Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (296. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.773
Cevap
127
Favori
500.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: meekmentos

görüntü acıp kapanması hdr otomatikte olunca oluyormuş onuda bir deneyin..yeni gelicek güncellemde düzelecek yazıyordu..geçen ay gelmişti yeni güncelleme onuda geri çektiller bu ay içi gelecek deniyordu sony sitesinde..trt 4k da bendede aynı oluyor bazen yapıyor oyuncunun cevresinde oluyor genellikle.trt 1 deki hd maclarda da oluyor cekimdende olabilrmiki acaba cünkü hep olmuyor bu sorun bazı tekrar çekimlerinde oluyor..motionflow kapatıncada bu sefer görüntü bir acaip oluyor bil hassa hd yayın maclarda standart veya yumuşak seçince sorun kalmıyor birde hd maclarda motion altındaki film modu kapalı olunca daha iyi oluyor normal yayında orta veya yüksek olabilir..
    mayıs ayında yayınlanıp geri çekilen v6.5603 güncellemesini
    geri çekmelerinin sebebi yabancı forumlardan anladığım kadarı ile
    avrupada bir çok tv güncelleme esnasında geri dönülemez biçimde brick olmuş
    ana kartları değişiyormuş
    güncelleme faslı bittiğinde ilk açılışta tv arızaya geçiyormuş
    sıkıntılı bir durum ......

bu güncelleme bize de ota geldi ve bizde brick olan tv varmı açıkçası bilmiyorum
    bende yüklü çalışıyor sıkıntı yok belkide direkten dönmüşüzdür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 27 Haziran 2018; 14:26:35 >

• eleutheiros E kullanıcısına yanıt
    Hocam iyide sony sana ayıplı malı vermemiş. Yani ürün sıkıntılı olduğu için kurmamışlar ürünü sana. İkinci üründe öyle olmuş ve ellerinde stok kalmamış. Adamlar ne yapabilirki başka ellerinde olmayan ürün için. İnanın sony den son açılmamış kutuyu ben aldım. Servis bile demişti gülümseyerek ürün arızalı ise başka yok depoda diye bilgi vermişti son ürn demişti. O yüzden sony nin tek yapabileceği şey üst modeli size vermek oda Zaten fiyat farkını vererek olur. Ya da para iadesi yaparlar ki bunuda dile getirmişler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Başka sorunlardamı var tv de yoksa sadece bu bahsettigin sorunlarmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • recep R kullanıcısına yanıt
    Bende güncelledim 1 2 sonra güncelleme geri çekildi gercekten direkten dönmüş olabiliriz..

• quote:

4k Uydu alıcısı hdmi 2 veya hdmi 3 demi takılı ve hdmi sinyal formatı gelişmiştemi ayarlıdır uydu alıcısı tv ile uyumu diye birşey olamaz çünkü hdmi kablosuda önemli 4k da 2.0 olmayıncada olabilir bu sorunlar uydu alıcıları hiçbir tv modeli için özel üretilmez diye biliyorum..başka digitürk 4k uydu alıcısı kullanan arkadaşlar varsa cevap yazabilir.
    Digiturk 4K ayarlarımı yazıyorum;

Öncelikle kablom bu;

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_hama-hm-122127-hs-hdmı-ethernet-flexislim-altın-uç-5s-1-5m-1117260.html

HDMI 2 de takılı ve sinyal formatı gelişmiş.

Bu kutularda yukarda arkadaşın dediği gibi dandiklikten kaynaklı HDMI uyumsuzlukları var. Belki bizdeki modellere uygun bir ayar bulabiliriz. Özellikle HDMI ile ilgili menülere bakıyorum ama bu haliyle ciddi sıkıntılı.

• meekmentos M kullanıcısına yanıt
    Hocam

göz kırpma sorunu
    Parlaklığın sürekli açılıp kısılması sorunu
    Ghosting sorunu
    Ekranda rgb şeklinde renk kalması sorunu
    Sahne geçişlerinde flulaşma sorunu

