Şimdi Ara

Ryzen 5 3600 + RX 5700 XT Oyun Performansı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
4
Favori
3.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fan hizi otomatiktemi ekran kartinizin ?
  • AzuLA kullanıcısına yanıt
    Evet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski oyunlarda darbogaza bir ornek vereyim
    Ryzen 5 3600 + RX 5700 XT Oyun Performansı

2 core kullaniyor oyun sadece core larin da sadece tek threadini kullaniyor. Bu nedenle zaman zaman droplar yasanabiliyor.
    Iste bu nedenle bu tip eski oyunlar icin Intel oneririm.
    Islemci R5 3600
    Grafik karti: Sapphire RX5700XT Nitro
  • XT güzel kart da pahalı be kardeşim yani ne bileyim asgari ücret 2020 TL, adam akıllı ekran kartları 2500-3000 TL den başlıyor hele nvidia ya hiç girmiyorum 2060 a 2500 TL den kapı açıyor 3000+ modelleri de var.

İşlemci desen yine öyle zamanında 1600 ü 800 liraya almıştım daha sonra 2600 çıktı ortalama 900-950 civarı fiyatı vardı şuan 3600 en düşük 1350-1400 civarı satılıyor.

İki parça değiştirmeye kalksak 5000 liraya yakın tutuyor
  • Shadow Ryzen kullanıcısına yanıt
    Esports duo 34 al bitane bu sisteme 😀

• i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    Aynen stok fandan kurtulacağım en kısa zamanda.
  • L.J kullanıcısına yanıt
    VSR açıp çözünürlüğü 4K'ya alın kullanım artacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

XT güzel kart da pahalı be kardeşim yani ne bileyim asgari ücret 2020 TL, adam akıllı ekran kartları 2500-3000 TL den başlıyor hele nvidia ya hiç girmiyorum 2060 a 2500 TL den kapı açıyor 3000+ modelleri de var.

İşlemci desen yine öyle zamanında 1600 ü 800 liraya almıştım daha sonra 2600 çıktı ortalama 900-950 civarı fiyatı vardı şuan 3600 en düşük 1350-1400 civarı satılıyor.

İki parça değiştirmeye kalksak 5000 liraya yakın tutuyor
    aslında pahalı olan ekran kartı daha önce bununla ilgili konu açmıştım işlemci anakart ram alıyorsun bir erkan kartı parası etmiyor birde bu durumu savunanlar var neymiş firma kar etmiyormuş nasıl kart etmiyor 3 üründen daha pahalı.

Anlatamadim sanirim bak orda threadlerden birisi %100 kullanima vuruyor bu da drop sebebi. 1080p monitorde neden 4k ya ayarlayim cozunurlugu cok sacma bosu bosuna fps dusecek.
  • L.J kullanıcısına yanıt
    Çözünürlük arttıkça darboğaz hafifler deneyin bi ondan sonra ekran görüntüsü alıp atın buraya ben gpu kullanımından bahsediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Ryzen -- 19 Ekim 2019; 21:18:57 >
  • Testler için elinize sağlık.

Bu ikilinin Total War: Warhammer II performansını çok merak ediyorum
  • Güzel sistem.

bir benzerinide önümüzdeki ay bende kurmayı planlıyorum.

yalnız benim sistemimde bazı ufak değişiklilkler olacak.

- Gigabyte B450 AORUS PRO
    - AMD Ryzen 5 3600
    - Gigabyte RX 5700 XT GAMING OC
    - Kingston HyperX (2x8GB) DDR4 3600MHz CL17
    - XPG SX6000 1tb mvn.e

şeklinde oluşturmayı planlıyorum.

size sormak istediğim birkac soru olacak. b450 anakarttan memnunmusunuz. benim önceki planım bir adet x570 almaktı fakat işlemcimide göz önünde bulundurarak gereksiz bir masraf olarak gördüm ve b450 ye yöneldim. sizin düşünceniz nedir.

ramlerimide yüksek tutmaya çalıştımki yeni nesil rayzenlrin yüksek frekanslı ramlari sevdiğini duydum. fakat 3600 lük ram 3200 e ne kadar oranla perfomans sağlaya bilir. f/p olarak harcanan paraya değermi.

• Merhaba,

Evet, Ryzen'ların yüksek frekanslı Ram sevdiğini ben de duydum. Fakat oradaki sınıf sanırsam 3.600Mhz olmalı. Yâni azamî verim bu hızdaki Ram'ler ile alıyor, üstü ise fark etmiyor.

Ben de bir Ryzen sistem kurma arefesindeyim, anakart olarak X570 düşünüyorum. Fakat şu B450'ler ile arasında tam olarak ne fark var merak ediyorum. OC yapmam, öyle ince ayarlardan anlamam. Sizce yine de X570 mi tercih etmeliyim ?
  • ee hani bu kart 2k icindi gta V performansina bakarsak ayni ayarlarda cogu zaman 60fps altinda olacaktir

• quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Eski oyunlarda darbogaza bir ornek vereyim

2 core kullaniyor oyun sadece core larin da sadece tek threadini kullaniyor. Bu nedenle zaman zaman droplar yasanabiliyor.
    Iste bu nedenle bu tip eski oyunlar icin Intel oneririm.
    Islemci R5 3600
    Grafik karti: Sapphire RX5700XT Nitro
    hocam cpu voltajını nasıl goruyosunuz afterburnerda goremedım ben?

