Şimdi Ara

s-400i,zeytin dalı,harman dalı ,bırakın boş beleş işleri işte bu ülkenin gerçek sorunu gündemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
3.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://tr.sputniknews.com/turkiye/201802241032385846-ogretmen-atama-isci-hasan-hasan-songur/

Manisa’da ataması yapılmadığı için Sarp Plastik ve Kalıp Sanayii’nde çalışan sosyal bilgiler öğretmeni çalıştığı sırada hayatını kaybetti.

detaylar haber de. Bu senin benim hikayem sorunum. Sanane afrinden bırak ordu işini yapsın sanane s400 den s400 mü senin hayatını kurtaracak?

Devlet için yoksun,devlet insan için var bunu anlayın artık.
    Üniversiteli işsiz ordusu var,her köye ünü açıldı,eğitim kalitesi sıfır zaten.mezun olan adam ayak işleri yaparken ölüyor.
    İş şartları zaten berbat,devlette çalışmayan herkes zor şartlar altında iki kuruşa canını riske ederek çalışıyor.Sosyal koşullar sigorta koşulları iş koşulları rezalet ötesi ,sosyal güvence yok
    İnşaat sektöründe,elektrikçilik sektörüdne çalışanlara sorun bakalım bitirdik deidkleri taşeron luk ne durumda
    taşeron bitmek bir yana her zamankinden daha fazla daha yaygın
    herkes kaçak köçek sigortasız çalışıyor
    denetimler hikaye,iş güvenliği sıfır
    ama s400 le yatıp zeytindalı ile kalkıyorsunuz
    sizin ananız babanız sevdiğiniz yok mU
    hayalleriniz yok mu?
    gelecek kaygınız yok mu?
    sanane bu kadar zeytin dalından hayatın olmuş onla yatıp kalkıyorsun
    sanane kardeşim yerli milli tanktan onunla mı karnın doyacak?
    s400 sanane s400 le mi evleneceksin ondan mı çocuğun olacak
    ÜLKE VE DÜNYA GÜNDEMİ güya ama ülke sorunu konuşan yok boş beleş popülist konular gırla.

• Herkes gibi sırtımı devlete dayarım keyfime bakarım diye düşünenler, mezun olduktan sonra iş bulamayınca devlete hönkürüyor. Bu yolu sen seçtin, halbuki yapılacak bir ton meslek vardı, sen ne yaptın gidip öğretmenlik okudun.Neden ? Çünkü 3 ay tatil, haftasonu tatil, yat aşağı devir başağı.Öğretmen olayım etliye sütlüye karışmayayım, keyfim kaçmasın, 5 te gelip yatayım, 3 ay tatil iyi bayramlar ohhhh.

Evet günümüzde öğretmen olmak isteyenlerin %98'i yukarıda saydığım şekilde düşünmektedir.Yoksa kim ister gidip sanayide yağın pasın içinde oto tamirciliği yapmayı.(Oto tamircisi daha çok kazanıyor halbuki)

Bu ülkeye öğretmen lazım değil, sadece öğretmen de değil piyasadaki birçok işe yaramaz teorik bölüm mezunları da lazım değil anlayın şunu.O bölüm orada hocalar para kazansın ekonomi dönsün şehre öğrenci gelsin diye var.Hiçbir bölüm size iş garantisi vermiyor okumayın arkadaşım.

Bizim ülkede meslek liseleri serseri mekanı boş öğrenci mekanı olmaktan kurtarılmadıkça bu sorun çözülemez. Herkes anadolu lisesi okuma derdinde.Bu ülkeye dümdüz boş beleş ezbercilikle okunacak okullar değil, mesleki eğitim veren, teknoloji, sanayi, bilim ve sanatı içinde barındıran, direk piyasaya; gerek ara eleman, gerekse yönetici yetiştiren okullar lazım.Devlet hangi birinize iş versin, kendi işinizi yapın.
    Öğrencinin önüne yığınla kitabı koyup burası anadolu lisesi ezberle koçum dersen, daha çok böyle işsiz boş mezunlar çemkirecek devlete.
  • Konu tabiki önemli bir konu ama küçümseyip önem vermediğin konular ülkemiz açısından hayati değere sahip.
  • Uğruna şehit verdiğimiz bir operasyona boş beleş iş diyemezsin.Dediklerinin önemli olması,yapılan operasyonu az değerli yapmıyor.Konuna saygı duymuyorum.
  • Vay fedöcü, vatan haini, alaman tohumu(!).
  • İki taraf'ta birbirine göre haklı.

