Şimdi Ara

SAATLER (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.530
Cevap
104
Favori
3.880.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • rica ederim elimden geldigince bilgilerimi paylaşmaya çalişiorum.
  •  SAATLER

SAATLER
  • güncel olarak Ulysse Nardin markasından bahsetmek istiyorum hem topicte hiç adı geçmedi hemde cok özel bir model yaptılar.Savarona Maxi Marine Chronometer Limited Edition evet atamızın yatı.model 99 adedi 18 ayar gold rose 150 adedide paslanmaz çelik olarak limitli üretilmiştir.rotor a savaronanın resmi 22 ayar altınla işlenmiştir ve saatin gold rose ilk serisi 100.000 usd ye satılmıştır.43 mm lik boyuta sahip saat ayrıca 200m su geçirmezlige sahip.
     SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

• quote:

Orjinalden alıntı: yigit tuna

quote:

Orjinalden alıntı: mrdurden

Yiğit Hocam merhaba;

Bu kadar hoş saatler(replica) arasında sana daha önce bahsettiğim Franck Muller Crazy Hours u da görmek isterim eğer elinde varsa paylaşabileceğin resimler ya da bilgiler şimdiden teşekkürler

crazy hours un hiç isviçresine denk gelmedim onun mekanizması jumping hours oldugundan japon mekanizma kullanılıyor.casablancalar var lemania kullanılan onlarda rus ve asya yapımı.yani frank mullerin isviçre replicaları cok nadir bulunabilmekte.ama ben modeli ne olursa olsun karsıma cıkan her isviçre frank mulleri sizinle paylaşıcam.

Teşekkürler

• Ulysse Nardin marka hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse 160 yıla yakın zamandır denizci chronometre leri yapan bir presjij firmasıdır.2000 yılından 2005 yılına kadar ki 5 yılda 4 kez dünya yenilikçilik ödülünü alarak kırılması cok zor bir rekor elde etmiştir.markanın bazı saatlerinin resimlerini paylasıyorum.
     SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

• güzel saatler fakat Bu kopya olanları kimler yapıyor?
  • hangi sınıf replicayı sordugunuzu belirtirseniz daha yardımcı olabilirim.
  • http://www.sahibinden.com/baba_dan_tag_heuer_carrera_erkek_kol_saatiWQQaXQQ4068775WQQpXQQdisplayitem

merhaba
    verdiğim linkteki saat hakkınaki düşünceniz nedir..ben bu saatten almak istiyorum da.. fakat benim öyle 500-600 ytl'ye 1inci sınıf kalite replica alacak maddiyat olmadığından öğrenciyiz sonuçta uyguna şekil mi şekil bu saatten bir tane almak istiiyorum
    Yiğit abi sizce alsam mı almasam mı adam altta not düşmüş satış yöntemi olabilr gerçi yazdığı şey" SAYIN MÜŞTERİ: Piyasada çok farklı kalitede ve fiyatta Replica saatler satılmaktadır. İki ay sonra bozulup çöpe atılan veya çok kaliteli deyip fahiş fiyatta satılanlar. Biz bu ikisinin dengesini bulduk ve ürünlerimizin arkasındayız."

şimdi bu yazdığı şey alıcı kişiyi ikna etmeye birebir ama gelip size sorayım dedim ... Ne dersiniz bu işe yiğit abi ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sol7dier -- 5 Mart 2008; 1:49:06 >

