Şimdi Ara

Ryzen 5 3600 ile çöl sıcaklığından kutuplara götürecek soğutucu tavsiyesi istiyorum (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
1
Favori
4.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: UA57

bende 3600 kullanıyorum memnunum ama 1200 tl ye aldığım işlemciye de 1000 tl ve üstü soğutma takılmaz...

dark freezer 124 taktım gayet serin çalışıyor ne gerek var fazla para vermeye...

Alıntıları Göster
    Reis millet 400 TLlik soğutucu takıyor ama sen bilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: acura07

uzay montaj testlerde yakalıyor hava sogutmalar.

ama ıste uzay montaj

10 15 derece fark edıyor kasa ıcıne gırınce :D
    sonra dıyorlar neden testlere gore sıcak

burada hava 40 45 derecelere gelıyor kasa ıcı 50 derecenın ustune cıkar bıde sıcak havayı kasa ıcıne verınce nolacak o anakarttır ramdır m2sdd dır kavrulacak

bilindik bır marka sıvı sogutucudan sasmamak lazım :D

tabı totosuna guvenen senınkı gıbı bır setupda kurabılır

'@acura07 adlı kullanıcının, alıntılanan mesajı:

uzay montaj testlerde yakalıyor hava sogutmalar.

ama ıste uzay montaj

10 15 derece fark edıyor kasa ıcıne gırınce :D

sonra dıyorlar neden testlere gore sıcak'

Sıvı Soğutmanın Fanları Kasa İçinde Değil Sanırım Hocam Onu da Kasa İçine Alırsanız Fark Kalmıyor Ryzen 5 3600 ile çöl sıcaklığından kutuplara götürecek soğutucu tavsiyesi istiyorum  Ryzen 5 3600 ile çöl sıcaklığından kutuplara götürecek soğutucu tavsiyesi istiyorum  Ryzen 5 3600 ile çöl sıcaklığından kutuplara götürecek soğutucu tavsiyesi istiyorum  

Edit: Tarihi Şimdi Gördüm Ryzen 5 3600 ile çöl sıcaklığından kutuplara götürecek soğutucu tavsiyesi istiyorum  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çetooooo -- 18 Mayıs 2021; 16:8:51 >

• https://www.hepsiburada.com/snowman-m200-2-bakir-borulu-cpu-sogutucu-fan-rainbow-pm-HB00000PB212 ben bunu kullanıyorum ve gayette başarılı oyunlarda 70 dereceyi geçmiyor. Sadece montajı biraz sorunlu uğraştırıyor itx anakartta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen uzay gemisi istiyorsun dostum ama maalesef ben gerçek bir dh ölücüsüyüm dostum Ryzen 5 3600 ile çöl sıcaklığından kutuplara götürecek soğutucu tavsiyesi istiyorum  

o yüzden gene de aklının bir ucunda bulunması için sana f/p bir çözüm önerisinde bulunmak isterim.

Ryzen 5 3600 1.128v tüm çekirdekler 4200 mhzde kullanıyorum geçen yazın sıcak günlerinde 1 saatlik prime small fft testinde yanlışım yoksa maks 78 derece görmüştür. Oyunlarda felan bf5 özellikle 68-70 dereceyi geçtiğini görmedim. Kullandığım soğutucu Snowman t6 ve macun Arctic MX4. ikisi toplam 260 tl gibi bir rakama geliyor. 1000 tl civarı soğutucular felan vermektense şans denenebilir bu dediğim soğutucu ve macun ile

edit. kesin rakamları merak ediyorsun istediğin bir testi yapayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi begamermc -- 21 Mayıs 2021; 17:3:37 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Second sister -- 22 Mayıs 2021; 18:33:51 >
  • İşlemci soğutucu dışında kaliteli airflow bir kasa ve yine kaliteli bir termal macun şart.

• Aynen brolar bi siz akıllısınız ama koskoca kule tipi soğutucuların miladı ve uzunca yıllarca oyun bilgisayarlarında yer almış çatır çatır ocli olarak kullanılmış işlemcileri serinletmiş kule tipi soğutucular Kasaya zor sığıyor, 240 lık sıvı soğutmaların yanından geçemiyormuş () bide kasayı ısıtıyormuş yok kule tipi kasaya girince 10-15 derece daha sıcak oluyormuş OHA OHA uzay montaj gerekiyormuş vs. kabahatli öyle mi ? Kafanızı cidden yaşamak isterdim

Bakın bakalım burdaki tabloda istemediğiniz kadar kule tipi ve sıvı tipi soğutucular var hani sıvı soğutucuların yanından geçemiyormuş ya kule tipleri... bu tabloda ne kule tipleri varda sizin bi halt bildiğinizi sandığınız bi işlemci parası verip aldığınız sıvı soğutucularla sadece 2-3 derece fark ettiricek bir farkla yanınızda bakında bi mozarın. Nerde 10-15 derece daha sıcak çalışan windale 4/6 lar, dark rock 4 ler, arcticler, mugenler ? Ben göremedim. Yanınızdan geçemiyormuşuz ha. Bazıları 240lık sıvı soğutucularınızı bile geçmiş

