Şimdi Ara

S40 I (1995-2004) (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.319
Cevap
71
Favori
517.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2000 model Volvo S40 T4'üme Roadstar 8100 6'' taktırmayı düşünüyorum. Uyum sorunu varmıdır yokmudur, bilgilendirirseniz sevinirim. Gerek ürünün benim aracıma takılması, gerek sonrası için.

Teşekkürler iyi forumlar..
  • Bugün 00 model s40 1.8 bakmaya gittik kapora verdim anlaştık gibi aracın önden hafif bi kazası var önemsiz motorunda şasede vs sorun yok önceki sahibi doktormuş zaten döşemeleri vs çok temiz orjinal 130 binde sıralı sistem tüpüde var lavoto marka 16.250 e sorun çıkmazsa s40 sahibi olucaz inş bakalım
  • quote:

Quaternary,

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Koltukların yükseltilme-alçaltılma fonksiyonu yok. Soldaki ikinci kol koltuğu derine batırıp, ön kısmını bir miktar yukarı kaldırma veya aşağı batırma işi yapıyor.

Öm ile e-posta adresinizi atarsanız İngilizce kitapçık gönderebilirim.
    yardım için çok saol
  • Selamlar,
    Ben Ekim 2010'da 1.8 S40 (165.000 km) otomatik aldım, Zavoli marka tüp takılıydı zaten. Volvo ile 1 yılı ve 11.000 km'yi devirmişim, geriye baktığımda masraf olarak sadece termostat değişimi ve yağ+filtreler+buji değişimi dışında ağır (ekonomik açıdan) olarak ise klima bakımı yaptırdım. Bunun masraflı olmasının nedeni expansion valf tıkanmıştı ve değişimi için torpido komple söküldü. Bunun dışında masraf etmedim.
    İlk kez Volvo almak isteyip de tereddüt edenlere şiddetle tavsiye ederim, benim yaşadığım yerde Volvo servisi olmamasına rağmen ben çok memnunum çünkü Volvo ile servise ihtiyaç yok. Hatta burada Volvo bile sayılı diyebilirim.
    Beni en memnun eden yönlerinden birincisi kalkışlarda artık kolay lokma değilim, ezilmiyorum. İkincisi ise frenler süper, dört teker disk. Duramama korkusu yok!
    Herkesin belirttiği gibi yakıt biraz fazla mı bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama baktıracağım. 45 litrelik simit tank ile şehir içinde 240 km'yi hiç geçemedim. Tüp takan bir arkadaşım var, onu aradım ve kendisi 100 km daha yapman gerekir diyor, yani 340 km. Bilemiyorum, 2001 model otomatik 1.8 S40 olan var ise şehir içinde kaç km yaptıklarını yazar ise ben de buna göre fikir yürütebilirim. Uzun yolda 270 km'de 65 TL yaktı daha yeni.
    Evet yorumlarınızı bekliyorum, herkese kazasız sürüşler diliyorum.

• aracım 2000 model 1,8 s40
    yaklaşık 9 aydır kullanıyorum.lpg sorunu hariç aracım arıza çıkarmadı şükür..
    yalnız izmir 3.sanayide yeni açılanhttp://volege.com/servisine götürdüm..sağolsunlar çok güzel ilgilendiler..
    aracın tepeden tırnağa eksikleri neyse bana söylediler..liste halinde nelerin yapılması gerektiği konusunda bilgilendirdiler..
    yaklaşık 1-1,5 saat süren zaman zarfında aracımı lifte kaldırmaları+test sürüşü yapmalarının maliyeti ise sıfır tl idi...
    hiç bir ücret istemediler..
    ama yapılması gerekli yerleri bana hatırlattılar bende nasip olursa bayramı atlatıp servise gidip eksikleri tamamlayacağım..
    aracımın eksi noktaları:
    debriyaj set+triger set değişimi+motor bakımı(filtreler+motor ve şanzuman yağı değişimi+fren hortum ve hidrolik değişimi+direksiyon yağ sistem temizliği+vites kolu toz körük değişimi..tüm bunlar için işçilik (bana özel) 350 TL istediler..
    Ercan İris ve Bahtiyar Aytemiz ustaları herkese tavsiye ederim..izmirde 15 gün önce açtıkları mekan gerçekten süper..volcardan ayrılıp kendileri yeni bir yer açmışlar..
    Buradan ayrıca ustalara teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teblig -- 2 Kasım 2011; 23:48:41 >