• Solid State Disk kullanıcısına yanıt
    Kurmak istediğin sistemde tek derdin 1080p de akıcı bir şekilde oyun oynamak ise bana göre x570 bir ana karta para harcamaya gerek yok. x570 bir ana kartın şu an icin tek getirisi pcı.exp 4.0 bulunması yani pcı.e 3.0 dan bant genişliğinin 2 kat artması.

gunumuzde bile mevcut oyuncu gpularının 3.0 bandının aşamadıklarını göz önünde bulunundurursak. buna şu an icin ihtiyacımızın olmadığını düşünüyorum. ama 5 sene sonra ne olur bilemem.

anakartlarda işlemci icin önde gelen parca VRM in(Voltage regulator module) kaliteli olması ve düzgün soğutulması. bunu yapabilen ve kullanmak istediğin cpu yu destekleyen bir anakartta fazlasıyla ihtiyacını göreceğini düşünüyorum.

öte yandan sececeğin ana kartta mvn yuvalarının olması soğutucusunun olması, ram slotları,iyibir ses yongası, usb cıkış sayısı , rgb aydınlatma gibi daha cok kullanıcının isteklerini karşılayabilecek eklentilerin olmasıda kart secerkenki göz önünde bulundurulması gereken konular.

x570in yeni bir teknolojide olduğu doğrudur.ama sizin ihtiyacınıza ne derece karşılık gelir bu birazda size kalmış.

işin aslı ve özetine gelirsek. cok ekstrem bir kullanıcı değilseniz.tek derdiniz oyun oyanamk ise x570 ile b450 arasındaki farkı anlamayacaksınız.

ayrıca belirtmek isterimki bende bu konuların erbabı sayılmam. Gerek yabancı gerek yerli sitelerden araştırdığım kadar bilgi ile sizi aydınlatmaya çalıştım sadece.

Yukarıdaki yazdıklarımda yanlışım var ise bu konuda daha bilgili arkadaşlardan da yorumlarını esirgememelerini ve yanlışlarımızı düzeletmelerini temenni ederim.

• Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam, pek makbûle geçti bu bilgiler.

Evet, sistemi sadece oyun için düşünüyorum. Esasında mevcut bilgisayarımdan memnunum fakat, şu Total War: Warhammer 2 maalesef tek çekirdek performansı yüksek işlemcilerde iyi deneyim sunuyor. Şu an kullandığım i7-6700 ancak bir yere kadar. Araştırmalarım bana Ryzen 5 3600'ün yerinde bir tercih olacağını gösterdi. Anakart kısmında da yorumlarınız vesilesi ile B450'yi düşünür oldum. İşte, bir anakart bağlayıp kasaya o beni 3 - 4 sene götürsün istiyorum. İleride 4. nesil Ryzen işlemciler çıkınca 3600'ü çıkarayım yenisini takayım, bir daha anakart değiştirme zahmeti ile uğraşmayayım istiyorum.

Bir de, B450'ler arasında en iyi ses modülüne sahip olan hangisidir acaba ? Veyahut hiç hârici ses kartı deneyiminiz oldu mu ?
  • Solid State Disk kullanıcısına yanıt
    bu sistem sizi 3-4 seneden fazla taşıyacaktır .

Fakat biliyorsunuzdurki bu sene sonu itibari ile amd am4 soket desteğine son verecek buda şu demek oluyor.

2020 den sonra yeni işlemci demek yeni anakart demek.

bu sebeple sadece oyuncu pcsi toplayacak iseniz ileride 2-3 sene sonra belki işlemcinizi yada sadece büyük coğunlukla ekran kartınızı değiştirerek bir kac sene daha götürecek bir sisteminiz olacak.

bu süre den sonra amd nin yada intelin nasıl bir teknoloji ile karşımaza cıkacağı belli değil .öte yandan fiziksel acıdan üretim teknolojisininde zirvesine gelmiş durumdayız. bunun üzerine çıkacak teknoloji büyük ihtimal çok farklı ve büyük getirisi olan birşey olur. bunuda zaman gösterecek.

ses yongalarına gelirsek benim almak istediğim aorus b450 pronun iyi bir ses yongası mevcut ve bildiğim kadarı ile asus un tuf serisininde ses kalitesinin iyi olduğu söyleniyor.
  • Merhaba ben şu an MSI B450 Gaming Plus Max kullanıyorum. Sırf 3000 serisi destekli geldiği için Max serisini tercih ettim. Sizlere de tavsiye ederim. X570'i eğer PCI-E 4.0 ssdiniz felan varsa alın. Yoksa önermem israfa girer bu işlemci ile. Ama paranız varsa alın. İleriye yatırım olur.

ilerisi icin ön görünüz nedir.

x570 bir ana kartın 3 sene sonra bana ne gibi faydası olabilir.

ssd di icin diyorsanız pcde sadece oyun oynayan biri icin normal ssdler bile sonderece yeterli bence.

bu konu hakkında bilginizi daha detaylı paylaşa bilirmisiniz bizimle.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.