Şimdi Ara

Sabancı Üniversitesi Hakkında Merak Ettikleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
4
Favori
4.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar 2018 Sabancı Üniversitesi mühendislik ve doğa programları girişliyim ben de mezuna kalıp kazanmıştım, okul hakkında soruları olanlar benimle paylaşabilirler, bekliyorum

Bu dönemde ihtiyacınız olan şeyler bunlar.

• Nasıl bir eğitim alıyorsunuz?

Nasıl bir süreç izleniyor lisans süresince?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu sene hazırlık okudum ve geçtim. Hazırlık genel olarak sıkıcı ve boş geçiyor ama okul bu konuda gayet zorluyor, yanlış bilmiyorsam %30a yakın kalma oranı var hazırlıkta. İngilizce temelim iyiydi ve çok zorlanmadan geçtim. Okul akademik ingilizceye büyük önem veriyor.
    1.sınıf tüm okulda aynı herkes aynı dersleri oluyor çan eğrisi olan dersler avantaj çünkü sözelciler de eşit ağırlıkçılar da sayısal dersler görüyor.
    2.sınıfta da herkes istediği bölümü seçiyor.

2.sınıf okuyan arkadaşlarım aldıkları eğitimden memnun fakat biraz zorlayıcı olduğunu söylüyorlar okudukları bölümler bilgisayar ve endüstri mühendisliği , ingilizce de biraz bu zorluğun cabası.
  • Hocam yemek fiyatlarından şikayetçi misiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam ben hacettepede okuyorum bölümü falan bıraktım aileyi karşıya aldım seneye sınava tekrar girip ea dan ilk 100 ile sabancıya yerleşmek istiyorum hadi bakalım
    sabancı hakkında her şeyi biliyorum nerdeyse 2 yıldır sürekli araştıyorum tek hedefim bu.

ama gelmişken sana da birkaç soru sormak lazım. yemekhane fiyatları aşırı pahalı bildiğim kadarıyla, en ucuz şekilde bu okulda nasıl yaşarız ? öğrenci ortamı nasıl çok fazla boş ve havalı zengin öğrenciler var mı ? yurt odaları ve ortamı nasıl ? tuzladaki fabrikalardan koku geliyor diyorlar doğru mu ? 5 senede kanser olmayalım hazırlık eğitimi nasıl ? sene sonunda rahatça ingilizce konuşacak seviyeye getiriyor mu ?

edit: ben de 99 luyum bu arada. eğer yerleşirsem seneye 2002liler ile okuyacağım. hazırlıkta yaşı büyük olan var mıydı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Donanım -- 12 Haziran 2019; 14:13:6 >

• Elward kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle, yemekhane okulun en kötü ve en çok geliştirilmeye ihtiyaç duyulan noktası.
    Tabldot 10 lira, lezzetsiz ve az porsiyonu.
    Yemek büyük bir sıkıntı okulda.
  • Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    Ucuz olarak yemeksepetinden joker falan kovalıyoruz biz farklı hesaplar açarak
    Okulda 5 farklı lokanta var, aslında iyiler ama pahalılar öğrenci için.
    Yurtlarda mutfaklarda yepek yapan da az aslında bu orana bakılırsa.
    Öğrenci ortamı tahmin edildiği gibi değil yeni girişlilerde çoğu kişi birbirini tanıyor neredeyse burslu burssuz, samimiyet söz konusu.
    Koku kışın fazla bastırıyor ama yaşanılabilir düzeyde.
    Hazırlık eğitimi başarılı şu an gerçek anlamda b2+ - c1 seviyesindeyim bunu başka okulların aynı seviyeleriyle karıştırma
  • tm puanımla yönetim bilimleri fakültesine girsem 2.senede burs etkilenmeden istediğim mühendislik fakültesine geçebiliyorum değil mi ve ulaşım çok sıkıntı oluyor mu

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basarınınteksırrıcalısmak -- 22 Ekim 2020; 14:44:33 >
  • yinemimezunakaldim kullanıcısına yanıt
    okulun spor salonu ve kütüphanesi nasıl 7/24 açık mı? bizim hacettepenin kütüphanesi büyük ama yine de öğrenci çok olduğu için sınav dönemlerinde asla yer olmuyor.

yurtlar karma mı sormayı unutmuşum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Donanım -- 12 Haziran 2019; 14:24:4 >
  • lifesucuks L kullanıcısına yanıt
    evet geçebiliyorsun kesinlikle.
    istanbul içerisindeysen pek değil kadıköy, levent gibi merkez yerlere shuttle kalkıyor.
  • ben yurtta kalıyorum o yüzden ulaşım sıkıntısı çekmiyorum, istanbulda kalıp gelen arkadaşlar çok sıklıkta.
    okulda festivaller düzenleniyor bahar mevsimlerinde.
    kulüp çalışmaları yoğun ben aktif değilim ama yapılıyor.
    hayır öyle tipler söz konusu bile değil.
    yurtlara giriş 7/24 serbest, kız erkek farketmez.
    kütüphane 7/24 açık spor salonu gece 11 gibi kapanıyor.
    yurtlar karma evet sadece erkek yurdu olan da sadece kız yurdu ve karma yurtlar da var.
    okulun kütüphanesi yeterli düzeyde.
    bölümün ne diye soran akrabalara ne cevap veriyorsun özellikle ilk yerleştiğin zamanlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

hocam ben hacettepede okuyorum bölümü falan bıraktım aileyi karşıya aldım seneye sınava tekrar girip ea dan ilk 100 ile sabancıya yerleşmek istiyorum hadi bakalım
    sabancı hakkında her şeyi biliyorum nerdeyse 2 yıldır sürekli araştıyorum tek hedefim bu.

ama gelmişken sana da birkaç soru sormak lazım. yemekhane fiyatları aşırı pahalı bildiğim kadarıyla, en ucuz şekilde bu okulda nasıl yaşarız ? öğrenci ortamı nasıl çok fazla boş ve havalı zengin öğrenciler var mı ? yurt odaları ve ortamı nasıl ? tuzladaki fabrikalardan koku geliyor diyorlar doğru mu ? 5 senede kanser olmayalım hazırlık eğitimi nasıl ? sene sonunda rahatça ingilizce konuşacak seviyeye getiriyor mu ?

edit: ben de 99 luyum bu arada. eğer yerleşirsem seneye 2002liler ile okuyacağım. hazırlıkta yaşı büyük olan var mıydı ?
    Hocam her sene senin seneye sınava gireceğim mesajını görüyorum ;) bir de bilkent siyaset istiyor diye not etmişim

Bir de sabancı uni birakip kazanlara bir takım kısıtlamalar getiriyor mu burs gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8B3665B5 -- 12 Haziran 2019; 15:6:2 >

yani genelde yaşlılar ve anlamadıkları için ben direk endüstri mühendisliği diyorum seçeceğim bölüm olan
  • anlamadım sorunu.
    Hocam Bence Endüstriyi de söylemeyin hiç anlamazlar mühendislik en iyisi😂

Hocam ben de merak ediyorum, mesela Koç eğer daha önce başka bir üniversite kazandıysan istersen ilk 100'e gir Koç'ta tam burslu okuyamıyorsun. Sabancı da böyle mi?

• phosphorus kullanıcısına yanıt
    bu dediğin olay koçun kısıtlı kontenjanından kaynaklanıyor, bizim okulda ilk 1000e kadar herkes tam burslu.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.