Şimdi Ara

Saç dökülmesi için doktora gitmenin bi yararı var mı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
17.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öndeki saçlarımın ve yanlardaki saçların cansız olması nedeniyle yarın doktora gidiyorum.Umarım normaldir.Saçlarımın rengi biraz açık.Zaten çok saçım yok bide dökülürse kötü olacak.Doktora gitmenin bi yararı var mı ? Yoksa şampuan falan verip geçiştiriyor mu ? Yastıkta falan hiç saç bulamıyorum.Anca bazen saçlarımı elimle taradığımda böyle sağa sola attığımda saçlarıım dökülüyor.Saçıma sert davranınca 10-15 tel falan dökülüyor.Doktora giden ve gerçekten saçları gürleşen ve dökülmesi duran kişiler var mı ? Ve saç ekimi için bir yaş var mı ? Teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: Atlangoç Cevahir

Up Demin banyoya girdim saçlarımı yıkadım en az 50 tel geldi elime Ve önler iyice seyrekleşti yanlarda açıktı zaten biraz daha da açıldı ve doktora gidemedim işim çıktı.Bugün okulda da elimi ne zaman saçlarıma atsam defterin üstünde en az 15 tel var Minoxili araştırdım yan etkileri çok fazlaymış ne yapıcam ben Eğer saçlarım bu yaşta giderse özgüvenim yıkılır lütfen yardım edin

Alıntıları Göster
    Hocam yıllar sonra hortlatıyorum konuyu. Son durumunuz ne
  • quote:

Arkadaşlar öndeki saçlarımın ve yanlardaki saçların cansız olması nedeniyle yarın doktora gidiyorum.Umarım normaldir.Saçlarımın rengi biraz açık.Zaten çok saçım yok bide dökülürse kötü olacak.Doktora gitmenin bi yararı var mı ? Yoksa şampuan falan verip geçiştiriyor mu ? Yastıkta falan hiç saç bulamıyorum.Anca bazen saçlarımı elimle taradığımda böyle sağa sola attığımda saçlarıım dökülüyor.Saçıma sert davranınca 10-15 tel falan dökülüyor.Doktora giden ve gerçekten saçları gürleşen ve dökülmesi duran kişiler var mı ? Ve saç ekimi için bir yaş var mı ? Teşekkürler..

Minoxil yazsın söyle çok etkili. Benim saç dökülmemi engelledi ve yeni saçlar çıkardı

• gitmene gerek bile yok aslında.tek vereceği minoxil .en garanti yöntem o.bide dht engelleyici var ama o biraz hormonal durumları bozabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3DG

quote:

Arkadaşlar öndeki saçlarımın ve yanlardaki saçların cansız olması nedeniyle yarın doktora gidiyorum.Umarım normaldir.Saçlarımın rengi biraz açık.Zaten çok saçım yok bide dökülürse kötü olacak.Doktora gitmenin bi yararı var mı ? Yoksa şampuan falan verip geçiştiriyor mu ? Yastıkta falan hiç saç bulamıyorum.Anca bazen saçlarımı elimle taradığımda böyle sağa sola attığımda saçlarıım dökülüyor.Saçıma sert davranınca 10-15 tel falan dökülüyor.Doktora giden ve gerçekten saçları gürleşen ve dökülmesi duran kişiler var mı ? Ve saç ekimi için bir yaş var mı ? Teşekkürler..

Minoxil yazsın söyle çok etkili. Benim saç dökülmemi engelledi ve yeni saçlar çıkardı

Peki hocam.Saçlarım aynen böyle. Saç dökülmesi için doktora gitmenin bi yararı var mı ?Sadece yanlarım biraz daha açık.Ama rengide şeklide uzunluğuda aynen bu.Bu kadar gözükmesi normal mi ? SS deki adamın da biraz gözüküyor önleri.Ama yinede bi gideyim doktora.Babam ve dedemde saç dökülmesi var ama dayımda yok.Umarım dökülmez

• Minoxidili günde iki kez uygulayacaksın bırakırsan eski kabalığına dönersin belki daha da kötü olursun 2 dermatoloğa gittim cevaplar aynı ikisi de özel tavsiyem saçına iyi davran havluyla sert kurulama sıcak havayla kurutma şampuan kullanma defne sabunu kullan EĞER DÜZENLİ OLARAK HAYATIMIN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNDE KULLANACAĞIM GÜNDE İKİ KEZ diyorsan minoxidil'e başla
  • quote:

Orijinalden alıntı: PinusNigr4

gitmene gerek bile yok aslında.tek vereceği minoxil .en garanti yöntem o.bide dht engelleyici var ama o biraz hormonal durumları bozabiliyor.

