Şimdi Ara

S40 I (1995-2004) (434. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.319
Cevap
71
Favori
517.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 432433434435436
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 203000 de açtırdığımda subaplar sağlamdı hiç ellemedik. Sadece krank gömlek ve segmanlar değişti. Tabi contalar keçeler vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @nacker ın dediğine katılıyorum. Aslında conta değişmek gayet normal bir olay. Ama bizde direkt motor açıldı muhabbetine giriyor
    @yavuzgursu bakacağız artık değişmesi gerekiyorsa değişeceğiz yapacak birşey yok.

Hazır motor elden geçmişken şu oksijen sensörünüde değiştireyim. Şans eseri bugün fatih e geçtim oradan Aksaray a uğradım.Korekom, Ntk oksijen sensöre 450 dediler.uygun geldi bana. Elinde yokmuş ama stokta bulunsun diye siparişi geçtiler. Oradan alıcam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 450 TL iyi fiyat orjinal sensör için (ntk). Ben geçen sene bu zamanlarda 390'a almıştım. Kur farkını hesaba katarsak gayet iyi.
  • 620bın km için çok iyi durumda değil mi

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-ms-car-dan-volvo-s40-1.9t4-deri-plussunroof-plusisitma-takas-olur-767082465/detay

• ersin310 E kullanıcısına yanıt
    Baya iyi durumda dışı. Kaputun altı nasıl acaba ;)

• ersin310 E kullanıcısına yanıt
    Evet iç dış çok temiz duruyor. Ama bana sanki hava yastığı açmış gibi geldi. 25. fotoda torpidonun üstüne bakarsanız hava yastığı yerinin izleri belli oluyor.
    Bu bir yana, eğer kasası sağlamsa hakikaten alınası bir izlenim bıraktı bende. Şanzıman sorunsuz zaten, olası tek masraf turbo ve motor olur, ki onları da sıfırlayınca bir bu kadar daha gider. Geriye tek soru işareti makyajsız kasa olması kalır. Eğer bu araç makyajlı kasa olsaydı tereddütsüz alınır derdim sonuçta manuel + t4.

Bu aklıma farklı bir soru işareti de getirdi. 620 bin km'deki araç bu kadar diri duruyorsa, bizim 200-300 binde sandığımız ama görünüşte yıkık durumda olan araçlar kim bilir hangi km'lerden kaçar defa düşürüldü.. Maalesef böyle bir gerçek de var.

• Bu arada ben de tam 200 bin mil/320 bin km'ye adım adım yaklaşıyorum. 314 bin oldu sayılır, bakıma da 3-5 ay kalmış oluyor. Yaz sonunda mahle yağ filtrelerinden ufak bir stok yapmıştım onları kullanacağım artık.
    Ayrıca bu bakımda şanzıman yağını da değiştireceğim. Tam 55 bin km sonra değişmiş olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 26 Aralık 2019; 19:2:22 >
  • 98 model v40 station kasa kodu nedir arkadaşlar ?

• ezimuse kullanıcısına yanıt
    Kasa kodu derken? Bmw'lerdeki gibi bir kasa kodu yok s/v40'larda. Make 1 phase 1 denebilir belki 98 model için. Ama dediğim gibi 98 v40 denir her yerde.
  • nacker kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam yabancı kaynaklarda görsel aramak icin sormuştum. Yabancilarda farklı isimler verilebiliyordu.

Bu kasa 1.8 motor icin ne düşünüyorsunuz iyi midir? 25bine aldık da 300binde.

• quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Evet iç dış çok temiz duruyor. Ama bana sanki hava yastığı açmış gibi geldi. 25. fotoda torpidonun üstüne bakarsanız hava yastığı yerinin izleri belli oluyor.
    Bu bir yana, eğer kasası sağlamsa hakikaten alınası bir izlenim bıraktı bende. Şanzıman sorunsuz zaten, olası tek masraf turbo ve motor olur, ki onları da sıfırlayınca bir bu kadar daha gider. Geriye tek soru işareti makyajsız kasa olması kalır. Eğer bu araç makyajlı kasa olsaydı tereddütsüz alınır derdim sonuçta manuel + t4.

