Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Asın bayrakları, sonunda hasret bitti sanırım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: WalfLoven

Mediamarkt'ta 4800u işlemciye sahip Yoga Slim 7 stoklara girmiş görünüyor. https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_82a20053tx-yoga-slim-7-ryzen-7-4800u-16-1tb-14-0-laptop-platin-gri-1211044.html
    Merak edenler için psref linki;https://psref.lenovo.com/Detail/Yoga/Yoga_Slim_7_14ARE05?M=82A20053TX

Ultrabook serileri içerisinde cihaz cazip geldi bana. Sizlerin de düşüncesini merak ediyorum.
    Teşekkürler ilk mesaja eklendi, gerçekten çok güzel bir cihaz. Dünyanın en güçlü 15 watt'lık işlemcisi, öyle ki oyun dizüstülerinde bulunan 45 watt'lık i7-9750H ile tek çekirdekte aynı performansı gösterirken, çoklu çekirdekte ise 9750H'tan %40 daha yüksek bir performans sergiliyor (Passmark sonuçları). Cinebench'te ise hem tek çekirdekte hem de çoklu çekirdekte 9750H'tan daha yüksek performans sergiliyor. Kendisinden 3 kat fazla enerji harcayan bir performans işlemcisini ezebilen bir işlemciden bahsediyoruz. Hem de bunu yaparken dahili ekran kartıyla da 4 kat daha yüksek bir performans sergiliyor. Kesinlikle müthiş bir mühendislik. Ayrıca öne bakan 2x2w Dolby hoparlörler ve 300 nitlik IPS ekran da harika duruyor.

Eksilerine gelirsek; haliyle fiyat biraz tuzlu, ekran IPS ve parlak ama dokunmatik olmamasına rağmen cam, bu iç mekanda yansıma yokken daha net görüntü sunacaktır fakat arkadan ışık vurduğunda ekrandan yansıyarak rahatsız eder. Giriş seviyesi cihazlarda bile Wifi 6 AX kullanılırken bu kadar premium bir cihazda Wifi 5 AC olması garip. 15 inçler neredeyse 1,5 kiloya inmişken 14 inç olmasına rağmen 1,4 kilo ki büyük ihtimalle cam ekranlı modeller 1,5 kilodur çünkü mat ekranlı olanı da var ama Türkiye'deki cam ekranlı.

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Yanılmıyorsam wifi 6 yazıyor psrefte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa_3838_

Asın bayrakları, sonunda hasret bitti sanırım :)
    Yok bizim asıl hasretimiz 16 gb ram'li 4500U veya 4700U IdeaPad 5 15, bu konunun ilk açılma sebebi o cihazdı ama bi türlü gelmedi Tabi ki daha yurtdışında bile satışta olmayan 4800U'nun Türkiye'de satışa sunulması oldukça şaşırtıcı
    Sanırım bitmesi riskini göze alamayıp bugün satın alacağım. :)
  • Mustafa_3838_ kullanıcısına yanıt
    Şimdiden hayırlı olsun, fiyat yüksek gibi görünse de bu cihaza değer...

Not: PSREF'e ulaşamıyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 26 Ağustos 2020; 16:24:46 >
    Benim için çok şaşırtıcı oldu. 1 haftadır ümitsizce e14 lerin gelmesine daha çok var diyerek bekliyorum. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Teşekkürler ilk mesaja eklendi, gerçekten çok güzel bir cihaz. Dünyanın en güçlü 15 watt'lık işlemcisi, öyle ki oyun dizüstülerinde bulunan 45 watt'lık i7-9750H ile tek çekirdekte aynı performansı gösterirken, çoklu çekirdekte ise 9750H'tan %40 daha yüksek bir performans sergiliyor (Passmark sonuçları). Cinebench'te ise hem tek çekirdekte hem de çoklu çekirdekte 9750H'tan daha yüksek performans sergiliyor. Kendisinden 3 kat fazla enerji harcayan bir performans işlemcisini ezebilen bir işlemciden bahsediyoruz. Hem de bunu yaparken dahili ekran kartıyla da 4 kat daha yüksek bir performans sergiliyor. Kesinlikle müthiş bir mühendislik. Ayrıca öne bakan 2x2w Dolby hoparlörler ve 300 nitlik IPS ekran da harika duruyor.

