Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
9.773
Cevap
127
Favori
500.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazi alali 4 gun oldu ve goruslerimi belirtmek isterim. Oncelikle bundan onceki tv lg'nin ips panelli 47 inch modeliydi. Sony almaya giderken samsung Q6 yada bakmistim fakat sd yayinlarini pek begenemedim ne yalan soyliyim. Sonycenter da 85-90 ve 93 serisi yanyana duruyordu. 90 serisinin 85 serisiyle uzaktan yakindan alakasi yok arkadaslar. Birinin ekrani bildiginiz siyahken digeri griyim diye bagiriyordu. Acikcasi bu kadar fark oldugunu dusunmemistim. Cihazi getirip kurduklarinda hdd den kendi usb tarayicisiyla 4k izlemek isrtedim fakat yukleme isleminin bekletmesi beni bezdirdi . Eyvah dedim birde media player mi alacagiz simdi buna. Hemen akabinde kodiyi kurdum ve birde baktim olay budur saniyesinde 1tb lik hdd yi okudu ve 50 gb lik filmi sorunsuz birsekilde oynatti altyaziyida eklentiden kendisi indirdi ve inanin bu bana mucize gibi geldi. (Daha onceki tv den sonra) Inanin evde tv ister kapali ister acik olsun bakakaliyorsunuz . Aksamlari uhd dizi,film izlemenin keyfi gercekten kayda deger(netflix) . Su anda iyiki bu tv yi aldim diyorum kendi kendime ve sizlerede tesekkur ediyorum forumda bu basligi acip beni bu urune yonlendirdiginiz icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: jaas

Merhabalar ben dun kodi yukledim ve bir kac addons (covenant,atom gibi) fakat yayinlari bir turlu izleyemedim ne diziler ne 4k filmler devamli bana gunluk dosyanizi denetleyin hatasi verdi. Veya icerik bulunamadi gibi hatalar siz nasil yaptiniz acaba? Tesekkurler.

Kodiyi fazla abartmayın diyorum ben devamlı..

Kodiyi PC ye kurmakla Android Tv ye kurmak arasında çok perfonmans farkı var..Tv nin önbellek, Ram vs durumları ile içerik yüklenmiyor veya oynatmıyor..

Kodideki add on denilen şeyler devamlı güncelleniyor, isim adres değişiyor, desteği çekiyor...

kodi iyi güzel ama Tr altyazı konusu sıkıntı, öyle açtım altyazı geldi durumu eski içeriklerde..

Telif hakkı vs sebepleri ile Yeni, Güncel içerikler ingilizce veya yabancı dilde oluyor..

Yani "Herşey" yerine "Bazı" kelimeleri kullanmak lazım Kodi için..

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

quote:

Orijinalden alıntı: civil engineer

Bunun uydusunda kanalları buldum ancak 3 uydu olduğu için sony editör ile sıraladım...
    Kanalları düzgünce aldım ancak sıraladığım liseyi bir türlü atamadım...
    Cihaza atmadan yapmam gereken birşey mi var... 5sn basılı tutup kapatım açtım ama gene olmadı..
    Kanallar 101 den başlıyor sinir oldum...

Burada anlatılıyor ben yapmadım ama yöntemi deneyiniz :

http://www.akifturan.com/sony-tv-kanal-listesi-editoru/

Dün akşam uğraştım biraz, editör ile kanalları sıraladım kaydettim...
    Ancak bu sıraladığım listeyi tv almıyor onaylama sormadan tv kapanıp açılıyor...
    Sonra tv den sıralamayı denedim sonra baktım ki boş kanallar silinmiyor öteleniyor sadece...
    Anlamadım gitti...
    Sony editör benzeri daha profesyonel program var mı acaba...

Bu arada hotbird deki 4k HDR yayın çok iyi...

• civil engineer kullanıcısına yanıt
    Uydu kullananlar için başka alternatif yazılım göremedim..Burada verilen Hazır kanal listelerini kullanabilirsiniz..

Veya hiç yormayın kendinizi harici bir uydu alıcısı alıp kullanın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris81

xe9005 in xe9305 e göre dolby vision desteklememesi dezavanyaj mı . ilerisi için çok önemli mi ?

Kullanmayacağınız özelliklerin hiç bir önemi yok..

Tv de Dolby Atmos, Dts X olsa ne olur mesela? Olmasa ne olur?

Her yeni şeyi Etiket olarak cihazlarda görmek istiyoruz ama kullanımı konusu şüpheli..Daha 4K bile tam oturmamışken, HDR çıktı..HDR oturmadan Dolby Vision..yarın başka birşey..

Bu iş, özel, trafiğe kapalı bir alanda özel bir araca saatte atıyorum 700-800-1000 Km hız yaptırmaya benziyor? Genel kullanıma faydası var mı, HAYIR..

