Şimdi Ara

Saf Android deneyimi neler vadediyor? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • saf androidin klavyesi kötü ama kolay yazılıyor. arayüz olarak hiçbişey olmadığı için akıcı. ios gibi işte ama daha fazla kişiselleştirmesi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saf android hızlı çalışıyor net.

• Saf android içi boş ev gibi

• Saf Android'de Bloatware gelmez yazılmış ama zaten Google uygulamalarının %95i bloatware'ın ta kendisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: assasin34

Nexus 4'den beri Nexus kullanmış en son S7'ya geçmiş biri olarak söylüyorum saf Android artık çok sıradan ve içi boş hale gelmeye başladı. Evet güncellemeler geliyor ama bence kıyaslayacak olursak hala bir İOS gibi değil. Güncellemeler dışında da pek bir esprisi kalmadı.

Katılıyorum. 2 sene saf android kullandım. Miui'a geçince şükrettim.
  • Saf android yazılımı 1 buçuk yıla yakındır kullanıyorum. Sade ve hızlı. Ne başka launcher ne de başka bir rom ihtiyacım olmadı.

• Güzel konu olmuş.

Şimdiye kadar herkes nezaketini bozmadan yazmış. Umarım hep böyle kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

Saf android içi boş ev gibi

Temelde doğru bir yorum. Ancak şöyle bir sorun var.

Saf Android'te için boş evi kendiniz dolduruyorsunuz, boşaltıyorsunuz.

İçi dolu ev olduğunda işe yaramayan eşyaları genelde evden çıkaramıyorsunuz, müteahhit izin vermiyor. Kilere veya bodruma gönderiyorsunuz ancak varlıkları hep devam ediyor. Evi yeniden dekore etmeniz gerektiğinde dekorasyonu buna uydurmak için çok vakit geçiriyorsunuz.

Metaforu bir yana bırakacak olursak:

Düne kadar Android dünyasının tepesindeki Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Mart 2017 başında Android 7.0 güncellemesini ancak alırken, Milletin burun kıvırdığı GM5 Plus neredeyse 7 aydır bunu kullanıyor. 2 aydır da Android 7.1.1 kullanıyor. Bu arada yaklaşık 1,5 ay sonra yeni Android versiyonu tanıtılacak.

• sanki telefon donanımı üreticisi firmalar android i tanınmaz hale getirecek kadar değiştiriyormuş gibi bir haber olmuş bu ; bu tarz haberler okurun zamanını çaları ve hayal dünyasını genişletir !
  • orijinal androidden gerisi yalan.

6p kullaniyorum. arayip da keske olsaydi dedigim birsey olmadi. performans sorunu yok, guncellemeleri gununde aliyor.

neye gerek var baska?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

orijinal androidden gerisi yalan.

6p kullaniyorum. arayip da keske olsaydi dedigim birsey olmadi. performans sorunu yok, guncellemeleri gununde aliyor.

neye gerek var baska?

Hocam çünkü satacak başka şeyleri yok. Rekabete de uymaları lazım. Apple gibi kendi sınırları olan bir sitem değil.

Kullanıcıların büyük çoğunluğu donanımdan anlamaz.

Bu nedenle kamera, tasarım ve bloatware dediğimiz kendi geliştirdikleri yazılımsal uygulama ve özellikler üzerinden yürüyorlar.

Adam General Mobile 5 Plus almış. Üzerinde bloatware yok. Firma telefonlarından hazır lokmaya alışmış. Bunun galerisi yok, dosya yöneticisi yok, kamerada özellik yok vs. diye şikayet ediyor.

Firmalara bakıyorsun. Çok lazımmış gibi 2K, 4K ekranı ballandıra ballandıra anlatıyorlar. Telefonu daralttık, uzattık ekranı büyüttük. O sensörü, bu sensörü koyduk vs.

Birkaç yıl önce alay ettikleri Apple'ın pazarlama stratejisini aynen uyguluyorlar. Çünkü başka yolları kalmadı.

Android 6'ya kadar düzgün bir Android deneyimi için üst seviye telefon almak şarttı. Zira giriş ve orta seviye bildiğin çöptü. Şimdi öyle bir durum yok. 1.000-2.000 TL arası şıkır şıkır telefonlar var.

• Kim ne derse desin ben seviyorum saf androidi... HAyır diğer markalar arayüzlerini bunun üzerine kuruyorlar işte fazla fazla dediğimiz ne var ki...

galeri var ismi galeri olmadıgı için bulamıyor dosya yöneticisi var adı dosya yöneticisi olmadıgı için bulamıyor... KAmera sesi neden kapanmıyor yok yav bu telefonda sanal tus yerine sabit tus olsa daha iyi olurdu... Adam 1 senedir telefona sahip arkadaş çoklu msj nasıl atıcam diye soruyor :) Tamam bilmiyorsun da yav internetin var işte foruma girmişssin bi yaz google a ...

İnsan telefon alırken nedir ne değildir onu bilecek. Saf android diyor bas bas bagırıyor yav arkadaş hiç mi merak etmiyorsun ne demek içinde ne vardır ne yoktur. Saf android temiz akça pakça eli ayagı düzgün yalan söylemez falanmı sanıyorlar acaba...

E şimdi bana salak saçma uygulamalarla DOLU gelmiyor telefon ki google uygulamalarından bile bence gereksizleri var... Root at rom at launcher yükle dosya yönetici istiyorsan onu yükle galeri istiyorsan onu yükle yap Allah yap sıkıntı nerde onu anlamadım...

