Şimdi Ara

Ryzen 3700X Overclock (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
3
Favori
22.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Wraith prismden cooler master 240ml sıvı soğutmaya geçtim cb 20 puanim artti 1.3 v 4.2 5044 puan 61 derec boşta 30 derece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • C6H / 0075 W/ 1003 ABBA

Ryzen 3700X Overclock
    Ryzen 3700X Overclock

• quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Arkadaşlar PC'mdeki anakart sorun verdiği için kısa süre içerisinde sistemimi güncelleceğim Şuan 3700x 3800x 3900x Bu üçünden birini alabiliyorum, Alacağim parçalar beni 5 sene çok rahat idare ettirmeli, Sadece "Anakart+İşlemci+16GB Ram" tavsiyesi olarak ne önerirsiniz.
    Selam hocam bi dükkanıma göz atın isterseniz

• 1.375 v 4.3 5131 puan son bios guncellemesinden sonra

• anakartınız ne? birde 1.375 den daha aşşağı v verdiniz mi?
  • Manuel overclockda 4.2Ghz veya 4.3Ghz arasında tek çekirdek puanı farkı çok oluyor mu?
  • Alprux A kullanıcısına yanıt
    anakartım asus b450 tuf daha aşağı voltaj denedim ama cb20 testinde reset attı daha aşağı gerek yok boşta 32 yükte 70 cooler master 240mm rgb soğutma ile
  • Merhaba hocam. Bende asus rog strix b450-e gaming anakart ve ryzen 7 3700 x işlemci var. Bu işlemciye en basit yoldan bios üzerinden fazla ayarlarını kurcalamadan 4.2 veya 4.3 ghz'de uygun voltaj ve sabit oc nasıl yapabilirim acaba. Daha önce hiç yapmadım ve oc işinden hiç anlamam. En son bios update'ide yaptım. Biliyorsanız lütfen yardımcı olurmusunuz? Çok lazım da.
  • Arkadaşlar 2.el 3700x almak üzereyim. Overclock yapmadım pek anlamli bir iyileşme sağlamaz zaten vs diyor. Baya samimi ve yamuk yapmayacak birisine benziyor. Kutu fatura garanti var kendine ait fatura. 2019 sonu tarihli. Vatan bilgisayar.

Overclock yapılmış işlemci kendini belli edet mı? Ayrıca işlemciyi asla oc yapmayı düşünmüyorum, anakarttan cikarttigim an fabrika ayarlarına dönmüş oluyor mu? 2200e bu işlemci alınır mı fan dahil.

• arkadaşlar işlemciyi 2.el aldım anakartım asus b450 pro 2 modeli bios güncelemesini yaptım otomatik overclock yapınca 4 ghz sabitliyor ben daha fazla çıkabilirim diye düşünüyorum ancak manuel ayarlarda kaç yapmam lazım hiçbir fikrim yok 4.2 olsa yeterli bana güvenli bir değer söylermisiniz ryzen masterla yapıyorum kimi zaman mavi ekran yiyorum tam anlamadım o yüzden işlemciyi yakmayim :D gerçi hyper t4 sogutucu var gayet serin çalışıyor 2 fan taktım bana detaylı bir şekilde yardımcı olabilicek birisi varmı

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.