Şimdi Ara

SAÇ UZATMAK İSTEYENLER [ANA KONU] (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
4.758
Cevap
238
Favori
623.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: :Fatih:

quote:

Orijinalden alıntı: RealKiss

Evet bereyi denedim bugün, bir saatden fazla kaldı sacımda. Sonra bir cıkardım bildiginiz berenin şeklini almış kafa, böyle eski alman kasketleri gibi Sonra başımın üstünü elimle kabartacağım diye ugrastım

hahaha

bir daha yapmazsın sanırım

Aynen, farklı çözümler arıyorum hala Ne dersiniz, yıkadıktan sonla havluyla kurulayıp cok hafif nemliyken saç spreyi kullansam işe yarar mı?
  • offf be kaderin cilvesi ben 17 yaşından beri kelim ne güzel bi konu
  • saç spreyi falan hiç kullanmıyorum pek bilgim yok,bence bir kuaföre git sor öğren.
  • Saç uzatmayı isterim ama yuvarlak yüzlü biriyim ve çok iğrenç gözüküyor, bu yüzden kısa saça mahkumum.
  • Ben en son ekim ayında kestirdim yani 4 aydır uzatıyorum ama bilirsiniz en kötü dönemlerden birindeyim. Daha hiç düzeltme falan yaptırmadım ama saç şekle falan girmiyor. Elimle düzeltiyorum falan en ufak rüzgarda bozuluyor. Ayrıca saç öne geldiği zaman Justin e benziyor. Yarında kabarıklık falan gitsin diye aramakas mı ne ondan attırıp önleri kısaltmayı düşünüyorum ama berberlere bir türlü güvenemiyorum. Jöle falan kullanmalı mıyım beyler sizce utanıyorum böyle gezmeye?
  • Dalgalı desen dalgalı değil düz desen düz değil saçma sapan bir saç stilim var hiç yoktan tam düz olmasa da hacimsiz bir yapıya döndürmek istiyorum.Adam akıllı yanlarını 4-5 cmden fazla uzayamıyor direk enine uzuyor aşağıya değil.Krem falan ne öneriniz varsa denemeye razıyım.
  • Yerimi aldım
    Hep istiyorum ama saclar papaza gelince vazgeçiyorum
    Gerçi askertrasi diye tabir edilen kısa sac bana yakışıyorda uzun sacında yakisacagini düşünüyorum

- bide hani sacın '' papaz '' olduğu dönemlerde bere yada şapka takmak baya fayda saglar
  • O uzunluklarda cidden bela ama o seviyeyi aşınca gittikçe güzelleşiyor
  • arkadaşlar benimde saçlarım dalgalı bir yapıya sahip. saç uzatırken banyo yaptıktan sonra saçlarım kabarıyor çekilmez bir hal alıyordu.bende bu yüzden saçlarımı yıkamıyor yağlı yağlı iğrenç bir şekilde geziyordum.ama bir yöntem buldum artık saçlarım banyodan sonra kabarmıyor çok güzel şekil alıyor artık 2 güne bir saçlarımı yıkıyorum.

saçları çok kabaran arkadaşlar;Banyo yaptıktan sonra havluyu saçlarınıza okşar gibi yukarıdan aşağı doğru sürün yani saçlar kafanıza iyice yapıştırın bunu saçlar hafif nemli kalana kadar devam ettirin.daha sonra bekleyin kurusun kuruduktan sonra saç fırçası ile biraz tarayın sonuç kabarmayan parlak mükemmel saçlar.

ama sakın saçlarınızı havluyla karıştıra karıştıra kurutmayın iyice dalgalanır kabarır ıslak ıslak fön makinesiyle kurutmayın belki düzleşir ama 90 ların vatkalı ev kadınlarına benzersiniz.

arkadaşlar bu yöntem bende işe yarıyor bir deneyin belki sizde de yarar ve denedikten sonra işe yarıyormu burada yazarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScuttleButtin -- 17 Ocak 2012; 18:42:38 >
  • Upp! Arkadaşlar saçlar ne durumda, benimkiler çok yavaş uzuyoz Artık kabarmasın diye yıkadıktan sonra havlu ile kurutup bere takıyorum bir süre. İş görüyor. Birde sekilde tutmak için yıkadıktan sonra nemliyken şekillendirip sprey kullanıyorum.

Bu yaklaşık üç hafta önce ki hali;

SAÇ UZATMAK İSTEYENLER [ANA KONU]
  • Kimse kalmadı mı ya saç uzatan
  • Daha yolun çok başındayız
  • quote:

Upp! Arkadaşlar saçlar ne durumda, benimkiler çok yavaş uzuyoz Artık kabarmasın diye yıkadıktan sonra havlu ile kurutup bere takıyorum bir süre. İş görüyor. Birde sekilde tutmak için yıkadıktan sonra nemliyken şekillendirip sprey kullanıyorum.

Hocam saçını yıkadıktan sonra fön makinası ile kurutup bere takarsan birbirine yapışır resimde de görüldüğü üzere (:

Yıkadıktan sonra biraz saçı irdeleyerek havlu ile alıştığı yöne doğru kurulayın, daha iyi görünüm elde edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

quote:

Orijinalden alıntı: ColDasHeLL

quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

quote:

Orijinalden alıntı: Persona Grata

Şu an bunun gibi saçım. Biraz daha uzatmayı düşünüyorum.

