Şimdi Ara

Ryzen 5 1600 & Asus Prime B350 Pro Sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
2.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: No Way Out

Ürün Ryzen 5 desteği olmayan BIOS'la geldiği için bu sorunu yaşıyorsun yani BIOS güncelletmek zorundasın.

öyle birşey yok anakartla gelen bios işlemcinizi destekliyor. sizin sorununuz muhtemelen uyumsuz ram dir. farklı marka ddr4 2133 ram bulup görüntü alır ve bios güncellerseniz sorununuz çözülebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denedim hocam daha önce ama olmadı... Usb içine isimlendirildi bios dosyası ama tepki vermedi sistem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gkhnkndy kullanıcısına yanıt
    sizin bu soruna benimde kafam durdu.http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350M-Gaming-3-rev-10#kf
    linkteki anakart ile ryzen 1400 kullanıyorum ryzen 5 işlemcileri F4 biosu ile desteklediğini belirtmiş aldığımda F2 bios yükü idi ama sıkıntısız açıldı ve ben f4 biosuna güncelledim belkide sorun bios değildir siz farklı bir ram bakın belkide ram sorun çıkarıyordur
    Ryzen 5 1600 & Asus Prime B350 Pro Sorunu

• Belki de dediğin gibidir kardeşim. Yani sorun ramde olabilir, düşük frekanslı ram bulup denemek lazım

eğer herhangibir ram modülü ile çalişirsa yapacagınız bios güncellemesi ile mevcut belleklerinizi kullanabileceğinizi düşünüyorum birkaç hafta içinde de çıkacak aegesa 1.0.0.6 kodlu yeni bioslarlada ram sorununu tamamen çözeceğini belirtmiş amd bol şans diliyorum size
  • Sisteme güç verdiğinizde görüntü gelmesi için ne kadar süre beklediniz?

Hocam az once bilgisayarcidan geldim hersey tamam yanliz sistem acilmadi birtane 2133 mhz ddr4le actirdik sonunda format felan attik yanliz bir sorun var pc reset atmiyor

Guncel driver yukleyicem bakalim ne olcak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9600_G_T -- 27 Mayıs 2017; 19:36:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    kasadan gelen reset kablosunu anakart uzerine dogru takmamis olabilirsiniz yada reset tusunun oralarda baglanti kopmustur.

• Pc ciye soyledim driver felan yukle dedi eger olmazsa dedigini yaparim hocam.

driver ile alakasi yok kasadan gelen reset +- kablosunu anakart uzerindeki reset+- girisine dogru bir sekilde baglayiniz calismamaya devam ederse baglantinin tuslara yakin yerde kopup kopmadigina bakin

• BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    4-5 dk kadar beklediğim oldu

Bios güncellemesi ile sorun düzeldi mi peki?

Duzeldi gri ram slotuna taktik hal olundu.diger slottata sorun yok

• Arkadaşlar sorun çözüldü... Corsair marka ram ile yaptım. Corsairi 2133 gördğ aslında 3000lik. Neyse hemen bios güncellemesi yaptım sonra çalışmayan ramlar ile de çalıştı

Çok sevindim güle güle kullanın

• Çok teşekkür ederim... İlgi ve alaka gösteren tüm arkadaşlara ayrıca teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhnkndy -- 16 Haziran 2017; 16:42:11 >
  • Ayni sistemi bende kurdum bilgisayar çalışıyor ama bir türlü görüntü gelmiyor tek 8gb lik Kingston HyperX Fury Black 8GB 2666MHz DDR4 Ram (HX426C15FB/8) aldim anakart sitesinde tam model gorunmuyor ama ayni seriden olan 2 kitli HX426C15FBK2/16 modeli destekliyor gerci bunu alanlarda sorunluydu. Simdi sorum power düğmesine basınca bilgisayar çalışıyor tum fanlar ekran karti fani ve ledleri anakart ışıkları ve cpu fani çalisiyor ama hiç bir tepki vermiyor ne bir bip ne bir ekrana goruntu. Sizde de boylemiydi acaba? İlla baska ramle mi deneyip bios guncellemesi mi yapmak lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bame -- 13 Haziran 2017; 20:9:38 >

• Açılışta kurulum zamanlamalarını tarayıp çalıştığı değeri bulmaya çalışıyor olabilir. Uyumlu bellek gereksinimi olması muhtemel.
  • Ekran kartini beslememissiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.C.B -- 13 Haziran 2017; 20:17:2 >
  • bame B kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende de var hocam sistemi bugün kurdum ram olarak hyper x fury 2666mhz 8gb sistem çalışıyor görüntü yok denemediğim yol kalmadı sanıyorum düşük frekanslı ram bulursak sorunu çözmüş olacağız çevreden de bulamıyorum maalesef bilgisayarcıya gitmeyi düşünüyorum servisle uğraşmaya değmez

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.