Şimdi Ara

Ryzen 5 3600 ile çöl sıcaklığından kutuplara götürecek soğutucu tavsiyesi istiyorum (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
1
Favori
4.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CCaaNN

TR fiyati ile en iyisi Arctic Freezer 34 DUO hocam. Surpriz aramaya gerek yok. Ilave olarak acilen egzos fanini su model ile degistirin;

https://www.hepsiburada.com/akasa-viper-12cm-s-flow-yuksek-performansli-sessiz-kasa-fani-ak-fn059-p-BD100259

RGB falan yalan emin olun islemci sogutucu almasaniz bile bu fani full hizda egzos olarak calistirirsaniz min 5 derece dusus elde edeceksiniz. Yukarida cok dogru yorumlar yapilmis, hava sogutma kullandiginizda kasa icerisinde kaliyor sicak hava. O yuzden egzos fan cok kritik oneme sahip. Yuksek RPM - yuksek CFM bir model alip baglayin akasa viper gibi. esports DUO + Akasa Viper ile 550 TL ye sizi collerden serin vadilere ucuran bir hava akimi saglamis olursunuz. Uste - yana fan takip akimi bozmaya gerek yok.

Konu icerisinde onerilen cogu modelin kullanildigi bir karsilastirma icin.

Alıntıları Göster
    Peki Kasa değişmek yerine dediğiniz gibi Egzos fan + Freezer 34 Duo alsam yeterli mi ? Ayrıca diğer kalan 3 fan yerinde mi kalmalı ?

• onde 3 fan kalabilir, onun sikintisi yok iceriye serin hava girmesini saglar. siz arka tarafa guzel bir egzos fan taktiginizda direkt hava akimi onden arkaya olarak sekillenecek zaten. Yuksek hava akimli bir egzos fan ve freezer duo sizin sorununuzu cozer. Kasa degistirmeye gerek yok.
  • Stock soğutucu ile stock hızları zaten 4+ ghz işlemcinin. Sen niye 3.6 yaptın anlamadim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CagriErcan

''Sıvı asla ama asla önermeyin lütfen çünkü Sıvı Sızma ihtimali 1/1000 bile olsa asla almayacağım'' Bence bu dar düşünceyi değiştirin ilk olarak. Her sıvı soğutma kullananın bilgisayarına sıvı sızmıyor. O zaman arabaya da binmeyin, o da 1000 de bir de olsa ölümlü kazaya sebep olabiliyor!!!!
    Arabalarda şikayet görmedim ama sıvı soğutma şikayetlerini gördüm . Kusura bakma da dar düşünce değil 5000 liranın düşük gitme ihtimalini istemiyorum. Bu PCyi almak 1 yılımı aldı ki hala eksikler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

Stock soğutucu ile stock hızları zaten 4+ ghz işlemcinin. Sen niye 3.6 yaptın anlamadim
    Hız düşükken sıcaklık da düşüyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tacos dorados

Bu mesaj silindi.
    AMD de 700-800 tl fark alsa o da emin ol 4.6 ghzde ısınmayan işlemci yapar :D
  • Ben r5li sistem sipariş ettiğimde stock cooler la gelecek diye be quiet dark Rock slim sipariş etmiştim 500tlden. Sonradan wraith prism rgb hediyeli olarak geldi. O yüzden be quiet fanım kutuda duruyor. Düşünürsen özelden dön. Bu aralar satılmazsa heran vazgeçebilirim. Zaten b450lere zen 3 desteğinden ötürü yavaş yavaş soğumaya başladım bile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kasa havalandırmasının ve soğutucu montajının düzgün olduğuna emin misin?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tacos dorados

Bu mesaj silindi.
    Sana diyorum ki git AMDye 700 800 ver r5 3600ü daha soğuk kullandıran kalitede yapardı . Sen hala bu haliyle yargı koyuyorsun. Sen i7 9700kya 3.600 TL verirken 2.800e R7 3700XT alanlar sağlam soğutucuyla sorun yaşamıyor. R5 3600 gibi işlemci de 1300 e satılıyor bi zahmet soğutması da dandik olsun. Valla ben intele 800 tl fazla vermek yerine 400 tl verir soğutuculu r5 3600 kullanırım daha iyi
  • quote:

TR fiyati ile en iyisi Arctic Freezer 34 DUO hocam. Surpriz aramaya gerek yok. Ilave olarak acilen egzos fanini su model ile degistirin;

https://www.hepsiburada.com/akasa-viper-12cm-s-flow-yuksek-performansli-sessiz-kasa-fani-ak-fn059-p-BD100259

RGB falan yalan emin olun islemci sogutucu almasaniz bile bu fani full hizda egzos olarak calistirirsaniz min 5 derece dusus elde edeceksiniz. Yukarida cok dogru yorumlar yapilmis, hava sogutma kullandiginizda kasa icerisinde kaliyor sicak hava. O yuzden egzos fan cok kritik oneme sahip. Yuksek RPM - yuksek CFM bir model alip baglayin akasa viper gibi. esports DUO + Akasa Viper ile 550 TL ye sizi collerden serin vadilere ucuran bir hava akimi saglamis olursunuz. Uste - yana fan takip akimi bozmaya gerek yok.