5ayda benimde boyle oldu birazdaha uzun gibi benim sac, kabarinca super gozukuyor, 2yil daha makas vurdurmicam devam boyle.

böyle sac nasıl yapılır ki bu kıvama getirlir ?

Saclar yagli iken sampuansiz yika boyle olur

şampuansız saçmı yıkanır :D biliyantin sürünce öyle oluyor zaten ama az sürceksiniz okunu cıkarmadan
  • quote:

Orijinalden alıntı: mystic.River

quote:

Upp! Arkadaşlar saçlar ne durumda, benimkiler çok yavaş uzuyoz Artık kabarmasın diye yıkadıktan sonra havlu ile kurutup bere takıyorum bir süre. İş görüyor. Birde sekilde tutmak için yıkadıktan sonra nemliyken şekillendirip sprey kullanıyorum.

Hocam saçını yıkadıktan sonra fön makinası ile kurutup bere takarsan birbirine yapışır resimde de görüldüğü üzere (:

Yıkadıktan sonra biraz saçı irdeleyerek havlu ile alıştığı yöne doğru kurulayın, daha iyi görünüm elde edersiniz.

Hocam hertürlü berbat saçlara sahibim Birkaç saat önce yıkadım, fönsüz vs. sadece havlu ile dediğiniz şekilde yaptığımda bu resimdeki gibi bir şekil alıyor, koymaya çekiniyorum açıkcası

En nefret ettiğim şeydir, kendi kendimi çekmek. Mecburiyet işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Persona Grata

Şu an bunun gibi saçım. Biraz daha uzatmayı düşünüyorum.

ahah aynısıydı benim saçlar banyodan yeni çıkıp hiç kurulamadan kendi kendine kuruyunca aynısı oluyordu ama kısalttırdım pişmanım 2-3haftaya aynı şekli alır diye düşünüyorum
  • quote:

quote:

quote:

Hocam hertürlü berbat saçlara sahibim Birkaç saat önce yıkadım, fönsüz vs. sadece havlu ile dediğiniz şekilde yaptığımda bu resimdeki gibi bir şekil alıyor, koymaya çekiniyorum açıkcası

En nefret ettiğim şeydir, kendi kendimi çekmek. Mecburiyet işte

Fön saçı yıpratır hocam. Düzleştirmeyi denediniz mi?
  • quote:

Fön zaten neredeyse hiç kullanmıyorum hocam, yıkıyorum bazen nemliyken şekil verip sprey kullanıyorum. Fakat spreyde aşırı derece yıpratıyor, yıkarken bunu hissediyorum. Ve bir süredir kullanmıyorum. O ilk resimdeki spreyli hali. Fönsüz, nemliyken sprey kullanılmış hali yani.

Düzleştirme olarak kalıcı düzleştirme mi yoksa maşadan mı bahsediyorsunuz hocam?

Eğitimim gereği yurtdışındayım, aslında bir ara kalıcı düzleştirme düşündüm fakat hem çevremde bulamadım hemde fiyatı ucuk geldi açıkcası. Sizin fikirleriniz nelerdir?
  • quote:

quote:

Fön zaten neredeyse hiç kullanmıyorum hocam, yıkıyorum bazen nemliyken şekil verip sprey kullanıyorum. Fakat spreyde aşırı derece yıpratıyor, yıkarken bunu hissediyorum. Ve bir süredir kullanmıyorum. O ilk resimdeki spreyli hali. Fönsüz, nemliyken sprey kullanılmış hali yani.

Düzleştirme olarak kalıcı düzleştirme mi yoksa maşadan mı bahsediyorsunuz hocam?

Eğitimim gereği yurtdışındayım, aslında bir ara kalıcı düzleştirme düşündüm fakat hem çevremde bulamadım hemde fiyatı ucuk geldi açıkcası. Sizin fikirleriniz nelerdir?

Bende sorucaktım resimlerde yabancı yazılar ülke nersi diye, yabancıymış.

Düzleştirici etkisi yapan şampuanlar mevcut.

Düzleştirmeden kastım maşadır. Yıkadıktan sonra havluyla biraz kurulayıp rahatlıkla düzleştirebilirsiniz.
    Hocam birde saçınızı fazla taramayın. Haftada 1 yeterli.
    Ben 1 Ocak'ta kestirdim okul nedeniyle tekrar uzatmaya başladım artık okul sonuna kadar kestirmiycem. Haftaiçi hergün istisnasız yıkıyorum. ehem.

Saçıma wax, sprey, jole vb. hiçbir şey kullanmadım. Haftaiçleri yıkarken Bioblas kremi kullanarak yıkıyorum. Gayet memnunum.

Daha önce maşa ile düzleştirdiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metalwrath

Tam 1 yıllık saçlarım. Hatta 1 yıl 1 hafta oldu En son 24 aralık 2010'da kestirmiştim. Hiç berbere falan gidip düzelttirmedim, ara makas attırmadım, herhangi bir krem falan kullanmadım o yüzden biraz dağınık olabilir Webcamle çektim o yüzden resimler dandik

benimkilerde aynı böyle. 6 aydır uzatıyorum bakalım o ara dönemi atlattım şu an güzel şekiller alıyor. bu arada senin arkalar çok kabarık duruyor onlara bir baktır bence uçlardan alsınlar
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.