Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (211. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.433
Cevap
217
Favori
960.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mako

teşekkürler ama bu seferde usb deki dosyaları nasıl göreceğim? dosya yöneticisi gibi birşey olması gerekiyor sanırım.

Alıntıları Göster
    bu sefer de google play protect izin vermiyor yüklemeye. bu nasıl iş anlamadım.
  • Benimki 7.0 ile geldi. Ve yeni yazılım arattığımda yazılım güncel diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorunu ben de yaşamıştım, usb ile güncelledim sorun çözüldü.

• Benimkisi de 7.0 ile geldi kurulum yaparken güncelledi şu an 8.0

• Merhabalar,
    Çok uzun zamandır alacağım televizyonu araştıran ve xf9005 ile nu8000 arasında kalıp ilk tercihini nasıl olduysa nu8000'den yana kullanan ve hemen ardından xf9005 ile değiştiren biri olarak yazıyorum.

Tercihimi 55nu8000'den yana kullanıp görüntüsünden hiç memnun kalmamıştım ki kurulumdan hemen sonra tekrar çağırdığım servis ile yaptığımız piksel testlerinde cihazın panel arızası olduğunu tespit ettik ve televizyonu iade ettim. (üstü hariç 3 köşesinde de boydan boya yani diğer bir deyişle u şeklinde gölgelenme mevcuttu ve oradaki ledler yanmıyor gibiydi)
    55xf9005 cihazımın kurulumu da dün akşam itibariyle yapıldı, ilk izlenimlerim çok olumlu, iki cihaz arasında xf9005 lehine çok ciddi bir fark olduğunu söylemek mümkün, özellikle netflixteki aynı dizi ve filmleri test ettim, youtubeda aynı videoları tekrar deneyimledim.

İşin enteresanı şu ki yukarıda bir arkadaş bu iki ürünün polonya fiyatlarını paylaşmış, 55nu8000 4420 tl iken, 55xf9005 6925 tl'ye geliyor, bu bile Türkiye'deki saçma fiyat politikasının ve bu iki televizyonun mukayese kabul etmeyeceğinin bir göstergesi.

Media markt online satıştan aldığım 55xf9005 cihazı 2019 üretimi olarak geldi, cihazın 4 çapraz köşesinde yalnızca arka planda tek renk olduğu zaman (youtube piksel testi videosu vb.) üçgen şeklinde diyebileceğim hafif gölgelenmeler var.
    Bu gölgelenmeler normal görüntüde kesinlikle belli olmuyor ve hatta niyeyse beni rahatsız da etmedi ancak yine de emin olmak için sormak istediğim şey şu; servis henüz cihazı kurmadan bu gölgelenmeden bahsetmişti ve gerçekten kurulumdan sonra ben de farkettim, acaba bu yazılımsal bir durum mu? Hepinizde aynı durum mevcut mu?
    Ayrıca televizyonun kendi piksel testi yok mu? nU8000'de kendi piksel testleri vardı ve servis kumandası ya da internetten alınabilen ek kumanda ile girilebiliyordu ancak servis piksel testinin olmadığını söylediği için mecburen youtube'dan piksel testi videolarını açtık.

Ek olarak; kumandadan memnun olmayanlara ve android'in stabil olmadığını söyleyenlere henüz ilk kullanımımda çok şaşırdığımı belirtmek isterim, kumanda tavana tuttuğumda bile 4 metreden çok rahat çektiği gibi hemen yükselttiğim 8.0 android sürümü de şu an için çok stabil görünüyor, tabii zamanla uygulama yükledikçe ve kullandıkça durum ne olur bilemem.

İyi Forumlar,

• SultanApex S kullanıcısına yanıt
    olaya öyle bakarsak xf90 dada sözde var bloomingten altyazı parlamasından başka bir işe yaramıyor..

bumu yani doğru bakış açısı..
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    xf90 de local dimming sözde var diyorsanız; ne diyebilirim ki...

