Şimdi Ara

SAATLER (1142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.530
Cevap
104
Favori
3.880.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11401141114211431144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bi konu hakkında bilgi almak isterim siz değerli arkadaşlardan. Bende Tag Heuer Link 36 Calibre bi saat var ve motor kazası yaptığımda epey hasar gördü. Kurma kolu tepesi kayboldu arka camı kırıldı vs. Benim öğrenmek istediğim Mekanizmada Herhangi bi sıkıntı yok,aslında saat hala takılacak durumda ve arada bir kullanıyorum. Bunu bu halde iken elimden çıkarabiliceğim (tabi değerinin altında) bir yer varmıdır? Yardımlarınız için şimdiden şükranlarımı sunarım.
  • Ben de bu aralar şöyle biraz heybetli bir saat arıyorum,

SAATLER

Bu saat kaç gündür aklımı çeliyor, kordonu ve kasası titanyum olduğundan tercih sebebim, çünkü kauçuk veya deri kordon asla takamam. Ayrıca saatin akrep ve yelkovan kadranı da olduğu için biraz klasik saat havası var.

Özellikle şu duruşu çok hoş görünüyor saatin,

SAATLER

HIZLIAL sitesinde 766 liraya satılıyor 12 taksitle. Sizce ne dersiniz, bunun yerine daha iyisi alınabilir mi? Benim istediğim saatin biraz büyükçe ve kaba durması, ağırlığı hiç önemli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laztronot -- 21 Haziran 2011; 13:24:57 >

• Dağcı değilsen yada profesyonel olarak bu tür işlerle ilgilenmiyorsan bu Casio yerine, heybetli ve kaba görünümüyle black monster veya frankenmonster bak derim ben Seiko'dan. Siyah atlas seriside güzeldir. İri ve kütleli bir görünüme sahiptir ve gerçekten ağırdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can-KSK -- 21 Haziran 2011; 13:31:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can-KSK

Dağcı değilsen yada profesyonel olarak bu tür işlerle ilgilenmiyorsan bu Casio yerine, heybetli ve kaba görünümüyle black monster veya frankenmonster bak derim ben Seiko'dan. Siyah atlas seriside güzeldir. İri ve kütleli bir görünüme sahiptir ve gerçekten ağırdır.

Anladım, teşekkür ederim. Ama bahsettiğiniz saatlerden pek bulamadım nette, bir de casio ya bakarken şu saat de gözüme çarptı

http://www.hizlial.com/saat-gozluk/saat/seiko-ska371p1-erkek-kol-saati_17.001.6559.0181.htm

Hem de garantili ve KINETIC drive, sizce bu nasıl daha iyi değil mi? En azından garantili ürün. Netten baktım ROLEX in diver serileriyle kıyaslanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laztronot -- 21 Haziran 2011; 14:00:54 >

• @ Darbelux

Bulduğun gerek Casio gerekse Seiko kinetic modeller çok pahalıymış.

Casio'nun Protrek serisinden bende de aynı titanyum kordona sahip aşağıdaki prg40 modeli var. Saat hem hacimli hem hafif (kolda da rahat duruyor), hem de fonksiyonel. Bayisinden pazarlıkla 10 taksitle 370 tl ye almıştım.

SAATLER

Ben bir de dijital-analog bir arada almak yerine sadece dijital olan bir model almanı öneririm. Bu saatlerde hem analog kısmın ayarı düğmelerle zor yapıldığı gibi kadranda da göstergeler birbirine karışıp engelleyebilir.

Tabii zevk meselesi beni rahatsız etmez dersen alabilirsin. Sonuçta Casio böyle fonksiyonel dijital saatlerde iyidir. Ama dediğim gibi 770 lira çok fazla. Bayisinden pazarlıkla 400 tl'den fazla olmamak koşuluyla alabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

quote:

Dağcı değilsen yada profesyonel olarak bu tür işlerle ilgilenmiyorsan bu Casio yerine, heybetli ve kaba görünümüyle black monster veya frankenmonster bak derim ben Seiko'dan. Siyah atlas seriside güzeldir. İri ve kütleli bir görünüme sahiptir ve gerçekten ağırdır.

Anladım, teşekkür ederim. Ama bahsettiğiniz saatlerden pek bulamadım nette, bir de casio ya bakarken şu saat de gözüme çarptı

http://www.hizlial.com/saat-gozluk/saat/seiko-ska371p1-erkek-kol-saati_17.001.6559.0181.htm

Hem de garantili ve KINETIC drive, sizce bu nasıl daha iyi değil mi? En azından garantili ürün. Netten baktım ROLEX in diver serileriyle kıyaslanıyor.

Ben olsam dijital Casio Protrek modeli veya Can-KSK'nin belirttiği otomatik modellerden alırdım bu kinetic seiko yerine.

• quote:

Orijinalden alıntı: hozburun

quote:

Orijinalden alıntı: burbank

Dizaynı çok hoş olsa da ben fiyatının (850 tl) yüksek olduğunu düşünüyorum. Çünkü Bulova bu modelde Japon otomatik mekanizma kullanıp (muhtemelen Miyota) biraz süslemiş. Ama linki verilen amazon'dan 280 USD'a alınabilir.

Amazondan almak elbette daha hesaplı ama gümrüğe takılma sorunu ne olacak bir de Miyota mekanizma iyi değil midir? teşekkürler

Satıcıya bu durumu belirtip, faturada düşük veya hediye olarak belirtmesini isteyebilirsin. O zaman takılma riski azalır. Ama risk az da olsa her zaman mevcut.