Eksilerine gelirsek; haliyle fiyat biraz tuzlu, ekran IPS ve parlak ama dokunmatik olmamasına rağmen cam, bu iç mekanda yansıma yokken daha net görüntü sunacaktır fakat arkadan ışık vurduğunda ekrandan yansıyarak rahatsız eder. Giriş seviyesi cihazlarda bile Wifi 6 AX kullanılırken bu kadar premium bir cihazda Wifi 5 AC olması garip. 15 inçler neredeyse 1,5 kiloya inmişken 14 inç olmasına rağmen 1,4 kilo ki büyük ihtimalle cam ekranlı modeller 1,5 kilodur çünkü mat ekranlı olanı da var ama Türkiye'deki cam ekranlı.

Alıntıları Göster
    Yaklaşık 3 saattir elim "Sepete Ekle" tuşunda, bir yandan da incelemelere bakıyorum :). Eksiklerine bir ekleme olarak; 2 USB-C portundan yalnızca biri monitör desteği veriyor. Bir de aşağıdaki linkte paylaştığım arkadaş, Kameranın yanında yüz tanıma için var olduğunu zannettiğim kızılötesi ışığın sürekli aktif olduğundan bashetmiş. Çıplak gözle görülmüyor, sadece kameradan görünüyor. Arkadaş bu sorunu siyah bant kapatarak çözmüş. Aslında tam olarak sorun mu ben de bilemiyorum ancak sürekli kızılötesi bir ışığın yanıp sönmesi (çıplak gözle göremesek de) sağlık açısından zararlı mıdır bilemedim. Diğer inceleme videoların bazılarında da yanıp sönen kızılötesi ışık fark edilebiliyor.
    Açıkçası 4750u işlemcili thinkpad t14 serilerini bekliyordum fakat bu cihaz da cazip gelmeye başladı bana. Evde ayrıca bir masaüstü kullandığımdan dolayı oyun tarafı beni çok ilgilendirmiyor. https://www.youtube.com/watch?v=rK9fDqRR_yU&t=7s

Not: psref çökmüş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalfLoven -- 26 Ağustos 2020; 16:29:55 >

• WalfLoven W kullanıcısına yanıt
    Çok para yazmışlar ya o kadar param yok maalesef

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir eksi de parmak izi okuyucu yok.
  • Bu bilgisayarda nasıl yok ya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüz tanıma olduğu için koyulmamış sanırım.
  • quote:

Yaklaşık 3 saattir elim "Sepete Ekle" tuşunda, bir yandan da incelemelere bakıyorum :). Eksiklerine bir ekleme olarak; 2 USB-C portundan yalnızca biri monitör desteği veriyor. Bir de aşağıdaki linkte paylaştığım arkadaş, Kameranın yanında yüz tanıma için var olduğunu zannettiğim kızılötesi ışığın sürekli aktif olduğundan bashetmiş. Çıplak gözle görülmüyor, sadece kameradan görünüyor. Arkadaş bu sorunu siyah bant kapatarak çözmüş. Aslında tam olarak sorun mu ben de bilemiyorum ancak sürekli kızılötesi bir ışığın yanıp sönmesi (çıplak gözle göremesek de) sağlık açısından zararlı mıdır bilemedim. Diğer inceleme videoların bazılarında da yanıp sönen kızılötesi ışık fark edilebiliyor.
    Açıkçası 4750u işlemcili thinkpad t14 serilerini bekliyordum fakat bu cihaz da cazip gelmeye başladı bana. Evde ayrıca bir masaüstü kullandığımdan dolayı oyun tarafı beni çok ilgilendirmiyor. https://www.youtube.com/watch?v=rK9fDqRR_yU&t=7s

Not: psref çökmüş :)

Alıntıları Göster
    Bu bir sorun değil, sağlık açısından da hiçbir zararı yok, gördüğüm tüm kızılötesine sahip dizüstü bilgisayarlarda durum böyle. Kamera ile bakınca kızılötesi sürekli çalışıyor görünüyor.

