Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (446. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.773
Cevap
127
Favori
500.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 444445446447448
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu tv nin gerçek sahne testinde çıkabildiği değer 546cdm2 o yüzden hdr performansı yada göz alıcı bi parlaklık beklemeyin hocam
    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Ben HDR’ı kullandığım hiçbir üründe aktifleştirmiyorum ki hocam. Renk ve doku namına bir şey bırakmadığı gibi, uzun vadede gözü inanılmaz yoruyor. Kim neden kullanır bilmem, tercih meselesi tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SAVIAR kullanıcısına yanıt
    bende aynı şekilde düşünüyorum ama bazı oyunlarda güzel oluyor
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Hocam RDR 2’den tutun Horizon’a, Uncharted’tan tutun Resident Evil’a hiçbir oyunda HDR başarımı iyi değil. Aksine HDR nedeniyle o kadar çok detay kaybediyorsunuz ki. Örneğin RDR 2’de, Ultra detaylarda, at arabasının tekerinden sıçrayan çamurları, yerde açılan çamur oluklarını, deri bir ceket giydiğimizde üzerindeki eskime izlerini vs. tamamen kaybediyorsunuz. Ben yapımcının HDR tavsiye ettiği, oyuncuların da HDR tercih ettiği bir oyun bilmiyorum. Sizin bildiğiniz varsa önerebilirseniz denemek isterim. 🙏🏻

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bana bunu özelden wp dan ya da burdan öğretin hocam. 1 kere laptop TV ye bağladım çamur gjbi görüntü aldım. Bu arada hdr de benim kendi ayarlarımda Netflix deki hdr içeriklerde muazzam netice alıyorum. Eskiden böyle görüntü puslu cansız ve gri oluyordu ama son bulduğum ayarda normalden katbekat iyi.

Bu arafa konsolum yok Asus rog gaming laptop var. GeForce gtx 970 m ekran kartı mevcut üzerinde. Laptop uhd değil full HD bu alakalı mı bilmiyorum.

Yansitmayi 2 sene önce almış olduğum paugge hdmi kablo. 2.0 diye almıştım ama geldiğinde markası paugge olmasına rağmen üzerinde 2.0 yazmıyor idi.

Bu bilgiler gerekli miydi bilmiyorum ama durum bu.

1 kez tv ye bağladım laptopu oyun açarak, hdmi kablosu ile hepsi bu. O da berbat görüntü kötü bir renk idi. Tüm renk modlarini denemiştim.

• ozzo27 kullanıcısına yanıt
    Hocam HDR görüntü alabilmeniz için ekran kartı çıkışınızın buna uygun olması lazım. Laptopunuzu HDMI 2 üzerinden TV’ye bağlayın. Nvidia Control Panel ayarlarına gelin. Görüntü ayarlarını varsayılan ayarlarından Nvidia Ayarları olarak seçin. Renk gamutunu RGB değil, 4:2:2 olarak ayarlayın. Görüntü derinliğini 10bit seçin. Ve son olarak ekran hertz değerini 60 olarak ayarlayın. Daha sonra masaüstüne sağ tık yaparak görüntü ayarlarına girin ve HDR aktifleştirin. HDR ayarlarından görüntü istediğiniz sonucu verene kadar ayarlayın. Hepsi bu kadar. Ancak dediğim gibi yapacağınız en iyi ayarda dahi çok ciddi bir doku ve renk kaybınız olacağından ben tavsiye etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 6 Nisan 2020; 1:21:31 >
  • Hocam peki neden bu tv'nin özelliklerinde hdr10 yazmakta ?

Hdr10 demek 1000 nit demek değil mi ?
    Bunları mutlaka yarın deneyeceğim ancak bahsettiğimi ifade edemedim bence. Hocam ben oyun deneyimimde sizin bahsettiğiniz hiçbir ayarı yapmadım, hdmi kablo ile tv ile laptop arasında bağlantı kurdum sonra windows ekranı tvye geldi ve laptop ekranı karardı, mouse ile oyunu açtım ve sonuç =>bildiğiniz atari ekranı gibi görüntü geldi bende. Ben işin hdr sinde de değilim ben normal PlayStation oynarken o da 1500 tl lik eski tv lerde alınan görüntüyü alsam kafi. Yani sorunum şu ben konsol sahibi birisi olmadan tv üzerinde (65xe9005) tatminkar bir görüntü alamaz miyim? Oynanabilecek kadar olsun dev ekranın tadını çıkartayım istiyorum. TV de donanımsal bir sorun yok bilgisayar da çöp bir makina değil. O yüzden böyle oynanamayacak kadar kötü olması doğal mı? Hdr değil kastım, yani başka bir ayar yapmam mı gerek acaba? Cahilliğime verin ne yapmam gerek bilmiyorum.

• Televizyona telefondan yansıtma için AirScreen programı kullanıyorum, iphone ile problemsiz kullanılıyordu.

