Şimdi Ara

Sabancı Üniversitesi | 1. Sınıf Dersleri (Freshman) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
78
Cevap
10
Favori
7.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet hocam çoğu kişi cs okuyor. Kontenjan yok, talebi karşılıyoruz diyorlar ama ne kadar karşılayabiliyorlar bilmiyorum. Ama programı kendimiz seçtiğimiz için zorunlu dersler haricindeki derslerde kontenjan sıkıntısı olmuyodur diye düşünüyorum.

• KemalettinKamu kullanıcısına yanıt

• Bu Sabancı'da okuyanlar cenge niye bu kadar takmış anlamadım. Zaten ne seçseniz iyi bir yere geleceksiniz. Bir daha niye dünyanın en rekabetli sektörüne atlıyorsunuz?
  • CowardlyCobra kullanıcısına yanıt

Hocam Sabancıya gelenler zaten CS için geliyor  Ama sonradan başka bölüm üzerine gitmek mantıklı, güzel bölümler var.

• E hocam diğer bölümleri de çok güzel. Mekatronik veya nano üzerine gitseniz daha iyi yerlere daha az rekabetle gelirsiniz bence. EA bölümlerini söylemiyorum zaten.
  • CowardlyCobra kullanıcısına yanıt

Mekatronik bana göre değil ya fiziğe o kadar ilgim yok. Endüstri, elektronik de aynı şekilde. Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji olabilir ama çok bilgim yok, sektördeki durumu nasıl bilmiyorum. BIO'da biyoinformatik üzerinden gidebilirim belki ama bilgisayar son kararım. EA'daki bölümleri düşünmüyorum ama VAVCD derslerini alabilirim veya EA kısmından yan dal yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B6F6EEF8 -- 31 Ocak 2023; 18:55:39 >
  • Hocam eacılar da cs okuyabiliyor mu? Eğer okuyabiliyorsa, bunun dezavantajlarını çok yaşayıp kalmıyorlar mı?
  • FeynmanSverdlov F kullanıcısına yanıt

Okuyabiliyor. Neden okumasın ki matematiği iyiyse. EAlar matematik de çözüyor zaten. Fen çözmüyorlar ama diyorsan da bilgisayar mühendisliğinin fenle pek alakası yok, sadece matematik zorunlu dersleri var birkaç tane. (Bölüm derslerinde fen bilgisi gerektiren bir ders var mı bilmiyorum ama)

• Hocam misal her müh fakültesinde fizik 1-2 gibi dersler vardır. Bunların muadili olduğunu varsayıp da sordum, bu bir varsayımdı tabii. Yanlışsa düzeltebilirsiniz.
    Esnekliği anlamak için sorayım. Sözelciler de cs okuyabiliyor mu? Okuyup da çok zorlanıp bırakmak zorunda kalıyorlar mı?
  • Fizik 1-2 gibi ders yok ama NS 101-102 dersi onun yerine geçiyor. Onun haricinde IF100 dersini vermeden CS 201 yani CS giriş dersini alamıyorsun. Özet olarak ilk seneki dersleri verebiliyorsan sıkıntı yok, giriş dersleri açılıyor. Bölümlerin giriş dersini alıp da zorlanırsa o bölümü tercih etmeyebilir. Yine de tercih etti diyelim ileride zorlanma ihtimali yüksek.

Sözel puanıyla giriş yok ama EA girip de sözel yönü daha ağır basıyorsa sıkıntı yaşayabilir. Sadece CS için değil diğer mühendisliklerde de sıkıntı yaşayabilir. Sözel yönü ağır basıp da CS seçen ve zorlanan birini tanımıyorum. O yüzden net cevap veremeyeceğim ama @YUSUF340809 hocam biliyodur belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B6F6EEF8 -- 31 Ocak 2023; 19:18:1 >
  • Edit: Derslerin yanına kredi sayısı eklendi  .

• faydalı konu up   

• up
  • bu ne garip okul abi
  • SA farkı 

• cs201i 2. dönemde almamak dezavantaj bence. 2 nin 1inde cs204 alırsınız bu sayede, cs204 almadan cs derslerinin çoğunu alamıyorsun o yüzden programını random area ve free electivelerle doldurmaya çalışıyorsun 2. sınıf boyunca. cs201i alırsan kafan çok rahat eder, ortlaamanın düşmesine de değer yani.

• Alexander Volg Zangief kullanıcısına yanıt

Mantıklı, CS dersleri erken açılmış oluyor. Ben de düşündüm de random area ve free electivelerle doldura da bilirim bilmiyorum. CS derslerinin erken açılması iyi olur aslında ama gerek var mı zaten yoğun olan 1.2 döneminin daha da yoğun geçmesine?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B6F6EEF8 -- 3 Şubat 2023; 0:19:13 >
  • hoca biraz da sabancıdan bahsetsene
  • Sabancı genel konuyu yazın açacağım hocam. Normalde bu konunun başına yazacaktım da freshman yerine okul hakkında konuşulur freshman boşa gider diye yazmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B6F6EEF8 -- 3 Şubat 2023; 2:8:41 >
  •  

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.