygun hangi marka model? yurtdışı mı yurtiçi mi?
    -ssd/ram upgrade?
    -bluetooth mouse ne alınır? ufak notebook mouselarından da ufağı var mı? parmak mouse :D
    -usb >hdmi dönüştürücü, yurtdışı/çin uygun fiyata bulabilen? kendin yap mümkün mü?

hadi bahalım araştırın biraz :D:D

NOT: 2011 biterken böyle kelepir bir cihaza imza attığım için mutluyum. Her ne kadar satın almayın sakın, bu cihaz bi işe yaramaz diyenler çok olduysa da. Adım gibi biliyorumki bundan 6 ay-1 sene sonra elimden çıkarmak istediğimde elimi öpene 200 tl ye satıcam bu cihazı ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicknick -- 26 Aralık 2011; 20:22:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sablsm

başlığın adını VODAFONE SPİGA CEMİYETİ diye değitirsek mi ne baya büyük bi konu olcak galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: nicknick

-yedek pil nasıl buluruz? ebayde pil fiyatı cihazdan pahalı :D:D:D / kelepir muadil pil, pil modifikasyonu veya kendi pilimizi kendimiz yapmamız gibi çözümler
    -ssd/ram upgrade?
    -bluetooth mouse ne alınır? ufak notebook mouselarından da ufağı var mı? parmak mouse :D
    -usb >hdmi dönüştürücü, yurtdışı/çin uygun fiyata bulabilen? kendin yap mümkün mü?

NOT: 2011 biterken böyle kelepir bir cihaza imza attığım için mutluyum. Her ne kadar satın almayın sakın, bu cihaz bi işe yaramaz diyenler çok olduysa da. Adım gibi biliyorumki bundan 6 ay-1 sene sonra elimden çıkarmak istediğimde elimi öpene 200 tl ye satıcam bu cihazı ;)

vodafone spiga alıştırma soruları süre 40 dakikadır kopya çekenin kağıdını alırım

• quote:

Orijinalden alıntı: hyasing40

xp sp3 1,33 gb diye anımsıyorum

Hocam siz iyi bilirsiniz acronis true image ile nasil yedek alacagiz urun gelince ? Forumda resimli anlatimi var ama bu urunde cd rom yok nasil olacak?
    Yardimci olursaniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

...
    ...

usb to vga yeter bana, olsa keşke ucuz bi yolu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: simyaci

quote:

...
    ...

usb to vga yeter bana, olsa keşke ucuz bi yolu...

bir de ssd değişse tadından yenmez
  • @terbiyesüzcanavar'ın Türkiye sorumlusu olduğu sitede() dönüştürücü var. %15 indirimle 34$

http://www.buyincoins.com/details/usb-2-0-to-vga-dvi-hdmi-multi-display-adapter-converter-product-16.html

SAGEM SPIGA KULLANICI KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odanedemek -- 26 Aralık 2011; 21:45:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: odanedemek

@terbiyesüzcanavar'ın Türkiye sorumlusu olduğu sitede() dönüştürücü var. %15 indirimle 34$

http://www.buyincoins.com/details/usb-2-0-to-vga-dvi-hdmi-multi-display-adapter-converter-product-16.html

usb dönüştürücüsü vs büyük bir liste yapmıştım yılbaşından bir gün sonra verecektim listeyi, baktım da görememiştim usb vga diye iyi oldu bu da biraz tuzlu 50 liraya da eğerki gerçekten iş görüyorsa değer bence biraz düşüneyim ben bunu, yarın usb hdmi dönüştürücü bişi bulabilir miyizki

edit: son cümleye dvi yazmışım hdmi yazacağıma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terbiyesüzcanavar -- 26 Aralık 2011; 21:59:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz94

quote:

Hocam siz iyi bilirsiniz acronis true image ile nasil yedek alacagiz urun gelince ? Forumda resimli anlatimi var ama bu urunde cd rom yok nasil olacak?

çok iyi bildiğimi söyleyemem arkadaşım ama bir cihaz gelsin hele yapacağım inş nasıl boot oluyor bir görelim bu arada ssd leri değişdirmek isteyen arkadaşım keşke olsa ama melesef olmuyor :( resmini 1. sayfada paylaşdım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz94

quote:

çok iyi bildiğimi söyleyemem arkadaşım ama bir cihaz gelsin hele yapacağım inş nasıl boot oluyor bir görelim bu arada ssd leri değişdirmek isteyen arkadaşım keşke olsa ama melesef olmuyor :( resmini 1. sayfada paylaşdım

