Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu arada eğer windows key almadıysanız ben yazılımbudur'dan aldım ve oldu. Ama youtube'da office programını etkinleştirmek için video ararken biri bir link vermiş. O linkteki programla office'i etkinleştirdim bu program windows'u da etkinleştiriyormuş olmazsa birkaç defa deneyince oluyormuş. Bilseydim denemeden almazdım ama olmazsa yazılımbudurdan aldım güvenilir. Videonun linki;

izleyin videoyu açıklamalarda ilk linki kullandım ben office için oldu belki windows için de olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prfssr -- 10 Ekim 2020; 15:42:31 >

• Arkadaşlar, 20T60023TX modelini pcref listesinde bulamadım. Orijinal ürün değil mi bu ürün ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ukaratas U kullanıcısına yanıt

Orjinal. Yukarıda bir arkadaş aldı ve ben de aldım bu modeli aynı satıcıdan. Bazı yerlerde freedoslar psrefte yazmıyor diyordu ondan olabilir görünmemesi ama emin değilim. Ama lenevo destekten bu kodla arayın çıkıyor laptop, sürücüleri falanda çıkıyor bakın içiniz rahat eder.

• Prfssr kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Emin olmak istediğim; bu modelde 8 gb lehimli ram var, ram spotu boş ve 2242 slotta 500 M2 SSD var 2282 M2 slot boş.

Dolayısıyla 3200 16gb sodimm ram ve Evo 960 M2 SSD ekleyebilecegim.

Bilginiz var mı bu konuda acaba.

doğrudur. ram ve ssd eklenebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prfssr

Sağdaki Shift tuşuyla buyuk harf yapabiliyor musunuz mesela? Yapabiliyorsunuz driverları siz nerden yuklediniz?

iki shiftle de büyük harf yapıyor

alt tuşları çalışıyor

ben de bir fonksiyon eksikliği yok

windows ile bütün güncelleştirmelerden sonra

bir de kendi sitesinden otomatik tarama ile indirilen program ne bulduysa onu yükledim

hatta bios bile flashladı arada

https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/thinkpad-edge-laptops/thinkpad-e14-gen-2-type-20t6-20t7/20t6/20t60023tx/downloads/automatic-driver-update

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MedicuS_ -- 10 Ekim 2020; 16:14:44 >

Daha 2 saat önce 8gb kinsgston ram ekledim. Ssd slotuda vardı. Aynen dediğiniz gibi.

• _MedicuS_ kullanıcısına yanıt
    Hallettim hocam teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Prfssr

Daha 2 saat önce 8gb kinsgston ram ekledim. Ssd slotuda vardı. Aynen dediğiniz gibi.

eklediğin ram hangisi

ve herhengi bir sorun var mı

• Prfssr kullanıcısına yanıt
    Eyvallah üstat, teşekkürler.

• _MedicuS_ kullanıcısına yanıt
    Bunu ekledim;
    https://www.amazon.com.tr/dp/B07ZVHG9ZP/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_ZuBGFbF3683KZ

Burada da söylemişlerdi ona bakarak aldım. Cpu-z'de dual olarak yazıyor heralde olmuş demektir.

Kasayı açarken çok zorlandım. Vidaları tam sokemedim ilk sonra kapağı çıkaramadım zarar vermekten korktum baya. nerdeyse pes edecektim, ama oldu.

• https://www.n11.com/bilgisayar/dizustu-bilgisayar

ilgili ürünü almayı planlıyorum. olmazsa ileride bir adet 8 GBlığı 16 ile değiştirip 24 GB yaparım diye düşünüyorum??

İlgili mağazadan alan var mı acaba?

• silentenigma07 S kullanıcısına yanıt
    Ben o mağazadan aldım hocam firma ekleme yapıyor 0 ekleme ve garantili takılıyor depo elazığda ordan geliyor buyurun numarasını atıyım ben ekleme ürünlerle ilgili aramıştım 04242334480

• Thinkpad E14 Gen 2 modelinin yükseltilmesi ile ilgili birkaç soru gördüğüm için anakart üzerindeki yükseltilebilir parçaları numaralarla göstermek istedim.

1. Bilgisayarın üzerinde gelen M.2 2242 formatındaki orijinal SSD. Satın alan arkadaşlar orijinal SSD'nin Western Digital marka olduğunu belirtmişler. Yükseltme yapan satıcılar başka marka takabiliyor.
    2. Wi-Fi kartı. Soketli olduğu için bu parça da ihtiyaç halinde değiştirilebilir.
    3. Anakarta lehimli olarak gelen DDR4 RAM modülü. Samsung üretimi 8 GB bellek kullanılmış. 3200 MHz hızında çalışıyor ve CL22 gecikme değerine sahip.
    4. Kullanıcıya ayrılan boş RAM slotu. (Resimde bu slot doldurulmuş) Üstteki teknik değerlere sahip bir bellek eklendiğinde çift kanal çalışıyor. Cihazı yükseltilmiş olarak satın alırsanız bu slot dolu olarak geliyor.
    5. Kullanıcıya ayrılan boş SSD slotu. M.2 2280 formatına sahip olması güncel donanımları desteklemesi açısından güzel. Cihazda 2.5 inç HDD/SSD yuvası yok.

Yükseltme yapmak için alt kapağı açmak yeterli. Kullanıcı kaynaklı zarar oluşmadığı sürece yükseltme yapmak garantiyi etkilemiyor. Ancak alt kapakta hem vida hem tırnak olması sebebiyle açmanın zor olduğu belirtilmiş. Orijinal inceleme yazısı şurada:

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-E14-Gen-2-laptop-review-Affordable-and-fast-thanks-to-AMD-Renoir.490256.0.html

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halacoglu -- 10 Ekim 2020; 19:31:44 >

• Halacoglu kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam bugün ram yükselttim gercekten açması çok zor kapağı. Pes edecektim neredeyse. Sonra vidaları gevsettikten sonra kredi kartı sokarak iyice açtım tırnakları. Gelen tırnak sesleri biraz korkutuyor açıkçası. Yapacak olanlar vidadan sonra araya kart sokarak daha rahat gevşiyor bilginiz olsun.

• emrecandnmz E kullanıcısına yanıt
    Bir sorun yaşadınız mı? Mesela PC özelliğinde RAMe 3200 MHz demiş ama satıcı bir soruyu 2666 diye cevaplamış. Acaba kötü bir 8Gb mı ekledi diye düşünüyorum.

Siz memnun musunuz?

Son olarak ta siz hangi konfigürasyonu ne kadara almıştınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silentenigma07 -- 10 Ekim 2020; 19:15:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ya beyler 5bin 6bin arası laptop önerisi istedik. Niye görmemezlikten geliyorsunuz

• erenlchtr E kullanıcısına yanıt
    Bende huawei matebook d 14 AMD düşünüyorum. Hemen hemen aynı bilgisayarlar eğer varsa bu fiyata daha iyisi onu alayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: erenlchtr

Ürünü satın aldım. 12 Ekim Pazartesi günü ( doğum günüm) kargoya verilecek umarım problem çıkmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.