Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (344. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 342343344345346
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rambocuk

Xe90

C8

hocam kesinlikle xe90:) bizim tvler sahane ya gercekten bende hala god4 oynuyorum resim cekicem yeni oyuna gectigimde:)

sony farki iste, diger tv nek adar sonuk kalmis bariz belli

• Bana tv yi aldığımda yapmak için test videosu linki atar mısınız?

Ölü piksel ve ışık sızması testi için.Youtube de olanlar yeterliyse gerek yok.

Ve tv gelince yapmam gereken ekstra bir şey var mı kurulum sırasında?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Xe90

C8

Hocam senin panel gerçekten sıkıntılı.
    Bu da spiderman, altta da 4k hdr remux jurassic park.
    SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    hocam sıkıntı gri tonlarda çıkıyor o sebepten zaten tv değişecek ben iki tv yide aydınlık sayılabilicek bir ortamda çektim , karanlık ortamda çeksem sizinki gibi çıkacaktır sadece eşit görüntüyü yakalıyabilmek için c8 ide ortalama aynı ışık almış ortamda çekmek istedim
  • quote:

Xe90

C8

Sony renkleri ne kadar doğal ve doğru veriyor burda çok güzel göstermişsin. Samsung lg veya başka cihazlarla sony arasında kalanlar iyi baksın bu resme.

• Tekrardan ben bu sefer gta 5 oynarken cektim hdr acik ve kapali:) resimler iphone 7 den

Hdr10 aktif burda

Burda aktif degil

Burda da hdr10 aktif

Burda yine hdr kapali

Bu god 4 oynunda ise hdr otomatik yaptgimda hdr10 etkinlestiriyor

Hdr kapali iken;

Ben otomatikte birakmistim hdr10 acik oynamisim bu oyunda farkinda olmadan ama o kdar guzel yapmislar ki siritmiyor ben kapali sanmistim hdr i god 4 icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sony XE 9005 tv im bugün arıza verdi.Tv nin kumandasına basıyorum önce beyaz ışık yanıyor sonra tv açılmıyor kırmızı ışık yanıp sönüyor.Fişten çekim çalıştırdım bir çok sefer aynı değişen birşey yok kırmızı ışık yanıp sönüyor tv açılmıyor.Tv de hiçbir cihaz takılı değil kendi uydu alıcısı ile kullanıyorum.Böyle birşey başına gelen arkadaş oldumu.Tv den anlayan yardımcı olacak arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • emozel06 E kullanıcısına yanıt
    servis modu açılıyor mu?açıp ne kodu verdine bakarsanız belki yardımı dokunabilir?(display tuşu sonra 5 ve ses açma diye hatırlıyorum servis moduna girişi ama bir deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: two_face

servis modu açılıyor mu?açıp ne kodu verdine bakarsanız belki yardımı dokunabilir?(display tuşu sonra 5 ve ses açma diye hatırlıyorum servis moduna girişi ama bir deneyin

Yok hocam kumanda açma tuşuna basıyorum beyaz ışık yanıyor 2-3 saniye sonra kırmızı led ışık yanıp sönmeye başlıyor ekran siyah hiçbirşey gelmiyor.Görüntü yok

• quote:

Orijinalden alıntı: emozel06

quote:

Orijinalden alıntı: two_face

Yok hocam kumanda açma tuşuna basıyorum beyaz ışık yanıyor 2-3 saniye sonra kırmızı led ışık yanıp sönmeye başlıyor ekran siyah hiçbirşey gelmiyor.Görüntü yok

Alıntıları Göster
    Hocam özelden yazdım size zaten.Kırmızı ışık yanıp sönüyorsa bilin ki bir şeyler eskisi gibi değil.Bu yazılımsal bir sorunda olabilir ama benim ki mesela donanımsaldı ve garanti kapsamında parça değişti.Umarım sizin sorununuz da hallolur.Ama maalesef üzücü bir durum daha 2017 çıkışlı bir tv de böyle olayların olması.Ama işte o görüntü kalitesi yok mu o kızgınlığımı alıp götürdü:)İnşallah şu yeni teknolojiler oturana kadar sorunsuz tv mizi hepimiz kullanırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spartacus55 -- 25 Kasım 2018; 22:54:22 >