• merhaba sevgili sol7dier verdigin linki inceledim bende hafta sonu yurtdışına cıkıcagım ve belçikaya ugrayabilirsem ve varsa carreranın 1.sınıf ını almak istiyorum.şimdi öncelikle satıcının ilanını inceleyelim bakalım sözünün eri bir satıcımı.arkadaş ilanın başına 1.sınıf avrupa replica demiş yalan,elindeki ürün 3.sınıf japon yada 3.sınıf çin replicası ve avrupa ile hiç alakası yok.sınıfını netleştiremiyorum çünkü bu tür satıcılar ürün açıklamalarını es geçer mekanizmadan hiç bahsetmez resimini dahi koymaz.burada daha öncede cok yazdım saat alırken ilk öncelik mekanizmadır görüntüsü işçiligi ardından gelir.gelelim arkadasın ilanında belirttigi diger yazısı "ürün orjinali ile 1 e 1 aynısı"buda yalan.orjinal olan eta 7750 kullanır,kadranda automatic yazar ve chrono dizilişleri farklıdır.ayrıca kordon dizaynıda yanlış yapılmış.yani ürünün orjinaliyle aynı olması palavradan ibaret.şimdi o senin kafanı karıştıran yazıyı bir kez daha oku bakalım inandırıcı gelicekmi.pahalı replica hemen 1.sınıf isviçre olarak algılanmamalı çünkü eta kopyaları bulunan asyalar var ve işi bilmeyen hemen gerçek eta sanır.işte bizim piyasamızda bunları isviçre diyerek yüksek fiyatla alıcıya tabiri caizse kakalıyorlar.1.sınıf isviçrelerse orjinalınden inanılmaz zor ayrılabilmekte ki işi bilen için ,bazen ayrım yapılamıyor çünkü içinde ham degil orjinal mekanizma bulunuyor.üzülerek ifade etmem gerekirki cok ilanda işte bu 1.sınıf isviçreleri orjinal diye 1000lerce dolara satana rastladım özellikle rolex de.konuyu toparlarsak önce satıcıyla baglantıya geç saat hangi marka quartz ı ve modelini kullanmakta diye sor.muhtemelen bilmez dahası bunlar ne sattıgını bilmez anca yazı yazar.zannetmiyorum ama miyota os60 filan derse 100 ytl ver uzun yıllar kullanırsın.

• arkadaslar sanırım biraz daha replicalarla ilgili bilgi vermeliyim çünkü topige bu zamana kadar yazdıklarımızı toparlamak istiyorum.
    öncelikle sınıflandırmadan başlamak istiyorum.şimdi arkadaşlar acık arttırma sitelerinde begendiginiz 700 ytl üzerinde olan replica saatlerin %90 ı isviçre degil.onlar eta firmasının ürettigi mekanizmaların asya kopyaları swiss eta denilerek satılmakta fakat alakası yoktur.dışarıdan baktıgınızda aynı gibi gözükür fakat dikkatli inceleyecek olursanız düşük kalitelidir.kopya eta mekanizmasındaki sorun öncelikle çark sisteminde düşük kalite materyalden üretilmesinden zamanla deformasyon oluşumu ve mekanizmada zaman kayıpları,diger nokta ise en önemlisi.resim koyuyorumki daha net anlaşılabilsin.
     SAATLER

şimdi arkadaşlar balance wheel ile escape wheel arasında T harfine benzer üzerindede 2 adet yakut bulunan bir aktarıma parçası vardır.işte bu parça kopya etalarda yakut degil renkli camdır.cam kısa sürede aşınır ve aktarma işlemini gerçekleştiremez balance wheel durur,mekanizma çalişmaz durma safhasına kadarda gene zaman kayıpları oluşur.ortalama kopya eta sıradan bir automatic mekanizmadan 3 te 1 oranında daha kısa ömre sahiptir.
    gelelim modifiye mekanizmalara,bu kısım biraz karışık,şimdi bizde ve yurtdışında asya kopyalara özellikle eta 7750 kopyalarına modifikasyonla chrono dizilişleriyle oynanarak 7753 yapılması durumu var.işte bu modifiyeler kopyalarla aynı kalitede dikkatli incelenirse kolaylıkla ayırt edilebilen mekanizmalar.modifikasyonun gerçegi ise etanın kendi modifikasyonlarıdır;mesela 7750 baz alınarak ıwc portuguese de kullanılan calibre 79350 elde edilmesi gibi.daha öncedende koydugum resimler fakat yazdıklarımı netleştirmek için bir kez daha paylaşıyorum.
    kopya eta.
     SAATLER