Ryzen 5 3600 ile çöl sıcaklığından kutuplara götürecek soğutucu tavsiyesi istiyorum

Ryzen 5 3600 ile çöl sıcaklığından kutuplara götürecek soğutucu tavsiyesi istiyorum

Üstelik ses seviyesi olarakta hiçte avantajınız falan yok

Hele bide kasaya sığmıyormuş falan siz kule tipi soğutucu kullananların herhalde kasanın ölçüleriyle kule tipinin uzunluğuna bakıp ölçüp tartarak alıyolar herhalde ben hiç kasanın ebatlarına bakmadan kule tipinin uzunluğuna bakmadan alıpta evine gelip "yaaa bu sığmadı" diyen bi saftiriğe denk gelmedim

Konu başlığındaki gibi 3600 işlemcim var soğutucumda tek fanlı kule tipi (egzoz fanı var zaten kasada 2 fanlı soğutucuya gerek yok) 4.1 ghz 1.31 voltajda oyunlarda 62 dereceyi 1 dirhem bile geçmedi. Aynı değerlerde PRİME95 GİBİ İŞLEMCİYE TECAVÜZ EDEN stress testinde ise 84 ü geçmedi.

Daha sonra 4.0 ghz 1.26 voltaja çektim işlemciyi oyunlarda 5 fps bile fark ettirmediği için böyle kullanmaya devam ettim ve sonuç ne mi ?;

Cod warzone; 56 dereceyi geçmiyor
    Apex legends: 58 dereceyi geçmiyor
    Doom 2016: 55-56 derecelerde
    Rainbow six: 59 dereceyi geçmiyor

Cinebench r20 sentetik testi: 3 defa üst üste yapılmak üzere 62.3 derece
    Prime95: 77 derece yarım saatlik test

Şimdi ben imzamdaki 34 esports one ı 230 lira gibi çok uygun bir fiyata almıştım zamanında, o dönem cooler master 240mm lik sıvı soğutucuya ise arkadaşım 650-700 lira gibi bi para vermişti yanılmıyorsam. Sonuç mu ?;

Ondan daha serin ve ondan daha az gürültülü bir soğutucuya sahibim. Bunu onun suratına vurduğumda "o ne kardeş öyle çağa ayak uyduracaksın" cümlesinden başka bişey duymuyorum. Utanma olum yapmışsın bi hata beni dinlemeyerek dediğimde ise gülüyor bozulmakla karışık

Sıvı soğutmalara, hava soğutmaların 2-2.5 katı kadar hatta 3 katı kadar fiyat verin ama burda sıvı soğutucularla ferrari gibi fark atıyormuş gibi psikolojik savunmalara geçin. Sizi alkışlıyorum ama çaresizliğinizi paramda cebimde işlemcimde püfür püfür serinliğinde

İsteyen istediğini kullanır ama gelipte "kule tipi soğutucu" alan adamlarada enayi gibi nitelendirme yaparsanız hele 10-15 derece gibi kasa içinde ütopik, aslı astarı olmayan sıcak çalışma diye iddaa ederseniz orda oturun oturduğunuz yerde ve 10-20 derece fark atıyor gibi sanıp susun kule tipi alanlarında parası cebinde kalsın. Akıllı adam gider kule tipi alır radyatörüyle su pompasıyla sıvısıyla vs uğraşmaz sizin gibide 10-15 derece daha sıcakmış yok kasayı ısıtıyormuş yok hele 240 lıkların yanından bile geçemiyormuş gibi asılsız iddaalara gelmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 23 Mayıs 2021; 0:21:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: yolBUDUR

https://www.hepsiburada.com/snowman-m200-2-bakir-borulu-cpu-sogutucu-fan-rainbow-pm-HB00000PB212 ben bunu kullanıyorum ve gayette başarılı oyunlarda 70 dereceyi geçmiyor. Sadece montajı biraz sorunlu uğraştırıyor itx anakartta

işlemciniz 3600 mü?

• yksln kullanıcısına yanıt

Evet 3600 kullanıyorum

• m200 3600 de başarılı ise gayet güzel bir f/p.

• Link teki Cooler Master 812 ile 9600K kulanıyorum ve gerçekten bu fiyata daha iyisini görmedim Ben 2. elden 2 ay önce 100 tl aldım :)

Kişi ile hiç irtibatım yoktur

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-cooler-master-tpc-812-948599211/detay

• şu forumun ryzen ve arctic freezer duo 34 sevdası beni benden alıyor. kendi aldığı hepsinden iyi olarak gördüğü için herkesi aynı şeyi almaya zorluyorlar. he he aRctiC fReZer 34 dUo e-Sport edition alın

• Bende indirimden hyper 212 evo black edition almıştım. 11700 ile kullanıyorum ve çok memnunum. 70 dereceyi geçmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryzen 5 3600 ile çöl sıcaklığından kutuplara götürecek soğutucu tavsiyesi istiyorum

BeQUIET Dark Rock Pro 4.

Hava soğutma alacak olsam bunu alırdım kesinlikle.

