Şimdi Ara

Saçlarım tutam tutam dökülüyor arkadaşlar..İçeri buyrun..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
19.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar saçlarım normalde çok sıktır. Her zaman normal bir şekilde dökülüyor azar azar ama bazı zamanlar geliyor ki nedenini anlayamadığım bi şekilde tutam tutam dökülüyor saçlarım. Normalde sorun etmezdim ama artık sorun sanırım ciddi. Mesela bu bir hafta içerisinde o kadar döküldü ki saçlarımdaki o seyrelme gözle görülür bir değişikliğe neden oldu.. Bu durumdakilere Allah yardım etsin. İnsan başına gelmeden bu korkuyu anlamıyor.. Daha önce veya şimdi bu sorunu yaşayanlar,karşılaştıkları süreçler,çözüm yolları ve sonuçlarını bizlerle bu başlık altında paylaşırsa sorunlarımıza çare bulabiliriz belki.. Not: Her duştan sonra saç kurutma makinesiyle saçlarımı diplerden uçlara kadar kuruturum ama bunun bir etken olabileceğini sanmıyorum..

• doktora gidin bence buradan ne kadar cozum bulabilirsiniz ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bendede vardı bu durum, son 1 aydır vardı hatta. sampuan degisikligi falan yaptım. suanda azaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sıkıcıtayfun

doktora gidin bence buradan ne kadar cozum bulabilirsiniz ki

Doktora gidicem en kısa zamanda ama yaşayanların hikayesini de dinlemek istedim.. Doktorlar ne tür tavsiyelerde bulunmuşlar, nasıl birer yol izlemişler bu süreçte vs..
  • bak ben çarşamba günü doktora gittim . 3 tüp kan aldırdı bendfen ona göre ilaç verecek .
    (bende saç dökülmesinde her banyo yapmamda 40 - 50 arası değişiyor)
  • benimde güzelim gür saçlarım son iki sene içinde seyreklikten maki bitki örtüsüne döndü ayrıca dişime dolgu yaptırmam lazım ama gitmiyorum kendime

• sac kurutma makinesi saca zarar verir, havluyla kurutun ve baska bis sampuan deneyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aurorax -- 25 Ağustos 2012; 10:33:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PLinux

bak ben çarşamba günü doktora gittim . 3 tüp kan aldırdı bendfen ona göre ilaç verecek .

Her doktor öneriden önce kan aldırıyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crimsons

quote:

bak ben çarşamba günü doktora gittim . 3 tüp kan aldırdı bendfen ona göre ilaç verecek .

Her doktor öneriden önce kan aldırıyor mu ?

Onu bilmiyorum .Ama alması normal çünkü kanında hangi maddeler eksikse ona göre ilaç tedavisi yapacaktır.

ilaç değilde vitamin takviyesi diyelim.

edit : yoruma eklenti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1kom -- 25 Ağustos 2012; 10:34:34 >
  • ben de bu sorun lise 2 ye giderken başlamıştı,
    saçı avuçladığımda tutam tutam dökülüyordu.
    saçları kazıttım, düzelir gibi oldu biraz uzadıktan sonra kendini tekrar etti,
    doktora gittim hap,sprey ve şampuan yazdı 2 ay kullanıp bıraktım (ssk karşılamıyor)
    sadece şampuan a devam ettim.şampuanın adı ''sedolin''.saclar biraz daha uzayınca
    yine dökülme basladı, bu sefer bioxcin e basladım.bi haftada dökülen saç
    2 kullanımda döküldü.anında bıraktım.bu kadar şampuan değiştirince saç derisi kepek yaptı,
    ama nasıl kepek bildiğin 5 kurusluk madeni para boyutunda(ek olarak yağlanmayı yazmayı unutmuşum sabah saçları yıkıyorsun aksama yine yağlanıyordu).Yıkıyorsun ,kuruluyorsun yine aynı.
    birde stres yaptım daha fazla dokuldu.tekrar saçları kazıtmam gerekti,bu sefer head&shoulders kullandım
    tek tük dökülmeler oluyordu,bu arada saçlar omuza geldi.annem bir arkadasının önerisiyle aktardan 5-10 tl ye
    bulunan yağlardan aldı, onda da vardı dökülme kullandı,saç dökülmesi durdu.ben kullandım pek etki etmedi,
    yine dökülme basladı.uzun bi aradan sonra tekrar bioxcin şampuan aldım.bu sefer acayip dökülme yaptı.şöyle söyliyim banyonun giderini tıkadı.(2.kullanışım)hatta konu falan acmıstım.o kadar özenle uzattığım saçları
    gidip ani bir kararla tekrar kazıttım.suan 2.haftadayım, bioxcini bırakmadım.bu kadar kullanımdan sonra anladım ki saç bioxcine alışık değilse ve uzunsa ani dökülme yapıyor.ama kısayken kullanmaya baslarsan etkisini gösteriyor.dediğim gibi suan 2.haftayım bioxcin kullanımında(ilk kez bu kadar uzun kullanıyorum)
    2 haftada 1 cm kadar uzadı,suan kepekte yok bakalım umarım böyle devam eder.

ek olarak yazmak istediklerim:
    -sıcak suda saçları yıkamak saça ve saç derisine acayip zarar veriyor.kepeğe ve yağlanmaya neden
    oluyor.
    -jole, sprey vs. kullanmayı düşünme bile.
    -fönlerken mümkün oldugunca düşük ısıda kullan,mümkünse havluyla sacının ıslaklıgını al,
    bırak kendi kendine kurusun.

