Şimdi Ara

Ryzen 5 2600 OC Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni aldığım Ryzen 5 2600 işlemciyi 3.4GHz'den 3.8-3.9GHz'lere çıkarmak için stock soğutucu yeterli olur mu? Yoksa soğutucu almak şart mıdır?

• Olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stok soğutucu yeterli olacaktır. Yine de ikinci el olarak kule tipi bir soğutucu alımanız daha iyi olacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sağ olun hocam. Bir de anladığım kadarıyla bu ghz değerleri için stock yeterli ama daha üst değerler için bir soğutucu almak şart gibi görünüyor.
  • Stok soğutucu ile 1.28 - 1.3V civarında 4.0Ghz rahatlıkla kullanabilirsin. Üstü için farklı bir soğutucu düşünmelisin.
  • fractal design kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Şu anlık 3.9-4.0 bana yeterli olacaktır.
    4ghz de 1.3 voltaj yetmiyor. 1.4 e yakın birşey vermek gerekiyor bende öyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4ghz değilde 3.9 yapabilirsin 4ghz biraz zor.

• MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Görünen o ki 3.9 da 1.3 voltaj vermek yeterli olacak.
  • Yetebilir yetmezse az az kademe kademe çıkarsın ben harici kule soğutma aldim ucuzada geldi ama almasam daha iyi olurdu gerek yok bence oyunlarda en fazla 65 oluyordu 65 okadar yüksek derece değil, soğutucunun bütçesini aslında anakarta ayirmiştim ama o dönem aradiğim anakartlar stokda yoktu şans işde.

• Ryzen 5 1600'ü 1.32V ile 3.9Ghz kullanıyordum. 2600 daha rahat ulaşması lazım o değerlere. 2600X 1.32-33 ile 4.1Ghz görüyor ama stok ayarda kullanıyorum. Bu şekilde tüm çekirdekler 4.25Ghz'e kadar boost değerine ulaşıyor.
    2600x oc konusunda biraz daha iyi , bendeki 2600 için şunu diyeyim 4.0ghz 1,375 voltajdan az verince sistem kilitleniyor 1,375 ve üzeri verincede anakart bu değeri uzun zaman sağlayamiyor sonradan kendi voltaj düşürüyor. Belki başka ayarda olabilir ama bana anakartın vrm gücü yetmiyor gibi geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: tunakokarcali_

Teşekkürler. Şu anlık 3.9-4.0 bana yeterli olacaktır.
    stok sogutucu ile 3.9 ghz de 1.18 v ile stabil bir şekilde kullanıyordum soylenen voltajlar bana çok yuksek geldi siz bence 3.9 u duşuk voltajdan yukarı çıkacak şekilde vererek stabil bir değer bulmaya çalışın bence
  • deep14100 kullanıcısına yanıt
    Dediğinizi bende deneyecemde netde çok az sayili test var o voltajlarda dediğim değerlere yakın.

• Anlaşılan o ki biraz deneme yanılma yapmak gerekiyor.
  • Çip şansıda gerekiyor. Ryzen 5 1600 1.24v 3.9 ghz kullanıyorum. Fan hızı %50 60-65 derece arasında
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.