Miyota mekanizmalar kötü değildir. Ama Miyota mekanizmaların kullanıldığı başlangıç seviyesi Citizen otomatiklerin 100 - 250 USD arası satıldığı düşünülürse, aynı mekanizmayı kullanan ve 850 tl'ye satılan bir saat için iyi değil. Bu paraya daha iyi eta mekanizmalı Tissot Le Locle veya Visodate modelleri peşin indirimi ile mağazalardan alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 21 Haziran 2011; 14:48:44 >

• Ben de yazın takabileceğim spor naylon kayışlı bir saat bakınıyordum (seiko 5 snk807k2 alacaktım ama forumda satan arkadaşların elinde yoktu, gg den de hayatta alışveriş etmem) diesel 1164 ün yanına dün uygun bir fiyata gelince fossil CH2596 aldım. Bu gün de teslim aldım. Kordon snk807k2 daki kadar kaliteli değil tabi ama fena da değil. snk807k2 ile elbette genel olarak oldukça fark var. G-shock lar dışında zaten saate pek para vermeyi sevmem indirimleri kollayıp maks. 150-200 dır ayırdığım bütçe (Gshocklar hariç :) ) Tabi snk807k2 yaz sonunda denk getirebilirsem kesin alacağım hala aklımda var.

Saat ve saat ten binbir zorlukla aldığım diesel 180 liraya almıştım 2009 da. TR garantili. O zaman 500 lira gibi bir rakamdı. Şimdi 200 e var GG de.
     SAATLER

Bu da fossil 148 liraya geldi TR garantili.
     SAATLER

• quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

quote:

Ben olsam dijital Casio Protrek modeli veya Can-KSK'nin belirttiği otomatik modellerden alırdım bu kinetic seiko yerine.

Kinetic Seiko iyi değil mi yaw ben mi yanlış biliyorum. Peki bu frankemonster serilerinden hangisinden ve nerden alabilirim almak istesem?.

• Bende de orange franken monster ve black monster var. Monster serilerinden bytepire arkadaşımızın satılık ilanlarında var. Ondan alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 22 Haziran 2011; 8:41:31 >
  • http://www.creationwatches.com sitesi hakkında bilgisi olan var mı? Güvenilir midir değil midir? Şu ara Purple Monster'a taktım alsam mı almasam mı kararsızım. Ya Purple Monster ya da White Night Monster düşünüyorum.

SAATLER

SAATLER

• quote:

Orijinalden alıntı: Erwache

SAATLER

230 lira nasıl sizce?

pahalı dostum bu saati forumda 130 liraya satan var nicki neydi unuttum şimdi ürünleri sıfır ve orjinal
  • Evet 230 tl pahalı. Bunun 42 mm'lik modeli o fiyatlara gidiyor.

130 tl'ye burada @ bytepire'ın satılık ilanları arasında olması lazım. İmzasının altındaki linkten ilanlarına ulaşılıyor.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_49990793/tm.htm sıfır orient racing skeleton saatimi satıyorum ilgilenen arkadaşlara duyurulur...
  • merhaba arkadaşlar ben slikon kordonlu bir saat beğendim casiodan.sizce slikon kordon mu daha iyidir yoksa metal kordon mu?

SAATLER
  • İlgilenen olursa 3 adet saatim satılık. fossil nautica ve guess.

http://forum.donanimhaber.com/m_48745949/mpage_1/f_/key_//tm.htm#48745949

• Bu çok güzelmiş; Gaz-14 Limousine NH25A/5654140
  • arkadaşlar guess colection marka orjinal saat satıyorum. buda ikinci el linki. ilgilenen p.m. atabilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_50100315/mpage_1/f_/key_//tm.htm#50100315

SAATLER

• gaz 14 çok beğendiğim bir saat. epey araştırdım ancak makul fiyatlara bulmak mümkün olmadı. yoksa direk alacaktım ben de.

@nasuh48
    silikon ile çelik kordon arasında dayanıklılık farkı vardır. çelik çok daha uzun süre dayanır. bir de ağırlığı artırır. ama hangisi iyidir derseniz, o tamamen sizin zevkinize bağlıdır. bir de her saate her kordon yakışmayabilir. mesela Seiko SNAD87P1 model bir saate çelik kordonun yakışacağını hiç zannetmiyorum... ama sizin gösterdiğiniz Casio için çelik kordon da güzel bir seçim olabilir bence.

@darbelux
    kinetic seikolar iyi değil mi demişsiniz. aslında iyi veya kötü demeyelim ama genel saat severler olarak otomatik saatlere biraz daha hoş görüyle bakıyoruz diyelim. Yoksa çok güzel quartz saatler de mevcut. Seiko kinetic saatler de güzel saatler, suçları otomatik olmamaları . Bir de fiyatları hakettiklerinden biraz yüksek gibi görünüyor.. Sizin için sorun değilse rahatlıkla alınabilirler. Bunun yanında frankenmonster veya Atlas serisi otomatik Seikolar da çok çok güzel saatler. Bende şu anda atlas serisinden SKZ231 ve SKZ211, frankenmonster serisinden SKZ253 ve SKZ245, Kinetic olarak da SKA427 ve SRH005 model saatler var.

• 
Sayfa: önceki 11401141114211431144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.