Şimdi Ara

Ryzen 7 3700x ve vega 56

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Iyi günler arkadaşlar yeni bir sistem topladım islemci kargoda sadece gelmesini bekliyorum fakat aklıma takılan bir kac soru var. Ryzen 7 3700x islemcimi amd radeon vega 56(64 bioslu) ve asus tuf b450 pro gaming anakartimla kullanıcam ramlari ise adata xmp spectrix d60 2x8 ramlar ile kullanıcam daha islemcim gelmediği icin kuramadım bu parcalarda darbogaz yada fps düşüklüğüne sebeb olacak sorunlar yaşarmıyım ? Kesinlikle degistir dediginiz birsey varmıdır iyisiyle kötüsüyle anlatirmisiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bi gelsin bakalım reis dereyi görmeden paçaları sıvama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Technical.assistance kullanıcısına yanıt
    Az önce bi konuda vega 56 ile 2600 darboğaz sorunu gördüm ondan şüphe düştü

• hakanyuce35 kullanıcısına yanıt
    Oyunsal veya power veya remsel sorundur 2600 tırt bi işlemci değil biliyosunuzdur o kadar beklemişken keşke 4000 serisi alsaydınız

• 3700 le 2600 çok ayrı dünyalar. Ama 2600 nasıl darboğaz yaratmış onu anlamadım.neyse.

4000 serisi nin gelmesine en az 4.5 5 ay var.sisteminiz yoksa beklemeninde bir anlamı yoktu almanız iyi olmuş...

Keşke anakartı 1 üst model olan gaming plus max alsaydınız. trendyol da 800 liraya mı ne satılıyordu.
    Bende kullanıyorum Memnunum ama 3700e hafıf kalmış.

• acura07 kullanıcısına yanıt
    @acura07 Islemci konusunda dediklerinize katiliyorum hocam. 3700x tabii ki bir sikinti cikartmaz Vega56 ya. Anakart olaraksa TUF Pro kotu bir anakart degil, cok rahatlikla tum ryzen islemcileri besler. Gaming Plus uzerinde farkli, daha cok voltaj duzenleyebilecek guzel VRM'ler bulunuyor ama genel paket olarak uzmez sonucta Tuf Pro, en ufak sikinti da cikartmaz yeterlilik konusunda.

@hakanyuce35 sizin darbogaz'dan kastiniz nedir tam olarak? 3700x e bile darbogaz yapar mi diye soruyorsaniz farkli bir dusunceniz var sanirim bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CCaaNN -- 17 Mayıs 2020; 9:48:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

@acura07 Islemci konusunda dediklerinize katiliyorum hocam. 3700x tabii ki bir sikinti cikartmaz Vega56 ya. Anakart olaraksa TUF Pro kotu bir anakart degil, cok rahatlikla tum ryzen islemcileri besler. Gaming Plus uzerinde farkli, daha cok voltaj duzenleyebilecek guzel VRM'ler bulunuyor ama genel paket olarak uzmez sonucta Tuf Pro, en ufak sikinti da cikartmaz yeterlilik konusunda.

@hakanyuce35 sizin darbogaz'dan kastiniz nedir tam olarak? 3700x e bile darbogaz yapar mi diye soruyorsaniz farkli bir dusunceniz var sanirim bu konuda.
    Evet bide extra olarak 4000 serisini desteklemesi muhtemel anakartlar max serisi.
    Ha denetleyip desteklemeyeceği belli değil o ayrı.

Fiyat olarak aynı fiyatta olduğu için yazmıştım.

• 3700x o ekran kartının her transistörünü sömürür.

• Değil vega 56 vega 99 tak o işlemci kendini %20 nin üzerine çıkarmaz teknik olarak bir sorun yok yazılımsal olarak bir şey olursa çözüm ararız hayırlı olsun.
    Sadece ram ayarı farkı ile elde edilen kazanım Gpu vega56

Fark yaklaşık %17 civarı arkadaşlar işlemci sabit aynı frekansta aynı oyunda denerseniz aynı sürüm olmasına dikkat edin yeni sürümlerinde oyunun kendisinden performans düşüşü var ama gene farkı görürsünüz fark sürüm içinde tutarlı olacaktır çünkü.

Ryzen 2600 @ 4GHZ Sabit + 3400mhz cl14 full subtiming optimizeli sonuç = 152fps (Micron e-die)

Ryzen 7 3700x ve vega 56

Ryzen 2600 @ 4GHZ Sabit + 3000mhz cl16 otomatik xmp sonuç = 130fps (Micron e-die)

Ryzen 7 3700x ve vega 56

• 3700X'e o anakart çok basit kalmış.A-data bellekler yerine crucial marka bellek öneririm
  • Herhangi bir darboğaz söz konusu olmaz rahatlıkla kullanabilirsiniz. 3700x önümüzdeki çıkacak yeni seri kartlarda dahi darboğaz yaratmayacak güçlü bir işlemcidir.
  • Crucial en dandik bellekler bence adata xpg bir cok markaya gore kaliteli

• CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Hocam demek istediğim islemci cok güçlü olduğu icin ekran kartı işlemciye yavas gelirmi yani ben daha once i5 6600k ve amd hd radeon 6570 kullandim islemci hic kullanalimiyordu ekran karti surekli 100du

• ThE LoSt kullanıcısına yanıt
    Birlikte stabil calisabilirler yani

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Hocam bir kac gun sonra kurduğumda bana bu ramlarin mhz o.c olayını anlatırmısınız, yuksek frekansda kullanirim bende

Tamam da bu korkulan darbogaz degil ki. Islemci %100 de calissin diye gidip I5 2600k almamiz lazim o zaman bu mantikla. 3700x hicbir zaman bir oyunda %100 goremeyeceksiniz, bu da normalidir zaten, performans kistasiniz ekran karti olacak olmasi gerektigi gibi.
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam bi arkadaşım vega yerine 5600xt al daha iyi bu sistemde vega düşük kalır dedide ondan şüphelendim parcalardan

O arkadasinizin fikirlerini arastirmadan dinlemeyin sakin.
    https://www.youtube.com/watch?v=eNEt5Y3pBdg

Kaynak guvenilir olmayabilir(video) ama sonuc asagi yukari boyle olur. Benzer performans veren kartlar. Acin oyununuzu oynayin kafa yormaya gerek yok, darbogaz vb bir durum soz konusu degil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.