SAATLER

SAATLER

1.sınıf isviçrelerde ham ve dekorlu olarak 2 tür mekanizma bulunur.2 si arasında performans olarak hiç fark yoktur 2side orjinaldir.dekorlu olanın orjinalinden ayrılması neredeyse imkansızdır ve dekor çalişması sınırlı üretildiginden en nadir ve limitli üretimdir.türkiyede bulunan 1.sınıf isviçre dekorlu mekanizmalar işte orjinal denerek satılmakta cok cok cok dikkatli olun.
    burada orjinal ham 7750 görülmekte.
     SAATLER

SAATLER

bunlar ise dekorlu olanlar.
     SAATLER

SAATLER

automatic mekanizmalarla ilgili bölümde toparlayıcak olusak asyalar isviçre denerek, isviçrelerde orjinal denerek satılmakta.işte piyasanın özü budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ytuna -- 6 Mart 2008; 15:35:51 >

• birazda elden kurmalılar ile ilgili bilgi veriyim.öncelikle elden kurmalı piyasasında ülkemizde ruslar ve asyalar bulunmakta.özellikle lemanialarda ruslarla isviçreleri ayırmak cok zordur.asyalarsa mekanizmanın parlaklıgından chrono hassasiyetinden hemen kendini belli eder,aynı ayrım ruslar içinde geçerlidir fakat eger isviçre lemanianın hassasiyetini bilmiyorsanız kanmaniz muhtemeldir rusların hassasiyeti gayet başarılıdır.
    isviçre lemania a&söhne
     SAATLER

isviçre diye satılan lemania a&söhne
     SAATLER

mesela frank mullerde isviçre
     SAATLER

asya patek lemania
     SAATLER

etalarla ilgili kısıma gelirsek mesela iwc f.a jones u ele alalım öncelikle asyaları
     SAATLER

SAATLER

isviçresi
     SAATLER

ayrıca özellikle panerailarda kullanılan 6497 lerde swans neck siz olan mekanizmaları kesinlikle almayın %99 u asyadır.swans neck lilerde asya ve isviçre oranları hemen hemen aynıdır.asyaları çarkların aşırı parlaklıgı veya soluklugu mekanizmadaki gravürlerinin işçiligi ile kolayca ayırabilirsiniz.
    asya 6497 swans neck siz,
     SAATLER

isviçre swans neck li
     SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ytuna -- 6 Mart 2008; 15:43:44 >

• son olarakta quartz mekanizmalar.isviçre quartzların gene orjinalinden ayrılması neredeyse imkansizdir.daha geçenlerde bir acık arttırma sitesinde orjinal denerek satılmaktaydı hatta şimdi baktım satılmış.ama ara ara gene ilanları cıkmakta ben satış ilanındaki resimleride koyuyorum görürseniz uzak durursunuz.
    orjinal denerek satılan indy 500
     SAATLER

SAATLER

su anda gitti gidiyorda ilanları mevcut sanırım.
    şimdi koyduklarımsa 1.sınıf isviçre replicası
     SAATLER

SAATLER

farklı rengini koydumki tek renk zannetmeyin.evet arkadaslar yukarıda belirttigim gibi bu ürün orjinal denerek satımakta çünkü kullanılan materyaller ve işcilik ile ayırmanız imkansızdır.işin aynı mekanik mekanizmalı replicalarda oldugu gibi quartz da orjinalinde kullanılan eta quartz dır.
     SAATLER

arkadaslar piyasada malesef dürüst satıcı bulmanız imkansiz o nedenle almak istediginiz ürünü bu topicte yada ingilizceniz varsa yurt dışındaki replica watch forum larında ayrıntıları ile paylaşırsanız magdur olmaz isviçre diye asya ,orjinal diyede isviçre replica almamış olursunuz.ben burada elimden geldigince sizlere yardımcı olmaya çalişacagım.saygılar