• sevgili @batikan86 kardeşim
    xf90 daha iyi bir tv umarım beklentilerini karşılar
    bence vereceğiniz fark çok değil ise iyi bir seçim yaptığınızı düşünüyorum

bu saatten sonra düzgün xe90 bulmak macera aramaktan başka bir şey değil
    iade tv olmasa bile refurbished tv olabilir
    nisan 2018 üretimli tv ler bu tarz ürünler olabilir
    lansman yapılmış yeni model pazara çıkmış ancak eski model hala üretimde
    gel de şüphe duyma
    çok acil bizde tüketici kanununa refurbished ürün satışı ile ilgili
    maddeler konulması gerekmektedir
    sadece tv veya elektronikte değil bir çok üründe ne dolaplar dönüyor kim bilir
    acilen yasa gerekli

bu modeli düşünenlere tavsiyem xf serisidir
    Hocam inanır mısın dün aynı şeyi bende düşündüm bu refurbished olayını. Ne hikmetse 2018/4 grubu ürünlerinde birçok insan hep sorun yaşamışlar. Aslında hata benim işte bu durumları göre göre almamak gerekirdi xe serisini. Dediğiniz gibi 2018 de xe serisinin üretimi ne alaka.

Gerçi ben servise sormuştum bu tv 2018 nisan ayında üretilmiş diye. Servisin cevabı abi mümkün değil o tarih ürünün istanbul depoya giriş tarihidir falan demişti bende çok üstelememiştim açıkçası.

Bizim ülkemizde o kadar tv iade ediliyor ki markalar bu kadar tv yi çöpe atacak olsalar bu firmaların kar olayı nerde kalır o zaman. Bir şekilde tv lerin sıkıntıları giderilip bence kullanıcılara satılıyor. Bu bence elektronik ürünlerin çoğunda var. Her şekilde, olan son kullanıcılara oluyor. İnşallah konuyla alakalı en kısa zamanda bir yasa çıkar ve bu duruma düzenleme gelir.

Ayrıca iyi dileklerin için teşekkür ederim üstad..

• quote:

Orijinalden alıntı: Philip27

Digiturk 4K ayarlarımı yazıyorum;

Öncelikle kablom bu;

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_hama-hm-122127-hs-hdmı-ethernet-flexislim-altın-uç-5s-1-5m-1117260.html

HDMI 2 de takılı ve sinyal formatı gelişmiş.

Bu kutularda yukarda arkadaşın dediği gibi dandiklikten kaynaklı HDMI uyumsuzlukları var. Belki bizdeki modellere uygun bir ayar bulabiliriz. Özellikle HDMI ile ilgili menülere bakıyorum ama bu haliyle ciddi sıkıntılı.

Alıntıları Göster
    sevgili @Philip27 kardeşim
    kablo mühim
    digitürk için yorum yapmayacağım
    sabıkalı firma çinde 3-5 dolara kutu topladığı bilinen gerçek
    hamanın kablosunun hdmi 2.0 sertfikalı olduğu ibaresi yok mediamarkt linkinde ya da ben göremedim

bilmeniz gerekenleri özetleyeyim :
    şimdi hdmi 1.4 ve hdmi 2.0 ve yeni gelecek hdmi 2.1 standartlarımız var
    bunların iletim frekanlasları her yeni standartta yükseliyor

hdmi 1.4 için clock ratio 340 mhz/m
    hdmi 2.0 için clock ratio 600 mhz/m
    hdmi 2.1 daha da yükselecek

örnek kaliteli pig tail antenleme kabloları ortalama 240-300mhz/m değerindedir

üst frekansların dışa kaymasından dolayı frekans yükseldikçe kayıplar artmaktadır
    kayıpları azaltmak için ne yapılması lazım ?

iç conductor yani iç kablo oksijensiz %99 saf bakır olması lazım
    bunlar özel üretim kablolar maalesef genel üretim değiller birazcık pahalılar
    genel üretim kablo üreticisinde 2usd metre ise özel kablolar 6-8usd metre civarındadır fiyatları yaklaşık yazdım belki biraz daha farklı olabilir
    özelikle kayıplar kabloların uçlarında olur bu frekansın dışa kayma olayını
    uçlarda altın kaplama ile düzeltilir altın kaplama kullanılmasının sebebi budur
    ayrıca altın en az oksitlenir vs.

başka bir önemli nokta
    yüksek frekans iletecek kablonun çok düşük kapasitans değeri olmalıdır
    genel üretim kablolar bunu sağlayamaz, direnç omaj falan bunları her kablo sağlar
    püf nokta düşük kapasitans değeridir yüksek frekans için bu şarttır
    4k için için bize lazım olan kaliteli hdmı 2.0 kablo düşük kapasitans değerinde olmalıdır

ucuz genel kablolar 4k hdmı 2.0 600mhz clock ratio değerini karşılayamaz
    maalesef bu değerleri sağlayamayan kablolar 4k etiketlenmektedir
    ve yine maalesef hiç bir kablonun kapasitans değeri ambalajında yazmaz OFC bile yazmaz

umarım yardımcı olmuşumdur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 27 Haziran 2018; 15:39:38 >

