Şimdi Ara

Sadece Kapsama Alanı Olarak, Vodafone mu? Türk Telekom mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mrtgfbb , mrtgfbb Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
0
Favori
20.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kapsama konusunda üç operatörün de çekmediği yer kalmadı. Zaten çekmeyen yer var ise 3'ü de çekmiyor artık.

Verilen hıza, sağladığı kapasitenin yeterliliğine bakmak gerekiyor. Vodafone LTE çekse bile baz istasyonuna sağladığı fiber oranı yetersiz. Fiber ile beslese bile yayın yaptığı frekanslar yetersiz. Şuan en geniş frekans Turkcell'de.

Turkcell çoğu yerde yüksek hızlı internet sunuyor yoğunluk olsa bile. Hızlı olmasa bile instagram'a girebiliyorsunuz en azından.

Türk Telekom, Vodafone'a göre iyi. Ancak TT'nin de yoğunluk anında hızlarının yere çakıldığını unutmamak lazım.

Aşağıdaki hız testleri Turkcell ve TT'den. Bölgede yoğun kullanım mevcut. TT upload yapamazken, Turkcell hızlı olmasa dahi yeterli bir hız sunuyor.

Sadece Kapsama Alanı Olarak, Vodafone mu? Türk Telekom mu?

Sadece Kapsama Alanı Olarak, Vodafone mu? Türk Telekom mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Desident -- 13 Haziran 2023; 20:2:1 >

• Desident D kullanıcısına yanıt

3g döneminde bile bu kadar sorun yaşamıyorduk hızlarda, neden böyle oldu 4.5g de?

• turk telekom
  • tekst79 T kullanıcısına yanıt

Kesinlikle öyle, kalabalık yer olunca hiç çekmiyor o kadar tiksindim ki sınırsızdan vazgeçip başka operatöre geçeceğim

Bende mecbur kaldığım için kullanıyorum çiftlik evinde uzay net var ama ping aşırı yüksek sadece güvenlik kameraları ve tv bağlı. Bilgisayarda oyun, dizi ve genel işleri yapmak için mecbur mobil internet kullanmak zorunda kalıyorum. Buradan herkes için söylüyorum evinizde fiber internetiniz varsa kıymetini bilin böyle yerde yaşayınca kıymetini çok iyi anladım 1000 Mbps hızdan 2-3 Mbps hızlara düştüm 🤦‍♂️

• Vodafone bazen şehir merkezinde bile güç bela çekiyor.

3g şebekede çekim gücü iyi internet ağır, 4.5g şebekede şebeke çekim gücü düşük internette hızlı değil ama 3g'ye göre hızlı.

Mersin'de şehrin göbeğinde 4.5g ile 20 mbit hız alıyoruz. 5g ile kaç hız verecek 30 mbit mi?

Vodafone altyapıyı boşlamış durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 21 Haziran 2023; 22:53:30 >
  • Sadece kapsama alanı olarak Vodafone. Ancak bulunulan bölgeye göre de çok değişir. Ha çekiyor ama bir işe yaparken yapamıyorsan, o da Vodafone'un elindeki yetersiz 4G frekanslarından dolayı.

Vodafone'un frekanslar yetersiz. Onlara fibere gerek yok bile. Fiber çeksen de radyo kanalı dolu her türlü.

Vodafone ankarada genel olarak hizlar düşük tt hiz olarak bolgemde iyi
  • phasan P kullanıcısına yanıt

Vodafone da en büyük sorun hız, full çektiği yerlerde bile anladığım kadarıyla yoğunluk sebebiyle hızlar çok düşük oluyor

Aldığı bandlardan dolayı böyle hizlar dusuk

Düzelmesi mümkün değil ozaman bu sorunların.

Çekim odaklı şuan vodafone size sunu diyim 2 hat kullanıyorum gecen sene is yerimde acil olarak is gereği biriyle görüşmem gerekti ne hd ne wowifi ile net olarak görüşemedim bu arada acik alandi bende o günden sonra direk vestelcell taşımıştım numaramı cezayida ödedim şuan vodafone 2 hat olarak kullanıyorum biri cekmesse biri çeker hesabi not ankara geneli vodafone hız olarak düşük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phasan -- 22 Haziran 2023; 21:31:24 >

Hız düşük evet, hem vestel hem vodafone kullanan birisi olarak hangisi daha çok kapsama gücüne sahip?

Şuan tt oldu tt tavsiye ederim ankara için beni yarı yolda bırakmadı bazı yerlerde turkcell ve vodafone çekmez iken tt çekiyor sorunsuz internet gidiliyor ama ankara için söylüyorum bölge bölge degisebiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phasan -- 23 Haziran 2023; 8:5:33 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.