Şimdi Ara

sabahları stop etme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar aracım 2015 symbol 1.2 benzin lpg. sabahları ya da 4-5 saat yattığı zaman aracı çalıştırıp biraz gittikten sonra debriyaja bastığım zaman devir sıfıra kadar iniyor gaza bassam tekrar çalışıyor fakat basmasam stop ediyor. aracı 2 haftadır sade benzinde çalıştırdım, yakıt katkısı ekledim bakımını yaptırdım kelebeği temizlettim geçmedi usta ya kelebekten yada beyinden dedi aklıma pek yatmadı çünkü araba ısınınca bu sorun yok ve stop etse dahi tek marşta çalışıyor, bu sorun hem lpg de hemde benzinde var.Tavsiyelerini bekliyorum.(arabayı bilgisayara bağladık herhangi bir arıza göstermiyor.) oto elektrikçi subaplardan olabilir dedi usta ise subaplardan olsa daima yapar dedi.

• Rölanti otomatiği (1)
    EGR (2)
    Ateşleme bobin elektrik bağlantı (3)

bunlardan olabilir.
  • Usta bu araclada egr valfi yok dedi. Atesleme de sıkıntı olsa tek marşta çalışmaz idi. Rölanti bilmiyorum ama araç ısında mı herhangi bir sıkıntı kalmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim aracımda tek marşta çalışıyor ama ateşleme probleminden kaynaklı olarak bazen tekleme yapıyor. Buji, buji kabloları ve bobini komple değiştirmeyi düşünüyorum. Sabahları direk çalışıyor olmasına aldanmayın, ateşleme sisteminde sıkıntı olabilir.
  • Bunu da denerim ama tek seçenek boğaz kelebeği değişimi ve beyin kaldı.

• Konu çözüldü belki aynı sorunu yasayan vardır diye buraya çözümünü yazıyorum. Başka bir ustaya gösterdim subaplar yanmış dedi, motoru açtık 4 tanesi yanmıştı değiştirdi sorun çözüldü.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.