Hele LD sadece altyazıda blooming yapıyor derseniz... bilemedim...

olan şeyleri söylüyorum altyazıda parlamı yokmu ? var..

ld algoritmasıyla alakalı blooming yokmu? var..

ee bende o zaman sorana xf90 fald değil ld yokmu diyeyim demek istediğimi anlamadınızki

adam tv soruyor var olan şeyi yok diyor hani sizin ld var ama düzgün çalışmıyor bir işe yaramıyor dese neyse

yada tv 10 bit ama çakma 10bit yada 8bir+frc dese yine neyse adam direk yanlış bilgi veriyor

ben bu durumu eleştirince sizde bana nu8000 de ld var ama hiçbir işe yaramıyor diyorsunuz bende size xf90da fald ama bölgesel karartması hiçbir işe yaramıyor diyince bu cevabı veriyorsunuz umarım anlatabildim kendimi..

ayrıca xf90 daki bloominginde duymayan bilmeyen yok sonylerin tüm modellerinde var bu sorun altyazı parlamasıda aynı şekilde..

ikiside rtings ayarlarında soldaki q70r sağdaki xf90

SADECE SONY XF90 (BABA KONU)SADECE SONY XF90 (BABA KONU)

şimdi bende kalkıp size desemki edge led nu8000 in siyah performansı daha iyi olduğu için ld kapalı olsa bile bu sahnelerde sony den daha iyi siyah gösterecek o yüzden xf90 da bölgesel karartma yok ne diyeceksiniz bana?

saçmalıyorsun diyeceksiniz en basiti yukardaki arkadaşın durumuda tam olarak bu samsungun geçtiği her konuda saçmalaması..

• işsiz eleman yine gelmiş
    yalancı düşman vs. diyor

soru soran arkadaş sen nu8000 al
    hem ucuzmuş daha ne olsun
    işsiz elemanın gönlü olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Konumuz Q70r mi? nu8000 mi?

rtings ten gideceksek, Q70r LD notu 7, nu8000 LD notu 1.8...

xf90 ve Q70r nin LD si başarılı, nu8000 nin ki ise başarısız. Zaten tv ye kötü demedim ama LD si başarısız.

Ha derdiniz xf90 a laf atmaksa bir şey diyemem... ama bana nu8000 nin LD si başarılı demeyin.

• ok3541 O kullanıcısına yanıt
    Köşelerdeki, düz renklerde görünebilen hafif gölge tüm XF9005’lerde var. Yazdığınız gibi normal yayınları izlerken hiç göze çarpmıyor.

• Torrentten indirip, Televizyon ayarları ile fazla uğraşmadan izleyebileceğim, görüntü muhteşem diyebileceğim 4k hdr film tavsiye eder misiniz?

konu bambaşka ama anlatamadım..
  • Arkadaslar bende aranıza bu gün amazondan aldığım tv ile yeni katıldım.servis geldi kurulumu yaptı.panel display time ı göster bakim kullanılmışmı dedim şu resimdeki kısmı açtı bak abi hepsi sıfır dedi.bu panel display time resimdeki mi yoksa beni kandırdılarmı?Ayrıca cihaz android olduğu için google photos vardır diyordum.Malesef Google fotoğraflar yok.Albümlerime 4K bakmak güzel olurdu.Bunu nasıl çözerim?
    SADECE SONY XF90 (BABA KONU)

• evet sol alttakı galiba.
    bu panelı nasıl acıyoruz bizim servis acmadı 2019 6. ay uretım ve kapalı kutu ama olsun ogrenelım
  • Bende açamadım i tuşu sonra 5 seskısma tuşu açma kapama tuşu
    Olmuyor denedim menü açılmadı

• supercharge kullanıcısına yanıt
    Merhaba fotoğraflar a alternatif olarak tarayıcınızdan bu adresi takip edip ulaşabilirsiniz (https://photos.google.com/)

• Üstadlar torrentten mortal engines diye bir film indirdim yeni 81.3 GB inen dosyada bir sürü dosya tahminim bazılarını silmem lazım ama hangilerini bu konuyu bilenler yardımcı olabilir mi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Her özelliği 10/10 olan ve fiyatıda çok ucuz bir TV arıyorsanız aramayın. Öyle bir şey olsa herkes onu alırdı zaten.
    Her TV nn bazı + ve - özellikleri var.

Biri samsung sever biri sony.

Bu başlık altında sürekli aynı muhabbetleri duymaktan sıkıldım cidden.
  • chief1905 kullanıcısına yanıt
    remux olanları indireceksin.
  • 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.