• arkadaslar tag carrera incelemek için pırlant magazasına ugramıştım gayet şık bir satış danışmanı ,yardımcı oldu diyemeyecegim çünki ürünün mekanizmasını sordum bilmiyormuş gibi aldıgım yanıt sadece calibre 16 oldu.bekledim belki daha ayrıntıya girer diye fakat ses cıkmadı.tekrardan eta mı bu ?diye sordum ,evet dedi.peki kaç dedim tekrardan yanıt alamadım.bu konusmayı diger satış temsilcileride dinlemekteydi ve onlarlada göz göze gelmeme ragmen onlardanda bir yanıt alamadım.kısaca bırakın mekanizma performans verilerini daha mekanizma kodundan bihaberler ,ne sattıklarını bilmiyorlar ki bu firma bünyesinde cok önemli markaları barındıran türkiyenin en büyük firmalarından.o nedenle daha önceden replica satan satıcılara ne sattıklarını bilmiyorlar uyduruyorlar diye serzenişlerim olmuştu ,şimdi durumu daha iyi anladım onların hiç birşey bilmemelerini gayet olagan karşılıyorum.
  • arkadaslar bugün 5 te yurt dışına cıkıyorum ugrayabilirsem ve bulabilirsem carrera ve daylight almak istiyorum fazladan 1 adet daha varsa alırım isteyen olursa hbr vermesi yeterli.almış olarak gelirsem zaten topicge detaylı resimlerini koyarım.bu süre zarfinda forumu takip edebilecegimi sanmıyorum fakat dönüşte toplu olarak bütün sorularınızı cvplarım.
  • Yiğit bey şimdi gördüm yazdıklarınızı ama panerai nin daylight modelini getirirseniz görmek isterim gerçi daylight değil Gmt olanlarından istiyordum bir ara ama bakalım artık size iyi yolculuklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gubidikkk -- 7 Mart 2008; 19:37:13 >
  • Bu arada bilgisiz satıcılardan ben de bıktım bilinen artık marka olmuş saat distribütörleri de dediğiniz gibi.Geçen gün ben de seiko nun bir modelini sordum yok öyle bir model dedi yanlış biliyorsunuz siz dedi sonra pda dan hemen wi-fi den gösterince aa varmış ben hiç satmamıştım dediler sizinkiler yine kibar çıkmış ukala da oluyorlar hele bilmeyen birisi olduğunuzu düşünürseler yandınız.En iyisi kendim araştırıp kendim öğrenmek satış danışmanı bilmiyor sattığı ürünü insna bir merak eder bu ne diye ama yok işte.

Bu arada son aldığım saati de ekte koyuyorum citizenin eko-drive modeli ışık enerjisiyle şarj oluyor radyo dalgası yoluyla kendini belli merkeze göre ayarlıyor dünya saati falan var herhalde bundan sonra otomatik saatlere yöneleceğim kinetik ve ışık enerjili saatlerde başka almam.Bu arada almak isteyenlere tavsiye ederim hiç görmeden netten aldım Türkiye'de henüz satışı yok ve geleceğini de sanmıyorum

SAATLER

• arkadaşlar Rolex daytona yı internet üzerinden nereden alabiliriz internette uçuk fiyatların yanında koskomik kalan fiyatlarıda var nedir bu saatin ort fiyatı?
  • net'e yeni girdim,sanırım gitmişsindir,iyi yolculuklar.
    quote:

Orjinalden alıntı: yigit tuna

arkadaslar bugün 5 te yurt dışına cıkıyorum ugrayabilirsem ve bulabilirsem carrera ve daylight almak istiyorum fazladan 1 adet daha varsa alırım isteyen olursa hbr vermesi yeterli.almış olarak gelirsem zaten topicge detaylı resimlerini koyarım.bu süre zarfinda forumu takip edebilecegimi sanmıyorum fakat dönüşte toplu olarak bütün sorularınızı cvplarım.
  • hadi hayırlı yolculuklar sağsağlim gelmen dileğiyle

• Merhabalar
    benımde elimde Vacheron Constantin ve Breitling var. Satan kişi eta değil ama italyan malı dedi ne kadar doğru bilemem.
    kaliteleri hakkında fikir verebilirseniz sevinirim.

http://img133.imagevenue.com/aAfkjfp01fo1i-1568/loc1159/21613_vacon_123_1159lo.JPG

http://img129.imagevenue.com/aAfkjfp01fo1i-20927/loc1114/21695_vacarka_123_1114lo.JPG

http://img21.imagevenue.com/aAfkjfp01fo1i-9454/loc609/21697_bret_123_609lo.JPG

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.