Şimdi Ara

Sadece soğutma amaçlı f/p klima önerisi (Rota climate 18.000 btu alındı fakat incehesap.com göndermedi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
9.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba kendi evime mitsubishi electric msz-ef35 aldım geçenlerde. Şimdi de hatay da yaşayan ailem için 30 m2 sadece soğutma amaçlı kullanılacak klima arıyorum oda hiç güneş almıyor ama bizim oralarda sıcak olması için güneş görmeye gerek yok pek sizden ricam sarfiyatı üzmeyecek en fazla 2000 tlye kadar sadece soğutmada kyllanılacak 12 yada 18 klima önerisi yaparsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Edit: Rota climate 18.000 btu klima alındı arkadaşlar 2550 tlye gg den incehesap satıcısı ve ürün gönderimi bekleniyor gelince tekrar editlerim.

Edit2: incehesap.com tatafından kandırıldık. Tedarik ettik yarında kargolanacak dedikleri ürünü 5 gün kargolamadılar. Üstüne üstlük 5 günde cevap vermediler vestelden kaçarken incehesap.coma tutulduk iyi mi 150 tl hediye çeki de yandı ggye mesaj attım. Satıcı kaynaklı problemde dahi hediye çekini iade etmiyolarmış şuna bi bakarmısınız amazon olsa böylw mi olurdu sizce

Edit3:n11.com dan vessen 18000 btu 2569 tlye alındı pazartesi için kargo bekleniyor bakalım gelecekmi. Gelirse sıkıntı çıkacakmı burdan yazarım. İsteyene link

http://urun.n11.com/klima/vessen-montaj-dahil-daikin-vtxn50a-18000-btu-a-inverter-klima-P174443075

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pöh62 -- 8 Temmuz 2017; 19:42:55 >

• Hatay'daki 30m² oda için 12.000BTU'nun sarfiyatı ailenizi üzebilir, ayrıca 2.000TL'ye de 18.000BTU klima zor görünüyor hocam.
  • unreleased kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam 25m2 diyelim ohalde farazi olarak 30 demiştim ayrıca hiç güneş görmüyor oda. onun için 12000 yeter demiştim vestel nature plus 12000 için 1700 fiyat aldım sizce mantıklı mı A+ görünüyor bunun yerine kumtel daylux 12 A++ 1799 hepsiburada fiyatı sizce hangisi mantıklı yada önerebileceğiniz başka bir marka model varsa yorumunuzu bekliyorum hocam
  • pöh62 kullanıcısına yanıt
    Vestel alacaksanız, bahsettiğiniz model önceki üretimlere nazaran sessiz çalışan 2017 üretim değil ise onun yerine Kumtel Daylux tercih edebilirsiniz.

Daikin ve Vestel'den ücretsiz keşif hizmeti talep etmeniz faydalı olacaktır hocam.
  • Maalesef kumtel daylux 1799 tlye var iken almadım hepsiburadadan sonra almak istediğimde 2500 olduğunu gördüm. Hatay kırıkhan vestel bayiisinden nature plus alacaktım önce anneme 2500 olur demişler daha sonra gittiğinde ise bugün fırsatçılık yaparak ürünlerin fiyatının borsa gibi olduğunu ve fiyatların az önce yükselip 2900 olduğunu söylemişler bende anneme rezil edip gelmesini söyledim öylede yaptı. Nedir yani kardeşim cuma günü sıcakların başlamasıyla bu fırsatçılık nedir sanki bana Me yada daikin satıyor gibi çalımlar nedir.
  • Sonuç olarak bugün gg de mobilden 13-18 saatleri arası mobilden %6 kazananlar klübü indirimiyle Rota climate 18.000 btu klima aldım. Dediğim gibi sadece soğutma amaçlı beni ne kadar tatmin eder bilemiyorum açıkçası pekte araştırmadım ama vesteldense bunu tercih ederim
  • Buda link arkadaşlar buyrun inceleyin değerlendirin kurulum ve kullanım içinde tekrar yazarım