• kazasız belasız mutlu sürüşler dileriz ,ziyaretinize ve memnuniyetinize sevindik...
  • 2001 S40 1.8 otomatik aracın ön taraftan sesler gelmeye başladı ve bu sesler direksiyona da vuruyor, sanırım ön takımda bulunan burçlar veya rotillerde problem var diye düşünüyorum. Ankara'da hangi özel servis bu konuda iyidir ve yaklaşık kaça mal olur bu tür bir bakım? Daha önce ön takım yaptıran var ise bilgi verirseniz sevinirim.
  • Hakkı aracı şaşmaz oto sanayide citygarage (eski adı volvogarage, volvogarage diye aratınca üstte çıkıyor zaten internet sitesi) var oraya götürmeni tavsiye ederim bana da bir tanıdığım önermişti gayet memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quaternary -- 12 Kasım 2011; 2:55:11 >
  • Quaternary, teşekkürler Citygarage'a bakıcam.
    Bu sitede ZNT Volvo adı geçiyori burası nasıldır? Ben Ankara'ya Zonguldak'tan gideceğim ve sağlık sorunu için gidiyorum ve gitmişken arabamın ön takım problemine de baktırmak istiyorum. Dolayısıyla fazla dolaşma şansım yok ama dolaşıp doğru adresi bulmazsan da para yönünden biraz çarpılıyorsun tabi.
    Önerin için yine de teşekkürler, inceleyeceğim.
  • Arkadaşlar dün itibariyle 00 model s40 1.8 sahibi olmuş bulunmaktayız.Bir sorum var aracın üstündeki teybin usb cıkısı var telefonumu bagladıgımda mp3 leri görüyor ipod u bagladıgımda ise görmüyor bunun için esktra birşeylere ihtiyacım var galiba bu konu hakkında bilgisi olan arkadaş varmıdır acaba?
  • hesheit usta aranıza yeni katıldım arkadaşım da 2001 s40 1.6 var tüplü 130000 km 18500 tl istiyor birde km'de 200 krş yaktığını söyledi bana inandırıcı gelmedi. usta 1.6 mı 1.8 mi yoksa 2.0 daha azyakar yazarsan sevinirim
  • Tüm Volvo'culara merhabalar..bende 15 gün oldu 2001 S40 1.8 otomatik vites aldım alır almazda Zavoli marka tüp taktırdım.

Tüp taktıktan sonra aracın havalandırması/klima'sına bişi oldu. Araç sogukken çalışıyor bir süre sonra kendiliğinden son kademeye alıyor kapatıp açmayı denerseniz hiç üflemiyor. Sanki aracın/motorun ısınması ile arasında bir ilişki var amma bulamadım nedir?

Bozuk olsa hiç üflemez ama başta üflüyor.

Ne olabileceği hakkında fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: öfete

Tüm Volvo'culara merhabalar..bende 15 gün oldu 2001 S40 1.8 otomatik vites aldım alır almazda Zavoli marka tüp taktırdım.

Tüp taktıktan sonra aracın havalandırması/klima'sına bişi oldu. Araç sogukken çalışıyor bir süre sonra kendiliğinden son kademeye alıyor kapatıp açmayı denerseniz hiç üflemiyor. Sanki aracın/motorun ısınması ile arasında bir ilişki var amma bulamadım nedir?

