Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Ryzen 7 2700X ve Ryzen 5 2600'ün incelemesi sızdırıldı: Fiyatlar ve özellikler

61
Cevap
2
Favori
3.833
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Ryzen 7 2700X ve Ryzen 5 2600'ün incelemesi sızdırıldı: Fiyatlar ve özellikler
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    135 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: setek01

Bu sızmaları bir türlü anlayamıyorum. Sızmadan çok damıtmaya benziyorlar.
    Mesela neden 6700k? 7700k ile 8700'den hallice, 8700k'dan da az biraz iyi işlemciymiş o zaman 6700k.
    Madem sızmış, o zaman bişeyler daha olmalıydı. Bu damıtma olmuş, bf1 testi de olsaydı keşke. Sızdıranlarda bf1 yokmuş herhalde. 8700k hadi pahalıydı yoktu, bf1 de multisi ücretli, para verip alamadılar, 2 3 tane korsan oyunla yapılmış test sızdırılmalıydı.

8 çekirdekli işlemcinin kutudan çıkan soğutucuyla "All core" 4.4 çalışacağını mı iddia ediyorsunuz? Arkadaş kutudan çıkan bakır borulu falan tamam da noctua d15 mi veriyor Amd?

Watt cinsinden 105 olarak ortaya çıkan ısının 4.35 değerine göre hesaplandığını varsayarsak, kaç çekirdek 4.35 olduğunda çıkıyor bu değer? "All core" 4.4 çalıştığında tdp ne oluyormuş? "All core" 4.4 için 12nm ile vaadedilen max voltaj ne olur? Bu seri 1.4 voltajla ömürlük çalışacak bir seri midir? Kutudan çıkan soğutucuyla "All core" 4.4 çalışan işlemciyi Amd niye 8700k'dan ucuz satıyor? Yoksa fiyatlarda sürpriz mi olacak?

Ortada bu fantezileri destekleyecek kadar bir sızma göremedim açıkçası.

Noctua d15 ne alaka? Sıcak çalışan core çekirdekli 8700K gibi işlemciler bile all core 4.4 değerinde Noctua d15 istemiyor neredeyse, serin çalışan 12nm olduğunu söylenen zen çekirdekleri mi 4.4 te noctua d15 isteyecek? Biz sadece tahmin yapıyoruz. Belki işlemciler all core 4.2 de korkunç sıcaklığa ulaşıp duvara toslayacak belkide serin çalışmalarının etkisiyle 4.4 gibi aşırı olmayan bir değerde prisim soğutucu bugüne kadar Amd işlemcileriyle gelen soğutucular gibi tepe noktaya oldukça yakın bir yere kadar destekleyecek işlemciyi.

Ryzen+ nın all core 4.4 e çıkabileceği bile belirsizken sızıntılardaki iddialar üzerinden bir tahmin yürütüyoruz. Olasılıkları değerlendiriyoruz. Çok gülüp eğleniyorsanız insanların tahminlere siz söyleyin tahmininizi beklentinizi de biz de bir bakalım...
    |
    |

• Yarbay
    3901 Mesaj
    Kutudan çıkan soğutucuyla ryzen 1600 mesela max 3.8 ghz değil miydi? 4 ghz'in üstüne daha farklı soğutucu isteyecektir.

8700k ne alaka? Burada daha düşük fiyata, fiyat farkından daha fazla performans alacaksınız o kadar. Parası olan alır şahsen o kadar paraya acımasam bu ryzen+ haberlerine bile aldırmazdım 8700k alırdım. Evet sıcaklığı metldownu vs alayı hikaye bana göre ama çok para. Öyleyse biz ne yapıyoruz? Mantıklı davranıp, paramızın hesabını bilmeye çalışıyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
    135 Mesaj
    quote:

Kutudan çıkan soğutucuyla ryzen 1600 mesela max 3.8 ghz değil miydi? 4 ghz'in üstüne daha farklı soğutucu isteyecektir.