• quote:

Bende güncelledim 1 2 sonra güncelleme geri çekildi gercekten direkten dönmüş olabiliriz..
    ben de güncelledim vay arkadaş ciddi verilmiş sadakamız varmış.bi daha otg ile de güncellemeyeceğim kendi ne zman gelirse.
    Teşekkür ederim, kablonun resmi sitesinde 2.0b uyumlu yazıyor ama yinede farklı bir kabloylada denemeye çalışırım.

https://www.hama.com/00122127/hama-flexi-slim-high-speed-hdmi-cable-plug-plug-flat-ethernet-15-m
  • quote:

Orijinalden alıntı: Philip27

Teşekkür ederim, kablonun resmi sitesinde 2.0b uyumlu yazıyor ama yinede farklı bir kabloylada denemeye çalışırım.

https://www.hama.com/00122127/hama-flexi-slim-high-speed-hdmi-cable-plug-plug-flat-ethernet-15-m
    verdiğiniz linkte 600mhz karşılıyor yazmışlar
    kablonuz iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

Ben kullanıyorum 4K Digitürk kutusunu,donma yapıyor bende kumanda işlemiyor kapatıp açıyorum,herzaman değil,bir sıkıntı olduğu belli.ama burda sıkıntı digitürk'ün dandik kutuları malesef sorunlu.
    Görüntü gelmiyor bazende dediğiniz gibi biraz bekleyince açılıyor.Digitürkteki servis elemanı cihazı tamamen elektrikten kesmeyin gündüzleri stand by da kalsın demişti.bende tam tersi hep elektriği kesiyorum.

Mesela kutu açılıyor ön ekranda saat geliyor kumandadan açıyorum bir türlü kanal gelmiyor,bir kaç defa basmam gerekiyor kanalın gelmesi için.algılama problemide var gibi cihazın.Demem o ki digitürk cihazları sıkıntılı.

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Hangi portta takılı kutunuz ve mümkünse özel bir HDMI ayarı yaptıysanız tv'den paylaşabilirmisiniz?

• Philip27 P kullanıcısına yanıt
    HDMI 3 Arc da takılı,tv den gelişmiş hdmı 4:4:2 rakamlı olan seçili.
  • @BJK@ kullanıcısına yanıt
    Digitürk 4k kutu anlattıgınız sorun harici nasıl normaline göre fark varmı görüntü kalitesi açısından 4k harici yayınlarda nasıl mesela

• Bu sorunları servis nasıl kabul etti valla baya şansınız varmış adamlar benim tv de lekeler vardı eski sony xe7005 te ve dse efekti vardı onu bile kabul etmediler.acaba refurbised oldugundanmı kabul ediyorlar siz de tv yi denkel iletişimdenmi aldınız onlarla iletişime gectinizmi servis harici.bende bu tvde mac yayınlarını pek sevemedim bu tv de birde ghosting oluyor arada maclarda

• quote:

Digitürk 4k kutu anlattıgınız sorun harici nasıl normaline göre fark varmı görüntü kalitesi açısından 4k harici yayınlarda nasıl mesela
    Görüntü varken gerek 4K gerek HD yayınlarda hiçbir sorun yok. Arkadaşların tavsiye ettiği ayarlarla tekrar deneyeceğim.
  • Philip27 P kullanıcısına yanıt
    Sizdede oluyormu maclarda ghosting arada oluyor böyle bir sorun olan arkadaşlar varsa yazabilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meekmentos -- 27 Haziran 2018; 18:23:40 >
  • Arkadaşlar

Xf9005 te çalışma saatine nasıl bakılıyor.

Xe9005 teki gibi mi yoksa farklı bir yolu mu var.

• meekmentos M kullanıcısına yanıt
    Hocam,

Belkide tv de gerçekten sorun gördüler. Özellikle göz kırpma olayı biraz ciddi bir sorun gibi duruyordu.

Ayrıca tüm çıkışlarda bunu yapması ilginçti.

• 
Sayfa: önceki 294295296297298
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.