Bu aklıma farklı bir soru işareti de getirdi. 620 bin km'deki araç bu kadar diri duruyorsa, bizim 200-300 binde sandığımız ama görünüşte yıkık durumda olan araçlar kim bilir hangi km'lerden kaçar defa düşürüldü.. Maalesef böyle bir gerçek de var.
    Bizim makyajsiz kasada orasi iz yapiyor hocam. Bende de var ayni iz.
    Far anahtarinin düğmesini sökmüşler, ters takmişlar. Bir de vites topuzunu kemirmişler.

Hayırlı olsun. Eğer sorunsuzca çalışıp yürüyorsa gayet güzel.
    Aslında 2001 ve sonrası makyajlı modeller daha makbul olsa da 25 bin tl'ye temiz makyajlı kasa bulmak çok çok zor. V40 iyidir zaten stationları severim. Motorun da kronik bir sorunu yok karter havalandırma sisteminin 10-15 senede bir tıkanması dışında. Sizin araç makyajsız olduğu için VVT derdi de yok yani motor kısmında sorun yaşayabileceğiniz neredeyse hiç bir şey yok bakımlara riayet edildiği sürece. Şanzıman da eğer otomatik ise 4 ileri japon, o da taş gibidir.
    Zaten baktığınızda 25 bin tl'ye piyasada bundan daha iyi bir araç yok gibi bir şey. Ne hurdalara 30-35 bin fiyat çekiyorlar bu günlerde.

Bu arada makyajı merak ediyorsanız; iç-dış tasarım farklarını saymazsak biraz daha güvenli, birazcık daha iyi yol tutan ve söylenilene göre konforu bir tık daha iyi makyajlı kasaların, onun dışında altyapılar aynı pek bir fark yok.

Eğer merak ettikleriniz veya yaşadığınız sorunlar olursa buraya yazın mutlaka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 26 Aralık 2019; 21:35:9 >

Çok teşekkür ediyorum hocam. Golf 4 bakıyorduk çöp araçlara 30 istiyorlardı. Nasip bunaymis artık. Araç icin 20 kişi kuyruğa girmişti almak için bizde acele edip aldık artık. 😊

• @ezimuse hayırlı olsun. 19 aydır 1.8 s40 2001 kullanıyorum. Sağolsun buradaki arkadaşlar sayesinde halletmediğim sorunuda yok. Bilgilerini aktarmada çekinmiyorlar. Face gibi Parçacı, çıkmacı kimse yok Allahtan burada :)

Fırsattan istifade forumdaki yardımcı olan, yorumlarıyla yönlendiren herkese teşekkür ederim.

Oksijen sensörünü aldım. yarın gelir sanırım . Contayı yaptırırken onuda taktırıp afr ayarı yaptırdım mı kafam rahat olacak.

Euro civic'lere 50 bin yazan gördüm ben ya. Araç temizse gayet mantıklı bir alışveriş olmuş.
    Tekrardan teşekkürler. Aklıma takılan olursa soluğu burada alırım yine :)

• Teşekkür ederim hocam. :) yaşım icin biraz yaşlı araç oldu ama bütçe bu kadardı :)

• Arkadaşlar bizim araçlarda koltuk ısıtmayı hızlandırmanın bir yolu var mı?
    Yeni araçlara göre çok geç ısınıyor. Tam ısı için neredeyse 5 dk geçiyor benim arabada, sizde nasıl?

• Sabah sabah aşırı yağmur yağdı Şişli'de ve benim cam ile tavan kaplamasının birleştiği yerden su aldı araba. Eskiden de ara ara ufak su gelmişti ama önemsememiştim. Bu sefer kaplamanın ön kısmı ıslandı baya. Kaplamaya zararı olacak sonra hiç bulamayacağım. Benim cam fitili eskidi de oradanmı geliyordur ne dersiniz. Sunroof yok benim arabada. Düşündüğüm gibiyse orjinal cam sökülüp tekrar monte edilrmi. Ne dersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bullbaba

Arkadaşlar bizim araçlarda koltuk ısıtmayı hızlandırmanın bir yolu var mı?
    Yeni araçlara göre çok geç ısınıyor. Tam ısı için neredeyse 5 dk geçiyor benim arabada, sizde nasıl?
    Benim aracta koltuk isitma yok. Olaydi da 5 dk sonra isinaydi keske

On cami yukardan bastirin ice dogru giriyorsa yapistiricisi salmistir kendini yenilemek lazim. Sokerken kirilma ihtimali var ama.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 432433434435436
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.