Şimdi Ara

Saf Alkol İle Termal Macun Temizlemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu akşam 4 senelik emektar ps4 'üm ile masaüstü pcme ait ryzen 2600'ün termal macununu yenileyeceğim. Normalde sadece üstünden peçete ile siliyordum fakat iz bıraktığını düşünüyorum macun kalıntılarının. Acaba saf alkol ile temizlesem peçeteye sürüp herhangi bir zarar verir mi acaba ps4'e veya cpu'ya ? Daha önce böyle bir yöntem kullanan var mı ?

Bilgi verirseniz çok sevinirim akşama üzülmek istemiyorum

Teşekkürler, iyi forumlar.

• Merhaba, saf alkol elektriği iletmediği ve uçucu bir madde olduğu için sorun olmaz. Lakin peçete yerine 100%pamuk bir kumaş kullanmanızı öneririm. Çünkü peçete tortu gibi partikül bırakabilir. Ben tshirt veya atlet gibi kumaşlar kullanıyorum.
  • Kullanacağın macun kaliteli olmazsa eskisinden beter olur.
  • Mark Selby kullanıcısına yanıt
    MX4 sürdüm konuyu da güncelleyeyim canavar gibi oldu valla sıfır çipe termal macun sürmek gibi. Isı da baya fark etti eskiden ps4'ün arkasına elimi götürdüğümde yakardı şimdi normal laptop kadar ısınıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNGamer

Merhaba, saf alkol elektriği iletmediği ve uçucu bir madde olduğu için sorun olmaz. Lakin peçete yerine 100%pamuk bir kumaş kullanmanızı öneririm. Çünkü peçete tortu gibi partikül bırakabilir. Ben tshirt veya atlet gibi kumaşlar kullanıyorum.
    kolonya yada tiner sürülmüş bir bez ile (atlet diyelim) temizlenir mi?

hangisi daha iyi sonuç verir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PONRO

kolonya yada tiner sürülmüş bir bez ile (atlet diyelim) temizlenir mi?

hangisi daha iyi sonuç verir?

Alıntıları Göster
    İkisi arasında büyük fark olmaz lakin kolonyada alkol harici kimyasallar olacağından tiner daha saf ve mantıklı olacaktır. Elinizde kolonya varsa kullanın tiner almaya gerek yok; her ikisi de varsa tiner, ikisi de yoksa yine tiner alıp kullanın

• quote:

Orijinalden alıntı: RNGamer

İkisi arasında büyük fark olmaz lakin kolonyada alkol harici kimyasallar olacağından tiner daha saf ve mantıklı olacaktır. Elinizde kolonya varsa kullanın tiner almaya gerek yok; her ikisi de varsa tiner, ikisi de yoksa yine tiner alıp kullanın

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim elimde sentetik tiner var kaç yıldır kullandığım, onu kullanayım o zaman.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canozturk21

MX4 sürdüm konuyu da güncelleyeyim canavar gibi oldu valla sıfır çipe termal macun sürmek gibi. Isı da baya fark etti eskiden ps4'ün arkasına elimi götürdüğümde yakardı şimdi normal laptop kadar ısınıyor
    Çinden alacağın gd900 de aynı etkiyi yapıyor.
  • Daha 3 saat önce R5 2600 işlemcimin termal macununu yeniledim. Bildiğin aseton ile temizledim kalıntıları.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.