Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (346. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.773
Cevap
127
Favori
500.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rambocuk

hocam sıkıntı gri tonlarda çıkıyor o sebepten zaten tv değişecek ben iki tv yide aydınlık sayılabilicek bir ortamda çektim , karanlık ortamda çeksem sizinki gibi çıkacaktır sadece eşit görüntüyü yakalıyabilmek için c8 ide ortalama aynı ışık almış ortamda çekmek istedim
    Bunlarda aydınlık ortam, öğle güneşinde. :)

Tabi ki kaliteli led tv'ler en iyi oled'ten daha parlak olacaktır. Ama sizin resimde gösterdiğiniz gibi de uçurum bir fark yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sayın arkadaşlar;
    2014 senesinde 1 adet LG 55LA970v alarak LEDTV olayına girdim ama LG bir hayal kırıklığı oldu garantisi biter bitmez çöpe gitti. O televizyon direct led idi ve tamiri sadece ve sadece panel değişmesi ile oluyormuş onunda fiyatı yaklaşık 6000TL dediler. LG şikayetlere baktım genellikle garanti süresi bitimi.şimdi kimseye LG önermiyorum. şans işi dediler ama bizim seri hep böyle çıkmış neyse asıl sorum şu:
    sony netten alırsam ve kutusu açıp kurduktan sonra 14 gün koşulsuz iade koşulu geçerli oluyor mu?
    bu konuda tecrübesi olan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: outlander

sayın arkadaşlar;
    2014 senesinde 1 adet LG 55LA970v alarak LEDTV olayına girdim ama LG bir hayal kırıklığı oldu garantisi biter bitmez çöpe gitti. O televizyon direct led idi ve tamiri sadece ve sadece panel değişmesi ile oluyormuş onunda fiyatı yaklaşık 6000TL dediler. LG şikayetlere baktım genellikle garanti süresi bitimi.şimdi kimseye LG önermiyorum. şans işi dediler ama bizim seri hep böyle çıkmış neyse asıl sorum şu:
    sony netten alırsam ve kutusu açıp kurduktan sonra 14 gün koşulsuz iade koşulu geçerli oluyor mu?
    bu konuda tecrübesi olan var mı acaba?
    Tv alinca kutuyu siz acmiyorsunuz sony servisi acip kuruyor aliskanlik haline gelmesin yoksa garanti disi kalir

• cevap için teşekkürler.
    hayır kutuyu tabiki servis açacak ama açtıktan sonra 14 gün koşulsuz iade kuralları geçiyor mu yoksa servis raporu ilemi oluyor?
    yani öğrenmek istediğim şu geldi servis kurdu ve bende tvyi beğenmedim bu 14 gün koşulsuz iade ile televizyonu geri gönderebiliryormuyum?
  • quote:

cevap için teşekkürler.
    hayır kutuyu tabiki servis açacak ama açtıktan sonra 14 gün koşulsuz iade kuralları geçiyor mu yoksa servis raporu ilemi oluyor?
    yani öğrenmek istediğim şu geldi servis kurdu ve bende tvyi beğenmedim bu 14 gün koşulsuz iade ile televizyonu geri gönderebiliryormuyum?
    n.s.a. evet
  • sağolun ama n.s.a ne demek?
    ben n11den almayı düşünüyorumda
  • quote:

sağolun ama n.s.a ne demek?
    ben n11den almayı düşünüyorumda
    Normal sartlar altinda. Muhendis terimidir pardon

Ama yinede saticiya sorun sikinti cikarmasin sonra

Ayrica bildigim kadariyla sony servisi ilgileniyor tv falan sikintilicolunca alip yenisini yollarlar diye biliyorum

Sony bayisinide arayip teyit edin

• outlander O kullanıcısına yanıt
    bazıları zorluk çıkarıyor iş mahkemeye kalabiliyor uğraşmaz sanıp geri almam diyor, mediamarkt netten aldığın kolay iade alıyor, ama kargo vs hep bir risk kargocu kırıyor sen uğraşıyorsun vs vs
  • outlander O kullanıcısına yanıt
    Teknosa.com

Medimarkt.com

Veya bunların gittigidiyor üzerinden satış yapan mağazalarından alırsanız sorunsuz iade edersiniz 14 gün içinde.

Diğerleri ugraştırır.

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Teknosa.com kesinlikle iade almıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    Geçen sene eposta ile teyit almıştım.

Gittidiyor üzerinden aldığın tvyi de kurulumdan sonra iade etmiştim.

Demek ki onlar da değiştirmiş.

• 55xe 9005 tivibu apk kuramıyorum es dosya yöneticisiyle açıp kurmaya çalışıyorum yükle diyor ama kurmuyor kurmanın başka bir yolu varmı
  • 65XF9005 sahibiyim. Kumanda üstündeki kapama tuşuna 10 saniye basılı tutunca aletin tamamen kapanması gerekmiyor mu? Benim tv de alet kapanıyor 5-6 saniye sonra kendiliğinden açılıyor. Reset atılmış gibi oluyor. Kapanması gerekmiyor mu , ben mi yanlış biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KskFaruk

65XF9005 sahibiyim. Kumanda üstündeki kapama tuşuna 10 saniye basılı tutunca aletin tamamen kapanması gerekmiyor mu? Benim tv de alet kapanıyor 5-6 saniye sonra kendiliğinden açılıyor. Reset atılmış gibi oluyor. Kapanması gerekmiyor mu , ben mi yanlış biliyorum.
    55XE9005 var bende de durum aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

55XE9005 var bende de durum aynı.

