Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (294. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam

Hassas tonlamayı açmak gerekiyormuş sanırım. Bakalım akşam test edeceğim. Belki düzelme olur hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 298 sayfa olmuş XE9005 konusu ama 297 sayfayı hiçe sayıp tek bir sayfada IŞIK sızması iddiasında bulunanlara 297 sayfayı okuyun önce derim..

Sony Tv ler mükemmel değil ama şu konularda SOny'nin üstünlüğünü kimse inkar edemiyor..

-Görüntü Kalitesi
    -Upscale (Görüntü iyileştirme,yükleltme)
    -Motion Teknolojisi (hareketli görüntüdeki falsoları engelleme)
    -Oyun Lag seviyesi

**Ordan burdan malum sitelerden alınan sıralama ve rakamlar maalesef 298 sayfadaki yazılanları/gerçek kullanıcı yorumlarını bağlamaz -ki zaten Sonyi düşük gösterme çabalarıdır

SOny Tv lerin zayıf yönleri ise:

-Smart özellikler
    -Dahili Uydu alıcı
    -Dahili oynatıcı (Altyazı seçenekleri vs)
    -Fiyatı

Yiğidi öldür ama hakkını ver demişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 25 Haziran 2018; 21:22:26 >

• Arkadaşlar

Trt 4k da dünya kupası maçında ara sıra ghosting problemi yaşıyorum. Kanal sinyal kalitesi 60. Acaba bu sorun sinyal kalitesinden kaynaklanabilir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzo27

Arkadaslar guzel bir seçim seyri yaşamak için ekranı ikiye bölüp iki ayrı kanal açamıyor muyuz? Bir Program ile internet üzerinden de olsa olur var mıdır bir yolu?
    Valla bir kaç defa dillendirdim ama kimseden cevap gelmedi belkide
    bilgileri olmadığı için. Bu tv sözde çift tuner. Tvnin arkasında iki adette
    gerçekten tuner var. Ama ne işe yaradığını bulamadım. Çift çıkışlı lnb'den iki kablo
    çekip sub ve maine taktım. Ama ne yaptıysam işe yaramadı. Aynı anda iki kanal izlemek
    mümkün değil onu anladık da en azından bir kanalı kayıt ederken diğerini izlemeye olanak
    verir dedim oda olmadı.

Bilen varmı aranızda bu çift tuner ne işe yarar amacı nedir? merak eden yokmu?
  • Arkadaşlar

Bu tv nin motionflow özelliği çok sorunlu. Ses sinema sistemine hdd bağlayarak 1080p film izleyeyim dedim. Motionflow seçeneği yumaşak olarak seçiliydi. Ghosting problemi yaşadım. Motionflow seçeneğini standart yaptığım zaman problem ortadan kalktı.

Yani bu tv gerçekten görüntü konusunda muazzam. daha önce böylesini görmedim.

Ama bu yaşamış olduğum sorunlarda
    ghosting problemi olsun, ekranda 1 saniye kalan görüntü değişiminde meydana gelen rgb şeklinde ekranda kalan renk sorunu olsun.
    Bu tip sorunlar umarım sony’nin yazılımıyla alakalıdır ve ileride inşallah çözülür. O zaman işte dört dörtlük bir tv olacak benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 26 Haziran 2018; 10:19:41 >
  • DbA kullanıcısına yanıt
    ** Twin Tuner ile Karasal Yayın (T) + Kablolu yayın (C) ve Uydu yayın (S) kastediliyor olabilir ??

TV nin PIP (Pencere içinde Pencere) özelliğini deneyin.Ama Dahili Alıcı ile Harici giriş arasında Tv yi iki pencereye bölmesi gerekli olsa da, bu PIP veya PAP işini nedense çok saçma hale getirdiler..

Eski modellerde PIP olarak açılan pencerelerden biri büyütülünce diğeri küçülüyordu bu özellik kalktı..

Her giriş için Çift ekran olmuyor (PIP) diye biliyorum..Tv ikaz veriyor bu özelliği kullanamazsınız diye..

Oysa hatırladığım, çok eski Tüplü Tv de bile bu özellik çok kullanışlı idi..

Yine çok eskiden bazı Markalar Tv ekranını bırakın 2 ye daha fazla Bölmeye ayırıyordu, hatta yanılmıyorsam her pencerede yayın canlı olarak oynuyordu..

