Şimdi Ara

Ryzen Mobil 5000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.335
Cevap
56
Favori
133.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sepulturgay

Darısı ultrabook modellerinin başına

@sepulturgay Keşke başka bir şey isteseymişsin  

Duyduk duymadık demeyin a dostlar, Ceza rap yapa... Hayır ya bu değildi  

Ryzen 5 5500U işlemcili Asus Zenbook geldi. %100 sRGB ekran, 16 saat giden 67 WH batarya, 65 Watt süper hızlı şarj sistemi, %100 sRGB renk oranına sahip IPS ekran, Wifi 6, Harman Kardon ses sistemi, ekran çerçevesi hariç tam metal kasa, sadece 1.43 cm kalınlık ve 1.22 kg ağırlık, US MIL-STD 810 Askeri standartlara (titreşim, düşme vb) dayanıklılık. Eksi yönü ise ram 8 GB gömülü ve değiştirilemiyor, ekran parlaklığı 250 nit.

Girişe özel kampanyalı fiyatı ile 7899 TL: https://www.hepsiburada.com/asus-zenbook-um425ua-am164t-amd-ryzen-5-5500u-8gb-512gb-ssd-windows-10-home-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000C19W1

• Arkadaşlar 5800H işlemcisi ve GTX 1660 Ti gücündeki RX 5500M ekran kartı, hem de 16 GB Ram ve 1 TB SSD ile MSI Bravo 15 kısa süreliğine kampanyada, şu andaki en ucuz 5000H serisi bilgisayar olarak 10899 TL, normal fiyatı 13.000 TL'nın üzerinde, bu fiyatlarda oyun bilgisayarı arayan kaçırmasın:

https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-msi-bravo-15-b5dd-021xtr-ryzen-7-5800h-16-gb-1-tb-ssd-rx5500m-15-6-full-hd-notebook-fiyati,1218724035.html

• üstad çok ama çok teşekkür ederim kızım 12 yaşında biliyorsunuz günümüzde tüm işler okul dahil bilgisayar olmadan yapılmıyor bende bu 2 si üzerinde çok yogunlaştım fiyat olarakda aynı fiyatlar çok teşekkür ederim desteginiz için eger sizin önerileriniz olursa onlarıda incelemek isterim

• Üstadım kusura bakmayın son sorum ram arttıtılabilen 14 inç ryzen 5 / 7 cihaz varmı ben bulamadım

• CROW35 C kullanıcısına yanıt

İkisi de hiçbir şekilde üzmez, birisi daha güçlü, diğeri daha taşınabilir ve kasa olarak daha kaliteli. Hangisine gönlünüz yatarsa :)

• Üstadım kusura bakmayın son sorum ram arttıtılabilen 14 inç ryzen 5 / 7 cihaz varmı ben bulamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: CROW35

Üstadım kusura bakmayın son sorum ram arttıtılabilen 14 inç ryzen 5 / 7 cihaz varmı ben bulamadım

Estağfurullah, tabi ki sorun istediğiniz kadar :) Şimdilik 5000U serisi ram arttırılabilen 14 inç cihaz yok. 4000U serisinde de olanlar kasa olarak çok dandik ve 1.7 kg gibi ağırlıklarda bu yüzden 15.6 inç almak daha mantıklı kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

@sepulturgay Keşke başka bir şey isteseymişsin  

Duyduk duymadık demeyin a dostlar, Ceza rap yapa... Hayır ya bu değildi  

Ryzen 5 5500U işlemcili Asus Zenbook geldi. %100 sRGB ekran, 16 saat giden 67 WH batarya, 65 Watt süper hızlı şarj sistemi, %100 sRGB renk oranına sahip IPS ekran, Wifi 6, Harman Kardon ses sistemi, ekran çerçevesi hariç tam metal kasa, sadece 1.43 cm kalınlık ve 1.22 kg ağırlık, US MIL-STD 810 Askeri standartlara (titreşim, düşme vb) dayanıklılık. Eksi yönü ise ram 8 GB gömülü ve değiştirilemiyor, ekran parlaklığı 250 nit.

Girişe özel kampanyalı fiyatı ile 7899 TL: https://www.hepsiburada.com/asus-zenbook-um425ua-am164t-amd-ryzen-5-5500u-8gb-512gb-ssd-windows-10-home-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000C19W1

Alıntıları Göster

Niye bu laptopların arttırılamayan ram modelli olanları hep TR ye geliyor :/ Bana işim gereği bazen 16 GB Ram gerekebiliyor. Laptop çok güzel ama böyle olması üzdü.

https://www.newegg.com/global/tr-en/asus-vivobook-flip-14-tm420ua-ds52t-bespoke-black/p/N82E16834235724?Description=ryzen%205%205500u&cm_re=ryzen_5%205500u-_-34-235-724-_-Product&quicklink=true

acaba bu laptopta mı öyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ztealth -- 29 Haziran 2021; 18:12:59 >