8700k ne alaka? Burada daha düşük fiyata, fiyat farkından daha fazla performans alacaksınız o kadar. Parası olan alır şahsen o kadar paraya acımasam bu ryzen+ haberlerine bile aldırmazdım 8700k alırdım. Evet sıcaklığı metldownu vs alayı hikaye bana göre ama çok para. Öyleyse biz ne yapıyoruz? Mantıklı davranıp, paramızın hesabını bilmeye çalışıyoruz.

Benim mesajımı daha dikkatli okusaydınız 8700K ile ne alakası olduğunu ve tüm mesajın EĞER 4.4 Ghz görülürse, EĞER kutudan çıkan soğutucu bu veya yakın hızlara kadar destek verebiliyorsa (ki bugüne kadarki verilere baktığımızda Amd genelde verdiği soğutucuları böyle ayarlıyor ryzen serisinde), EĞER 4000mhz RAM takılabiliyorsa, bu TAHMİNİ sistemin 8700Knın değerlerine yaklaşabileceği ihtimali ortaya çıkarsa BAZI insanların -tekrar edelim sadece BAZI insanların- 8700K yerine bunu tercih edebileceğiydi. Bu bir ihtimal. Siz tercih edin etmeyin. Dediğim sistemin 8700K + delid + sıvı soğutma + aşırı pahallı anakarttan ciddi anlamda düşük fiyata o sisteme fps olarak yaklaşabilme ihtimali var

Parası 8700K + delid + sıvı soğutma + aşırı pahallı anakart sistemine tam olarak çıkışmayan ancak Ryzenli sistemi karşılayabilen milyonlarca insan olacaktır. İnsanlar bütçesi 8700K + delid + sıvı soğutma + aşırı pahallı anakart a yetenler ve 2600/8600 a yetenler iye ikiye ayrılmıyor.

Bütçesi bu ikisinin arasında on milyonlarca alıcı var dünyada. "Bir şey ya 0 yada 1" değildir her zaman. arada 0.7 vardır 0.8 vardır 0.4 vardır.. Dediğimi anlamak, 8700K ile ilgisini anlamak neden bu kadar zor asıl ben bunu anlamadım.

Yani mesajın özü neymiş: EĞER dediğimiz sistem gerçekleşirSE dünyada parasının değerini hesabını bilen on milyonlarca tüketici Ryzen 2700X + 4000Mhz sisteme geçebilirmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KumKekliği -- 19 Mart 2018; 13:29:55 >

• Yarbay
    10045 Mesaj

Ben de 2007-2008 civarı aldığım zherotherm nirvana yı ryzen 1200 e taktım Klipsli olduğu için plastik çerçeveyi çıkarmadan takıldı.
    |
    |
    Father Torque kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    10266 Mesaj

Şanslıymışsın üstat, ben de elimdekileri adaptörle felan kullanamaz mıyım diye düşündüm de, o da zor görünüyor. Allah'tan işlemciyle gelen soğutucu iyi de, OC yapmadığım için fazlasıyla yeterli görünüyor.
    |
    |
    Hobar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD Ryzen 1600, Asus Prime B350 Plus, XFX RX570 RS XXX Edition 4GB, Kingston Hyperx Predator 2x8gb 3000MHz DDR4, Samsung 860 Evo 250GB, toplamda 11tb WD HDD, Xigmatek Midgard, Logitech G413 Gümüş, Dell SE2717H 27" 75hz FreeSync
  • Yüzbaşı
    692 Mesaj

Kutudan çıkan soğotucu manuelmfan ayarım. 35C ye kadar 0% rpm den artarak 60 C den sonra %100 çalılacak şekilde hipotenğs gibi çizgi olarak ayarlı. Oyunlarda %100 cpu abnmadığı için 4.0 da 65-70 derece arası. 3.9 60 civarı. 3.8 ile 50 dercede fan sesi duymamak için. Kasamda hava sirkülasyonu yetersiz. Kasa değişicrm 5 derece aşağı inse sen hesap et. Stok fan gayet iş yapabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    KumKekliği kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Kendinizle ilgili bilmediğiniz bir şey vardır. varlığını bile inkar edeceğiniz bir şey. ta ki bir şey yapmak için geç kalana kadar.sabahları uyanmanızın tek sebebi budur.aşağılık patronunuzdan acı çekmenizin nedeni, döktüğünüz kan, ter ve gözyaşının...çünkü bütün bunlar insanların sizi aslında ne kadar iyi, çekici, cömert, komik ve akıllı olduğunuzu bilmelerini istediğiniz içindir.”Benden ister korkun ister saygı duyun ama lütfen özel olduğumu düşünün.” bağımlılığımız aynı… hepimiz onaylanmış keşleriz.-Jake Green
  • Yüzbaşı
    383 Mesaj
    i7 8700k vs Ryzen 1600x,yerine Ryzen 2000 serisi teslerinde görüşmek üzere.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    399 Mesaj
    laptop ihtiyacım var aslında, ryzen lı laptoplar çıksa birde dolar 1 tl olsa iyi olacaktı :D
    |
    |
  • Yarbay
    2045 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    ParaBende