Hava kanalı yönlendirme fonksiyon düğmesi ön cama ayarlanmış konumda iken klima otomatik çalışıyor ve bu orjinal böyle, herhangi bir arıza değil.
    Ancak hava üfleme ayar düğmesi kapalı olmasına rağmen üflemesi ve bu üfleme şiddetinin kendi kendine değişmesi (artması, azalması ve durması) olayı maalesef benim arabamda da var ve bunun sebebini ben de bilmiyorum.
    Yabancı sitelerdeki Volvo ile ilgili forumlarda da aynı konudan dert yananlar olduğunu okumuştum. Sanırım bu durum Volvo için kronik bir durum.
    Ama yine bu sitede okumuştum Cindil Volvo (Hikmet Usta) bu işi 15-20 dakikada hallediyormuş ve yanlış hatırlamıyorsam 75 TL gibi bir maliyeti olduğunu okumuştum.
    Cindil Volvo tel : 216-4596250

Bu arada benim arabamda da Zavoli var ve 45 litrelik simit tüp takılı. Şehir içinde bir depo ile maalesef 240 km'yi hiç geçemedim (sıkışık trafik ve rampalı yol). Uzun yolda da 70km'de 15 TL(6,2 litre) Yani km'de 210-220 krş gibi yakıyor. 150-200 arası yakıyorum diyenler var. Yakıt konusunda sen de beni bilgilendirirsen sevinirim, çünkü kime baktırdıysam değerler süper ayarın çok iyi diyor.
    Aracın hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela göstermesin.
    Selamlar.
    Mehmet Güven

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakkı nen

quote:

Tüm Volvo'culara merhabalar..bende 15 gün oldu 2001 S40 1.8 otomatik vites aldım alır almazda Zavoli marka tüp taktırdım.

Hava kanalı yönlendirme fonksiyon düğmesi ön cama ayarlanmış konumda iken klima otomatik çalışıyor ve bu orjinal böyle, herhangi bir arıza değil.
    Ancak hava üfleme ayar düğmesi kapalı olmasına rağmen üflemesi ve bu üfleme şiddetinin kendi kendine değişmesi (artması, azalması ve durması) olayı maalesef benim arabamda da var ve bunun sebebini ben de bilmiyorum.
    Yabancı sitelerdeki Volvo ile ilgili forumlarda da aynı konudan dert yananlar olduğunu okumuştum. Sanırım bu durum Volvo için kronik bir durum.
    Ama yine bu sitede okumuştum Cindil Volvo (Hikmet Usta) bu işi 15-20 dakikada hallediyormuş ve yanlış hatırlamıyorsam 75 TL gibi bir maliyeti olduğunu okumuştum.

Bu arada benim arabamda da Zavoli var ve 45 litrelik simit tüp takılı. Şehir içinde bir depo ile maalesef 240 km'yi hiç geçemedim (sıkışık trafik ve rampalı yol). Uzun yolda da 70km'de 15 TL(6,2 litre) Yani km'de 210-220 krş gibi yakıyor. 150-200 arası yakıyorum diyenler var. Yakıt konusunda sen de beni bilgilendirirsen sevinirim, çünkü kime baktırdıysam değerler süper ayarın çok iyi diyor.
    Selamlar.
    Mehmet Güven

Ön cama üflemede klimanın otomatik çalıştığını farkettim sorun bu değil.

Sorun aynen yazdığınız gibi hava üfleme ayarı ile ya da çalışıp çalışmaması ile ilgili..aracı ilk çalıştırdığımda sorun yok istediğim kademede üflüyor 10 dakika sonra kafasına göre şiddetlerde üflemeye başlıyor ve biraz daha geçince üflemeyi bırakıyor. Kış günü ön cam buğu yapıyor ve sürüş güvenliğini tehdit ediyor. Arabanın acemisi olduğum için sorun nerde bilemedim. Ama ilk çalıştırmada çalışıp sonradan çalışmamaya başlaması bana garip geldi. Dediğim gibi sanki ısınması ile bir alakası var. Hikmet ustayı birazdan arayacam bakalım ne diyor.

Yakıt konusunda bilgilendiririm elbet amma;
    1) Aracı henüz yakıtını anlayacak kadar süremedim.
    2) 1000 km sürdükten sonra ince ayara gidecek şu an ki veriler yanıltıcı olabilir.

Selamlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hakkı nen

quote:

Selamlar.
    Mehmet Güven

Ön cama üflemede klimanın otomatik çalıştığını farkettim sorun bu değil.

