Şimdi Ara

SAATLER (1157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.530
Cevap
103
Favori
3.885.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11551156115711581159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: solestar

Yukarıdaki Hamilton pilli yalnız, haberiniz olsun.

amannn.. nasıl atlamışım yahu.... harbiden quartz bu saat... hoş yine de armani için o kdar para gözden çıkarılmışsa buna da bu para verilir ya... otomatik olsaydı tadından yenmezdi tabi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: christiano

quote:

haklısınız, yurt içinde satışını yapan 3 sitede de otomatik yazıyordu,yanılmışız.Yanlış bilgilendirme için özür dilerim.

Bende aynı yanılgıya düştüm birçok quartz saate otomatik yazıyorlar, mağazaya saati görüp almaya gidiyorsun saatin pilli olduğunu söylüyorlar, enteresan işler.
  • bu saati 520-530 tl ye buldum. diesele saat konusunda ne kadar güvenebiliriz? buna yakın fiyatlarda ve/veya bu tarzda önerebileceğiniz modeller varsa paylaşabilir misiniz? teşekkürler

SAATLER

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Somberlain -- 15 Temmuz 2011; 14:00:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abcde5

bu saati 520-530 tl ye buldum. diesele saat konusunda ne kadar güvenebiliriz? buna yakın fiyatlarda ve/veya bu tarzda önerebileceğiniz modeller varsa paylaşabilir misiniz? teşekkürler

SAATLER

SAATLER

Diesel tasarımları kendine özgü buna benzer saat bulma olasılığın çok düşük, sonuç olarak moda saati içindeki mekanizma çok iyi olmasada kötüde değil, 520 lirayı makinasına değil görüntüsüne veriyorsun kısacası.

• ortalama bir mekanizmanın olması saatin ömrünü etkiler mi yada geri kalma gibi? yada sadece görüntü için değmez mi?
  • quote:

ortalama bir mekanizmanın olması saatin ömrünü etkiler mi yada geri kalma gibi? yada sadece görüntü için değmez mi?

Diesel'ler bildiğim kadarıyla Japan ve ABD miyota mekanizmaları kullanıyorlar bir çok firma bu mekanizmaları kullanıyor ve orta kaliteli mekanizmalar, pek sorun çıkarmıyorlar.

quartz bir saati ortalama 2 senede bir pil değiştirerek uzun yıllar kullanabilirsin, tabiki bir seiko5 gibi çocuğuna kalacağınıda düşünmek biraz güç olur :) şu kadar yıl diye sana net bir rakam veremem, geri kalma ileri gitme sorunu vs şeyler öngörülen sınırlar dışında yaşanmaz, şunuda belirtmekte fayda var aynı fiyata quartz yada mekanik seiko, citizen,orient gibi markaların saatlerini satın alabilirsin her halükarda bu saatten daha kaliteli bir saat olacaktır, ama önemli olan içine sinmesi ve senin beğenmiş olman.

ayriyeten bu saat 65mm çapında bir saat bu büyüklükte saat seviyorsan sınırlı sayıda model vardır bahsettiğimiz seiko,orient,citizen gibi markaların bu kadar büyük modellerine rastlamadım mutlaka vardır ama ben hiç görmedim, kısacası bu dizayn ve büyüklük sana uygun ise bu saati alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VisMortis -- 15 Temmuz 2011; 15:22:12 >

• Arkadaşlar kinetik ile Otomatiğin arasındaki fark nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rufuk

Arkadaşlar kinetik ile Otomatiğin arasındaki fark nedir?

Kinetic senden aldığı enerjiyi elektrik enerjisine çevirip pile depolar ve quartz mantığıyla çalışır yani pilli bir makinadır, Otomatik ise tamamen mekanik mekanizmaya sahiptir, içerisinde pil yoktur senden aldığı enerjiyi kullanarak çalışır, mekanizmaların çalışma prensibi farklıdır, kısacası en temel fark kinetic=pilli, otomatik=mekanik
  • quote:

bu saati 520-530 tl ye buldum. diesele saat konusunda ne kadar güvenebiliriz? buna yakın fiyatlarda ve/veya bu tarzda önerebileceğiniz modeller varsa paylaşabilir misiniz? teşekkürler

Hocam ben saatlerden pek anlamam, öyle sıradan bi saat kullanıcıyım ancak size ve sizin gibi yeni saat alacak arkadaşlara tek tavsiyem otomatik yani mekanik saat almanız. Kelimelerle anlatması pek mümkün değil ama o saatlerin değişik bir ruhu var. Saate bakıp o saniyenin akışını izlemek bile insana bir keyif veriyor. Ben de bugüne kadar hep quartz makineli saatler kullanmıştım ama bir kere otomatik saat aldıktan sonra bi daha vazgeçemedim.
    Belki söylediklerim size saçma gelebilir ama saatlere karşı bi merakınız varsa, saat kullanmaktan zevk alıyorsanız, bir kere otomatik kullandıktan sonra bir daha quartz makinelerin yüzüne bakmazsınız emin olun.

