Şimdi Ara

S40 I (1995-2004) (495. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.319
Cevap
71
Favori
517.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    işte orayı anlatmıyor ama vites koluna bakarsak pütürlü bir yapıda. Sıcak pres fln yapılmış yada yapıştırılmış gibi duruyor. Facebook gruplarında da parçalayıp çıkardık diyorlar. Yenisi varsa eskisini parçalamak gerek tabi

Bu arada nereden aldınız yenisini ?
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Hocam benim vites topuzu öyle değil maalesef, görsellerde görünen tırnaklar orda yok :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Muazzam bir çalışma var facebook grubunda, biz ahşap topuz falan boşuna kasıyoruz

S40 I (1995-2004)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamanında beni face grubunda engellediler. :)) Ortada küfür ,hakaret vs yok . Sadece gerçeği duymaya tahammülleri yokmuş onu anladım. Herkes çıkma parçacı maşallah.
  • ersin310 E kullanıcısına yanıt
    Ben de yuh derdim ama çıkmacılarla muhatap olmak ilginç şeylere yol açtığından, artık pek bir şey diyemiyorum açıkçası.
    O değil de şöyle bir haber gördüm;https://www.cnnturk.com/video/turkiye/sahte-arac-filtresi-operasyonu

Sahte mann filtre üretim yerini basmışlar. Bunun illa ki bir geçmişi de vardır. Benim bir kaç sene önce aldığım ve yamulan Mann filtre aklıma takıldı şimdi... Anlaşılan o ki en garanti yol orijinali yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 1 Temmuz 2020; 23:20:58 >

Arabayı fazla kullanmadım hocam, aslında şu an sadece obdden görebildiğim 1,1 bar yazısını biliyorum bu da hoşuma gitti Devir, hız, alt devirler vs falan net bir şekilde gözleyemedim. Zamanım olduğunda log alıp öyle bakacağım. Önceden yaptığım 0-200 denemesinde 27 saniye ölçmüştüm obd programından. Düz bir yola çıktığımda buradan da bir fark var mı bakabilirim. Benzinde 0,2 bar farkı ecunun karşılayacağını düşünüyorum.
    Evet düşük devirlerde pik yapmıyor.
    Lpgnin ilk ayardaki basıncı 1,10 idi. Basınç düzeltme yapıldı mı bilmiyorum lpgkablo sitesindeki forumdan bunları okumaya başladım, dediginiz gibi böyle bir ayar varmış zamanla kendim yapacağım artık.
    Fakire düşme işi depo seviyesi ile ilgili değildi ama bu ayarı da dediginiz gibi 1 bar yapayım söylediğiniz çok mantıklı. Şu an 1,14 'te regülatör basıncı bunu kurcalamayayım o zaman, kanaatinize göre fazla kurcalamak iyi olmuyor demek ki. Bunu söylediğiniz iyi oldu ben bununla ayar süresince oynayabilirdim.

• ben de bazen zor tutuyorum kendimi ama yapacak birşey yok. şimdiye kadar çıkmacılarla çok muhatap olmadığım için birşey diyemiyorum, belki de bir süre sonra lanet olsun deyip bu hale geliyor insanlar.

@nacker, ne desem bilemedim. adamlar 40bin sahte filtre diyor ya, daha bu sadece bir imalathane ve 2 depo. daha yakalanamayan kaç tane yer var acaba.. piyasada orjinal bosch veya mann bulmak imkansız falan herhalde. mahle dışındaki filtreler zaten içime sinmiyordu, bundan sonra yine orjinalden devam ederim. ya yetkili servisten ya da yurtdışından toplu sipariş veririm, 50tl fazla olsun ama düşünmeyelim en azından.
    Toplu siparişe ek yapsak buradan isteyen herkesle birlikte, fiyatta indirim falan yapmazlar mı acaba

• Sarı siteyi açıp 2009-2010 yıllarını girip S60 2.0T'lere baktım. Açtığım ilk 5 ilandan 4'i ağır hasar kayıtlı, birisi de tavan hariç boyalı çıktı. Ve bu beş ilandan en ucuzu 77.500 TL idi
    Noluyor yav

Ha bir de Avrupa Kasa diye bir S60 da varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 2 Temmuz 2020; 11:19:28 >

• nacker kullanıcısına yanıt
    Roketlemesi olan s60 da var hocam:)) Kickdown u roketleme olarak çevirmişler türkçe kullanım kılavuzunda adam arabamda roketleme var diye yazmış ;) Özellik çok.

1.6 250bin üstü s40lara 55 felan istiyorlar. Şaşırdı millet iyice.İyi ki arabamı satmamışım . Yerine birşey koymak zor olacaktı. Volvo üzerinden düşünmemiştim üst model farklı markalar bakıyordum artışı görünce bi durdum.