Para tuzağı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 24 Kasım 2017; 14:51:13 >
  • Hepsi burada şuan Sony xe9005 5639 tl

Sony xe8005 3229 tl

Fiyatlar çok iyi arkadaşlar ihtiyacı olan kaçırmasın.Biz alırken böyle fiyatlar yoktu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noyn__

Arkadaşlar şuan askerdeyim ama ağustosta evleneceğim için xe9005'i şimdiden almak istiyorum.

Acaba şimdi alsam ve ağustosa kadar kurulum yaptırmadan beklersem bir sıkıntı olurmu sizce ?

Diğer bir tereddütüm ise ağustosa kadar beklemem halinde tv de çıkabilecek olası bir sıkıntıda, zamanında kurulum yapmamamdan dolayı satıcı ve teknik servis yönünden bir sıkıntı yaşarmıyım sizce ?

Arkadaşlar bir yardım edin lütfen eğer sıkıntı olmaz derseniz HB'de ki fiyatı kaçırmak istemiyorum.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar şuan askerdeyim ama ağustosta evleneceğim için xe9005'i şimdiden almak istiyorum.

Acaba şimdi alsam ve ağustosa kadar kurulum yaptırmadan beklersem bir sıkıntı olurmu sizce ?

Diğer bir tereddütüm ise ağustosa kadar beklemem halinde tv de çıkabilecek olası bir sıkıntıda, zamanında kurulum yapmamamdan dolayı satıcı ve teknik servis yönünden bir sıkıntı yaşarmıyım sizce ?

Arkadaşlar bir yardım edin lütfen eğer sıkıntı olmaz derseniz HB'de ki fiyatı kaçırmak istemiyorum.

2017 sonlarına yaklaşıyoruz,

kaliteli güvenli bir satıcı bulmalısınız öncelikle,

bu aşamadan sonra bazı ürünler müşterilerden dönme olabiliyor.

evliliğinize neredeyse 10 ay var.

10 aya akdar bir miktar daha para ayırın televizyon için ve 2018 model televizyon seçin derim.

• xe9005 yerine Lg oled b7 mi tercih etsem arada 2 bin fark var.
  • xe9005 almayı düşünüyorum ama hem bütçemi zorluyor, hem de almasam fiyatı artıyor. İkinci el var mıdır satmak isteyen? veya eski serilerden fald sony alınabilecek birşey var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris81

xe9005 yerine Lg oled b7 mi tercih etsem arada 2 bin fark var.

B7 grubunu okuyun isterseniz, kronik problemler var..(yellow tint en başlıcası)

Ama siz alın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 24 Kasım 2017; 17:57:21 >
  • tamam aldım xe9005 umarım memnun kalırım .
  • noyn__ kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı olur mu bilemem, bir sony bayisine sorabilirsin.
    Senin yerinde olsam 2018 modelleri beklerim. Ağustosa daha çook var.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

quote:

Bunun uydusunda kanalları buldum ancak 3 uydu olduğu için sony editör ile sıraladım...
    Kanalları düzgünce aldım ancak sıraladığım liseyi bir türlü atamadım...
    Cihaza atmadan yapmam gereken birşey mi var... 5sn basılı tutup kapatım açtım ama gene olmadı..
    Kanallar 101 den başlıyor sinir oldum...

Burada anlatılıyor ben yapmadım ama yöntemi deneyiniz :

http://www.akifturan.com/sony-tv-kanal-listesi-editoru/

Dün akşam uğraştım biraz, editör ile kanalları sıraladım kaydettim...
    Ancak bu sıraladığım listeyi tv almıyor onaylama sormadan tv kapanıp açılıyor...
    Sonra tv den sıralamayı denedim sonra baktım ki boş kanallar silinmiyor öteleniyor sadece...
    Anlamadım gitti...
    Sony editör benzeri daha profesyonel program var mı acaba...

Bu arada hotbird deki 4k HDR yayın çok iyi...

Hocam hotbirddeki 4k uydu freksnslarini yazar misin

• Vatal V kullanıcısına yanıt
    Hocam denedim hakkaten dediğiniz gibi oldu valla. Çok teşekkür ediyorum. En azından gayet izlenebilir bir seviyeye çıkıyor Digiturk Play. Peki normalde de (Uydu, Film vs.) yine aynı bu şekilde mi kullanılmasını tavsiye edersin?

• baris81 B kullanıcısına yanıt
    öncelikle herkese selamlar bu forumda ilk mesajım. Bende 1 ay önce 55xe9005 serisi sony android tv aldım.
    Tv ile netflix den çok zevk alarak programları takip ediyordum. Ancak AVR cihazımı Sony STR-DH 730 Amfiyi ARC bağlantıdan HDMI v1.4 kablo ile ses aktarımını başaramadım. Bugünde uydu cihazını, bilgisayarı ve media player ı HDMI v1.4 kablo ile TV'nin farklı HDMI girişlerini deneyerek TV'ye bağladım ancak görüntü alamadım. bunun sebebi TV'nin 4K olması v2.0 kablo destekliyor olması olabilr mi? yada benim TV'nin HDMI girişlerinde arıza mı var?
    sizce servis kaydı oluşturmalı mıyım?
    evde test edebieceğim v2.0 kablo ve 4K yayın destekleyen başka cihaz yok.

