Şimdi Ara

S.ATA2 500GB 32MB(ST3500320AS) vs. S.ATA2 250GB 16MB(ST3250410AS)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aşağıdaki disklerden birini almayı planlıyorum.

S.ATA2 500GB 32MB Cache Sabit Disk ST3500320AS

S.ATA2 250GB 16MB Cache Sabit Disk ST3250410AS

Ya 2 x 250GB şeklinde yada tek başına 1 x 500GB şeklinde bir alım yapacağım. Hangisini tavsiye edersiniz ?

Görüşlerini paylaşan herkese şimididen teşekkür ederim.

Saygılar

• 2 tane 250gb alırsan raid 0 yapma imkanın olacak ki performans oldukça yükseliyo.
    410as tek başına zaten harika bi hdd.

aslında ne yapmak istediğini düşünürsen daha rahat karar verirsin. raid yapma niyetin yoksa sana sadece gb larca yer lazımsa 500 lük tek bi hdd alarak halledebilirsin, fiyat olarak da daha uygun olur.zaten seagate ın o modeli de gayet performanslı.
  • Kesinlikle 2x250 alabiliyorsanız alın. Hem performans açısından hem de güvenlik açısından...
  • raid yapılacaksa kesinlikle 2x250 çok mantıklı ama diğer hdd'yi kullanıyorum oda gayet performasnlı ve sessiz
  • Öncelikle herkese değerli yorumları için teşekkür ederim.

Açıkcası RAID yapmayı planlıyorum fakat düşününcede 500GB benim için çokta yeterli olmayacaktır. O yüzden ilk baştan bir adet 500GB alıp daha sonra aynı diskten bir adet daha mı alayım diye düsünüyorum. Daha sonra bunları RAID yapabilirim. Bu konuda ki fikirleriniz nelerdir acaba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkmulex

Öncelikle herkese değerli yorumları için teşekkür ederim.

Açıkcası RAID yapmayı planlıyorum fakat düşününcede 500GB benim için çokta yeterli olmayacaktır. O yüzden ilk baştan bir adet 500GB alıp daha sonra aynı diskten bir adet daha mı alayım diye düsünüyorum. Daha sonra bunları RAID yapabilirim. Bu konuda ki fikirleriniz nelerdir acaba ?

Seagate'in yeni çıkan 7200.11 serisinden al bitane [testelerine bi bak istersen], sonra bitane daha alırsın o zaman
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.