Ortalama 1 haftada satılıyor bizim araçlar bilginiz olsun ;) denedim tecrübeyle sabit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eloq -- 2 Temmuz 2020; 12:40:59 >
    25e aldığım v40 40binlere dayanmış en ucuzu. Ülke elden gidiyeahhhh

• @ersin310 hocam tutamadım işte ben kendimi. MAntıklı bir gerçekten bahsettim. Sonrasında uçurdular beni :))

Yağ filtresini izmirdeki mahle distiribitöründen hallediyorum . kafa rahat ediyor.

Sadece filtrede değil . Herşeyin çakması varmış. Disklerin,balataların. aklınıza gelebilecek neredeyse herseyin. Lemförderde bile varmış. Bunu servis söylemişti.
  • eloq kullanıcısına yanıt
    Face grubunda birisi znt'nin orijinal parasina çakma mal sattığına dokundurmus hafiften. Eğer öyleyse çok vahim. Şimdi siz lemforderin de çakması var deyince işkillendim ben. Malum znt'den lemforder ön takoz alıp takmıştım sene başında.
    Gerçi anlaması kolay. Orijinali 16-17 sene gitmiş sonuçta, lemforder 1-2 seneye bozulursa anlarız ki çakmaymış.

Yalnız artık sağlam parça bulmak da büyük mesele oldu. Yazık gerçekten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 2 Temmuz 2020; 14:24:6 >
  • bad_boy97 kullanıcısına yanıt
    Pek pazarlık yapacaklarını sanmıyorum hocam. Zaten sadece filtre almak kargo+vergı yüzünden çok mantıklı olmuyor, başka birşey alırken yanına 1-2 filtre ekleyince fiyat makul hale geliyor.

Anca kargoda bir tasarruf edilebilir. Yanlış bilmiyorsam belirli bir ağırlıktan sonra kargo fiyatı 50-60 eur gibi bir şeyde sabitleniyor partsforvolvos'da.
    Ama o zaman da gümrük sıkıntı çıkarabilir. Ters bir memura denk gelir de kutuyu açıp içinde çok sayıda filtre vs. gördüğünde hoş şeyler olacağını sanmıyorum.

Kargo ücretinde üst limit olduğunu bılmıyordum ama gümrük konusunda tamamen haklisiniz. Gümrük memurlarının "biz 3-5 arkadaş toplandık, bu sene filtreye girdik" açıklamasına pek inanacaklarını sanmıyorum

Oradan alınacak birşey illaki çıkıyor. Benım önceki alışverişimde magnecor buji kablosu almıştım mesela, buradakı bugıcord fiyatına magnecor almış oldum, yanına da 2-3 filtre atınca birkaç bakımı kurtarıyoruz zaten.

• karareis K kullanıcısına yanıt
    memnunsanız kablo çekik devam o zaman zaten kullandıkça daha iyi anlarsınız farkı. hızlanma testlerini hiç yapmadım şimdiye kadar, aslında ben de bir denesem iyi olur.

lpgkablo forum kısmı iyidir, ben de çok faydalandım oradan. sıcaklık-basınç düzeltme konusunda bir excel paylaşılmıştı, onu kullanabilirsiniz (silindiyse bende var bu arada). özetle mantığı şöyle:

sıcaklık her 10 derece artışta çarpan %3,5 arttırılmalı, tersi durumda aynı şekilde %3,5 azaltılmalı
    basınç 0,1 bar arttığında çarpan %10 azaltılmalı, tersi durumda aynı şekilde %10 arttırılmalı

bu arada depo bitişi 1 bar yaparsanız bu sefer de gaza ani yüklenmelerde basınç anlık düşeceği için benzine atma problemi olabilir. çalışma basıncınız 1,1bar ise bitişi 0,8-0,9 bar gibi ayarlarsanız daha iyi olabilir.

mevcut çalışma basıncında (lpg enjektörü için) rölanti süresi 4-5 ms civarı, tam gaz süresi de 18-20ms geçmeyecek şekilde ise ilk etapta basınçla çok oynamanıza gerek yok. forumda da çok sık basınç değiştirilen regülatörlerin bir süre sonra değişikliğe cevap vermediği yazılıyor genelde. benimki sanırım maksimuma yakın bir yerde, eğer basınç düşmeye başladıysa yenileyeceğim ben de.

• Arkadaşlar sonunda çıkardım ama siz siz olun bu kasa ise topuz değiştirmeyin, böyle bir efor böyle bir uğraşı olamaz  S40 I (1995-2004)

• Bu da son hali :)  S40 I (1995-2004)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bad_boy97 -- 3 Temmuz 2020; 17:36:33 >
  • 
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.