• ztealth kullanıcısına yanıt

Asus'un sitesinden baktığıma göre attığınız Asus Vivobook Flip 14 TM420UA modelinde gömülü ram haricinde bir de ram slotu var. Yani evet arttırılabiliyor. Bu ram arttırılamayan cihazlarda asıl.problem bence ram arttırılamaması değil, 16 gb versiyonlarının Türkiye'ye getirilmemesi. Madem arttırılamıyor. Arkadaş 16 gb olanı da getir, isteyen istediğini alsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 29 Haziran 2021; 18:34:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    Valla hocam sonunda sabırsızlığıma yenik düşüp alacağım bir tiger lake işlemcili ultrabook olacak bitecek

Arkadaş yıl oldu neredeyse hala 5000 serisi ultrabooklar yok ortada.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sepulturgay

Valla hocam sonunda sabırsızlığıma yenik düşüp alacağım bir tiger lake işlemcili ultrabook olacak bitecek

Arkadaş yıl oldu neredeyse hala 5000 serisi ultrabooklar yok ortada.

Intel kendi işlemci döküm fabrikalarına sahip, bu yüzden çip krizinden etkilenmiyor. Piyasaya rahatlıkla stok sürebiliyor. AMD ise çip krizinden oldukça derin etkilendi. Bundan dolayı elde edebildiği stoğu daha fazla kazandığı 5000H işlemcilere yönlendirmiş durumda. Bunu AMD kendisi açıkladı. Bir süreliğine alt seviyeye düşen işlemciler üretilmeyecek. Dizüstü piyasası açısından da U serisi alt seviye oluyor haliyle... Masaüstüne de Ryzen 3 5000 serisi gelmeyecek.

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Üstüne bir de Intel, AMD çip bulamasın diye elinden geleni yapmıyorsa ben de ....

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • @Bloodin Gormustum ThinkBook 16p psref lerini gecen ay, iki model var hala bir aydir guncellemediler. Benim bekledigim Lenovo'nun lansmanda soyledigi ekran kartsiz modelleri. O modeller cikmazsa bakacaz artik duruma. Cinde 2-3 hafta once satisa girdi ekran kartli modeli, incelemesini de atiyorum buraya. Inceleme cince ama yine de en azindan temel ogeleri gorursunuz.

Keske soyle 16 inch 16"ya10" 5800u 1.5kg civari ince full metal kasa bir model ciksa da sevinsek.

@sallami Sadece o degil AMDli cikan modellerde de ozellikle pc nin performansini dusuk tutacak oynamalar yapildigi iddiasi bile var.

AMD Apple in M1 cipi gibi bir cip uzerinde calistigini da soyledi, 4-5 seneye de o cikar, agir kalin fanli isinan laptoplardan kurtuluruz.

Bendeki ideapad 5 in guncel durumunu da soyleyeyim, dedigim gibi linux kullaniyorum o yuzden Windows da nasil performans gosterir bilemem ama laptop super sessiz, pili kullanima gore 4-6 saat arasi gidiyor, deneme amacli 1-2 guncel oyun yukledim bir kac saat takildim kasma donma yok ve 75 derece ustunu gormedim, ekran gayet iyi (bendeki 300nit lik modeli) renkler doygun, klavyesi rahat ve kullanisli, webcam eh iste 720p den ne beklerseniz o, calisirken kulaklik kullanirim ama hoparlorleri denedim ses net ve tok. 5400TL ye almistim hakikaten gunumuz sartlarinda bu paraya bu performans bu kalite baska bulunurmu bilemiyorum.

Bu modelle ilgili sorulariniz varsa cevaplarim.

• sallami kullanıcısına yanıt

Bu konuda Intel zaten inanılmaz sabıkalı bir firma olduğundan kesinlikle AMD'nin önüne taş koyma fırsatını kaçırmıyordur.

• Bazi modeller cinde satisa cikmis, linkleri paylasiyorum.

Thinkbook 15

https://item.jd.com/100021800134.html#crumb-wrap

Thinkbook 16p

https://item.jd.com/100011477309.html#crumb-wrap

IdeaPad pro/creator

https://item.jd.com/10031054244519.html#crumb-wrap

• quote:

Orijinalden alıntı: Xidarul

Bazi modeller cinde satisa cikmis, linkleri paylasiyorum.

Thinkbook 15

https://item.jd.com/100021800134.html#crumb-wrap

Thinkbook 16p

https://item.jd.com/100011477309.html#crumb-wrap

IdeaPad pro/creator

https://item.jd.com/10031054244519.html#crumb-wrap

Umarım en kısa sürede Türkiye'ye de gelirler

Paylaştığınız linkteki Çin fiyatları şöyle;

Thinkbook 15, 5800U, 16/512, 60 wh batarya, %100 sRGB ekran: 6600 TL

Thinkbook 16p, 5800H, RTX3060, 71 wh batarya, 2.5K 400 Nit %100 sRGB ekran: 11400 TL

Ideapad Pro 16, 5800H, 16/512, 2.5K 350 Nit %100 sRGB ekran: 8300 TL

Şu fiyatlardan aynı özelliklerle Türkiye'ye gelse bu cihazlar kapış kapış gider.

