Şimdi Ara

sadece anfi taksam yeterli olurmu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bası çok arttırınca sesı bozuyor ama orta bass ta son seste net calıyor anfı taksam ses 2 kat artarmı

• bası çok açınca sesteki bozulmanın sebebi, hoparlördenmi, ses çıkışı yetersizliğindenmi,,
    ben teybin sesini +bass açıkken 25 yapınca ses bozuyor, kapalıyken 28 lerde ses bozuyor, hoparlör bass verdim demeden ses bitiyor, çünkü teybin çıkışı düşük, teyp bası erken bozuyor, çünkü çıkışta 100w hoparlör olsada, teyp 40w lık bass verebiliyor.

Peki hoparlör 40w rms ise , anfi takılması durumunda anfi 50w rms veya daha yüksek olacaktır, bass arttı derken hoparlör yanacaktır.
    yani biraz daha teknik detay ve neden sonuç ilişkisi içerisinde sesi ve bileşenleri dinleyerek, bileşenler hakkında teknik verilere bakarak, tekrar konuya yazınız.

bende 90w rms oval var,, sıradan goldmaster usb teypte bass var fakat bir yere kadar, teyp çıkışında ekolayzer anfi vardı (eski tip), onu açınca, bass ve ses iki katına çıkıyordu,, hoparlöre birşey olacak diye sesi fazla açmaya korkardım,, yani birazda ekmek köfte hesabı,, ekmek az ise köfteler araya gidecek, köfte az ise , beynim yandı :-)

• teyp pıoneer hoparlor fıat orjınal basslar guclu ve koyu vuruyor
    teyp son ses 60 vede bass +6 ya kadar yolu var ama +6 da dagılıyor
    bass +2 deyken son seste bozmuyor koyu vuruyor yanı sonucta anfı taksamda bass +2 de bozucagını sanmam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.