bu arada geçmiş olsun gerçekten insanın moralini bozan bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pawnee

ben de bu sorun lise 2 ye giderken başlamıştı,
    saçı avuçladığımda tutam tutam dökülüyordu.
    saçları kazıttım, düzelir gibi oldu biraz uzadıktan sonra kendini tekrar etti,
    doktora gittim hap,sprey ve şampuan yazdı 2 ay kullanıp bıraktım (ssk karşılamıyor)
    sadece şampuan a devam ettim.şampuanın adı ''sedolin''.saclar biraz daha uzayınca
    yine dökülme basladı, bu sefer bioxcin e basladım.bi haftada dökülen saç
    2 kullanımda döküldü.anında bıraktım.bu kadar şampuan değiştirince saç derisi kepek yaptı,
    ama nasıl kepek bildiğin 5 kurusluk madeni para boyutunda(ek olarak yağlanmayı yazmayı unutmuşum sabah saçları yıkıyorsun aksama yine yağlanıyordu).Yıkıyorsun ,kuruluyorsun yine aynı.
    birde stres yaptım daha fazla dokuldu.tekrar saçları kazıtmam gerekti,bu sefer head&shoulders kullandım
    tek tük dökülmeler oluyordu,bu arada saçlar omuza geldi.annem bir arkadasının önerisiyle aktardan 5-10 tl ye
    bulunan yağlardan aldı, onda da vardı dökülme kullandı,saç dökülmesi durdu.ben kullandım pek etki etmedi,
    yine dökülme basladı.uzun bi aradan sonra tekrar bioxcin şampuan aldım.bu sefer acayip dökülme yaptı.şöyle söyliyim banyonun giderini tıkadı.(2.kullanışım)hatta konu falan acmıstım.o kadar özenle uzattığım saçları
    gidip ani bir kararla tekrar kazıttım.suan 2.haftadayım, bioxcini bırakmadım.bu kadar kullanımdan sonra anladım ki saç bioxcine alışık değilse ve uzunsa ani dökülme yapıyor.ama kısayken kullanmaya baslarsan etkisini gösteriyor.dediğim gibi suan 2.haftayım bioxcin kullanımında(ilk kez bu kadar uzun kullanıyorum)
    2 haftada 1 cm kadar uzadı,suan kepekte yok bakalım umarım böyle devam eder.

ek olarak yazmak istediklerim:
    -sıcak suda saçları yıkamak saça ve saç derisine acayip zarar veriyor.kepeğe ve yağlanmaya neden
    oluyor.
    -jole, sprey vs. kullanmayı düşünme bile.
    -fönlerken mümkün oldugunca düşük ısıda kullan,mümkünse havluyla sacının ıslaklıgını al,
    bırak kendi kendine kurusun.

bu arada geçmiş olsun gerçekten insanın moralini bozan bir durum.

Allah yardımcın olsun dostum, teşekkürler bildiklerini bizlerle paylaştığın için. Bioxcin kullanırsak kafada saç kalmayacak o zaman..? Bioxcin tam olarak ne yapıyor? saçı mı güçlendiriyor saç dibini mi sıklaştırıyo?

• anlatmak istediğim ;
    gözlemlediğim kadarıyla uzun saçta ilk kullanımda aşırı dökülme yapıyor.
    fakat saçı kısadan alıştırınca sacı güçlendirip ölmemiş saç köklerini tüylendiriyor.
    mesela benim yan bölümlerdeki saçlarda güçsüzlük vardı, çekince dökülüyordu.
    suan 2 hafta olmasına rağmen ceksemde dökülmüyor.
  • Bizim bi arkadaşta da vardı şimdi bayramdan bayrama ziyaretine gidiyoruz zincirlikuyu semtinde

• quote:

hangi doktora gittin
  • Saç kurutma makinesi diyorum. Fakat siz saç kurutma makinesinin sorun olmayacağını söylemişsiniz. Lösemi de saç döker
  • Rojev' diye bir üye çok detaylı anlatıyor:
    http://forum.donanimhaber.com/m_56251431/mpage_1/key_/tm.htm
  • Bu arada Rojev'in imzası ne öyle ya ::D
    Spam falan gödnermişler. Tıklmayın sakın :DD
  • Bende de sık dökülme problemi vardı hatta saç derisinde kaşıntı bile başlamıştı ama bi gün pazarı gezerken allah yüzüme güldü. bi amca zeytin satıyodu baktım zeytinyağlı sabunda var ama bildiğiniz saf sabun görünüşü kokusu her şeyinden belli neyse aldım ve ilk kullandığımda saç resmen kendine geldi diyebilirim. ne bi kepek yaptı ne de saç derisinde kaşınma kaldı hatta dökülmeyi bile normal seviyeye indirdi. Size tavsiyem bi deneyin ama bu sabunları marketlerden almayın çünkü doğal olduklarını düşünmüyorum.
  • Bende de dökülme vardı günde 80 tel civarı dökülüyordu şükür şimdi tek tük anca dökülüyor hocam olay şu kafaya kepten başka bir şey takmayacaksın. Stresle doğrudan alakası var şampuan olarak clear men kullanıyorum eskiden çok fena kepeklenirdi saç derisi kalkardı hatta. ama 2-3 günde bir yıkayınca o da kalmıyor yağlanma da. Dediğim gibi kafaya takma istediğin zaman takmayabiliyorsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.