• Ryzen 5 3600 ile çöl sıcaklığından kutuplara götürecek soğutucu tavsiyesi istiyorum

GG dan sadece Kutu Hasarlı diye Silverstone AR06 almıstım 180TL ye sonra kutuda Fanı,arka bir vidası ve thermal macunu cıkmadıgı icin bana ayrı bir fan hediye etmislerdi.

Benim kullandıgım islemci İ9 10900ES 46 Carpanı var ve 4600 cıkıyor max bazen Onboard bazen 1650 VGA ile kullanıyorum.Isı olarak bosta 35-40 arası goruyor.Oyunları denemedim ama onda da pek 70C gececegini sanmıyorum.ORta-Low Profile bir Fan ama bir sikayetim yok.

Ryzen 3600 icin elestiri olmus.Ryzen 3600 kullanmadım 2600,3900X kullandım.Ryzen 3600 leri 2. Elde Sıfır ya da Garantili 1300TL lere satıyorlar.Ustune gidip 500 e B450, 750-800 e B550 ,1100-1200 e de X570 Boardlar ile kullanabiliyorsun.Hepsinin 5000 serisi destegi var.Neden alınmasın?

Dark FreezerX 128 ve benzeri her sogutucu ile de gayet guzel kullanırsın.Sıvı Sogutma kullanmadım ama bu saatten sonra 360 altında alacak olsam almam.Ya duzgun 360 ya da 420 Arctic alırım.

Duzgun hava Sogutma Fan hala is yapar.

• huso kullanıcısına yanıt

Fanı ters takmışsın, fan heatsinke doğru üflemeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Fanı ters takmışsın, fan heatsinke doğru üflemeli.

Bakalım hocam ters ise duzeltiriz.Birader takmıstı .

Hava soğutma en iyisi hem de güvenilir fakat 3600 gibi bir işlemciye 300-500 tl ye soğutucu takmak pek mantıklı gelmiyor bana. Oyun oynamıyorum, cbp yi kapattım, sıcaklık 45-55 arasında gidip geliyor. ilerde programlar ağırlaşıp buna mukabil belki bir performans sorunu olursa bakarım.

3600 çok iyi işlemci, her zaman gayet memnun oldum zaten bunu toplarken 10. nesil intel bile yoktu. Şimdi toplayacak olsam 11400f toplardım. Nispeten soğutucu sıkıntısı da olmazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksln -- 28 Ağustos 2021; 13:15:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yksln

Hava soğutma en iyisi hem de güvenilir fakat 3600 gibi bir işlemciye 300-500 tl ye soğutucu takmak pek mantıklı gelmiyor bana. Oyun oynamıyorum, cbp yi kapattım, sıcaklık 45-55 arasında gidip geliyor. ilerde programlar ağırlaşıp buna mukabil belki bir performans sorunu olursa bakarım.

3600 çok iyi işlemci, her zaman gayet memnun oldum zaten bunu toplarken 10. nesil intel bile yoktu. Şimdi toplayacak olsam 11400f toplardım. Nispeten soğutucu sıkıntısı da olmazdı.

Tercih meselesi ben yine İntel toplamazdim.Tumunde acik denilen Pcie4.0 Z490 larin hepsinde yok.Gerekli gereksiz ayri ama var diyorsun fakat hepsinde yok.

2 nesil destekleyecek dedin.Orda da mağdur ettin.10. Nesil benim icin 9 un aynisi sadece 49 pin ekle yeni anakart aldirmak icin bir de tek bir yeni islemci koy 10900 gibi sonra yeni nesil yapma ya?10. Nesli de ben 8-9 goruyorum e benim B460 da soket ayni olmasina ragmen 11. Nesil destegi de vermedin ayni Z170,270 de 8-9 calistirmadigin gibi simdi 11. Nesil yok,10 da yeni bir nesil değil birak 2 nesli tek nesil destegi bile vermedin.

Sonra tum bu sebeplerden ben Z590 alirdim en az 2000 kagit, 1600 de islemci tutardi 3600 kagit min., Ryzen 3600 1300 e sıfır ya da garantili var 500 e B450,A520 750 ye B550 1100 e X570 bulunuyor ,istersen 2300 e sifir ya da garantili 5600X var.Her turlu Amd kombinasyonu daha avantajlı olurdu benim icin...

300 fana vermek istemeyen icin de sifir Snowman kule tipi sogutucular vardi 180 TL civarina 6 yaprak 150W Tdp li falan ya da 2. El CM,Dark vb 2. El alinip 100-200 arasina halledilir.

Önceden de birkaç kez yazmıştım. Amd nin en güzel yanı am4 soketin çok geniş aralıkta kullanılması, 500 tl lik anakarta her türlü 5000 serisi takılabilmesi ve yüksek frekans ram vs. bu kullanıcı dostu, muazzam bir şey. Bu açıdan intel cidden sıkıntılı.

Ben sistemi uzun süre değiştirme geliştirme yapmayacağım için fark etmezdi.

1300 tl ye 3600, 2300 tl ye 5600x bilmiyorum, görmedim ama varsa çok çok iyi.

Snowman kule tipi diye bahsettiğiniz T6 galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksln -- 28 Ağustos 2021; 14:34:40 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.