Şimdi Ara

SAAB neden tutulmuyor ? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
1
Favori
69.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: coolfire
    Saab 9-5:

SAAB neden tutulmuyor ?

Bir karışıklık olmuş galiba, bu 9.5 değil.

9.5:

SAAB neden tutulmuyor ?

SAAB neden tutulmuyor ?

• quote:

Orjinalden alıntı: hesheit

quote:

Orjinalden alıntı: coolfire
    Saab 9-5:

SAAB neden tutulmuyor ?

Bir karışıklık olmuş galiba, bu 9.5 değil.

9.5:
    Resimler

Hocam o resmin alındığı sitenin engellemesinden dolayı

• hesheit hocam; koyduğumuz araçların plakaları bile aynı

Screamer hocam; mesajımda da belirtttiğim gibi BMW tasarımlarını genelde beğenirim. Ama Saab benim zevkime daha çok hitap ediyor tasarım olarak.
  • Saab'ı Hyundai'nin bir modeli sananlar var, karışıklık olmasın dedim
  • Ben Saab'ı da Volvo'yu da çok severim,görünüşlerine bayılıyorum çünkü.Güvenlikte de iyiler.

Volvo'nun bilinirliği iyi de(gerçi hala kuşkular var) SAAB'ın durumu daha vahim,koskoca İzmir'de gördüğüm Saab'ın sayısı en fazla 10'dur.

Güzel araç,ama servisi yetersiz,açıkçası bakım ve yedek parçadan da çekiniyorum,fiyatları nasıl acaba?
  • Hayret dün sağlam gözüküyordu link. Neyse ben düzelttim artık
  • Arkadaşlar,

SAAB Türkiye de, sadece ve sadece OPEL in piyasa stratejisi nedeni ile tutulmuyor.

Yani, yanlış ellerde SAAB...

Ben Amerika ve İngiltere de uzun süre kaldım. Zibil gibi SAAB var. Özellikle İngiltere de..

Saab a binen bilir.. Binmeyen sadece fikir sahibidir. En fazla "iyi araba vs." der..

Çok seyahat eden, ailesi olan herkesin alabileceği ve tercih edeceği bir markadır. Güvenlik açısından.
    Allah korusun, bir kaza oldu mu! içinden sağ çıkma şansın vardır. Diğer teneke arabalar için aynı şey söz konusu değil..

Bakımlı bir Saab adamı yolda bırakmaz. Kopsa yine gider...

Parçası da, sanıldığının aksine çok pahalı değil, arabanın Türkiye satış sürümü az olduğu için, bazı ağır satılan parçaların stoğu yok ise, temin açısından sıkıntılı olabilir. Sadece biraz beklersin. En çok 1 ay...

TÜRKİYE için, SAAB ın en önemli avantajı, eşdeğer kalitede (Volvo, Mercedes, BMW vs.) araçlara göre, ikinci eli BELEŞ tir...
    Yani, 2. elde düzgün bir arabayı çok uygun fiyata almak mümkündür...

Ben 46 yaşındayım, 18 yaşımdan beri arabaya binerim, sık araba değiştiririm. Amerikanından Maseratisine kadar 50 ye yakın arabam oldu, geçti.

Vardığım kanaat: İYİ DİNLEYİN.

Eğer 3 büyük şehirden birinde yaşıyor iseniz, buna İZMİT, BURSA ve TRAKYA da dahil olsun.
    Alınacak en iyi araba SAAB tır. Servis varlığı açısından.

Necip TÜRK milleti teveccüh göstermediği için ve bu yönde OPEL in de desteğini bir yana bırakın, KÖSTEĞİ ! olduğu için gelinen durum budur.
    Geçen ay TÜRKİYE de çok komik sayıda yeni SAAB satıldı. Merak eden istatistiklere bakabilir.

Bilen adam, SAAB a biner yada ilk tercihlerinde tutar.. diye düşünüyorum.

• saab tutulmuyor tutuluncada bırakılmıyor demek
  • Araba dediğin bilezik gibi olmalı istediğinde kolayca değerine yakın satabilesin,50.000 euro para veripte ikinci el de hem zor satacağım hemde değeri yerlere düşecek,hiç mantıklı değil.
  • Benim zevki mi karşılamadıktan sonra ''bilezik '' denilen arabalar isterse ''burma bilezik'' olsun ne yazar.Yatırım yapacak olsam ev alırım.15-20 bin civarında da ekonomik bir araba alırım,öylesine binerim.
    Ama ,şu forumlara katılan bir çok kişinin gönlünde kullandığından farklı arabalar yattığına eminim. Benim gönlümde de bir Saab var. Ömrüm yeter ve cesaretimi toplarsam bundan sonra alacağım tek araba Saab olur,heee,para yetmezse o zaman başka alternatiflere bakarım ,o ayrı mesele.
  • biz yatırım olarak ev aldıkta ne oldu
    bu ülke herşeyi değersizleştiriyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: bureda

Benim zevki mi karşılamadıktan sonra ''bilezik '' denilen arabalar isterse ''burma bilezik'' olsun ne yazar.Yatırım yapacak olsam ev alırım.15-20 bin civarında da ekonomik bir araba alırım,öylesine binerim.
    Ama ,şu forumlara katılan bir çok kişinin gönlünde kullandığından farklı arabalar yattığına eminim. Benim gönlümde de bir Saab var. Ömrüm yeter ve cesaretimi toplarsam bundan sonra alacağım tek araba Saab olur,heee,para yetmezse o zaman başka alternatiflere bakarım ,o ayrı mesele.