• humeruss H kullanıcısına yanıt
    Yardım Klavuzudur,Search kısma ARC , Computer..vs ne istiyorsanız yazarak aratınız

**Dikkat önemli..Tv açıkken HDMI ye birşey takıp açmayın..İki cihazda kapalı olacak takarken..

**Android versiyonu ile beraber Tv de, cihazlarda Hafızalama denilen şey var..Örnek HDMI 2 ye birşey takarsanız sonradan bu cihazı 3e takınca tanımayabiliyor..Bazen aynı cihaz aynı HDMI girişte tanımıyor..

Çözüm..TV/Cihaz kapatıp fişten çekip 5 dk bekletin..HDMI leri takın..Açtıktan sonra yine sinyal yoksa Kapatıp bekletin, Tv açılınca Stanbye basılı tutarak Android restrat yaptırın..Androidin de restart etmesi lazım

Bu restart olmayınca hafızadaki girişler silinmiyor..Böyle garip bir durum var, herkeste olmuyor..

**ARC için sync eşleşme yapılması lazım..tv menusunden Ses çıkışı Harici Haprolor seçmelisiniz

Burada HDMI Hand Shake (handshake olarak ta yazılıyor) issue (uyumsuzluk problemi anlatılmış) Advenced Troubleshotting kısmında çözüm ve uygulamalar anlatılmış
    https://community.sony.co.uk/t5/android-tv/hdmi-problems-troubleshooting-steps/td-p/2141941

https://www.lifewire.com/fix-hdmi-connection-problems-1846811

Kullanım Klavuzu :
    http://helpguide.sony.net/tv/eaep1/v1/en/index.html

ARC
    http://helpguide.sony.net/tv/eaep1/v1/en/04-04_01.html?hl=ARC

COMPUTER
    http://helpguide.sony.net/tv/eaep1/v1/en/04-03_02.html?hl=computer

HDMI giriş bağlantılar
    http://helpguide.sony.net/tv/eaep1/v1/en/search.html?keywords=HDMI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 25 Kasım 2017; 14:53:13 >

• Yardımlarınız için çok teşekkür ederim HDMI kablosuyla görüntü almayı başardım. Ancak ARC bağlantıyı hala başaramadım. Amfi açıldığında tv de ses sistemi aktif diye uyarı alıyorum, amfi nin ayarlarını tv menüsü üzerinden yapabiliyorum ama stereo da olsa ses alamıyorum. Stand by tuşuna uzun süre basarak tekrar yükleme yapmayı daha denemedim.

• humeruss H kullanıcısına yanıt
    Siz normal Ses sistemi arayüzüne girmissiniz, Görüntü almıssınız..ARC porttan ses almanız gerek..

Optic kablo varsa bula deneyin önce ses geliyor mu Tv den?

Sonra ARC kısmından kullanım kulavuzumdaki ayarlardan ve Tv menusunda Arc özellikleri ile ses sistemini Senkronize Sync yapmanız gerek..

Bu dediğim Handshak/uyuşmazlık durumu olabilir..Fabrika ayarlarına döndürüp Tv yi tekrar denemek gerekebilir..

Öncelikler Ses sismi Harmon Kordon veya Tv tarafında olduğundan emin olun problemin..

HDMI kabloyu değiştirip deneyin..Bu kablo ucundaki pinler kırılabiliyor, iletim eksikliği olabilir

**NOT: Harman Kordon Harici usbde müzik deinleme imkanı varsa Görüntü aldığınız HDMı üzerinden Tv de ses çıkması lazım (Hk içinden ses çikış HDMI yapın) Tv den ses çıkıyorsa HDMI üzerinde sesin bu kısmında problem yok demeketir..Ses alımda ARC kısımda problem var demektir

Tv menusunden Ses ayarları Harici sesi seçmezseniz yine ses gelmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 25 Kasım 2017; 20:46:56 >

• Arkadaşlar merhaba ben de bugün XE9005 almaya bayiye gideceğim. Ama emin olmak istediğim bir şey var; uydu alıcısından seyrettim televizyon yayınını USB belleğe kaydetmede ne kadar başarılı olduğu.Time shifti kayıt esnasında TV’nin stand by da kalabilmesi.
    Servis usb ye kayıt içimin hdd veya 128 gb flashbellekmgerektiğini söyledi. Bu konu daha önce geçmiş olabilir ama vaktim olmadığı için tüm forumlara inceleyemedim tecrübesi olan paylaşırsa sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.