Birisi diğerinin üzerine geçemez.
  • Ataması yapılmayan öğretmen ne demek birisi açıklayabilir mi? Üniversitede öğretmenlik bölümüne girerken devlette kadrolu iş garantisi mi veriliyor? Ben de ataması yapılmayan aöf iktisat mezunuyum o zaman.
  • afrin ve köyleri aldıgımızdaki özellikle aldıgımız köyler türkiyenin gelecegi için çok önemli işte halk pahalılıktan kurtulacak

benzin 3 tl olacak yaaaa nekaddar güzel bişe bir düşünsenize
  • Öğretmen ataması sıkıntılı bir konu gerçekten özellikle de en çok ihtiyaç olan özel eğitim bıranşında her yerde 1/3 maaşla ücretli öğretmen çalıştırılıyor, benim çalıştığım okulda 18 hocanın 15'i ücretli.
  • Üniversiteler Amerika'daki gibi ücretli olsa hem eğitim kalitesi artar hem insanlar işsiz kalacaklarını bildiklerinden hem üstüne para verip hem 4 sene okumazlar.
  • BANANE başkasının işinden sorunundan sigortasından sağlığından. herkes çalışsın yükselsin hakkını arasın. işşiz ordusuymuş adam hayatında kitap açmamış derdi bana mı kaldı yapsın hamallığını.
  • Üniversitelerin ben de paralı olmasını düşündüm.

Başarılı çocuklara burs verilir. Eşitlik sağlanır.
  • Bunun kafaya göre her üniversite okuyan mecburi devlet memuru olmalı! Bilmem nerde tırt bi üniversite var hadi onuda geç öyle bi dandik bölümler varki ülkede yüzünebakan yok, yok ben üniversite mezunum devlet beni memur yapsın!
  • Hadi oradan banane çalışandan şeyden başka şey okuyun önüne gelen öğretmenlik.
  • Ne kadar gerzekçe bir konu ya. Şimdi bunu dedim diye ceza alırım. Adam şehitler verdiğimiz operasyonla dalga geçiyor isim takıyor boş beleş diyor buna bir şey olmaz.

Bakın işiniz gücünüz hükumete saldırıyorsunuz anladık nefret ediyorsunuz ama sakın ola şehitleri operasyonları alet etmeye küçük görmeye çalışmayın bedeli ağır olur. Mahkemede anlatırsınız derdinizi. Evet bu bir tehdit, dava açmakla tehdit ediyorum konu sahibi üzerine alınsa iyi eder.
  • Herkes gibi sırtımı devlete dayarım keyfime bakarım diye düşünenler, mezun olduktan sonra iş bulamayınca devlete hönkürüyor. Bu yolu sen seçtin, halbuki yapılacak bir ton meslek vardı, sen ne yaptın gidip öğretmenlik okudun.Neden ? Çünkü 3 ay tatil, haftasonu tatil, yat aşağı devir başağı.Öğretmen olayım etliye sütlüye karışmayayım, keyfim kaçmasın, 5 te gelip yatayım, 3 ay tatil iyi bayramlar ohhhh.

Evet günümüzde öğretmen olmak isteyenlerin %98'i yukarıda saydığım şekilde düşünmektedir.Yoksa kim ister gidip sanayide yağın pasın içinde oto tamirciliği yapmayı.(Oto tamircisi daha çok kazanıyor halbuki)

Bu ülkeye öğretmen lazım değil, sadece öğretmen de değil piyasadaki birçok işe yaramaz teorik bölüm mezunları da lazım değil anlayın şunu.O bölüm orada hocalar para kazansın ekonomi dönsün şehre öğrenci gelsin diye var.Hiçbir bölüm size iş garantisi vermiyor okumayın arkadaşım.

Bizim ülkede meslek liseleri serseri mekanı boş öğrenci mekanı olmaktan kurtarılmadıkça bu sorun çözülemez. Herkes anadolu lisesi okuma derdinde.Bu ülkeye dümdüz boş beleş ezbercilikle okunacak okullar değil, mesleki eğitim veren, teknoloji, sanayi, bilim ve sanatı içinde barındıran, direk piyasaya; gerek ara eleman, gerekse yönetici yetiştiren okullar lazım.Devlet hangi birinize iş versin, kendi işinizi yapın.
    Öğrencinin önüne yığınla kitabı koyup burası anadolu lisesi ezberle koçum dersen, daha çok böyle işsiz boş mezunlar çemkirecek devlete.

• Ataması yapılmayan öğretmen diye birşey yoktur.

Devlet her üniversiteye girene atamanı yapacağım demedi.

Ataması yapılmayan hayvan besiciliği mezunları ne olacak o zaman?
  • Almanya patriotlari aldı götürdü s 400 ler neden önemli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ECDAD_OSMANLI -- 26 Şubat 2018; 21:14:15 >
  • asıl sanane kimin ne düşündüğünden
  • Kimse size bu bölümleri okumayı dayatmadı. Öğretmenlik özel bir meslek buna saygımız var ama kimsede atanamıyoruz diye ağlamasın.
  • Öğretmenlik okurken iş garantilimiydi, böyle birşey olsa herles o bölümden mezun olurdu zaten. Ölene Allah rahmet eylesin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.