Konu icerisinde onerilen cogu modelin kullanildigi bir karsilastirma icin.

Alıntıları Göster
    Millet konu açacağına konumu saygısızca işgal ederek sorularını sormuş. Adminlere bunun şikayetini ileticem.

Ayrıca tavsiyeniz için teşekkürler. Aynı fiyata Freezer 34 Duo + 6 tane Arctic P12 almak daha mantıklı olur mu ? 6 fan girişim var ve Akasa Vipere göre fark yaratır mı ? Kasam : Rampage Joyance.

Yorumunuzu beklerim teşekkürler

• 3600 kaç liralık işlemci ki düşünüyorsun bu kadar?en ucuz kule tipini al geç...yeterli olur sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: UA57

3600 kaç liralık işlemci ki düşünüyorsun bu kadar?en ucuz kule tipini al geç...yeterli olur sana
    İşleve bak fiyata bakma
  • 6 Fan a gerek yok ki hocam. Biraz bakindim statik basinci yuksek bir model gibi duruyor P12, radyatore takacak olsaniz guzel uygun fiyatli bir cozum olabilirdi. Hava akimi olarak baktigimda 1800 RPM de 56cfm akim saglayabiliyor. Akasa Viper ise 1900 Rpm de 83cfm akim saglayabiliyor. Ondeki fanlari dilerseniz arctic ile degistirin ama arkaya kesinlikle daha yuksek akim saglayan bir model takin derim. Ana mantik islemci sogutucununun ittigi sicak havanin olabildigince cabuk kasadan uzaklastirilmasi. 2 fan ile zaten arkaya dogru itilen yuksek miktarda sicak hava atilamazsa bu sefer sicak hava kasa icerisinde tekrar donmeye baslar ve sogutma performansi duser.

Yanlisim varsa duzeltsin arkadaslar ama kendi kasamda onde 2 fan iceri hava ufluyor, CPU sogutucu arkaya itiyor ve arkada bulunan egzos fan siddetli sekilde sicak havayi disariya atiyor. Warzone oynarken tum fanlari %100 yaptigimda islemci 4.2Ghz 1.4v olmasina ragmen 60 dereceyi gecmiyor, ekran karti ayni sekilde 2000 Mhz Core, 7700 Mhz Memory hizlarinda 60-62 civarinda geziniyor. ses sebebi ile fanlari %70-80 seviyesine cektigimde islemci yine 62-65 derece, ekran karti ise 70 civari oluyor anca. Gayet ideal, ekstra bir fan da gerekmiyor haliyle.

• quote:

6 Fan a gerek yok ki hocam. Biraz bakindim statik basinci yuksek bir model gibi duruyor P12, radyatore takacak olsaniz guzel uygun fiyatli bir cozum olabilirdi. Hava akimi olarak baktigimda 1800 RPM de 56cfm akim saglayabiliyor. Akasa Viper ise 1900 Rpm de 83cfm akim saglayabiliyor. Ondeki fanlari dilerseniz arctic ile degistirin ama arkaya kesinlikle daha yuksek akim saglayan bir model takin derim. Ana mantik islemci sogutucununun ittigi sicak havanin olabildigince cabuk kasadan uzaklastirilmasi. 2 fan ile zaten arkaya dogru itilen yuksek miktarda sicak hava atilamazsa bu sefer sicak hava kasa icerisinde tekrar donmeye baslar ve sogutma performansi duser.

Yanlisim varsa duzeltsin arkadaslar ama kendi kasamda onde 2 fan iceri hava ufluyor, CPU sogutucu arkaya itiyor ve arkada bulunan egzos fan siddetli sekilde sicak havayi disariya atiyor. Warzone oynarken tum fanlari %100 yaptigimda islemci 4.2Ghz 1.4v olmasina ragmen 60 dereceyi gecmiyor, ekran karti ayni sekilde 2000 Mhz Core, 7700 Mhz Memory hizlarinda 60-62 civarinda geziniyor. ses sebebi ile fanlari %70-80 seviyesine cektigimde islemci yine 62-65 derece, ekran karti ise 70 civari oluyor anca. Gayet ideal, ekstra bir fan da gerekmiyor haliyle.
    Benim bütün fanlar rampage kasa fanları. Aslında o egzos fan iyi de olsa ne tepede fan var ne de öndekiler yeterli üflemekte

• quote:

Orijinalden alıntı: SezerBey247

İşleve bak fiyata bakma

Alıntıları Göster
    bende 3600 kullanıyorum memnunum ama 1200 tl ye aldığım işlemciye de 1000 tl ve üstü soğutma takılmaz...

dark freezer 124 taktım gayet serin çalışıyor ne gerek var fazla para vermeye...
  • Fsp windale 6 soğutucuyu önerebilirim. Windale öncesi;
    R5 2600 3,9ghz @1.26v cinebench:85 derece oyunlarda:62-63 derece

Windale sonrası;
    R5 2600 4,0ghz @1,26v cinebench:58 derece oyunlarda:47-48 derece

Ben 300 tlye almıştım Şubat ayında.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.