Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (589. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.433
Cevap
217
Favori
960.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 587588589590591
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Stremio 1.3.3 versiyonunu kurdum büyük bir heyecanla fakat donmaktan izleyemiyorum. Ses var görüntü dönüyor tamamen hayal kırıklığına uğradım. Dizüstüden rahatça izleyebiliyorum sorun internet ile alakalı değil. Önce cache ile alakalı olduğunu düşündüm ve cache 5 GB çıkardım ve hardware accelerated decoding kapalı durumda, ancak zerre düzelme yok. Yaklaşık 6 GB depolama alanı var, açtığım diziler de maksimum 2-3 GB olan şeyler 4K da değil. Bu sorunu yaşayan oldu mu hiç aranızda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Ben Telefondan yansıtıyorum Tv'ye ne kesilme donma sorunsuzca izliyorum açıkcası,720p de yayınlar ama iş görüyor..

Alıntıları Göster

Evet telefonda izlediğim zaman sorunsuz ilerliyor.Aynı yayın tv’de olunca kesilmeler oluyor.Yansıtmayı bende düşündüm,o zaman böyle bir çözüm bulacağım

• ozgurs59 O kullanıcısına yanıt

hg niz, Tv tavsiye formunda aynı konuya yazmıştım o büyük mutfağa 55 gider ama siz fazla kullanılmayacak dediniz.

Sonye alışkın birisi olarak yine sony olsun dersiniz; aşağdakilere bakabilirsiniz. Sony 49 inc den daha düşük modeli yok.

Sony KD-49XG7096 49" Smart 4K Ultra HD LED TV

https://www.vatanbilgisayar.com/sony-49xg7096-49-123-cm-4k-uhd-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

https://www.vatanbilgisayar.com/sony-49x7055-49-123-cm-4k-uhd-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

https://www.hepsiburada.com/sony-kd-49xg7096-49-123-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBV00000OHFTB

https://www.amazon.com.tr/dp/B07BVNJRP9/ref=asc_df_B07BVNJRP91587384600000/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B07BVNJRP9&linkCode=asn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 23 Ekim 2020; 20:29:17 >

• yimust kullanıcısına yanıt

Cevap için teşekkür ederim. Sony olsun diye 5000-5500 vermek istemiyorum aslında. Malum mutfak televizyonu ses olsun, akşam haberleri izlensin, haftasonu kahvaltıda netflix, youtube açılır belki o kadar. 50 inç grundig ve vestel 3600-4000 aralığında bulunuyor. Yarın mağazalars gidip bir bakacağım artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurs59

Cevap için teşekkür ederim. Sony olsun diye 5000-5500 vermek istemiyorum aslında. Malum mutfak televizyonu ses olsun, akşam haberleri izlensin, haftasonu kahvaltıda netflix, youtube açılır belki o kadar. 50 inç grundig ve vestel 3600-4000 aralığında bulunuyor. Yarın mağazalars gidip bir bakacağım artık.

hocam bu tv yide araştırın derim TCL 50P8M 4K Ultra HD 4600 tl bandında 55 inçi 5600 bana 65 lazım gelecekmiş diyorlar gelince değerlendireceğim.

• ozgurs59 O kullanıcısına yanıt
    Selamlar, yazlığa bende sizin gibi düşünerek philips 43 pus 6504 bir tv aldım.MM de 3 ay evvel kampanya denk gelip 3100 tl ödedim.Gayet iyi iş gördü.Tabi sonynin yanına bile yaklaşmıyor ama gerek smart uygulamaları gerekse tvnin kendisi oldukça stabil ve ihtiyacımı gördü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalamare -- 24 Ekim 2020; 10:1:30 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Valla ben de kullanmadım bu Tv'de stremio yu. Mxplayer ile büyük boyutlu videolarda donma oluyor. İleri alma şansınız yok. VLC ile de denedim VLC de altyazı sorunu var. Altyazı ekleyince Frame atlama durumu oluyor. İki oynatıcıda da 5.1 ses alamıyorsunuz zaten Tv'de. Sony bu duruma çözüm bulmuyor ya da donanım eksikliğidir bilemiyorum. Android tvbox ta stremio gayet iyiydi hem stabilite hem 5.1 açısından. Bazı arkadaşlar kullanıyor bunu ama bana sanki sadece 2 GB civarı yts rip izliyorlar gibi geliyor. Onlarda sorun yok.büyük boyutlu filmlerde sorun yaşadım ben. Bu yüzden sildim. Kodiye elementum eklentisi yükledim. Hem 5.1. alabiliyorum hem de stabil çalışıyor.

• wquzun kullanıcısına yanıt

Cevaplar için ayrı ayrı teşekkür ederim. Sorularım olursa özel mesaj yazarım artık, konuyu daha fazla meşgul etmiyim :)

• daytripper25 D kullanıcısına yanıt
    Kodiye söylediğiniz eklentiyi nasıl ekleyebilirim ? 5.1 ses alıp yüksek boyutta sıkıntı çekmiyorsunuz artık değil mi?

• Arkadaşlar selamlar.
    Vpn için puffin kullanıyordum. Ancak ücretli olmuş. Vpn li tarayıcı var mi önerebileceğiniz?

• https://troypoint.com/elementum-kodi-addon/ bu linkte anlatımı var. Bir bakın. Olmazsa googleden aratarak kendi sitesinden android olan versiyonu indirip flasha atarak yapabilirsiniz. Biraz ayar da yapmak gerekiyor sonrasında. İnternette araştırıp halledersiniz. Zor değil.

• Az önce 8.0.1 olan tv me güncelleme geldi kurdum ardından Wi-Fi ve lan girişi çalışmadı. Fabrika ayarlarına sıfırladım bu sefer oturum aç a gelince Google servise bağlamanadı hatası veriyor. Çözüm fikri olan var mı

• Mustaka89 kullanıcısına yanıt

saat ve tarih ayarlarından ağ ayarını tercih ediniz.

İşe yaramadı hocam

zaten yazılımda bu tarih ve saat ayarları için verilmişti, önceki konularda bir arkadaşta da aynı sorun olmuş, galiba googl pladaki bir güncellemeden dolayı sıkıntı olmuştu, o güncellemeyi kaldırmış düzelmişti.Bir aradın, bulursam paylaşırım...

internete bağlantı şekliniz wifi veya kablolu bağlantımı, hangisinden bağlanıyorsanız diğeri kapatınız, sizin gibi birader olmuştu, wifi yi kapatım kablolu bağlantıyı sağlamıştı....denemekte yarar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 24 Ekim 2020; 22:2:53 >
  • Arkadaşlar, tv sanki daha güzel oldu psikolojik mi bilemedim. Netflixte görüntü daha netleşti sanki önceden 4k değilmiş gibi. Bloomıng de de azalma var gibi

• samura92000 kullanıcısına yanıt

bu kanıya neden vardınız

güncellemeden sonra hissettim.

• Hard reset için tv üzerindeki açma kapama düğmesi nerde

Sol arkasındaymış

• 
Sayfa: önceki 587588589590591
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.