• Gençler ben AutoCad, Solidworks yoğunlukla kullanan biriyim keyfi olarak birde yazılım işleriyle de uğraşıyorum. Şu Asus ROG Flow un incelemelerini gördüm geçenlerde aşık oldum. Kendime özel Laptop tasarlatsam bu kadar olurmuş. Birde dahili projeksiyon koysalarmış Laptopa tam olacakmış. :D

Sormak istediğim soruya gelirsek. Ben yukarıda saydıklarım dışında oyun oynamayı da severim. Rog Flow un dışardan laptopa ekran kartı takılan versiyonu zaten TR de yok ekran kartsız versiyonun 1650 si var çok yeterli değil kafamda deli sorular. Harici kartsız olanı alsam sonradan bu harici ekran kartları gelir mi TR ye. Az para da değil namussuz. Ama laptopda çok hoşuma gitti.

Fiyat performans olarak hak eder mi 1650 li versiyon 16Bin TL civarı Hepsiburada da şuan.

Böyle başka bir laptop var mıdır ufak tefek ama böyle sağlam işlemcili ve sonradan ekran kartı eklenebilecek?

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mandall M kullanıcısına yanıt

Sonradan ekran kartı eklemek derken şöyle bir şey gözden kaçmasın. Bu rog flow'a eklenen zamazingo biraz özel. Sonradan alıp da başka makineye bağlanamayabilir, emin değilim. Aynı fiyat mıdır bilmem, son zamanlarda bu tür konulara uzak kaldım ama uzun zamandır thunderbolt 3 aracılığıyla bağlanan egpu'lar kullanımda. Ve sadece tek bir marka ve modele bağlı bırakmaz. Yine de fiyatlar uçuk, para kazanmak için kullanmayacak olanlara rahatça tavsiye edilecek şeyler değil. Üstelik ekran kartlarının stok durumu malum.

Solid vs. için 1650 de iş görür, hatta 1050 de. Yazılım olayı, özel olarak ekran kartından avantaj sağlayan işlerle uğraşmıyorsanız öncelikle ram ve işlemciye bakar. 13 inç kasanın soğutması ne kadar iyi olur, dolayısıyla verebileceği performansın yüzde kaçını kaybedersiniz o da soru işareti.

Bir süre önce kendim için bu laptopu düşünmüştüm. Masaüstü kullanıyorum, gayet iyi bir işlemcim var ama taşınabilirlik ihtiyacım çok arttı, satayım da artık laptop alayım deyip incelemeye başladım. Çok oyun oynamam, belki haftada bir iki saat falan, zaten ekran kartım da pek o işe uygun değil. Ama oyun konusunda da, ekranı bölerek çalışma gibi durumlarda da bu laptop çok küçük, tabii harici monitöre bağlıyorsanız o başka. Çoğu zaman iş icabı monitörden uzak kalan benim için fazlasıyla ufak kaldı, 11 yıllık daha büyük laptopum bile ufak geliyor masaüstü kullanmaya başladığımdan beri. Keza 1650 de oyun için istenecek bir kart değil, özellikle de laptopun fiyatını düşününce. Tablet modu ilginizi çekiyorsa 3050'li bir laptop, mesela asus g14 artı uygun fiyatlı bir tabletle aynı fiyata hatta belki daha ucuza işinizi görebilirsiniz. İşlemci gücünde de öyle ahım şahım bir kayıp olmaz. Üstelik 3050'nin dlss kabiliyeti de var yanlış bilmiyorsam, bu da olayı epey iyi hale getirir. Tabii alternatif olarak amd'nin dlss muadili yazılımı 1650'de çalıştırılabilir galiba. Ama desteklediği oyun sayısı şu an için çok daha az.

Bunlar bu laptopa yönelen ama sonra vazgeçen biri olarak şahsi görüşlerim. Önceden çok fazla umursamadığım fan sesi bile artık çok önemli benim için, o yüzden ince eleyip sık dokuyorum. Ayrıntılı bilen veya kullanan biri varsa tecrübesini yazabilir.

• 13. Nigdeli 1 kullanıcısına yanıt

Bu laptop in harici ekran kartı sadece bunda kullanılıyor ve thunderbolt daki dar boğaz performans kayıplarını büyük ölçüde cozdukleri söyleniyor. Bende tam olarak thunderbolt kullanarak bu laptopin vaadettiklerini verebilen başka çözümler var mıdır onu merak ettim. Thunderbolt kullanımına uzağım hiç takip ettiğim bir teknoloji değildi. Bu laptopin boyutundan yana diğer özelliklerinden yana hiçbir sıkıntım yok. Şuan tek eksisi 3080-3070 li versiyonları olacak diyorlar ama görünürde yok bunlar. Önden laptopi alsak sonradan ekran kartını bulabilir miyiz? Thunderbolt versiyonlu seçenekler bununla kapisabilirmi. Az uz değil ramlerindeki 4200 kusur MHz bile masaüstünde bile çok maliyetli. Yani barindirdigi özellikler gerçekten fiyatını hak eder nitelikte. Bunu TL bazında demiyorum. Bize burda pahalı geliyor tabiki ama evrensel bakarsak ben bu kadar yeni özellik güzellik yapsam daha pahalı satardım. 😂

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.