Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (140. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnternet tarayıcıdan açtım motıon kapalı idi standart yaptım kayboldu gibi sanki sorun teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ana menüdeki bazı uygulamaları kaldırmak yada gizlemek istiyorum

chrome yükledim ama ana menüde gözükmüyor bunu ana medüde nasıl göre bilirim
  • civil engineer kullanıcısına yanıt
    Hocam Kodi'yi kurdum, yine de altyazı gelmedi. Hatta normalde geliyordu, VLC'de, kendi uygulamasında vs. Kodi'de hiç gelmedi.

Kumandanın ipucu, kısayolları gibi bir bilgi arıyorum. Bir de açık olan uygulamadan çıkmak yerine kapatmak istiyorum. Zira memory'den yemesini istemiyorum.

Arkadaşlar bir de tavsiye edeceğiniz uygulamaları rica ediyorum. Hayatımda ilk defa Android OS kullanıyorum. Desteğinizi rica ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gyepesto

Hocam Kodi'yi kurdum, yine de altyazı gelmedi. Hatta normalde geliyordu, VLC'de, kendi uygulamasında vs. Kodi'de hiç gelmedi.

Kumandanın ipucu, kısayolları gibi bir bilgi arıyorum. Bir de açık olan uygulamadan çıkmak yerine kapatmak istiyorum. Zira memory'den yemesini istemiyorum.

Arkadaşlar bir de tavsiye edeceğiniz uygulamaları rica ediyorum. Hayatımda ilk defa Android OS kullanıyorum. Desteğinizi rica ediyorum.

Alt yazıyı otomatik bulabilmesi için alttaki videodaki adımları izleyebilirsin.
    Daha sonrahttps://www.opensubtitles.org a üye olmalısın...

Açık uygulamaları home tuşuna basılı tutunca kapatabilirsin...

• Arkadaşlar tv için kullanacağım önereceğiniz bir receiver varmı?
    Tv nin kendi receiverından pek memnun kalmadım.
    Digitürk aile paketim var ama apartmanda eutelsat yok. Uydu takılmasıyla felan uğraşamam digitürkle.
  • Arkadaşlar n11 üzerinden kendime özel indirim kuponu ile

55xe9305 modelini 7016 TL ye

55xe9005 modelini de 5260 TL ye alma imkanım var.

xe9005 alırsam da arasındaki farkla ps4 pro alma imkanı var.

9005 vs 9305 hangi modeli tavsiye edersiniz. 9305 parlak model ama aşırı aydınlık olmayan evde odada izlenecek ses ve görüntü çok farkediyor mu?

55xe9005 modeli için 5260 tl fiyat iyi midir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris81 -- 23 Kasım 2017; 10:52:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: civil engineer

quote:

Orijinalden alıntı: Gyepesto

Alt yazıyı otomatik bulabilmesi için alttaki videodaki adımları izleyebilirsin.
    Daha sonrahttps://www.opensubtitles.org a üye olmalısın...

Açık uygulamaları home tuşuna basılı tutunca kapatabilirsin...

Türkçe alt yazı ayarları(Bilgisayarda win 10,kodi windows için seçilmişse)
    Bir yabancı film ya da dizi Türkçe alt yazısı varsa bu alt yazı ile izlenebilir.İngilizce kodi varsa gelen ayarları kendimize uyarlamalıyız.
    Sistem->yürütücü->dil->sayfanın sağına geç indirme hizmetlerine gel.
    Alt yazı aranacak dil …….. Turkish
    Alt yazılar aranırken duraklat(aktif olsun.Bunun için içi boş daireyi tıkla)
    İlk altyazıyı otomatik indir içi boş daireyi tıkla.(Burayı isterseniz boş bırakın.Çünkü bazı filmler SD bazıları HD .HD bir filmin alt yazısı ona uygun altyazı olarak seçilmelidir.Böyle yapılırsa alt yazı ile film eş zamanlı ilerler.
    Tv varsayılan program hizmeti turkcealtyazi.org
    “ “ film hizmeti “ Burada bazı bilgileri bilmek gerekir.Bu satırı tıkladığımızda örneğin open subtitles .org listede bulunuyor.Ancak bu listeyi göremiyoruz.Sağda “daha fazla” tıkla.Liste çıkacak.Aşağılara inerek bu alt yazı sitesini seçeriz.İlk kullanımda bu çerçeve “hiçbiri” seçili olarak gelir.Buraya diyelim “turkcealtyazi.org” ya da “podnapisi.net” sitesini de eklemek istiyorum.Ama listede bulamadım.Şunları yapalım.
    Sistem->eklentiler->tüm eklentilerim->T altyazılar burada listeyi incele.Bu arama daha kısa şöyle yapılabilir.sistem->eklentiler->ara->subtitles yaz->tamam.Bu bölüm hemen gelir
    Burada bu siteler aktif edilmezse listede görünmez.Podnapisi.net bulunup tıklanır ve site verileri indirilir.Ancak “turkcealtyazi.org”burada listede bulunmuyor.Bu işlem için internetten zip dosyası aranır.”repostory.biyik.0.0.1”bu sitenin veri dosyasıdır.Ben bunu D:\IPdosyalar\addon klasörüne koydum.
    Sistem->eklentiler->zip dosyasından yükle ….Yüklendiği sağ üstte yazar.Daha sonra bunu aktifleştirmek gerekir.
    Sistem->eklentiler->tüm eklentilerim->T altyazılar burada bulunup tıklayıp indirildiğinde artık bu siteyi de ekleyebilirim.Eğer varsayılan tv hizmeti açıldığında listede aynı hizmet iki kere yazılmışsa buradan silme yapılamıyor.İstenmeyen altyazı sitesi de silinemiyor.Bunun için
    Sistem->eklentiler->tüm eklentilerim->T altyazılar listesinden istenmeyen siteler kaldırılır. Tüm bu işlemleri yaptım.Ancak opensubtitles.org sitesinden alt yazıyı hiç bulamadım.Asıl olarak alt yazıları bu siteden bulacağım.Çünkü bu site bu kadar büyük hizmete karşı abone olmadan çekilen altyazılar nedeniyle ticari bir fayda sağlamayınca abonelik sistemine 2016 başlarında geçmeyi kararlaştırmış.Bu nedenle altyazı indiremiyoruz.Ancak bazı yazılımcılar geçici olarak bir yama yayınlayıp siteden alt yazı indirilmesini sağlamışlar.Bu yama D:\IPdosyalar\addon\service.subtitles.opensubtitles_by_opensubtitles olarak bulunuyor.Zip dosyasından yükle diyerek etkinleştirildiğinde artık siteden altyazı bulabiliyoruz.