quote:

Orijinalden alıntı: KumKekliği

quote:

Benim mesajımı daha dikkatli okusaydınız 8700K ile ne alakası olduğunu ve tüm mesajın EĞER 4.4 Ghz görülürse, EĞER kutudan çıkan soğutucu bu veya yakın hızlara kadar destek verebiliyorsa (ki bugüne kadarki verilere baktığımızda Amd genelde verdiği soğutucuları böyle ayarlıyor ryzen serisinde), EĞER 4000mhz RAM takılabiliyorsa, bu TAHMİNİ sistemin 8700Knın değerlerine yaklaşabileceği ihtimali ortaya çıkarsa BAZI insanların -tekrar edelim sadece BAZI insanların- 8700K yerine bunu tercih edebileceğiydi. Bu bir ihtimal. Siz tercih edin etmeyin. Dediğim sistemin 8700K + delid + sıvı soğutma + aşırı pahallı anakarttan ciddi anlamda düşük fiyata o sisteme fps olarak yaklaşabilme ihtimali var

Parası 8700K + delid + sıvı soğutma + aşırı pahallı anakart sistemine tam olarak çıkışmayan ancak Ryzenli sistemi karşılayabilen milyonlarca insan olacaktır. İnsanlar bütçesi 8700K + delid + sıvı soğutma + aşırı pahallı anakart a yetenler ve 2600/8600 a yetenler iye ikiye ayrılmıyor.

Bütçesi bu ikisinin arasında on milyonlarca alıcı var dünyada. "Bir şey ya 0 yada 1" değildir her zaman. arada 0.7 vardır 0.8 vardır 0.4 vardır.. Dediğimi anlamak, 8700K ile ilgisini anlamak neden bu kadar zor asıl ben bunu anlamadım.

Yani mesajın özü neymiş: EĞER dediğimiz sistem gerçekleşirSE dünyada parasının değerini hesabını bilen on milyonlarca tüketici Ryzen 2700X + 4000Mhz sisteme geçebilirmiş

4000mhz dedğiniz 16 GB boyutundaki bir RAM, 1400 TL. Ryzen bir işlemciyi sınırlarında overclock edebilmek için X370 ( yada x470 olacaksa) gibi bir anakarta ihtiyacınız var neden mi? B350 anakartların en iyisinde bile işlemcinin sınırlarını zorlayan bir overclock sonrasında anarkart VRM sıcaklık değerleri 95c+ üzerine çıkıyor. Evet VRM ler için çok ciddi sıcaklıklar olmayabilirler fakat işlemcinin overclock değerlerini kısıtlıyor, yani iyi bir overclock istiyorsanız X370 seviyesinde bir anakarta ve aynı şekilde sıvı soğutucu yada çok iyi bir hava soğutmaya ihtiyacınız var. Yani demem şu ki insanlar Ryzen alırken bedavaymış gibi konuşuyor

Ryzen 2700x = 1600 TL desek
    X370 Anakart ( X470 gelicek mi bilmiyorum) = 750 - 1000 TL arası
    Sıvı Soğutma = 550 TL Ya da Noctua NH-D15SE = 490 TL
    16 GB 4000MHz RAM= 1400 TL

yani arada bir delid masrafı kalıyor. anlayacağınız arada at ile deve bir fark yok. Ryzen'ın f/p şansı 1600, 2600 seviyelerinde oluyor nedeni 3000 mhz bir ram ve stok soğutucu ayrıca b350 gibi bir anakart ile 3,7 gibi bir değerle seslide olsa stok fan ile çalışıyorlar.

