Şimdi Ara

S7 Edge ve Wifi Calling (Wifi araması)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
12.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Türkiye cihazı S7 Edge kullanıyorum Turkcell müşterisiyim. VoLTE ve VoWİFİ kullanıyorum. Yeni birşey farkettim dün. Evdeki wifi'ya bağlandığımda wifi calling çalışmıyor. Ama arkadaşımın bir kafenin wifi yına bağlandığımda wifi calling simgesi çıkıyor/çalışıyor.
    Evimde TTNet kullanıyorum.Fiber hattım var ve diğer TTnet kullanan arkadaşlarım veya kafelerde bu sorunu yaşamıyorum. Modemin TTnetin verdiği ZTE H168n marka /model.

Merak ettiğim şey şu, bu özelliği kullanan arkadaşlar ne marka model modem kullanmaktalar. Acaba benim modemim mi desteklemiyor. Modem desteklemesi diye bir durum var mı yada diye merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Resimdeki simge (wifi araması aktif simgesi) evdeki wifi'ya bağlandığımda çıkmıyor yani çalışmıyor.

S7 Edge ve Wifi Calling (Wifi araması)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozqur35 -- 10 Ocak 2017; 16:6:54 >

• Türkiye distribütör garantili S6, hattım Turkcell ve internet sağlayıcım SuperOnline (Turkcell), bende çalışyor.

Tam emin değilim ama, ADSL modemlerde bu destek yok sanırım pingden dolayı.
  • Forumber hocam merhaba önceden tanışıklığımız vardı sizinle ama hatırlamayabilirsiniz :) Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle. Vdsl2 internet hattı ve modem sahibiyim. Daha kötü modemlerle yine ttnet üzerinden kullanabilen arkadaşlarımı görünce acaba herhangi bir modeme ayar mı gerekiyor diye merak ettim. Selamlar..
  • Aynı sorun bende de var, her Wifi olan yerde çalışmıyor, wifi bağlantısı seçiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • armozgur kullanıcısına yanıt
    Sorun modem ayarlarında başlıyor. Modem ayarlarında Ipsec ve L2TP şifreleme ayarı açik olması gerekiyor. Bu ozellik kapalı olan modemlerde malesef çalıştıramazsinız hocam. Ben bunu kendim deneyerek öğrendim. Internette imkani yok bu bilgiyi başka yerde bulamazsıniz. O donem evimde telefon çekmedigi icin mecbur kalıp gunlerce modem ayarlarıni bozup denemeler yapmıştım. 😊

• hocam harikasın sen

• Ben 6 yılı aşkındır S7 kullanıyorum.
    Bugüne kadar telefonumda wifi araması özelliği yoktu.
    Kesinlikle yoktu.
    Çünkü bunun için yeni telefon almak için para biriktiriyordum.
    Dün hattımı tt'dan turkcele taşıdım.
    Bugün hattım açıldı.
    Turkcell kartını taktım birde baktım telefonuma wifi araması özelliği gelmiş.
    Hala şoktayım.
    Kendimi rüyada hissediyorum.
    Ayarlar/bağlantılara girdim ordada wifi araması özelliği gelmiş.
    Ama daha önce olmadığına yüzde yüz eminim.

• enver49 E kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom da wifi arama özelliği daha 2 sene önce aktif oldu, 2020 öncesi bazı samsung cihazlarda maalesef Türk Telekomda wifi arama desteği yok. Vodafone ve Turkcell 4g ilk çıktığında bu özelliği aktif etti

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.