Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (721. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.433
Cevap
217
Favori
960.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 718719720721722
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kumanda çalıştı sonra tekrar denedim lakin dediğim gibi sadece 3-5 cm yakında çalışıyor. kod ile kayıt yaptım oldu. demek ki ilkinde de olmuştu mesafeden dolayı çalışmamış. tv nin alıcısını buldum nette ama tr de satana denk gelmedim bakalım bulacam bi şekilde.

saygılar

• satem S kullanıcısına yanıt

Arkadaşlar son yazılım olan v6.7220 yazılımında uydu kanallarını standart modda izlerken parlaklığı 30'a getirince biraz daha gerçekçi görüntü oluyor. Ama bu bile yeterli değil çünkü bilenler bilir v6.7165 yazılımındaki görüntü bir efsaneydi. Sony Türkiye ve Sony İngiltere'ye bu konuyla ilgili mail de attım ama beni ne kadar dinlerler bilemem. Sizlerde xf9005 için v6.7165 yazılımındaki görüntü süperdi bu yüzden v6.7165 yazılımındaki o süper görüntüyü yeni bir yazılımla vermenizi istiyoruz şeklinde mail atarsanız hepimiz kazançlı çıkarız arkadaşlar. Ben kendi adıma eğer v6.7165 yazılımındaki gibi bir görüntüye yeni bir yazılımla tekrar kavuşursam bir daha görüntü kalitesini bilmeden etmeden tv'yi kesinlikle ama kesinlikle güncellemicem

Sony İngiltere mail adresi :

customersupport.en@eu.sony.com

Bu şekilde durumu İngilizce anlatan mail atabilirsiniz :

The latest software, v6.7220, made the TV's image worse in every aspect.The v6.7165 software you published in 2021 made the television's image perfect in every aspect, so we, as xf9005 owners, want you to give that magnificent image in v6.7165 software with a new software.

Sony Türkiye mail adresi :

customersupport.tr@eu.sony.com

Bu şekilde durumu anlatan mail atabilirsiniz :

Son yazılım olan v6.7220 yazılımı televizyonun görüntüsünü her yönüyle kötü hale getirdi. 2021 yılında yayınladığınız v6.7165 yazılımı televizyonun görüntüsünü her yönüyle mükemmel hale getirmişti, dolayısıyla biz xf9005 sahipleri olarak sizden v6.7165 yazılımındaki o muhteşem görüntüyü yeni bir yazılımla vermenizi istiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi satem -- 17 Şubat 2024; 21:59:59 >

• arkadaşlar 55xf9005 için iyi bir kalibre ayarı var mı gerek digiturk ,gerek netflix gerekse ps4 pro için ayarlarımı güncellemek istiyorum.4-5 senedir hiç ellemedim tv yi yazılımı bile eski..

• Telefondan ya da bilgisayardan ekran yansıtma yaparken genelde bağlantı problemi yaşıyorum, 10 denemeden birinde başarılı olabiliyorum sizde de böyle bir problem var mı?
  • televizyonun alıcısını değiştirdik servisten. şuan orjinal kumanda bile çatır çatır çalışıyor. ihmal ettim garantisi varken yaptırmadım. neyse sağlık olsun dedik

saygılar

• burcink kullanıcısına yanıt

Yetkili seevis mi yapti ? Ne kadara mâl oldu ?

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    Evet servis yaptı 3000 lira aldılar
    Yuhhhhh
    Hayırlı olsun yada geçmiş olsun. Allah bu servislerin, elektronikçilerin eline düşürmesin bazı istisnalar dışında. Tüm markalarda uçuk fiyatlar. Daha da kötüsü araba parçası gibi haftalarca, aylarca parça bekleyen yada bulamayanlar var.Misal parça 20-25 dolar, kalanı işçilik+ varsa mazot parası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 22 Şubat 2024; 14:33:3 >
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Geçmiş sayfalarda vardı bende o ayarı kullanıyordum ve çok memnun kalmıştım en son TV sifirlamak zorunda kaldım ayarlar silindi birdahada o ayarları bulamadım
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    SADECE SONY XF90 (BABA KONU)

• volkanbirol V kullanıcısına yanıt

zaten ona yordum 40km den geldi servis aldı götürdü tekrar getirdi 1000 lira mazot yazmıştır :D

saygılar

• TV yi PC monitörü olarak kullanınca renk derinliğini 8 bit gösteriyor. Bu panel 10 bit değil mi ? Neden 8 bit gösteriyor ? Bunu nasıl düzeltebilirim 🤔
  • Arkadaşlar selamlar, trt1 veya trt spor maç yayınları sırasında yayın gidiyor ekranda frekans çıkıyor o frekansı aratıyorum ama yeni kanal bulmuyor bu sorunu nasıl çözeriz normalde gösteren kanal maç saatinde farklı frekansa yönlendiriyor.
  • Skaninei kullanıcısına yanıt

Aynı sorun bende de var. Ekranda çıkan frekansları nasıl gireceğim fikrim de yok

• calzebur kullanıcısına yanıt
    Ben girdim kanal buldu ama yine göstermiyor internetten izliyorum mecburen
  • divisive D kullanıcısına yanıt

Kablo ve PC çıkışı HDMI 2.0'sa sorun olmamalı.

2.0'a rağmen 8 bit'se, ekran kartı sürücü ayarlarını kontrol edin. 8 bit - 10 bit ayarı vardır.

HDR kapalıyken : 4K - 60 Hz - 10 bit - 4:4:4 RGB

HDR açıkken : 4K - 60 Hz - 10 bit - 4:2:0 alınabilir.

Sürücüde 10 bit seçeneği çıkmıyorsa, önce sinyali 4:2:0'a düşürmeyi deneyin.

Sinyalin 4:2:0 olması oyun ve filmlerde fark yaratmaz. Küçük yazıların netliğini etkiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 28 Mart 2024; 20:25:11 >
  • unfortunately kullanıcısına yanıt

Daha evvel böyle bir mesaj yazmıştım sony servis geldi baktı havalandırma deliklerinden ekrana/panele toz girmiş garanti kapsamında temizlediler 3 günde geri getirdiler sorun çözüldü

• XF90 ile XH90 karşılaştırmalarına okuyordum ve film/dizi izlemek için XF90, oyun oynamak için XH90 önerilmiş. Yani içerik tüketmek için XF90 daha doğru bir seçenek doğru mu?

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt

Aynen Oyle..

• 
Sayfa: önceki 718719720721722
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.