Mesela ne gibi hocam ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 3DG

quote:

Peki hocam.Saçlarım aynen böyle. Saç dökülmesi için doktora gitmenin bi yararı var mı ?Sadece yanlarım biraz daha açık.Ama rengide şeklide uzunluğuda aynen bu.Bu kadar gözükmesi normal mi ? SS deki adamın da biraz gözüküyor önleri.Ama yinede bi gideyim doktora.Babam ve dedemde saç dökülmesi var ama dayımda yok.Umarım dökülmez

Normal bence bu

• quote:

Orijinalden alıntı: Genesis.

Minoxidili günde iki kez uygulayacaksın bırakırsan eski kabalığına dönersin belki daha da kötü olursun 2 dermatoloğa gittim cevaplar aynı ikisi de özel tavsiyem saçına iyi davran havluyla sert kurulama sıcak havayla kurutma şampuan kullanma defne sabunu kullan EĞER DÜZENLİ OLARAK HAYATIMIN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNDE KULLANACAĞIM GÜNDE İKİ KEZ diyorsan minoxidil'e başla

Hocam nasıl kullanılıyor bu ? Ne zaman kullanılıyor ? Kullanımı kolaysa kullanırım ama şampuan falansa saçları yıka kurut biraz zor olur.Teşekkürler..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PinusNigr4

gitmene gerek bile yok aslında.tek vereceği minoxil .en garanti yöntem o.bide dht engelleyici var ama o biraz hormonal durumları bozabiliyor.

Mesela ne gibi hocam ?

dht azalttığı için jinekomasti,libido azlığı v.s. yapabiliyor.ama eğer saçın resimdekine benzerse bence minoxil başlama.çünkü 6 aya yakın günde 2 kez kullanmak lazım.daha sonra da azaltarak 2 günde veya 3 günde 1 kullanman gerekir.yani o gürlüğü kaybetmemek için hep kullanmalısın.tamamen bırakına eskisinden daha kötü döküldüğünü söyleyenler var.
  • devlet hastanesine gittim dermalute,minoxil yazdı doktor hiçbir analiz vs olmadan eliyle baktı erkek tipi dökülme deyip geçiştirdi 2 dakika sonra lafı değiştirdi kan tahlili yaptır belki vitamin eksikliği veya demir eksikliğinden olabilir dedi hani genetik dökülmeydi minoxili kullanma ilk ay saçlarını döker 2-3.ay'da yenisini çıkarır çıkmayanlarda var herkeste aynı sonucu vermez fiyatıda çok pahalı 50 kağıt mı ne olması lazım birde bu sana 1 ay gidecek ömür boyu kullanmak zorunda kalacaksın bıraksan bile o minoxilin çıkarttığı saçlar tekrar dökülür devlet hastanesine gidip tahlil yaptır bana kalırsa vitamin eksikliğinden kaynaklanabilir çinko eksikliğide saç dökülmesi yapıyor b12'de yanılmıyorsam en iyisi sağlam bir vitamin hapı almak benimde dökülüyor tahlil yaptırıcam yarın olmazsa dermalatoglarda iş yok boşa gitme bence

-Protein eksikliğinde saçlar incelerek dökülür
    -Demir,çinko,b12 ve e vitamini eksikliğide saç döküyor bunları almayı düşünüyorum multivitamindeki değerler çok düşük ayrı ayrı almak daha etkili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cryptical -- 22 Eylül 2013; 23:36:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cryptical