Alıntıları Göster
    ben hic denemedim bunu. kaynak nedir nerde yaziyor 10 s basili tutunca kapancagini?

belkide tam 10 s basili tutmuyorsunuz 11 s basili tutup deneyin
  • Selamlar,

Nasıl olduğunu çözemediğim bir durum var.

Şöyle ki; önce ses gidiyor, bir kaç saniye sonra da TV kapanıp tekrar açılıyor., bu döngü böyle devam ediyor. Önce fişten çekiyorum sonra açıp kumanda ile kapatıyorum. Bu şekilde ancak kendine gelebiliyor.

Benzer durumla karşılaşan, öneri/çözümü olan var mı?

Sevgiler
  • Aynı durum bazen android box lar da da olur linux tabanlı.. ancak onlar hata olunca ekran hemen crash olur kendiliğinden reset atar sorun çözülürdü. Android Tvler için işlemci ve ram yüklenince Kodi gibi uygulamalar olabildiğince arka planda birşey çalışıp çalışmadığını kontrol etmekde fayda var. Mesela Philips de kodek sorunu vardı youtube da bağlantı stabil ancak takılmalar meydana geldi zamanla bunda yazılımın güncellenmesi de etken diye düşünüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duff MC ®

Selamlar,

Nasıl olduğunu çözemediğim bir durum var.

Şöyle ki; önce ses gidiyor, bir kaç saniye sonra da TV kapanıp tekrar açılıyor., bu döngü böyle devam ediyor. Önce fişten çekiyorum sonra açıp kumanda ile kapatıyorum. Bu şekilde ancak kendine gelebiliyor.

Benzer durumla karşılaşan, öneri/çözümü olan var mı?

Sevgiler
    bende hic olmadi. dun sadece tvyi actigimda ses yoktu, o da uydu alicisindandi galiba. 6 li przin elektirigini kapatip 3 s sonra actim duzeldi

surekli tekrar eden bi olay mi bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KskFaruk

65XF9005 sahibiyim. Kumanda üstündeki kapama tuşuna 10 saniye basılı tutunca aletin tamamen kapanması gerekmiyor mu? Benim tv de alet kapanıyor 5-6 saniye sonra kendiliğinden açılıyor. Reset atılmış gibi oluyor. Kapanması gerekmiyor mu , ben mi yanlış biliyorum.
    Selamlar,

Sony 55XE9005 kullanıyorum. TV de tam kapanma gibi bir özellik yok gördüğüm kadarıyla. Kapama tuşuna 1 kere basınca TV kendini bekleme moduna alıyor. Tekrar bastığınızda kaldığı yerden devam ediyor. Tamamen kapatmak için fişten çekmeniz gerekiyor.

Kumandadan açma kapama tuşuna 10 sn basılı tutunca tv android işletim sistemini tekrar baştan başlatıyor. Yani bir nevi reset atıyor sisteme.
  • Selamlar...
    Daha önce forumda yazmıştım. LG B7V alacaktım. Ama mağazalarda incelediğimde bütün tv lerde logo yapışmasına şahit oldum, ve bu yüzden tv den soğudum ( polemik için yazmıyorum ) bir haftalık araştırma sonucunda ve bu forumdaki olumlu yorumlardan yola çıkarak 55xf9005 üzerinde karar kıldım. Şu an HB üzerinde bu ürün 6950 tl den satışta. Fakat daha önce kötü bir deneyimim oldu, samsung marka bir tv almıştım, gelen kutuyu kargodan teslim alırken içini kontrol etmedim. paket açıldıgında ekranın kırık olduğu görüldü, servis kargoda kırılmış diye rapor tutmuş, aldığım yere sorunu bildirince kargodan aldığında kontrol etseydin cevabı aldım, kargoya gittiğimde ise aldığında kontrol etseydin biz bir şey yapamayız dediler. ve elimde patladı :) artık korkar oldum, zira gelen kargoyu kargocularla kotrol etsem bu sefer servis kutu açılmış diyecek, ( Ürün kutusunda ekranı kırık olarak duruyor. ) neyse konu uzamadan şimdi,
    1. HB üzerinden bu ürünü sipariş etsem aynı şeyler başıma gelirmi, ( çok tırsıyorum :)) )
    2. Bu ürünü ev güvenlik sistemleri ile deneyimleyen oldumu ? yani tv android üzerinden DVR görüntüsünü ve alarm sistemini sorunsuz çalıştıran varmı ?
    3. iphone X üzerinden kumanda için tavsiye ettiğiniz yazılım varmı ?
    4. konu ile çok alakasız ama, Yahu! bu TRT 4K farklı bir kanal mı ? ben hep TRT 1 in 4K yayını olarak biliyordum. Diriliş Ertuğrulu 4K izleyemiyormuyuz ?

Şimdiden teşekkürler. Faydalı forumlar dilerim.

• 
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.