• quote:

ortalama bir mekanizmanın olması saatin ömrünü etkiler mi yada geri kalma gibi? yada sadece görüntü için değmez mi?

geçen sonbaharda epeyce yaşlı olan komşumuzla sohbet ediyorduk, kolundaki bayağı eskimiş olan saatini gösterdi ve tam 75 yıldır kullanıyorum dedi, inanması zor ama yalan da değil, yanılmıyorsam kurmalı bir nacardı, sonra mekanik saatleri araştırmaya başladım, hatta rahmetli dedemin 70lerden kalan saatini bularak tamir ettirdim, dedemden kalan bence en değerli miras saati oldu. mekanik saatler nesilden nesile, deden toruna, babadan oğula aktarılabilecek en güzel hatıralar.
  • arkadaslar evdekı saat sayısı hatırı sayılır bır mıktara ulasınca huzursuzluk basladı
    yada bu saatler azalsın emrı geldı bende bazı saatlerı elden cıkarmak durumundayım
    asagıda toplu resımdekı saatler satılıktır ılgılenenler bana PM atabılır
    fıyatları makul tuttugumu sanıyorum ama pazarlıgada acıgım
    ısatnbulda atasehır kadıkoy karakoy cıvarında benım uygun oldugum saatlerde
    elden gosterebılırım
    1-CASIO PRG-40 yaklasık 5 senelık 4 adet pılı yenı degıstı kullanımdan dolayı cızıkler berelenmeler var 90 TL
    2-CITIZEN ay gostergelı full takvımlı saat sarı kaplama 1991 yılında satınalındı hala pırıl pırıl pılı yenı degıstı 250 TL
    3-ATOMIK kurmalı saat yaklasık 30-40 senelık hıc kullanılmamıs 8 mıkron altın kaplama damgası var pırıl pırıl
    bır tek kenarda ufak bır darbe almıs kusursuz calısıyor kordonu DOGUBANK BARAN dan alındı sıyah krokodıl 100TL
    4-SEIKO kronometre lı saat takvım lı sugecırmez yaklasık 15 yıllık pılı yenı degıstı uzerınde kullanıma baglı cızıkler var 50TL
    5-SEIKO SNJ023P2 saat 17.03.2001 tarıhınde sırkecı de yetkılı bayııden alındı kutusu garantı kartı herseyı mevcut tertemız hıcbır cızık yok belkı 10 kez takıldı
    250 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: FyCum

quote:

Orijinalden alıntı: christiano

quote:

haklısınız, yurt içinde satışını yapan 3 sitede de otomatik yazıyordu,yanılmışız.Yanlış bilgilendirme için özür dilerim.

Bende aynı yanılgıya düştüm birçok quartz saate otomatik yazıyorlar, mağazaya saati görüp almaya gidiyorsun saatin pilli olduğunu söylüyorlar, enteresan işler.

Hadi biz o sitelere güveniyoruz,adamlar hiç mi arastirmiyorlar yahu,sözde bir de alisveris sitesi bunlar

• pardon resımlerı gene yukleyememısım

SAATLER
  • bırde bu resım var

SAATLER
  • Merhaba arkadaşlar SEİKO marka bir saat var linkte :http://urun.gittigidiyor.com/SEIKO-SPORTURA-SNA633P1_ORJINAL_HEMEN-TESLIM_W0QQidZZ42166296

Bu zat-ı muhterem arkadaş Orjinal diyor saat için sizin yorumlarınızı merak ediyorum
  • Michael Scofield'ın Dizide Kullandığı Saatin marka modelini bilen var mı acaba şu digital olanı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __By_CiN_oO__

Merhaba arkadaşlar SEİKO marka bir saat var linkte :http://urun.gittigidiyor.com/SEIKO-SPORTURA-SNA633P1_ORJINAL_HEMEN-TESLIM_W0QQidZZ42166296

Bu zat-ı muhterem arkadaş Orjinal diyor saat için sizin yorumlarınızı merak ediyorum

Tabikide orjinal değil, yurtdışı fiyatı bile 330usd'dan başlıyor fakat satan arkadaş en iyi ihtimal 750tl'ye aldığı bu saati 200küsür liraya satmaktan zevk alıyorsa onu bilemicem :)

• quote:

Orijinalden alıntı: FyCum

quote:

Orijinalden alıntı: __By_CiN_oO__

Merhaba arkadaşlar SEİKO marka bir saat var linkte :http://urun.gittigidiyor.com/SEIKO-SPORTURA-SNA633P1_ORJINAL_HEMEN-TESLIM_W0QQidZZ42166296

Tabikide orjinal değil, yurtdışı fiyatı bile 330usd'dan başlıyor fakat satan arkadaş en iyi ihtimal 750tl'ye aldığı bu saati 200küsür liraya satmaktan zevk alıyorsa onu bilemicem :)

Mesaj attım zaten özelden bu saatin orjinal olduğunu söylüyorsunuz buna inamam için tek bir sebep söyleyin alayım saati dedim

• google görsellerde gezerken şöyle bi siteye denk geldim. benim gibi seiko düşünüp de modelde karar veremeyenler için güzel bi kaynak.

http://ivshc.com/Watch/Five-5/
  • iyi günler arkadaşlar Türkiye'de THEOREMA saat markasını bulabileceğim bir saatçi var mı acaba lütfen yardımcı olur musunuz? aradığım saat aşağıdaki linkteki saattir.

http://www.rugift.com/watches/theorema-avignon-silver-2.htm
  • 
Sayfa: önceki 11551156115711581159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.