Haaa kamera cok önemliyse pro fotografcıysan arkadaş bi zahmet fotoğraf makinası al en iyi çeken telefon adam gibi bir fotograf makinasının 1/100 ü kadar bile değil... Tabi foto dan kasıt sivilceleri yok edip dişleri beyazlatıp kırışıkları giderip sosyla meddyaya paylşaşmak vs değilse... :)

• quote:

Orijinalden alıntı: oskurrr

Kim ne derse desin ben seviyorum saf androidi... HAyır diğer markalar arayüzlerini bunun üzerine kuruyorlar işte fazla fazla dediğimiz ne var ki...

galeri var ismi galeri olmadıgı için bulamıyor dosya yöneticisi var adı dosya yöneticisi olmadıgı için bulamıyor... KAmera sesi neden kapanmıyor yok yav bu telefonda sanal tus yerine sabit tus olsa daha iyi olurdu... Adam 1 senedir telefona sahip arkadaş çoklu msj nasıl atıcam diye soruyor :) Tamam bilmiyorsun da yav internetin var işte foruma girmişssin bi yaz google a ...

İnsan telefon alırken nedir ne değildir onu bilecek. Saf android diyor bas bas bagırıyor yav arkadaş hiç mi merak etmiyorsun ne demek içinde ne vardır ne yoktur. Saf android temiz akça pakça eli ayagı düzgün yalan söylemez falanmı sanıyorlar acaba...

E şimdi bana salak saçma uygulamalarla DOLU gelmiyor telefon ki google uygulamalarından bile bence gereksizleri var... Root at rom at launcher yükle dosya yönetici istiyorsan onu yükle galeri istiyorsan onu yükle yap Allah yap sıkıntı nerde onu anlamadım...

Haaa kamera cok önemliyse pro fotografcıysan arkadaş bi zahmet fotoğraf makinası al en iyi çeken telefon adam gibi bir fotograf makinasının 1/100 ü kadar bile değil... Tabi foto dan kasıt sivilceleri yok edip dişleri beyazlatıp kırışıkları giderip sosyla meddyaya paylşaşmak vs değilse... :)

Aynen hocam.

Bu GM5 Plus'ı bazen pil sorunu ve kamerası bir tık daha iyi olmadığı için satayım diyorum. Sonra vazgeçiyorum. Zira alacağım cihazda sorun olursa firmanın ayda yılda bir vereceği güncellemeyi bekleyeceğim. Bir de bu telefonda birkaç sevdiğim birkaç özellik var, onlardan vazgeçmek istemiyorum.

Mesela adını vermek istemediğim ve benim yakın ilgi alanımda olan bir telefon var. Aylar önce piyasaya çıktı. Videolarda ses kayması sorunumu ne varmış. Düzelmesi için firmanın insafını bekliyorlar. Geçenlerde güncelleme geldi, sanırım düzelmiş.

Ancak GM5 Plus'a bakıyorum. Telefonu Nisan 2016'da çıktığı gün aldım ve ciddi sorunları vardı. Yazılımsaldır, düzelir dedik. Millet güldü. Ancak gelen güncellemelerle Haziran, Temmuz gibi o sorunların büyük çoğunluğu gerçekten de düzeldi. Pil sorunu da Mart güncellemesiyle düzeldi gibi. Ancak bir oyuna sardım, onu bırakamadığımdan test edemiyorum. Yine de gün içinde 3,5 saate yakın ekran süresi aldım. Sabah 10:00'da şarjdan çıkardım, 15 dakika önce %8'de şarja taktım.

Google uygulamalarının da fazlalıkları veya sevmediklerim var. Birkaçını devre dışı bıraktım. Galeriyi ASUS Galeri, dosya yöneticisini ES File Explorer PRO yaptım. Launcher'da Nova Launcher Prime kullanıyorum. Dün onu da kurcaladım, Google Pixel Launcher'dan farksız oldu.

Bundan önce Samsung Galaxy S2 ve LG G2 gibi zamanının üst seviye telefonlarını aldım. Bir önceki mesajımda dediğim gibi almak gerekiyordu. Şimdi sorun yok. Onlarda ne yapıyorsam bu telefonda da aynısını yapıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

Saf android içi boş ev gibi

Temelde doğru bir yorum. Ancak şöyle bir sorun var.

Saf Android'te için boş evi kendiniz dolduruyorsunuz, boşaltıyorsunuz.

İçi dolu ev olduğunda işe yaramayan eşyaları genelde evden çıkaramıyorsunuz, müteahhit izin vermiyor. Kilere veya bodruma gönderiyorsunuz ancak varlıkları hep devam ediyor. Evi yeniden dekore etmeniz gerektiğinde dekorasyonu buna uydurmak için çok vakit geçiriyorsunuz.

Metaforu bir yana bırakacak olursak:

Düne kadar Android dünyasının tepesindeki Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Mart 2017 başında Android 7.0 güncellemesini ancak alırken, Milletin burun kıvırdığı GM5 Plus neredeyse 7 aydır bunu kullanıyor. 2 aydır da Android 7.1.1 kullanıyor. Bu arada yaklaşık 1,5 ay sonra yeni Android versiyonu tanıtılacak.

O sorun değil güzellik ama çoğu kullanıcı uğraşmayı sevmez.Zaten herşeyle uğraşıyoruz okul,sınavlar,kurslar,projeler bide elimize aldığım "telefonlada"uğraşmayı şahsen ben istemiyorum.Ama iphone kadarda basitleştirilmiş olmasına gerek yok.

• Son kullanıcı al kullan telefonu değil bunlar onu isteyen ona göre telefon almalı :)
  • Evet benim de, ios'tan sonraki ilk android deneyimim xiaomi a2 lite ile bu saf android oldu. İlk bir kaç gün alışma evresinden sonra, gerçekten beğendim bunu. Oldukça hızlı takılma vs yok..

• Saf android; en temiz, sistemi yormayan, kişiselleştirmeye müsait olan yazılımdır.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.