devlet hastanesine gittim dermalute,minoxil yazdı doktor hiçbir analiz vs olmadan eliyle baktı erkek tipi dökülme deyip geçiştirdi 2 dakika sonra lafı değiştirdi kan tahlili yaptır belki vitamin eksikliği veya demir eksikliğinden olabilir dedi hani genetik dökülmeydi minoxili kullanma ilk ay saçlarını döker 2-3.ay'da yenisini çıkarır çıkmayanlarda var herkeste aynı sonucu vermez fiyatıda çok pahalı 50 kağıt mı ne olması lazım birde bu sana 1 ay gidecek ömür boyu kullanmak zorunda kalacaksın bıraksan bile o minoxilin çıkarttığı saçlar tekrar dökülür devlet hastanesine gidip tahlil yaptır bana kalırsa vitamin eksikliğinden kaynaklanabilir çinko eksikliğide saç dökülmesi yapıyor b12'de yanılmıyorsam en iyisi sağlam bir vitamin hapı almak benimde dökülüyor tahlil yaptırıcam yarın olmazsa dermalatoglarda iş yok boşa gitme bence

Hocam vitamin eksikliğinden olduğunu sanmıyorum vitamin ağırlıklı beslenirim zaten.Ben olan saçlarımı gürleştirmek istiyorum.Dökülme yaşamadım çok.Saçlarım çok ince telli ve kuru.Yani tararken çatır çutur sesler geliyor.Kopuyor yani saçlarım.Yağlı bırakmaya çalışıyom saçımı.Artık çok sık yıkamıyorum.Ben böyle saçı kalınlaştıran bi çözüm arıyorum.Önceki konumda saçlarımın dipleri gözüküyor dediğimde dökülüyordur yada dökülecek yazmışlardı.Bu yüzden gidicem doktora.Kafa derisine iğne yapıyorlarmış.Gerekirse iğne de yaptırırım.Ama dökülürse saçlarım gerçekten çok kötü olacak.Özgüvenimi yıkar.Arkadaşlarımın saçları avuç avuç dökülüyor ama hala saçlarda açılma falan yok bende tam aksine kafa derim gözüküyor.Sadece öndeki saçlarımı kaldırınca gözüküyor ve çok ışıklı ortamda.Yoksa üstler tepe kısmı falan oralarda hiç gözükme yok.Teşekkürler hocam..

• Şampuan kullanma net.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Puzzles

Şampuan kullanma net.

Hocam sabunda kurutuyor ama saçlarımı.Zaten saçlarım çok kuru.Anca yıkamayınca şekil alıyor.
  • quote:

quote:

Şampuan kullanma net.

Hocam sabunda kurutuyor ama saçlarımı.Zaten saçlarım çok kuru.Anca yıkamayınca şekil alıyor.

Valla bendede benzer sorun vardı , saçı sert çekince baya kopuyordu şampuan kullanmayı kestim artık saçı çekince kopma olmuyor. Klasik beyaz sabun sert yapar doğrudur fakat birçok sabun türü var kullananlardan tavsiye alabilirsin. Geçmiş olsun bu arada.
  • quote:

quote:

quote:

Şampuan kullanma net.

Valla bendede benzer sorun vardı , saçı sert çekince baya kopuyordu şampuan kullanmayı kestim artık saçı çekince kopma olmuyor. Klasik beyaz sabun sert yapar doğrudur fakat birçok sabun türü var kullananlardan tavsiye alabilirsin. Geçmiş olsun bu arada.

Çok sağolun hocam.Araştırmadayım

• Up Demin banyoya girdim saçlarımı yıkadım en az 50 tel geldi elime Ve önler iyice seyrekleşti yanlarda açıktı zaten biraz daha da açıldı ve doktora gidemedim işim çıktı.Bugün okulda da elimi ne zaman saçlarıma atsam defterin üstünde en az 15 tel var Minoxili araştırdım yan etkileri çok fazlaymış ne yapıcam ben Eğer saçlarım bu yaşta giderse özgüvenim yıkılır lütfen yardım edin

• quote:

Up Demin banyoya girdim saçlarımı yıkadım en az 50 tel geldi elime Ve önler iyice seyrekleşti yanlarda açıktı zaten biraz daha da açıldı ve doktora gidemedim işim çıktı.Bugün okulda da elimi ne zaman saçlarıma atsam defterin üstünde en az 15 tel var Minoxili araştırdım yan etkileri çok fazlaymış ne yapıcam ben Eğer saçlarım bu yaşta giderse özgüvenim yıkılır lütfen yardım edin
    Hocam yıllar sonra hortlatıyorum konuyu. Son durumunuz ne

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.