İnşallah gönlünüzdeki araca sahip olursunuz.Yalnız ben bu lafı yatırım amaçlı söylemedim.Yatırım amaçlı 0 araba alınmayacağını bilmek için sabancı koç olmaya gerek yok. 50.000 euro vereceğim arac ticaretle uğraştığım için paraya ihtiyacım olabileceği anda bana en düşük değer kaybıyla en çabuk zamanda kolayca satılıp nakit olarak geri dönmeli.Başlığın Sorusu saab neden tutulmuyordu bende kendi nedenlerimi açıkladım.Ayrıca saaba 50000 euro vereceğime bmw alırım hangi sanayiye gitsen doğan şahin gibi parcası bulunuyor?Bmw saabın yanında benim için burma bilezik anlayacağınız.

• quote:

Orjinalden alıntı: gh912

quote:

Orjinalden alıntı: bureda

Benim zevki mi karşılamadıktan sonra ''bilezik '' denilen arabalar isterse ''burma bilezik'' olsun ne yazar.Yatırım yapacak olsam ev alırım.15-20 bin civarında da ekonomik bir araba alırım,öylesine binerim.

İnşallah gönlünüzdeki araca sahip olursunuz.Yalnız ben bu lafı yatırım amaçlı söylemedim.Yatırım amaçlı 0 araba alınmayacağını bilmek için sabancı koç olmaya gerek yok. 50.000 euro vereceğim arac ticaretle uğraştığım için paraya ihtiyacım olabileceği anda bana en düşük değer kaybıyla en çabuk zamanda kolayca satılıp nakit olarak geri dönmeli.Başlığın Sorusu saab neden tutulmuyordu bende kendi nedenlerimi açıkladım.Ayrıca saaba 50000 euro vereceğime bmw alırım hangi sanayiye gitsen doğan şahin gibi parcası bulunuyor?Bmw saabın yanında benim için burma bilezik anlayacağınız.

Fikrinize saygım sonsuz.

• Saab'ın 2008 yılı avrupa satışı 67.000 dünya genelinde ise 93.000 olarak geçiyor. Bu bir önceki yıla göre %25 düşmüş hali (kriz ve durgunluk sebebiyle)

http://www.trollhattansaab.net/
  • Saab güzel arabalar üretiyor kötülemiyoruz ama araç alcak olan kişi önce arabanın piyasadaki durumuna bakıyor kim ister 80 milyara aldığı arabanın 2 gün sora satması gerektiği zaten 70 milyar etceğini...Hız,konfor,güvenlik vs elbette araç alırken aranması gereken özellikler ama aracın ikinci eldeki satışıda önemli duyduğuma göre Saab 2008 yılında 40 a yakın araba satmış ve şuanda diğer çoğu firma gibi araç üretimini durdurmuş durumda...
  • Ahh ahh, bizim millet akıllanmayacak.Adam İst-Ankarada yaşıyor.2005-2006 ları 35-40 arası bu araçların.Ancak almıyor.Şimdi bu adama ne denir.40 milyara hangi Bmw yi Merso yu alacaksın_?. 40 milyara sana Konfor+Hız+Güvenlik+Prestij veriyor.Az bozuluyor öz bozuluyor.Ama büyükşehirdeysen o da sorun olmuyor.

Ben Saabın saab olduğu yıllarda gerçek hastasıydım.Fakat artık eski çizgisini kaçırdı,uçak kopkiti tarzını yitirdi vs.

Ayrıca artık SAAB firması diye bir firma kalmadığı görüşündeyim.Zira SCANIA Vw eline düştü,Malum SaabAb(Uçak) başka bi isveçli firmaya satıldı,Saab Gm 'Un elinde.İnanın bir saab aşığı olarak içim acıyor bu duruma.Keşke Volvo yada İsveç hükümeti(Kriz sonrası mesela) çıksa da çekilin kardeşim biz Saabı satın alacağız dese de eski çizgisine kavuşsa,artık zenginler Saab alsa,ikinci ele düşse,biz memurlarda nasiplensek....

Hepinize hayırlı günler....