• baris81 B kullanıcısına yanıt
    Satıcı güvenilir ise 5260TL gayet iyi fiyat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlicanCLK

Arkadaşlar tv için kullanacağım önereceğiniz bir receiver varmı?
    Tv nin kendi receiverından pek memnun kalmadım.
    Digitürk aile paketim var ama apartmanda eutelsat yok. Uydu takılmasıyla felan uğraşamam digitürkle.

suan kullandigim next 1000 uhd var hocam 4k uydu alicisi suan 650 tl civari fiyati

bunun sayesinde tvde suan 3840x2160 - 50 hz izliyorum
  • deltoid D kullanıcısına yanıt
    Hocam çok karıştırmışsınız...
    opensubtitle alt yazı için yeterli.
    Sadece sitesinden üye olup kodiye yükledikten sonra kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapacaksınız. Üyelik ücretsiz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: diday

arkadaşlar merhaba. samsung 55mu9000 ile sony 55xe9005 arasında kalmıştım.
    ofiste güneş alan bir odada duvara asılı kullanacağımdan ötürü güneş yansıma performansı ve bilgisayardan kablosuz ekran yansıtma özellikleri beni samsunga yakın kılmıştı.
    ama sony nin marka güvenilirliği ve prestiji bence samsungdan çok daha önde.
    sizlere sormak istediğim soru acaba laptop'a kablosuz baglantı yapıp performans deneyen oldu mu ?
    bir de güneşli odalarda görüntü nasıl ?

Yok mı kablosuz bilgisayar bağlantısını deneyen arkadaşlar?

• diday D kullanıcısına yanıt
    .Kablosuz aktarım için Sony Tv ler Miracast destekli..Bu özellikli Laptop/Tablet olmalı..

Google cast (Google Home yeni adı) ile Chromecast 2 cihazı ile aktarılabilir..C.Cast cihazının özelliklerini araştırınız

*Google Cast ile Cep telden Tv ye aktarım oluyordu denemiştim..Ama Google cast değişti farklılaştı son durumu bilmiyorum

Kodi kurulup PC ve TV ye ikisi arasında Paylaşım Klaösründen olabilir

Apple Tv den olabilir belki emin değilim..

**Windows 10 un kablosuz aktarım yaptığı söyleniyor, denemedim

**Plex Tv denenebilir..

**Wild MEdia Server gibi ücretli bir server lazım..Altyazı desteğini vermiyor Free, parasız olanlar

**AirProt2 programı var ama perfonmans alamadım

**Wifi antenli media player kullanılabilir

...

NOT: LG Tv lerde Wintel özellikli PC ler ile aktarım olabiliyor diye biliyorum..Samsunglarda da Share tarzı programlarla olabilir emin değilim..Sony için çok denedim üstte yazılanlar incelemelerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 23 Kasım 2017; 17:6:34 >

• Turksat+Hotbird uydu kanal listesi paylaşabilecek var mı?
  • Bu ürünü, n11 üzerinden alırsanız sıkıntı yaşarsınız. N11 satıcı firmayı koruyor haberiniz olsun.Ben sıkıntı yaşadım siz yaşamayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cocarca33 kullanıcısına yanıt
    Sağol dostum araştırıcam beğenirsem alıcam. Tvnin uydu alıcısı bana işkence çektiriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlicanCLK

Sağol dostum araştırıcam beğenirsem alıcam. Tvnin uydu alıcısı bana işkence çektiriyor

rica ederim dostum 1 sifiri eksik yazmisim ama

next 10000 uhd

http://www.hepsiburada.com/next-10000-uhd-android-hibrit-4k-uydu-alici-pm-HB000001RWPN

• Gyepesto kullanıcısına yanıt
    Filim izleyen biri iseniz Hiç Androidle, Kodi ile Vlc vs ile uğraşmayın..

2nci el, fiyatı 100-200 TL Egreat veya WD Live alın Profesyonel olarak izleyin filimlerinizi..Kablosuz modeller ile PC ye bağlantı da kurabilirsiniz..

Biraz da üst seviye modeller de alınabilir ama fiyart artar (Dune, Zappiti)
  • Cevabınız için teşekkür ederim. Ofiste kullanacağım için sunum yapılacak. Ekran yansıtması önemli. Samsung forumunda arkadaşlar sorunsuz kablosuz ekran bağlantısının yapılabildiğini söylüyorlar. Bakalım gece Blackberry fırsat indiriminde hangisi uygun bulursam alacağım bakalım

• cawrash C kullanıcısına yanıt
    Kodi yükleyin. Şuan için iptv işini kodi ile çözdüm film için netflix uyeliğim var orada olmayan dizi ve filmleri kodi vasıtasıyla izliyorum. yardıma ihtiyacınız olursa yukleme ve ayar konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
  • Film için Stremio APK sı deneyen var mıdır aramızda?
  • 
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.