Şimdi Ara

Sabancı Üniversitesi Hakkında Merak Ettikleriniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
4
Favori
4.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam peki sanat fakültesinden mühendis olunur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk 10.000'e girersen bursun %75 mi oluyor ve bu bir seneye mi mahsus, yoksa 5 yılı da kapsıyor mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yemekler nasıl?

• phosphorus kullanıcısına yanıt
    evet kesinlikle olanlar var
  • Gravitist kullanıcısına yanıt
    5 seneyi de kapsıyor 75 bursun
  • alpereNN7 kullanıcısına yanıt
    yemekhane kötü, okuldaki restoranlar fiyat performans açısından ortalama.
  • Aylık giderleriniz nasıl?

Devletten özele geçtim, benim olduğum okulda herkeste aşırı düzeyde bir bencillik var,orada çok var mı?

• neden sözelden almıyor

• schmeiblak S kullanıcısına yanıt
    aylık gider kişiden kişiye değişir, maddi durumu iyi olanlar fazla harcar kötü olanlar da az.
    benim şahsen 2-3 bin arasında değişiyor eğlenceye bu sene fazla para harcadığım için.
    bencillik burada da söz konusu çoğu okulda, çoğu üniversiteli gençte olduğu gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yinemimezunakaldim -- 13 Haziran 2019; 17:11:21 >
  • bunu okul kuruluna sormak lazım
  • Siz eadan mı kazandınız yoksa mf den mi sıralamanız neydi obp li obpsiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okul pek çok açıdan aklıma yatıyor açıkçası. İstediğin bölümü seçme, çap olanağı vs. Ama aklıma takılan birkaç şey var, o da her yerde yazan okulun pahalı olması ve neredeyse istanbul değil adapazarında konumlanması. Okulun ulaşımı nasıl, ulaşım ücretleri nasıl, bir sorun yaşıyor musunuz merkezi yerlere gitmek istediğinizde? Bir de ailemin ekonomik durumu orta halli, öyle bana çok yüksek paralar gönderemezler. Bu yüzden hem şehrin hem okulun pahalılığı biraz gözümü korkuttu. Okul gerçekten o kadar pahalı mı, geçinmesi zor mu?

• Wsepr W kullanıcısına yanıt
    mfden kazandim
  • Ulaşım için shuttle kalkıyor merkezi yerlere daha önce belirttiğim gibi.
    Kadıköy ve levent 10 lira okuldan.
    Ailenin maddi durumu bu okulda okuyabilmen için biraz önemli açıkçası.
    Ulaşımı sağlamak çok zor değil korsan taksi veya taksilerle kalabalık gruplarla yine ucuz fiyatla gidebiliyorsun istediğin yerlere.
    Okul genelin üstünde pahalı tabii ki.
  • yinemimezunakaldim kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Maddi durum önemli kısmını biraz açarsanız sevinirim ne gibi şeylerden bahsediyorsunuz mesela ?
  • yemek, ulaşım ve eğlence kesinlikle okul merkeze uzak olduğu için bazı şartlar kısıtlı ve bu yüzden pahalı.
  • Merhabalar, akademik "takıntıları" olan bir Sabancı Üniversitesi öğrencisi olarak merak ettiklerinizi ben de yanıtlayabilirim. Özellikle Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültesi özelinde eğitim-öğretim sistemi, fiziksel ve akademik olanakları hakkında sorularınızı bekliyorum.
  • Bulveye kullanıcısına yanıt
    Sanat ve sosyal birimler veya yönetim bilimlerinden girdiğim takdirde mühendisliğe geçiş yapma şansım var mı? Sanki sanat ve sosyal birimlerden geçilemiyordu gibi bir şey kalmış aklımda.
  • kocapanda K kullanıcısına yanıt
    böyle bir şey söz konusu değil geçiş yapabiliyorsun
  • 19-20 öğretim ücretine zam yapılır mı ve örneğin bir dersten kaldın diyelim bir sene daha mi 20k para odeyecem yüzde 75 burslu girsem?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.