Çift Tuner özelliği bildiğim kadar bazı uydu alıcı cihzalarda olabiliyor..Tv lerde (Sony) olduğundan emin değilim..Belki Kelime olarak yanlış kullanılıyor (Twin Tuner)

**
    ( twin satellite and terrestrial tuners.)
    https://www.avforums.com/review/sony-kd65xe9005-x90e-tv-review.13437

** S, T ve C kısaltmalarına. S-Satellite (Uydu), T-Terrestrial (Karasal) ve C-Cable (Kablo) kelimelerinin ilk harfleridir
    https://www.sony.com.tr/electronics/televizyonlar/xe9005-series/specifications

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 26 Haziran 2018; 12:53:2 >

• bu tv de ghosting falan yok
    ghosting çok major bir hata
    hem premium diye satılamazdı hem sony'i tefe koyar çalarlardı

bir şeyler ters ancak ghosting değil
    peki ters olan ne ?

gördüğünüz şeyi ben ilk satın aldığımda fark ettim
    araştırınca frame drop repeat diye bir problem bulmuşlar avforumda
    bu konuya ya da yazdım baya geride kalmıştır şubat ayı başı olması lazım

konun linki :
    hangi sinyalde nasıl göründüğünü hakkında konuyu inceleyebilirsiniz https://www.avforums.com/threads/sony-xe90-and-also-xe85-frame-repeats-drops-on-50-59-94-native-content.2132939/

bu hata 4K HDR Processor X1™ işlemci taşıyan tüm modellerde mevcut
    2017 xe90 kadar tüm modellerde bu işlemci var

bu hata 4K HDR Processor X1™ Extreme işlemci taşıyan modellerde yok
    2017 modeller xe93 ve üstü
    2018 medeller xf90 ve üstü

avforumdakiler bu durumun basit bir güncelleme ile giderilmesini umdular
    basit bir matematik algoritma hatası gibi görünüyordu
    ancak bunu düzeltecek güncelleme gelmedi dahası
    sony xe90 modelindeki bu hatayı düzeltmek yerine işlemciyi yükselterek çözme yoluna gitti
    o yüzden xf90 extreme işlemci ile çıktı

şu aşamada problem düzeltilecek gibi görünmüyor malesef sony ölü taklidi yapıyor
    ancak uygun motion ayarı ile problemi görmüyorsunuz

rgb renk sorunu gibi dediğiniz şey tv nin değil yayının hatası o herkeste oldu

umarım yardımcı olmuşumdur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 26 Haziran 2018; 17:16:27 >

• recep R kullanıcısına yanıt
    Hocam filmlerde hareketli nesne bulanıklaşıp kareleniyor ve asıl nesneyi takip ederek devam ediyor bulanıklaşma. Bu olay motion yumuşakta iken böyle. Standarta alınca sorun ortadan kalkıyor.

Trt4 k da ise hareket halinde futbolcunun izi, futbolcuyu takip ederek devam ediyor. Yani ekranda çok kısa süreli hayalet şeklinde futbolcunun izi hareketli olarak kalıyor. Motion burda standart. Yani motionfan kaynaklı birşey yok.

Bilmiyorum anlatmaya çalıştım ama. Tv yi servise de vermek istemiyorum kozmetik açıdan sağlam gelir mi diye korkuyorum.

Ayrıca göndermiş olduğun linki inceleyeceğim. Teşekkür ederim hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 26 Haziran 2018; 17:40:35 >
  • Arkadaşlar 65xe9005 tv'im için air mouse c120 aldım meşhur Çin sitesinden. 15 günde geldi, Cihaz hem fiziksel klavye hem de air mouse özelliği var. Pili değil Şarjlı keşke pili olsaydı. Kullanımı çok basit içinden çıkan usb dongle alıp usb girişine takiyoruz 2 dk içinde aktif oluyor. Özellikle Webde yazmak çok kolay air mouse da çok işlevsel. 300-400 TL lik akıllı kumandalara göre tam bir FP ürünü diyebilirim, tavsiye ederim. 10 dolara aldım.

Air mouse aktif iken de foto paylastim, ekranda siyah bir Mouse imleci çıkıyor. Bu fiyata alinasi bir ürün. Youtube dan da arastirabilirsiniz.

[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1035153/b7c34376-784b-4a5c-9dc9-2727cca04746.jpeg[/simage

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzo27 -- 26 Haziran 2018; 19:51:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bahsettiğiniz sorunlar bu modelde yok
    filmde karelenme kaynakla ilgili değil ise tv servislik olabilir dahası 4k da iz olması kabul edilemez
    giriş seviyesi en kötü panel bile 4k düzgün gösterir
    tavsiye edebileceğim
    tvi sıfırlayıp tekrar kurulum yapın
    nasıl hard reset yapılır tarifi nette vardır
    bu konuda bir kullanıcı arkadaşımız paylaşmıştı
    kanalları usb ye yedek almayı unutmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 26 Haziran 2018; 18:1:14 >
  • Bahsettiğiniz "İz Bırakma" Ghost efek vs vs Motion Problemidir..