• İndirim kuponu için en erken yarın alabileceğim. Zaten bir çok mağazada stoğu gözükmekte.
  • quote:

Mediamarkt'ta 4800u işlemciye sahip Yoga Slim 7 stoklara girmiş görünüyor. https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_82a20053tx-yoga-slim-7-ryzen-7-4800u-16-1tb-14-0-laptop-platin-gri-1211044.html
    Merak edenler için psref linki;https://psref.lenovo.com/Detail/Yoga/Yoga_Slim_7_14ARE05?M=82A20053TX

Ultrabook serileri içerisinde cihaz cazip geldi bana. Sizlerin de düşüncesini merak ediyorum.
    Selamlar, amd'nin yeni nesil işlemcisine sahip biraz da premium cihaz bekleyen biri olarak bu laptop cazip gözüktü. Notebookcheck'de 2 gün önce incelemesi yapılmış okumanızı tavsiye ediyorum:https://www.notebookcheck.net/The-Ryzen-7-4800U-is-an-Absolute-Monster-Lenovo-Yoga-Slim-7-14-Laptop-Review.456068.0.html

Benim gözüme çarpan birkaç sıkıntı var:
    -Ekranın srgb oranı yüksek olsa da tepki süresi ortalama bir laptoptan daha fazla. 4800u'nun dahili ekran kartı oyunlarda iyi bir performans sergilese de tepki süresinin fazlalığı sebebiyle oluşan ghosting, oyun oynamak isteyenler için sıkıntı.
    -Ekranda hdr gibi teknolojiler yokmuş ve (sanırım cam olmasından dolayı) küçük kabarcıklar olduğu ve ekranın netliğini bozduğu söyleniyor.
    -Yine ekran cam olduğu için dışarıda yansıma yapıyor ve camdan dolayı laptop normalden daha ağır olmuş (Cam olmayan versiyon nedense trye gelmemiş).
    -Webcami fiziksel olarak kapatabildiğimiz sürgü tarzı bir mekanizma yok, yukarıda bahsedilen kızılötesi yüz tanıma da ayrı bir problem. Bantla kapatılabilir belki ama birçok cihazda var artık bunlar.
    -Aşırı önemli değil ama klavye ve touchpad thinkpadlerdeki kadar iyi değilmiş.

+Bunların haricinde cihaz performansıyla ve diğer özellikleriyle hoşuma gitti. Alacak olan arkadaşlar ekranı hakkında yorum yaparsa seviniriz. Herkese iyi günler :)

Ekleme: Cihazda wifi 6 var. Psref'de neyse odur (11ax, 2x2), başka yerde ne yazdığını boşverin. Daha önce de c740'da yaşanmıştı benzer bir durum oradan biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darknesss45 -- 26 Ağustos 2020; 20:1:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yoga slim 7 yurt dışında bile bulunmuyorken nasıl bizim ülkede satılıyor merak ediyorum. Cihaz biraz pahalı gibi geldi bana 8500-9000 olsa iyi bir f/p olabilir derken bu fiyat biraz gözümü korkuttu açıkçası. Asus tuf serisi ryzen işlemcili ama termal sıkıntısı var acaba bunda da böyle bir şey olabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nietzscheisdead kullanıcısına yanıt
    Isınma problemi yok, yeni yapılan notebookcheck incelemesinde iyisiyle kötüsüyle her şey ortaya konmuş, incecik cihaza çift fan yerleştirilmiş:

https://www.notebookcheck.net/The-Ryzen-7-4800U-is-an-Absolute-Monster-Lenovo-Yoga-Slim-7-14-Laptop-Review.456068.0.html

Ayrıca her ne kadar Witcher 3 dahi kaldırabiliyorsa da bu bir oyun cihazı değil sonuçta :) TUF oyun cihazı olduğundan onun oyunda aşırı ısınmaması beklenir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 26 Ağustos 2020; 21:11:6 >
    Hocam oyun oynamıyorum ben. Ama cad programları kullanacağım mühendislik için. İyi bir tercih olur mu model içime sindi benim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hukuk1453

Elinize ulaştı mi? Memnun musunuz? Sıcaklık değerleri nasil?
    Cihaz dün elime ulaştı fakat henüz windows kurma fırsatım olmadı, driverları ve windows 10 hafta içi indiririm, hafta sonu kurmaya çalışılırım vakit olursa. Adaptör type c uçlu, klavye ışıklı, altı üstü metal. Çok şık duruyor.
  • darknesss45 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle, PSREF'te ne yazıyorsa odur, o ara PSREF çöktüğünden resmi sitedekini baz almıştım. Bu arada cihazın ekranı FreeSync destekli, bilmediğimden soruyorum, FreeSync tearing'i yok ediyor bunu biliyorum ama ghosting'e bir şey yapmıyor mu acaba?

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.