Şimdi Mi 9T Pro kullanıyorum ve yansıtma için telefon televizyonu bulmuyor. Problem ne olabilir ve Mi kullanıp bağlantı yapan var mı ?

Birde televizyonun kendi internet browser programını kullanıyorum. Çok fazla reklam yiyerek sekme açıyor ve kullanışlı gelmiyor. Tavsiyeniz olursa dinlemek isterim...

• uzaylioglan U kullanıcısına yanıt
    o konuda bişey diyemiyorum çünkü 300cdm parlaklığı olan tv lere bile dolby vision var diyorlar :))
  • selamlar,

sony televizyonum var.

modüllü dsmart üyelikle birlikte kullanıyorum .

kurulum yaparken dsmart ı seçerek kurulduğundan sadece dsmart üzerinden gelen kanallar var.

haricen dsmart listesinde olmayan bir kanalı nasıl eklerim.

??
  • Beyler kodi den usb ile film izliyorum sürekli. Son zamanlarda usb exter olaeak görüyor. Ve film lere kaldıklarden devam etmiyor. Neden olmuş olabilir? Dizilerden çok sorun yaşatıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • uzaylioglan U kullanıcısına yanıt
    Hem evet hem hayır hocam. HDR 10 bir standart, bu standardı destekliyor evet, ama maalesef hiçbir firma kağıt üzerindeki verileri yansıtmıyor. Pazarlama stratejisi, tıpkı TV üzerine 200hz, 1000hz vs yazmaları gibi. Halbuki bakıyorsunuz TV 60hz bile değil (bu TV özelinde yazmıyorum). Ancak tekrar tekrar yazıyorum ama HDR kesinlikle baz alınacak bir özellik değil. O kadar kontrast odaklı bir deneyimi kim, neden tercih eder, benim anlamam zor.
  • Yardım edebilecek yokmu? 320 gb hdd exfat formatlı. Ntfs formatlı olunca tv görmüyor. Herşey normal hdd deki filmleri görüyor açıyor, stop ile filmden çıkıp, tekrar başlatırken sürdür dediğimde eski dakkanın sesi geliyor ama görüntü yok.
    Son sürüm kodi de sorun mu var? Bende mi bir sorun var. Tv nin oynatıcısında sorun olmuyor kaldığım yerden devam edebiliyor.
    Ama kodide altyazı vs ayarlarım var. Kodiden izlemek istyorum. Silip tekrar yükledim bir şey değişmedi

• pc de tv nin renkleri bazen çok canlı oluyor sonra doğal hale dönüyor hangi ayar kendi kendine açılıyor bulamadım bilen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

pc de tv nin renkleri bazen çok canlı oluyor sonra doğal hale dönüyor hangi ayar kendi kendine açılıyor bulamadım bilen varmı
    Ayarlarda Video seçeneklerinde renk seçimini BT 2020 yapınca renkler coşuyor sanırım nadiren kısa süreliğine bu ayara geçiyor biraz bunu denedim ama renkler coşunca doğallık gidiyor o yüzden otomatik iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

Yardım edebilecek yokmu? 320 gb hdd exfat formatlı. Ntfs formatlı olunca tv görmüyor. Herşey normal hdd deki filmleri görüyor açıyor, stop ile filmden çıkıp, tekrar başlatırken sürdür dediğimde eski dakkanın sesi geliyor ama görüntü yok.
    Son sürüm kodi de sorun mu var? Bende mi bir sorun var. Tv nin oynatıcısında sorun olmuyor kaldığım yerden devam edebiliyor.
    Ama kodide altyazı vs ayarlarım var. Kodiden izlemek istyorum. Silip tekrar yükledim bir şey değişmedi
    Bu muhtemelen Kodi kaynaklı bir durum ya da harddiskte sorun var.

Usb üzerinden film izliyorum ve her zaman Kodi tercih ediyorum. Bazen dediğiniz gibi ekran siyah kalıyor ses var, görüntü yok. İleri veya geri sarsam başa atıyor. Bendeki sıkıntının usb kaynaklı olduğunu düşünüyorum, sebebi ise usb 3.0 olmasına rağmen içine film atarken bazen hızın inanılmaz düşük olması. 4-5 gb filmi içine atmak bazen 3-5 dakika sürerken bazen 45 dakikayı geçebiliyor.

Eğer harddiskiniz eski ise okuma yazma hızı ile alakalı da olabiliyor...

• reef1905 kullanıcısına yanıt
    Evet hdd eski. 320gb hdd kutu ile kullanıyorum. Tanımada bi sorun olabilir. Kodinin güncellenmesini bekliyelim bakalım.

• Tv kendi kendine reset atıyor? Normal tv izlerken birden kapanıp açılıyor.Son iki üç gündür ara ara yapıyor.Daha önce başına gelen var mı böyle bir durum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 444445446447448
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.