• işin icinde saab yazınca dayanamadım okudum hepsini.kendi capımda az bucuk yurtdısı görmüşlüğümde var.orda ne arabalar nası gider az cok bilirim(hollanda belcika taraflarını özellikle) cokda okurumsizler gibi.neyse gönlümün teh sahibidir saab o ayrı ben baska birsey anlatacagım.inanıp inanmamak size kalmıs.
    dayıoğlu HAS otoda calısıyor.mersocu yani.izmit tarafına gitmesi gerekiyordu.dediki gel beraber gidelim bana arkadas olursun.neyse efendim düstük bahcesehirden E-6ya yapıstır ee C200 kompresör küheylanımız.gittik işini halletti bizimkisi ben biraz oyalandım v.s dönüyoruz gece vakti.hemen hemen hepiniz bilirsiniz adapazarındaki o düzlüğü gece vakti o yoldayız.ibre 180-200 arası bi ara biraz daha abarttı dayıoğlu dedim yavas usta biz daha yavaslamaya kalmadan birisi arkamızdan selektör yapıyor.dedim yuh bu kim.(zira kaptırmıs gidiyoruz bariyerler ışıklar felan nfs de nitro basıncaki gibi bugulu geciyor ) az bise basalım yol vermeyelim dedik ama nafile tabiki mübarek bizim arka tampona halat baglamıs mesafe hiç uzamıyor.dedimki abi polis olmasın sonra aynı hızla uzaklastım bu fikirden zira bizim memlekette o hıza ulasan polis otosu yoktur muhtemelen.(gerci edirnede impreza var bitane yanlız hatırlamıyosam ekip otosu olarak neyse)dedim abi yanas saga mecbur kimmiş bu merak ettim felan.biz daha serit degisimini bile tamamlayamadan yanımızdan bir kükreyerek gecti ki model plaka vs okumak ne mümkün ama ben o amblemi hiç bi yerde unutmam SAAB tabikide araba.ve hiç kasmıyodu bizi gecerken bariz ortada adam uzadı gitti ki bizim ibremiz 200 dolayındaydı.simdi cevaplar gelicek radar bilmem ne?sallama o kadar felan...yedik tabi biz cezayı abimin maaştan kesmişler ya uzattım ama para vererek alabileceginiz en iyi ulasım aracıdır.zira araba demiyorum cünkü onlar araba degiller.

inanmamakta hürsünüz lakin kendi saabımı aldıgımda hepinizi inandırma turlarına cıkaracagım

• valla senin gibi bende saab yazısını görünce hepsini okuyuverdim.Ve dediklerine inanırım çünkü birçok saab ı sırf merak ve keyif için etrafımda saabı olan kimi tanısam arabasını isteyip geziyorum...:D Denizlide Saab yetkili servisi var.Arada gider zevk için adamlarla dalga geçiomuş gibi test aracıyla giderim.Denemek istiyorum diye alıyorum her seferinde:P Yalnız 6 ay falan oldu sanırım gitmeyeli... tanıyorlar artık. Şimdi çok sevdiğim bi abim aldı yakın zamanda.

Saab benim görüşüm çok güzel bir araç.Bir VOLVO S40(2005model) kullanıcısıyım ama bi 4-5 bin TL param daha olsaydı 2004 model bir 9-3 alabilirdim.Koydum kafaya alıcam ama :D Nightpanel olayı beni bitiriyor zaten :)))

Hesheit in söylediği herşeye harfi harfine katılıyorum...Saygılar
  • Hesheit'in yaptigi alinti yaptigi siniflama ilginc. Ben bu vesileyle kendisine tesekkur ediyorum. Katildigi her foruma bilgece acilimlar getirdigi icin. Benim diyecegim: Bu siniflamaya gore kendimi Saaba yakin hissetmekle beraber Volvo sahibiyim. Arabanizin halinden iyi anlayan servis/usta cok onemli. Izmirde Ankara caddesi uzerinde Opelin yaninda bir saab servisi var. Ne zaman yolum dusse bi bakarim iceriye. Her seferinde oksuz bir cocuk gibi birakilmis bir iki saab gorurum orda. Bu araclarla kim nasil ilgileniyor diye hep sorarim kendime. Bu kadar kontrolsuz bu kadar sahipsiz. Benim saabim olsa ne yaparim? Gidip basinda mi beklerim? Kime emanet ederim? Saab bu isleri ciddiye aliyorsa ilk adim ondan gelmeli. Seckin markaysaniz seckin ortam yaratan servisiniz olacak. Saab Turkiye'de oksuz cocuktur. Saab... Bende saygi uyandiriyor. Ama beyler, gercekleri gorelim, Turkiyede yasiyorsunuz, sehirlerinde bisiklet yollari olmayan, hayvan haklari olmayan, siradisi fikirleri olan insanlarin degeri olmayan, bilgisi ve egitimi olmayan ustalarin 'bi bakalim, hallederiz abi' dedikleri bir ulke. Siradisi olmanin riskini alabiliyorsaniz saab alin. Herkese saygilar.

• Saab ı isminden dolayı ilk duyduğum zamanlarda İran malı falan sanıyordum.
    Sonra araştırınca gerçek yüzünü öğrendim. Saab hakkında sanırım söylenecek ilk şey Öküz gibi güçlü olduğudur sanırım
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.