Şimdi Ara

S40 I (1995-2004) (71. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.319
Cevap
71
Favori
517.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alicandogu

quote:

Orijinalden alıntı: 26_bbz_26

quote:

İyi günler volvo s40 2000 model bi aracımız var ve conta yaktığından şüpheliydik ki bugün kontrollerde egzoz gazını radyatöre verdiğini ve contanın yanık olduğunu öğrendik. Belirli bir fiyat sorduğumuzda şuan en aşağı 2500 tl gibi duruyor dedi usta conta değişimi kapak taşlanacaksa v.s bir conta değişiminin masrafı bu akdar olabilir mi yani bu fiyatın bin lira fazlasına rektefiye yapanlar var sizce ne yapmalı ?

Arac kac senedir sizde hocam?yeni mi aldiniz?

1 Sene oldu alalı ama bi sıkıntısı yoktu gerçi hala yok aslında hararet v.s ama ustanın dediğine göre soğutma sistemine egzoz gazı giriyor basınç yapıyormuş

Baska araca rektefiye yapiliyor dediginiz paranin yarisina bi cam aldim ben volvoya da o acidan merak ettim ne zaman aldiginizi . Alisirsiniz zamanla :). altinizdaki arabanin rektefiyesi 10.000 civaridir.otm ise sanziman rektefiyeside 5 civaridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 11 Nisan 2015; 15:12:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

İyi günler volvo s40 2000 model bi aracımız var ve conta yaktığından şüpheliydik ki bugün kontrollerde egzoz gazını radyatöre verdiğini ve contanın yanık olduğunu öğrendik. Belirli bir fiyat sorduğumuzda şuan en aşağı 2500 tl gibi duruyor dedi usta conta değişimi kapak taşlanacaksa v.s bir conta değişiminin masrafı bu akdar olabilir mi yani bu fiyatın bin lira fazlasına rektefiye yapanlar var sizce ne yapmalı ?

1 Sene oldu alalı ama bi sıkıntısı yoktu gerçi hala yok aslında hararet v.s ama ustanın dediğine göre soğutma sistemine egzoz gazı giriyor basınç yapıyormuş

Baska araca rektefiye yapiliyor dediginiz paranin yarisina bi cam aldim ben volvoya da o acidan merak ettim ne zaman aldiginizi . Alisirsiniz zamanla :). altinizdaki arabanin rektefiyesi 10.000 civaridir.otm ise sanziman rektefiyeside 5 civaridir.

:D conta takımı komple 300 lira civarıydı :D bazısı diyor 800 lira bazısı 2500 lira bilemedim valla neyse bakalım araştırıyoruz

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

:D conta takımı komple 300 lira civarıydı :D bazısı diyor 800 lira bazısı 2500 lira bilemedim valla neyse bakalım araştırıyoruz

ben 2002 otm 1.8 v40 arabayi 16 ya aldim uzerinde 3000 liralik prins kit ile hocam:)verdim hanima tank gibi geziyo allaha sukur.3000 liraya triger on takim sanziman yagi aklina gelen ne varsa revize ettim gerek var yoka bakmadan.ama ustasi harbi yok.ustasiyim diyen anlamiyo bozuyo dikkat et.eger istambuldaysan bostanci onallara extra tikkat et.hatt tikkati bosver degil arabani pisikletini dahi sokma.

• 22000 TL ye alınan araba 20000TL ye gitti.

134.000 de idi aslında sorun ustasının olmaması.

Birde adamlar arabayı hafif rampaya bıraktı araç geri geldi manuel gibi.

Tahmini sorunları motordan gelen ses, şanzımanda sorun.

Umarım ciddi değildir. İstanbul'dan alınmıştı İstanbul'a satıldı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sinan_15

2003 S40 2,0 ov. 150,000 km de ,daha 2 ay evvel trigger seti değiştirildi (methedilmiş ama tanınmayan ustaya)
    Bu sürede 1000 km yol anca yapılmıştır. Şimdi araba yağ akıtmaya başladı.Triger kayışı filan hep yağlanmış tabi bu süreçte.
    Ustanın biri eksantrik kasnağından ,değişmesi gerekir dedi (800lr), bir başka usta ise keçelerden kaçırıyordur dedi.(bu çok daha ucuza çıkacak bir çözüm)
    Hangisi daha mantıklı geliyor kulağa,motordan anlayan yada başına gelmiş olan var mı

Maslak bulent ustasi gelmis onun.bekletmeyin goturun.benim aracta sakirti vardi.bostancida sanziman diyenmi ararsin.stateskopla dinleyip klima diyenmi ararsin.klima calisiyor ama bilader deyince yakindir diyeni mi...en son goturdum genclere kaputu acti sesi dinledi teshisi koydu sagolsun.sarj bilyasi degisti bitti...

