Şimdi Ara

Ryzen 5 3600 + RX 5700 XT Oyun Performansı

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
57
Cevap
4
Favori
2.233
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Ryzen 5 3600 + RX 5700 XT Oyun Performansı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1132 Mesaj

PCI-E 4 için gerisi lüks keyfi şeyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Mc_Doglos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Pci-e 4.0 ekran kartlarından ziyade şu an için nvme ssd'lerde kullanılıyor bu ssd'ler anormal pahalı. Kendimde normal nvme ssd var ve normal ssd ile hiçbir farkı yok günlük kullanım için. Ebatlarında ötürü kullanıyorum ben itx kasada. 4.0 hazır nvme de çok büyük fark yaratmaz normal kullanıcıya.

X570 gelecekte de bir şey katmaz size. Am4 soketinin nereye kadar gideceği meçhul belki bir sonraki seri amd işlemciler farklı soketle gelecek kim bilir. Zaten Kasım Aralık gibi muhtemelen oem üreticiler için a520(a550) gibi bir am4 anakart çıkacak düşük bütçeli fakat direkt kutudan ryzen 3000 ready olarak gelecekler. B550 de gelir yakında ama pek farkı olacağını düşünmüyorum.

B450 Gaming Plus Rev 2.0 anakartlar direkt bios update ile geliyor Maxlar keza. Hiç fazla para ödemeye gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 21 Ekim 2019; 0:43:19 >
    |
    |
    Eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. Bu anlamsız forum imzasından okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. Yapacak başka işlerin yok mu? Hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? Yoksa saygı duyduğun ve inandığın bu otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? Okuman gereken her şeyi okur musun? Düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? Sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? Evinden çık, karşı cinsten biriyle tanış, gereksiz alışverişleri ve mastürbasyonu bırak. İşinden ayrıl, bir kavga başlat, yaşadığını kanıtla. Eğer insanlığını ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalacaksın. Artık uyarıldın...

• Yüzbaşı
    398 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Ryzen

Yok hocam o sıra bir şeye bakıyorum telefon felan çalıyor ondan öyle görünüyor :D Akıcı çok iyi.
    Merhaba hocam incelemeler için teşekkürler. RİNG OF ELYSİUM da dener misiniz size zahmet. Bende oyun alanına inrken hafif bir kasma oluyor. Oyundada çok nadir.
    COOLER MASTER MASTERBOX MB511 / GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws DDR4 3600MHz / AMD Ryzen™5 3600 / Crucial 240GB BX500 / MSI B450 TOMAHAWK MAX / MSI RADEON™ RX 5700 XT GAMING X 8GB / THERMALTAKE SMART BX1 80PLUS BRONZE 650W / Monitör: ASUS VX229H / Klavye: MSİ VİGOR GK 70 RGB / Fare: CORSAİR GAMİNG HARPOON RGB
  • Binbaşı
    1132 Mesaj

Unreal Engine kullanan bütün oyunlarda var o olay. Aralıktaki büyük Radeon sürücü güncellemesini bekleyin.

|
    |
    coolfighter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şimdi içim rahatt etti. Demekki oyunda sıkıntıymış. CS GO oynadım yağ gibi akıyor.
    |
    |
    Shadow Ryzen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    COOLER MASTER MASTERBOX MB511 / GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws DDR4 3600MHz / AMD Ryzen™5 3600 / Crucial 240GB BX500 / MSI B450 TOMAHAWK MAX / MSI RADEON™ RX 5700 XT GAMING X 8GB / THERMALTAKE SMART BX1 80PLUS BRONZE 650W / Monitör: ASUS VX229H / Klavye: MSİ VİGOR GK 70 RGB / Fare: CORSAİR GAMİNG HARPOON RGB
  • Binbaşı
    1132 Mesaj

Bende önerilen ayarlarla CS:GO'da takılma yapıyor Freesync ve Overlay açık olunca. Bu yüzden kapatıyorum.

|
    |

Bende önerilen ayarlarla CS:GO'da takılma yapıyor Freesync ve Overlay açık olunca. Bu yüzden kapatıyorum.
    Monitörde FREESYNC yok bende. Oyunu da hiçbir ayar yapmadan sorunsuz oynuyorum. Ek olarak şimdi RİNG OF ELYSİUM DX12 yi aktif ettim o kasma sıkıntısı kayboldu gibi.

• Binbaşı
    1132 Mesaj

Overlay'i kapatıp deneyin bir de bakalım nasıl olacak? Radeon panelindeki tercihlerden kapatabilirsin.
    |
    |

Overlay'i kapatıp deneyin bir de bakalım nasıl olacak? Radeon panelindeki tercihlerden kapatabilirsin.
    Hocam eve yeni geçtim. Denedim ama kayda değer bir fark yok hep aynı gibi.
    |
    |
  • Teğmen
    138 Mesaj

Freesync fps drop yapıyor mu dostum ?
    |
    |
    Ryzen 5 2600X // Asus TUF Gaming B450-Plus // 5700XT Pulse // G.Skill SniperX 16GB(2x8GB) 3200MHz // Samsung 860 EVO 250GB // Samsung Spinpoint F3 1TB // ViewSonic XG2401 24" 1ms // Seasonic Focus Plus 650W 80 Gold //
  • Binbaşı
    1132 Mesaj

Tekrar denedim yapmıyor çok ilginç. Acaba geliştirilmiş senkronizasyondan dolayı mı yapıyordu? Radeon Overlay'den de kaynaklanabilir.
    |
    |
    EvilSmurf kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Gerçekten anlamadım bu durumu.
    Withcer3'te denedim az önce 100-120 fps Ultra ayarlarda sıkıntı yaşamadım ama LoL'de fps drop yiyorum sürekli olarak çözümünü bulamadım cidden.
    |
    |
    Ryzen 5 2600X // Asus TUF Gaming B450-Plus // 5700XT Pulse // G.Skill SniperX 16GB(2x8GB) 3200MHz // Samsung 860 EVO 250GB // Samsung Spinpoint F3 1TB // ViewSonic XG2401 24" 1ms // Seasonic Focus Plus 650W 80 Gold //
  • Yüzbaşı
    535 Mesaj
    quote:

Tekrar denedim yapmıyor çok ilginç. Acaba geliştirilmiş senkronizasyondan dolayı mı yapıyordu? Radeon Overlay'den de kaynaklanabilir.
    gelistirilmis sync mahvediyor asla acılmamalı

|
    |

Ben WHQL driver kullanıyorum LOL sıkıntısız bende.
    |
    |

O ne oluyor acaba hangisi yani ?
    |
    |
  • Binbaşı
    1132 Mesaj

Driver sayfasında iki seçenek çıkıyor ya altta olanı. 19.9.2

|
    |
    |
    |

GALAX GeForce® RTX 2080 EX Gamer (1-Click OC) - Intel i5 9600KF - Corsair Vengeance RGB Pro 16GB - XPG SPECTRIX S40G RGB 1TB - MSI B360 Arctic - Noctua NH-U12S - FSP CMT510 - Samsung LC27HG QHD Curved QLED
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
bankalar.org
Media Sözlük
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,740
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.