Hocam benim xf9005 in tv üzerindeki kumanda alıcısı bozulmuştu. Kumandadan hiçbir şekilde tv açılmıyordu. Bende tv nin arkasındaki tuşlardan tv yi açıyordum. Kırmızı veya beyaz ışık yanmıyordu çünkü ayarlardan bunu kapatmıştım.
    Ürün garanti kapsamında servisteymiş ve parça bekleniyormuş. Sizde tv nin arkasındaki tuşlardan açmaya çalışın eğer ki tv açılırsa benim yaşadığım sorunu yaşıyorsunuzdur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar sorunuma çare bulunacağını zannetmiyorum ama gene de yazıyım dedim.S9 plus kullanıyorum.Youtube da chromecast vasıtasıyla ekran yansıtma ,video&tv sideview programıyla tv yi uzaktan yönetemiyorum.Tv yi yeniden başlattığımda bir süre çalıştıktan sonra gene olmuyor.Acaba aranızda s9,s9 plus,note 9 markalı telefon kullanıp bu sorunu yaşayan var mı acaba?Çünkü eski telefonumda bu sorunu yaşamıyordum.Yabancı kaynaklarda da bu modellerde sorun yaşayan var.
    kırmızı ledin yanıp sönmesi
    arıza uyarısı
    nette tablo var sony blinking codes diye aratabilirsiniz
    konunun eski sayfalarında da paylaşılmıştı
    tv niz servislik muhtemelen
    geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 25 Kasım 2018; 23:11:14 >
  • spartacus55 kullanıcısına yanıt
    aynı ağıda olunca sorunsuz kullanmanız gerek
    aynı yerel ağıda olup olmadığınızı
    ip cakisma olup olmadığını kontrol ettiniz mi
    her iki cihazida sabit ip verin
    telefona özel bir durum olması ilginç

yansitma için
    google home tavsiye ederim
    play storeden telefona indirip tv yi bağlayın
    sarece youtube değil tüm ekranı
    chromecast üstünden yansıtıyor
    tv nizi ekledikten sonra altta sağıda
    hesap ek öğelerden ekranı cihaza yansıt seçeneği var
    belki sorununuzu çözer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 25 Kasım 2018; 23:31:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: recep

aynı ağıda olunca sorunsuz kullanmanız gerek
    aynı yerel ağıda olup olmadığınızı
    ip cakisma olup olmadığını kontrol ettiniz mi
    her iki cihazida sabit ip verin
    telefona özel bir durum olması ilginç

yansitma için
    google home tavsiye ederim
    play storeden telefona indirip tv yi bağlayın
    sarece youtube değil tüm ekranı
    chromecast üstünden yansıtıyor
    tv nizi ekledikten sonra altta sağıda
    hesap ek öğelerden ekranı cihaza yansıt seçeneği var
    belki sorununuzu çözer
    Aynı ağda hocam.Pc de sorun yokken telefonda sorun var.Pek bilmesem de dediğiniz gibi sabit ip veriyim ikisine.Biraz araştırarak yaparım şimdi size nasıl yapılır diye meşgul etmeyeyim.Başka fikriniz varsa onu da deneyebilirim.Teşekkürler yardımınız için.Bu arada modem markası asus dsl-n16 bilmiyorum sorunda etkisi var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spartacus55 -- 25 Kasım 2018; 23:37:47 >

• rambocuk kullanıcısına yanıt
    Hocam şu forumdaki oledi en çok gömen adamlardan biri benim ama Sony ve Samsung modellerin en üst modellerinde dahi sorunsuz doğru ayarlanmış oled tv den alacağınız görüntüyü hiçbir led modelden alamazsınız renk derseniz tamam derim Upscale performansı derseniz onasa tamam derim detay kaybolıyor diyorsunuz oda doğru ama genel olarak ortalama ışık alan bir ortamda hala oled kalitesini sunabilen bi led model Yok piyasada...

Ayrıca bu detay kaybı olayını sonY Yen'i modelinde pixel contrast booster olayıyla çöZmüş artık detaylar kaybolmuyor o yüzden bunu oledlerin sorunu olarak görmeye gerek Yok fiyat konusuna girmezsek tabi..

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Valla tam ben yazacaktim sen yazmisin eline saglik, oled boyle gomulunce dayanamadim ben de, simdi xe9005 sahibiyim ama daha once 1 sene oled c6 kullandim ve net fikrim su ki xe9005 guzel tv ama bir oled asla degil, oledden filmde aldigim tadi xe9005 den alamadim, ayrica xboxda fifada da oledi ariyorum desem yeridir, ama yukarda oyle kiyas fotolari var ki.. sanirim o c8 oled bozuk, yoksa goruntu kalitesinde zirve oledmis ben anladim keske butcem yetseydi de ekrani buyutmek icin lede gecmeseydim.

• Sağol hocam bilgi için benim tv de kumandaya basınca beyaz ışık yanıyor sonra tv açılmayıp kırmızı ışık yanıp sönmeye başlıyor.Yani kumanda çalışıyor

• spartacus55 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah sağol hocam dediğin gibi 2017 model yeni tv Sony sağlamdır diye aldık tv de arıza çıkması can sıkıcı oluyor.

• recep R kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam garantisi devam ediyor artık servis çağıracaz.

• 
Sayfa: önceki 342343344345346
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.