Öncelikle X kanaldaki bir motion seviyesi, Y kanalındaki motion ile uyumlu olmayabiliyor :

Örnek Discovery Kanaldaki alttan hızlı geçen reklam yazıları örnek 2nci seviyede düzelirken, atıyorum SHow Tv de 1nci seviye yeterli oluyor

**Yayına göre Standart/Yumuşak/...yüksek veya KAPALI denemek gerekir..

Harici Girişlere göre de bu değişebilir..

**Harici Uydu alıcı
    **Harici Meida Player
    **Dahili Alıcı

..vb

Asıl can alıcı nokta ve problem, uzun bir süre Firmware güncellemesi ile motion ayarlarının bozulduğundan bahsedildi..Son güncelleme ile düzeldi denildi ama sanırım bazı Tv ler (Kullanılan cihazlara, ayarlara göre) motion problemini resetleyemiyor

Güncelleme sonrası Fabrika ayarlarına dönüp -varsa bug/hata- taze bir kurulum yapmak tavsiye edilir genelde..

Ekranda oynayan görüntüye göre (Futbol maçı gibi) Motion ayarları, Resim ayarları değiştirip deneyiniz..Eğer sıkıntı devam ediyorsa bahsettiğim motion problemi mevcut

• İlave bilgidir :

Motion ayarının açık olması Motion çalışıyor anlamına gelmez..

Tv lerde bunun gibi Siyah ayarının yüksek/açık olması da siyahların çok iyi olacağı anlamına gelmez.

Bazı şeyler başka şeyleri tetiklediğinden, motion ayarını da bazen kapatmak, bazen açmak gerekebilir..

resim ayarı da mümkünse Standart olarak veya Spor olarak deneyin..filim, oyun modu vs renklerde vs başka şeylerde bozulma yapabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: recep

bahsettiğiniz sorunlar bu modelde yok
    filmde karelenme kaynakla ilgili değil ise tv servislik olabilir dahası 4k da iz olması kabul edilemez
    giriş seviyesi en kötü panel bile 4k düzgün gösterir
    tavsiye edebileceğim
    tvi sıfırlayıp tekrar kurulum yapın
    nasıl hard reset yapılır tarifi nette vardır
    bu konuda bir kullanıcı arkadaşımız paylaşmıştı
    kanalları usb ye yedek almayı unutmayın
    Yorumlarınız için teşekkür ederim. Dediklerinizi uygulayacağım. Umarım bu sorunlar düzelir

• Bugun televizyonuma Digiturk 4k (Sagemcom'un) kutusunu taktırdım. Fakat tv'yi kapatıp 5-10 dk. sonra açınca görüntü siyah ekran olarak kalıyor. Kanalları değiştirdiğimde ise sadece kanal adını görüyorum, arkada hiçbir görüntü yok. Kutuyu fişten çekiyorum, boğuşuyorum zorla açılıyor. Sonra yine kapayıp açınca TV'yi, görüntü yine kayboluyor. Teknik servis, Digiturk kutusunun bu model ile uyumsuzluk yaptığını, yapacakları birşey olmadığını söyledi. Full hd kutu önerdiler.

Digiturk 4k ile bu kutuyu kullanan arkadaşlar muhakkak vardır. Görüş ve yardım rica ediyorum.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batikan86

Arkadaşlar

Trt 4k da dünya kupası maçında ara sıra ghosting problemi yaşıyorum. Kanal sinyal kalitesi 60. Acaba bu sorun sinyal kalitesinden kaynaklanabilir mi ?

Bende yasiyorum. 55 xd8505. Hatta bende 2-3 hafta da bir trt4k sinyali gidiyor tekrar tarama yapmak zorunda kaliyorum. Uydu alicisi sinyal seviyesini görursem bazen heyecanlaniyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • slayer90 S kullanıcısına yanıt

• slayer90 S kullanıcısına yanıt
    arkadşlar 4k çözünürlük için
    uydu sinyalinizin kalitesi çok yüksek olmalıdır
    sd hd çözünürlükte idare eden kayıp oranı
    4k da tolere edilemiyor
    kaliteli snr düşük lnb ve tam bakır rg6u6 kablo kullanın
    çanak sisteminizi elden geçirin
    sony 2017 tv başlığı 193 sayfaya göz atabilirsiniz
    https://forum.donanimhaber.com/2017-sony-android-tv--123058968-193

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 26 Haziran 2018; 22:19:31 >
  • Şuraya bi iki foto bırakalımda yanlış anlaşılma olmasın

• Arkadaşlar konuda bir iki arkadaş da sordu ama cevap çıkmadı. Kanal listem düzgün fakat bir kanal eklemek istiyorum. Tek bir kanal ekleme nasıl yapılıyor. Tarama ayarlarını fazla kurcalamak istemedim açıkçası düzenli listeyi bozmak istemiyorum.
  • bu televizyonlarda amblight var diye yazıyorlar youtubede videoları var ama hiçbir incelemede yok herhangi samsung yada sony tv de varmı bu özellik ?
  • 
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.