• Yüzbaşı
    692 Mesaj

B350 1.3-1.35 aralığında 4.0 ghzde kullanıyorum. Ram 3000-3200 mhz bandı yeterli.

|
    |
    ParaBende kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ParaBende

quote:

Orijinalden alıntı: DeliOrmanlı0106

B350 1.3-1.35 aralığında 4.0 ghzde kullanıyorum. Ram 3000-3200 mhz bandı yeterli.

Ben de kullanıyorum, fakat elimde 100c ulaşmış bir b350 tomahawk var, kastım bu.

amdnin yüzünden bu durum birazda ryzen sayesinde gördük 8700kları falan kimse kusura bakmasın yoksa yine çöp tenekelerini bir üst sürüm diye intel tüketiciye yutturacaktı.
    |
    |
    magicrea kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    692 Mesaj

Stres testini bilmem oyumda 4.0 ghz için anakart max 45 derede işlemci 65-70
    3.8 de islenci çok serin ve sessiz.
    3.9 kabul edilebilir seviyede.
    3.8 sweet spot. 1.15-1.20v arası 50 derece cpu fan sesi çıkmıcak düşük rpm da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeliOrmanlı0106 -- 20 Mart 2018; 13:41:20 >
    |
    |
    ParaBende kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    |
    |
  • Binbaşı
    1879 Mesaj
    Bu arada, haberdeki görseli görünce, "stok soğutucu olarak sıvı soğutma mı veriyorlar lan???" dedim
    |
    |

|
    |

Ryzen 7 2700X incelemesi bu pazartesi günü CanardPC Hardware dergisinde yayınlanacak. Derginin yayınladığı ilk ipuçları yeni işlemcide bazı noktalarda önemli geliştirmelerin olduğu yönünde ama 2700X'in hoş olmayan bir sürprizi olduğunu da eklemişler.

Kaynak:https://www.cpchardware.com/cpc-hardware-36-debarque-en-kiosque/
    |
    |
    AMD Ryzen 1600, Asus Prime B350 Plus, XFX RX570 RS XXX Edition 4GB, Kingston Hyperx Predator 2x8gb 3000MHz DDR4, Samsung 860 Evo 250GB, toplamda 11tb WD HDD, Xigmatek Midgard, Logitech G413 Gümüş, Dell SE2717H 27" 75hz FreeSync
  • Binbaşı
    1881 Mesaj
    2700x ile 1800x kıyaslanmalı idi. en nihayetinde AMD henüz bir 2800x hakkında bilgi vermediği gibi yakın gelecekte bu tarz bir modelin olmayacağına dair ciddi bazı görüşler de var. Bu durumda hız testleri 2700x vs 180xx olmalı idi. Ek olarak intel 8700k gibi bir işlemci çıkarmışken 2 nesil önceki 6700 ile kıyaslama yapmak ta pek mantıklı gelmedi.

Şu anda gözüken bu işlemcinin eski seri ile kıyaslandığın yaklaşık %10 civarında bir performans (1800x vs 2700x) artışı getirdiğini söylersek bu durumda işlemcinin oyun performansı yaklaşık olarak 6. nesil intel i7 ayarında olacaktır.Kötü mü? kesinlikle değil ancak hız artışıan baarsak 1800x 3,6-2700x 3,7 sadece 100MHz bir artış söz konusu. Şahsen 12mm falan diye kopardıkları yaygaraya bakınca şahsen %8-%10 civarında bir hız artışı bekliyordum. 3,9Ghz standart-4,5GHz boost hızı. Ancak şu hali ile bende hayal kırıklığı yarattı. Buna 12nm demek yerine 13.75 nm demeleri gerekirdi.

Şu an resmi satışa çok az bir süre kaldı. Umarım yakında resmi testleri de görürüz ancak dediğim gibi 8700k ile kıyaslandığıda oyun performansı hala geri olacak gibi duruyor. Fiyat olarak avantajlı olursa alınabilir.
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
sohbet
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.