Siz bu cevabı yazdığınızda aynen dediğiniz Maslak Gençler Otoya gitmiş,onların yanlış teşhisi sonucu başka parça değiştirmiş ve 600 TL zarar etmiş durumdaydım.
    Araba mı? hala aynı halde yağ içinde:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinan_15 -- 5 Mayıs 2015; 4:31:00 >

• quote:

quote:

quote:

2003 S40 2,0 ov. 150,000 km de ,daha 2 ay evvel trigger seti değiştirildi (methedilmiş ama tanınmayan ustaya)
    Bu sürede 1000 km yol anca yapılmıştır. Şimdi araba yağ akıtmaya başladı.Triger kayışı filan hep yağlanmış tabi bu süreçte.
    Ustanın biri eksantrik kasnağından ,değişmesi gerekir dedi (800lr), bir başka usta ise keçelerden kaçırıyordur dedi.(bu çok daha ucuza çıkacak bir çözüm)
    Hangisi daha mantıklı geliyor kulağa,motordan anlayan yada başına gelmiş olan var mı

Maslak bulent ustasi gelmis onun.bekletmeyin goturun.benim aracta sakirti vardi.bostancida sanziman diyenmi ararsin.stateskopla dinleyip klima diyenmi ararsin.klima calisiyor ama bilader deyince yakindir diyeni mi...en son goturdum genclere kaputu acti sesi dinledi teshisi koydu sagolsun.sarj bilyasi degisti bitti...

Siz bu cevabı yazdığınızda aynen dediğiniz Maslak Gençler Otoya gitmiş,onların yanlış teşhisi sonucu başka parça değiştirmiş ve 600 TL zarar etmiş durumdaydım.
    Araba mı? hala aynı halde yağ içinde:(

kardeş bu memlekette yanlış anlama usta kendin olacaksın.kullanmış olduğun araç çok yüksek devirlerde sıkıştırılarak kullanılmış bir araç yoksa kolay kolay trigerin olduğu bölgeden o Yağı atmaz.
    Trigerin olduğu bölge kapağını sök çok basit o bölgeyi iyi incele yağın nereden geldiğini kontrol et,tahminimce eksantrik bilye ve keçelerinden yapar.kardeş sefaköy taraflarına yolun düşerse yardımcı olmaya çalışırım.bu arada motoru fazla sıkıştırma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba arkadaşlar bi konuyu size danışmak istedim. bende 2000 s40 1.9 t4 var.aracımın klima kompresörü malesef çalışmyor. malum yazda geliyor İzmir'de yaşıyorum. İzmir'in yazını az çok tahmin edersiniz, neyse ucuz yollu çıkma 1.8 e ait olan bir kompresör buldum. bu bnm aracıma uyum sağlarmı (bağlantı noktaları v.s.)? Bilgisi olan benimle paylaşırsa çok sevinirim..
  • slm arkadaşlar,yeni aldığım aracım 2003 s40 1.6... kaza derbe boya yok diye aldım ancak göğüsün ön direklerle birleştiği köşede kapı iç tarafında olan açıklık kafamı karıştırdı. acaba bütün s40 larda mı var bu yoksa benim araçta bir sorun mu var anlayamadım. fotoları da ekledim.şimdiden yorum ve yardımlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex34ex -- 29 Mayıs 2015; 21:29:53 >

• Hocam benim arabada da o bölüm birebir yapışık değil ancak bu kadar aralık da yok. Şaseyi incelerseniz darbe olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ya da İstanbul Pendik civarındaysanız yardımcı olabilirim.
  • Darbe falan da yok ama...
    Sanirim resimler cok yakından çekildiği için aralık fazla görünüyor.serçe parmak ya girer ya girmez o kadar yani...
    Öyleyse söylediginiz gibiyse bizim araclarda normal birşey diyebiliriz. Sağol kardeşim...

• Yarın işten çıkarken unutmazsam kendi arabamın resmini çeker atarım size.
    Ayrıca radyatörün üstünde tarih damgası var mı? Küçük bir damgadır ama şunla vurulmuş bir damga.