Yaptiklarinizi burda da paylasirsaniz memnum olurum.
    Saygilar b

• herzaman arkadaşım merak etme :) bu arada aldığım yedeğide paylaşmayı düşünüyorum böylece sizlere yedek almaya gerek kalmayacak kamupanyada kutu içeriği açıklanmamış ama belki cihaz hazır yedeği olan bir şekildede gelebilir muhtemelen xp cd si ve özügünlük belgesi ile gelir makine :)
  • USB - HDMI gibi abuk bir aparattan (ya da cihaz mı diyelim işte her neyse) bahsediliyor. Bunun bir çevirici olmadığı kesin. Fazladan bir TV kartı görevi görüyor olabilir. O yüzden böyle cihazları bilgisayarınıza takarken dikkat edin. Ayrıca USB 2.0'ın veriyolu genişliği de bu tür dönüşümler için yeterli olmayacaktır paranız muhtemelen ne idüğü belirsiz bir cihaz için boşa gidecektir.
  • Tv kartı değilde usb üzerinden sanal bir ekran kartı diyelim ki çalışma prensibi bu şekilde yeni sayılabilecek bir teknoloji sunum yapacaklar için çok mükemmel bir seçenek ancak ben cihazın güç tüketimini bulamadım muhtemelen 5 watt altındadır ancak spiga bunu ne kadar cevap verebilir bilemem ama yinede sorun çıkartacağını sanmıyorum
  • quote:

-yedek pil nasıl buluruz? ebayde pil fiyatı cihazdan pahalı :D:D:D / kelepir muadil pil, pil modifikasyonu veya kendi pilimizi kendimiz yapmamız gibi çözümler
    -ssd/ram upgrade?

melesef e bayda pil çok pahalı cihaz gelince bu çin işi universal extendet battery gibi bi zımbırtılar var onu düşünüyorum orjinal pili daha ucuza alacağımızı sanmıyorum malesef
    class 10 zaten bir sıtandart olduğu için marka konusunda cebine göre takıl ama çok çok 1 dolar oynayacakdır önceki sayfada temdı sanırım adı ama hemen almayın bence belki güney köprüsü çok yavaş yada kart okuyucusu usb1.1 yada ne biliyim benzer bi sebepten ötürü kart okuyucusunun hızı düşük diyelim bu durumda class 4 de alsan 10 da alsan değişen birşey olmayacak hele şu cihaz bi gele:))
    parmak mauseyi önceki sayfalarda yazmışdım ama incelemesine baktığımda çok memnun kalmayacağımı düşünmedim
    bt mause heryerden alabilirsin ancak dikkat et radyo frekanslısı değil bluetooth olacak peki neden bt? çünkü sadece 1 usb portumuz var bunuda mauseye harcamamalıyız bence bunun yerine bt kullanmalıyız çok çok 5 dolar oynar usb hdmi ye gelince bence bekleyin sebebi cihazımızın usb sinden kaç watt güç çekebileceğimizi bilmiyoruz eğer güçten kaynaklı bir sorunumuz olursa cihazımız zarar görebilir
    edit:ssd/ram upgrade? bu soruyu görmemişim cevabı da malesef tüm parçalar anakarta tümleşik

(Muhtemelen) ortadaki işlemci hemen solundaki kuzey köprüsü hemen sağındaki beyaz parçaya kılavye bandı takılıyor onun hemen sağındaki güney köprüsü işlemcinin altındaki 2 zımbırtı ram siyah kablo muhtemelen toprak yada wi-fi anten onun altındaki lcd kablosu

buda arka yüzü anakartın soldaki 4 yongada ssd lerimiz aynısı flash disklerdede var tek fark bunlar biraz hızlı alttaki 2 yonga gene ram üstü beyaz şeffaf bantla kapatılan yonga muhtemelen ses kartı realtek marka sağda görünen bios pili
    ayrıca arkadaşlar bu makineye tam bir bilgisayar gibi bakmayın hayal kırıklığına uğrarsınız sadece çok güzel bi mobil cihaz bi telefonla, bi psp ile bi android tabletle asla yapamayacaklarınızı yapıp çok ucua aldığınız intelin değimi ile umpc ultra mobil bilgisayar yani :p

bir edit daha bu makineyi ne kadar ucuza aldığınıza dair intelin sitesinde işlemcinin satış fiyatı 20$ win xp en en en ucuza satıldığı dönemde adete bağlı olarak microsoft 18$ a sattı(türkiyede satılan satelite l10-102 hariç onda bill amcam kıyak yaptı 2$ dan sattı hani şu öğretmen bilgisayarı) o ekran en ucuz 35$ dır 1 sent bile ucuza alamayacağınızı idda ederim kaba hesap 80 dolar etti zaten daha pili anakartı ssd leri ram ları 3g modemi 3g modemin trt bandrolü harcanan emekler mühendislerin maaşları işçilerin maaşları vsvs hariç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyasing40 -- 27 Aralık 2011; 2:56:45 >

• benimkide kargoda. bi kaç güne gelir bakalım :)
  • Benimki geldi yer ist beylikduzu,iste oldugum icin bakamicam ama gayet guzel bi kutu guvenlik ettiketi fln acilmamis

• quote:

Orijinalden alıntı: hayabusaaa

Benimki geldi yer ist beylikduzu,iste oldugum icin bakamicam ama gayet guzel bi kutu guvenlik ettiketi fln acilmamis

süper ya ozaman bugün ve yarın kesin elimizde çocuk gibi seviniyoruz yahu
  • Bu devirde takipsiz kargo mu kaldı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayabusaaa

Benimki geldi yer ist beylikduzu,iste oldugum icin bakamicam ama gayet guzel bi kutu guvenlik ettiketi fln acilmamis

Kuryenet mi getirdi?
  • Gri bi doblo getirdi,ambalajda narpost yaziodu.dedigim gibi fazla bakamadim

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.