Şimdi Ara

Ryzen 5 1600 & Asus Prime B350 Pro Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
2.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu iki ürünü aldım, hatta ikişer tane sipariş geçtim eniştem ve bana fakat sistemi kurmamıza rağmen bios ekranı dahi gelmedi. Monitöre sinyal gelmiyor.
    Denediğim yöntemler çözme adına:
    -Cpu çıkarıp takıldı
    -iki anakart ve iki CPU ayrı ayrı denendi
    -Ramlar teker teker takıldı
    -CMOS reset denendi
    -Kasa dışında, ahşap zemin üzerinde denendi (kısa devre ihtiline karşı

Tüm bunları denememe rağmen sonuç yok :(

Yabancı forumlarda gördüğüm kadarıyla B350 serileri Ryzen 5 desteği ile gelmiyormuş, sizin bu konu hakkında bilginiz var mı?

Yardımcı olursanız sevinirim

Dİğer donanımlar

RX480 Gpu
    Kingston HyperX Fury 2666 MHZ 2x8 (anakart sitesinde uyumlu görünüyor)
    750W 80+ Gold sertifikalı power
    Viewsonic VX2457-MHD Monitör (HDMI üzerinden bağlantı denendi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhnkndy -- 25 Mayıs 2017; 21:4:35 >

• ekran kartniz nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartı ve monitör nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rx480 (Sapphire Nitro+ 8gb)
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    İlk mesaja ekledim hocam ek donanımları
  • gkhnkndy kullanıcısına yanıt
    Farklı bir kablo (hdmi ve ya dp), monitör ve ya varsa ayrı ekran kartı vs. deneme şansınız oldu mu? Kasa hiç mi çalışmıyor? Yani güç te mi almıyor? Cpu fanı falan dönüyor mu? Monitörde herhangi bir uyarı vs. var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 25 Mayıs 2017; 21:44:38 >
    ekran kartinin güç bağlanması yapildimi

• Anakartının PRIME B350-PLUS olması gerekli. Cpu desteğine baktım bios 0406 dan itibaren ryzen 5 desteği var görünüyor. İndirilebilir bioslar içindede en eski bios 0406. Anakart bundan daha eski bir biosla gelebiliyorsa sıkıntın bios olabilir. İlk biostan itibaren ryzen 5 desteği var görünüyor tabi 0406 dan eski bir biosla gelmiyorsa...

Bir prime b350 plus kullanıcısı anakart uyumluluk listesinde olmayan kingstone hyperx fury black (2x4 2666) lık ramle sistemi açamamıştı. Sonra açabilecek bir ddr4 ram taktı onla son biosu attı. Ondan sonra kendi ramleri sorunsuz çalışmış. Bahsettiğin ramler anakartın uyumluluk listesinde olduğu için bu ihtimalde düşük görünüyor. Yanlız bazı markalarda ramler uyumluluk listesinde olmasına rağmen sorun çıkabildiğini duydum.

Pek çok şeyi denemişsin. Yerinde olsam uğraşmak yerine anakartı bios güncelleme için distribitörüne gönderirim. Hem bios ihtimalleri ortadan kalkar hemde anakartında bir sorun var mı yokmu kontrol edilir. Hatta distribitörle diyaloğuna bağlı(bu olur diye garanti edemem) işlemci ve ramle birliktede yollıyabilirsin. Döndüğünde yine sorun çıkarsa geriye ihtimal olarak sadece ekran kartı ve psu kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 25 Mayıs 2017; 21:22:50 >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi denendi hocam sonuç aynı. Elektrik geliyor, falanlar vs dönüyor ancak monitöre giden bir sinyal yok
  • Tabiki hocam, ben mavcut ekran kartımı diğer sistemimde kullanıyorum sorunsuz
  • eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ramların direk ürün kodu ile karşılaştırdım ve uyumlu görünüyor. Pazartesi günü corsair marka ramlarim gelecek, onlarla da deneyeceğim. Distribitör olayını yapamam çünkü parça yurtdışından alındı. PSU ve ekran şu anki sistemde sorunsuz kullanılmakta
  • ram tek kanal olarak deneyin ilk asamada

• İlk mesajda da yazdığım gibi teker teker ve farklı slotlarda denendi
    herseyi dogru yaptiginizdan eminseniniz geriye anakartlari bios guncellemesi icin servise göndermekten baska birsey aklima gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.C.B -- 25 Mayıs 2017; 21:42:17 >
  • Açıkcası şu anda tek çare bios güncellemek benim de aklıma gelen. Ancak kartlar yurtdışı o yüzden birinden uyumlu işlemci temin etmem gerekecek galiba
    Bendede ayni kart var bendede mi calismicak ilk aldigimda aynisi oldu hic calismadi yenisini gonderdi asus bu ne olcak bilmiyorum su hdd reset vs kablosunu baglayamadim anakarta nasil yapcam onu

• Muhtemelen çalışmayacak dostum... Ön panel bağlantılarını sordun sanırım kasanızın ön tarafındaki pinleri uygun şekilde takacaksınız. Anakartın içindeki kağıttan bakabilirsiniz büyütülmüş haline

• Ürün Ryzen 5 desteği olmayan BIOS'la geldiği için bu sorunu yaşıyorsun yani BIOS güncelletmek zorundasın.
  • Adana'da Ryzen 7 sahibi varsa yardımcı olabilir mi acaba? Sıkıntı oldu bize bu

asus crash freebios diye bir araştırma yapın belkide işinize yarar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.