O varsa radyatörünüzün üstünde, tarih de aracın üretim tarihine yakınsa orijinallik ifade eder. Ha yoksa orijinal değil diye bir şey yok, radyatör patlar değişir ama, değişmediyse orijinalliği garantilenir.
    Çamurluk içlerinde Volvo yazar. Kapı fitilleri mesela tavanın orijinalliğini ispat eder. Kapı fitilinin B sütunu tarafından üst köşesini çekin, içinde tarih vardır. Gibi gibi şeyler.

Mesela benim radyatörde 5 / 99 olması lazım damga tarihi. Yani 99 senesi 5. ay. Aracım 12. ay 99 trafik çıkışlı. Hatta çoğu yerde 3-5. ay arası parçalar görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodorevil -- 30 Mayıs 2015; 1:13:00 >

• Radyatör orjinal, bahsettiğiniz mühür mevcut.bu açıklık normal birşey anlaşılan.

• 1.9 t4 aracımın ön düzeni yeni değişti
    geçenlerde triger değişimine götürdüğüm başka servis sağ aksta boşluk olduğunu yüksek hızda titreme yapacağını söyledi
    gerçektende böyle bir tireme var
    servis 300 liraya boşluğu alabileceğini söyledi

aracım ön düzene girmeden önce böyleydi (ön sağ aks)

ön düzende ise yapılanlar bunlardı

ön düzen işçiliğinde sadece sol aks bilyası değişmişti

acaba sağ aks bilyasınıda değiştirirsrm bu boşluk tamamen düzelirmi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Böyle bir sorunla karşılaşan var mı arkadaşlar. 2003 s40 70 bin km. Bir yıldır lpg ile kullanıyorum.gecen gün yolda giderken araç stop etti ve tekrar calisip benzine geçti.benzinde sorun yok. Lpg ye tekrar geçince bu olay tekrar etti ancak sık degil. Garip olan lpg de sellektor yapınca stop ediyor.yol kenarina çekip 5 dk durduktan sonra hiçbir sey olmamış gibi... lpg ile bilgisayara bağlayıp yarim saat test sürüşü yaptık birşey yok.sonra sellektor falan herseyi yaptım birşey yok. Ertesi gün yine aynı sey oldu. Nezaman ve nasil olacağı belli olmuyor.bu gun de park ederken camları kaldirirken bir anda abs ışığı yandı ve söndü...ne motorcu ne lpg ci ne de elektrikçi birşey anladı.en ufak bir hata kodu falan yok... tecrbeleriniz varsa yazarsanız sevinirim...teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ex34ex

Böyle bir sorunla karşılaşan var mı arkadaşlar. 2003 s40 70 bin km. Bir yıldır lpg ile kullanıyorum.gecen gün yolda giderken araç stop etti ve tekrar calisip benzine geçti.benzinde sorun yok. Lpg ye tekrar geçince bu olay tekrar etti ancak sık degil. Garip olan lpg de sellektor yapınca stop ediyor.yol kenarina çekip 5 dk durduktan sonra hiçbir sey olmamış gibi... lpg ile bilgisayara bağlayıp yarim saat test sürüşü yaptık birşey yok.sonra sellektor falan herseyi yaptım birşey yok. Ertesi gün yine aynı sey oldu. Nezaman ve nasil olacağı belli olmuyor.bu gun de park ederken camları kaldirirken bir anda abs ışığı yandı ve söndü...ne motorcu ne lpg ci ne de elektrikçi birşey anladı.en ufak bir hata kodu falan yok... tecrbeleriniz varsa yazarsanız sevinirim...teşekkürler

Akünüz veya şarj dinamonuz ne durumda?

• Akü yeni sarj dinamosu 6 ay önce revize edildi... zaten akü olsa marş çalışmaz sanıyorum

• Beyler S40 2009 model 35.000km de 1.6 benzinli 42.000TL ye nasıl fiyat sizce? LPG dönüşümü konusunda sıkıntı yaşar mıyız?
  • Slm. Sorunun çözüldü. Uzun farlarin elektrik aldığı kablolardan birinde sase oluyormus. Usta kamufle etti sıkıntı kalmadı.

• Merhabalar. 1999 Model 1.9 T4 bir araca sahibim.Direksiyonun sol tarafında hız sabitleyici var fakat on modune getiriyorum setten ayarlıyorum hiçbir şekilde devreye sokamıyorum yanlış bir şey mi yapıyorum kullanan var mı yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ex34ex

Radyatör orjinal, bahsettiğiniz mühür mevcut.bu açıklık normal birşey anlaşılan.

Bence göğüsü söküp tekrar takamamışlar. Hiçbir arabada böyle bir açıklık normal olamaz. Benimkinde de yoktu.
  • 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.