Sorun aynen yazdığınız gibi hava üfleme ayarı ile ya da çalışıp çalışmaması ile ilgili..aracı ilk çalıştırdığımda sorun yok istediğim kademede üflüyor 10 dakika sonra kafasına göre şiddetlerde üflemeye başlıyor ve biraz daha geçince üflemeyi bırakıyor. Kış günü ön cam buğu yapıyor ve sürüş güvenliğini tehdit ediyor. Arabanın acemisi olduğum için sorun nerde bilemedim. Ama ilk çalıştırmada çalışıp sonradan çalışmamaya başlaması bana garip geldi. Dediğim gibi sanki ısınması ile bir alakası var. Hikmet ustayı birazdan arayacam bakalım ne diyor.

Yakıt konusunda bilgilendiririm elbet amma;
    1) Aracı henüz yakıtını anlayacak kadar süremedim.
    2) 1000 km sürdükten sonra ince ayara gidecek şu an ki veriler yanıltıcı olabilir.

Selamlar

Ben Zonguldak/Ereğli'deyim, dolayısıyla bahsettiğin (hava üfleme) arızayı çözebilirler ise nasıl halledildiğini takip edip detaylı bilgi verebilirsen burada iyi bir elektrik ustam var ve belki tarif edip bende burada ona tamir ettirebilirim. Yaptırır yaptırmaz mutlaka cevap bekliyorum, teşekkürler.

• yel_45,

LPG konusunda arkadaşların yazdıklarına bakabilirsiniz. LPGli araç ben kullanmadım ve çevremde de kullanan olmadığı için ne yakar sorusuna cevabım yok.

LPGsiz düz vites S40 IIlerin eğer motor turbo değilse birbirinin aynısını yakacağını söyleyebilirim.

Satan arkadaşınız olduğu için fiyat konusunda yorum yapmayayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yel_45

hesheit usta aranıza yeni katıldım arkadaşım da 2001 s40 1.6 var tüplü 130000 km 18500 tl istiyor birde km'de 200 krş yaktığını söyledi bana inandırıcı gelmedi. usta 1.6 mı 1.8 mi yoksa 2.0 daha azyakar yazarsan sevinirim

Benim 2001 model 1.8 S40 otomatik aracımda Zavoli ve 45 litrelik simit depo var. Bir depo ile şehir içinde 240 Km'yi hiç geçemedim ama şehiriçi trafiği ve evim rampası dik olan bir mahallede. Şehirlerarası daha 2 gün önce denedim çok sakin kullanımda ve gaz pedalının altında yumurta varmış gibi gaza bastım süratim 80 ile 120 km arasında 1 km'de 215 krş yaktı.
    hesheit ustanın LPG ile ilgili cevabı olmadığından ve benim araç ile aynı konu olduğundan yazdım, yoksa çok anlamam bu konulardan.
  • Merhaba arkadaşlar ben de yeni volvo alanlardanım. Hatta ilk arabamdır. Daha önce arabalara çok fazla ilgim yoktu ama bu arabayı çok sevdim. Almadan önce çok kararsızdım. Ancak sonunda buna karar verdik. Büyük bir zevkle kullanıyorum. Ancak içinden kullanma kılavuzu çıkmadı ve bilmediğim bir çok özelliği bulunmaktadır. İlk aldığım günlerde arkadaşların yanına gittiğimde far sileceklerini görmüşlerdi. Şaka yollu daha önce hiç görmedik çalıştır da görelim dediler. Ancak ben bir türlü bulamadım ve inanılmaz rezil oldum :):):) Tabi şaka.
    Neyse kılavuzu yetkili servislerden istedim. bana 2004 model araç için ingilizce katalog gönderdiler. Benim araç ise 2003 model volvo (1.8) idi. Hiç yardımcı olmadı. Eğer elinizde katalog olan varsa mail atabilir mi?
  • volvonun kullanma klavuzları internetde mevcut..
  • İnternette en son 2004 yılına ait bulabildim. daha eski tarihler yok. Onun için elinde olan varsa veya mail olarak gönderebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

mail adresim: isikyusuf33@hotmail.com
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.