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/rota-climate-rt18-qtxb50b-a-18000-btu-h-inverter-klima-292293686
    Hayırlı olsun hocam, bu da muadilleri sayılan Airfel LTXN/Kumtel Daylux TTXN/Vessen VTXN gibi Daikin güvencesindeki Midea üretimi bir ürün. Soğutmada üzeceğini düşünmüyorum.
  • unreleased kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun hocam bende vessen airfel kumtel sadece öyle sanıyordum demekki rota da var imiş. 18000 btu için 2550 tl ödeme yaptım 6 taksit servisde kaliteli bir kurulum yaparsa inşallah pişman etmez
  • sadece soğutma amaçlı bende VESTEL BIO COOL PLUS INVERTER 18000 BTU A ENERJİ SADECE SOĞUTUCU KLİMAhttp://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/vestel-bio-cool-plus-inverter-18000-btu-a-enerji-sadece-sogutucu-klima-291828127
    ürününü düşünüyorum ama dış ünite ne kadar ses yapar bilemiyorum, sonra komşular ile papaz olmayalım

normal vestel inverter klimalar ile arasında en az 700-800 lira fark var. ısıtma için kullanmayacağımdan o kadar fazla da ödemek istemiyorum aslında.

Bu daikinin vessen ürünlerini tecrübe edenler var mı acaba? 18 lerin dış üniteleri de çok büyük ve ağır oluyor...

• shener kullanıcısına yanıt
    Bence vessen al çok daha karlı bi alışveriş olur inverter değil bu elektrik tüketimide ayda 200 rahat yakar tek başına yazık günah kalitesiz eski teknoloji mal almayın hocam bence şahsi kanaatim belki imkanınjz yoktur ama gerekirse 12000 btu ama baymak midea vs bişey alın rn kötü ihtimalle lanet olsun bugün çok pis nefret ettim ama illa da alacaksanız bu markanın yeni çıkan modeli alın bunu değil
    bahsedilen model inverter model

https://www.vestel.com.tr/vestel-bio-cool-plus-inverter-18-a

şimdi bana da bu mantıklı geldi, ısıtma için klima kullanmam kullanmayacağım özelliğe neden daha fazla para vereyim

gerçi vestel olması insanı düşündürüyor, başka markalarda sadece soğutma özelliği olup fiyatı uygun olan neler var acaba?
  • Evet inverter imiş hocam yanlış bilgilendirme için özür dilerim sarfiyat nasıldır acaba bende sadece soğutma için aldım ama A++ en azından 500 tl için değer diye düşünüyorum. Bu konuda @Ado hocamın bilgisine başvursak uygun olur heralde
    Arkadaşlar ısıtma ile soğutmayı birbirinden ayıran temel özellik 4 yollu valf ve selenoid bobindir. (tabiki yazılım vs ufak tefek değişiklikler de var) tabi kompresör kalorisini de düşünmeden korkmadan düşük tutabiliyorlar elbette bu şekilde olunca. Bu nedenle fiyat farkını doğal karşılıyorum.

Aslında yurtdışı için (Arabistan) üretilen bu klima bir ara yanlışlıkla veya kasıtlı bilemiyorum iç piyasaya verildi. Ben o dönem inceleme imkanı bulmuştum, tam anlamıyla devşirme klimadır. Dün de bir arkadaşımız sormuştu 'Almayın'' demiştim. Üretim tarihleri hasebiyle ben uygun görmedim lakin elbette karar siz son kullanıcılarındır.
  • Bilgilendirme için çok teşekkürler Ado hocam alımak isteyen arkadaşları aydınlatmıştır umarım
    Rica ederim hocam. görüşmek üzere.
  • İncehesap.com galiba batma eşiğinde donanımhaber donanım sponsoru kendileri ama umarım adminler banlamaz beni adamlar sürekli stokta olmayan ürünleri satıp göndermiyolarmış şikayetler de millet hep yazmış benim üründe 4 gündür gönderilmedi süre uzatımı aldılar iki gün önce mesajda tedarik edildi yarın gönderilecek dediler iki gün geçti bi numara yok o değil iptal ederimde 150 tl hediye çekim yanar iptal de edemiyorum gg nin o çeki geri iade edeceğini hiç sanmıyorum. Ailem bir haftadir sıcakta garibanlar nolacak bakalım.
  • klima geldi mi?
  • help21 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam iptal ettim indirim çekim yandı zadece ben değilim onlarca mağdur var incehesap.com milleti çarpıyor sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: pöh62

Yok hocam iptal ettim indirim çekim yandı zadece ben değilim onlarca mağdur var incehesap.com milleti çarpıyor sanırım

Anladım hocam bende sonu sonu samsung alacam bakalım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.